Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
23km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Einar Knutsen
Kalix SK
1:27:31.525000
61.1p
2
Ida Niia
Nedre Soppero IK
1:27:59.527800
+28.2700
60.8p
3
Olle Sandin
Sävast Ski Team IF
1:33:10.558900
+5:39.33800
57.4p
4
Madelene Wasikkaoja
Aavasaksan Kisa
1:34:45.568400
+7:14.43300
56.4p
5
Ville Nybacka
IK Falken
1:37:40.585900
+10:09.60800
54.8p
6
Kalevi Rantatorikka
No Club
1:38:27.590600
+10:56.65500
54.3p
7
Tomas Kero
Sattajärvi IF
1:39:53.599200
+12:22.74100
53.5p
8
Åke Ersson
Övertorneå IF
1:41:06.606500
+13:35.81400
52.9p
9
Thomas Savilahti
Kuivakangas SK
1:45:07.630600
+17:36.105500
50.9p
9
Gunnar Granberg
No Club
1:45:07.630600
+17:36.105500
50.9p
11
Ivar Palo
Länsstyrelsen
1:45:44.634300
+18:13.109200
50.6p
12
Viktoria Luttu Wahlberg
Soukolojärvi Byaf
1:48:30.650900
+20:59.125800
49.3p
13
Ester Nybacka
IK Falken
1:50:20.661900
+22:49.136800
48.5p
14
Sanna Nybacka
IK Falken
1:50:24.662300
+22:53.137200
48.4p
15
Sandra Teglund
No Club
1:50:48.664700
+23:17.139600
48.3p
16
Anna Anttila Gustavsson
Tullinge
1:51:35.669400
+24:04.144300
47.9p
17
Leif Johansson
Båtskärsnäs IF
1:52:06.672500
+24:35.147400
47.7p
18
Charlotta Wållberg-Oskarsson
No Club
1:54:48.688700
+27:17.163600
46.6p
19
Hilda Simu
Luleå Gjutarens IF
1:57:21.704000
+29:50.178900
45.6p
20
Marta Rosenberg
OK Sarven
1:57:22.704100
+29:51.179000
45.6p
21
Pertti Keisu
Marjosaari
1:57:30.704900
+29:59.179800
45.5p
22
Simon Snell
No Club
2:04:05.744400
+36:34.219300
43.1p
23
Agneta Bergelin
Bergnäsets AIK
2:06:00.755900
+38:29.230800
42.4p
24
Stefan Sannemalm
Övertorneå IF
2:13:02.798100
+45:31.273000
40.2p
25
Åsa Granberg
No Club
2:13:30.800900
+45:59.275800
40.1p
26
Monica Borgmästars
IK Falken
2:14:45.808400
+47:14.283300
39.7p
27
Kjell Bredhult
Ume Postens IF
2:16:43.820200
+49:12.295100
39.1p
28
Per-anders Malmberg
Länsstyrelsen
2:24:59.869800
+57:28.344700
36.9p
29
Roger Larsson
OK Renen
2:28:39.891800
+1:01:08.366700
36.0p
30
Jonny Wennberg
Kalix SK
2:37:54.947300
+1:10:23.422200
33.9p
31
Anders Strömbäck
Kalix SK
2:37:57.947600
+1:10:26.422500
33.9p
32
Johanna Nordblad Sirkka
No Club
3:00:43.1084200
+1:33:12.559100
29.6p
33
Andreas Nordblad
No Club
3:00:45.1084400
+1:33:14.559300
29.6p
34
Annalene Christiansen
Danmark
3:24:03.1224200
+1:56:32.699100
26.2p