Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup - Distans
2019-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
39:40.237980
89.9p
2
William Poromaa
Åsarna IK
39:48.238750
+7.670
89.7p
3
Johan Herbert
IFK Mora SK
40:29.242820
+48.4740
88.4p
4
William Schultz
IFK Umeå
40:34.243390
+54.5310
88.2p
5
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
40:46.244520
+1:05.6440
87.9p
6
Axel Aflodal
Offerdals SK
40:54.245330
+1:13.7250
87.6p
7
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
41:05.246470
+1:24.8390
87.3p
8
Erik Granström
Strömnäs GIF
41:18.247790
+1:38.9710
86.9p
9
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
41:41.250080
+2:01.12000
86.2p
10
Anton Laine
Kalix SK
41:52.251190
+2:12.13110
85.9p
11
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
41:56.251550
+2:15.13470
85.7p
12
Filip Öberg
Kalix SK
41:57.251620
+2:16.13540
85.7p
13
Oskar Årebäck
Bolidens SK
41:57.251690
+2:17.13610
85.7p
14
Simon Åstot
IFK Umeå
42:24.254370
+2:43.16290
84.9p
15
Albin Johansson
Sätra IF
42:25.254420
+2:44.16340
84.9p
16
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
42:30.254940
+2:49.16860
84.8p
17
Filip Kyrö
Högbo GIF
42:34.255360
+2:53.17280
84.6p
18
Linus Nygren
Ulricehamns IF
42:54.257330
+3:13.19250
84.1p
19
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
43:03.258240
+3:22.20160
83.8p
20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
43:04.258340
+3:23.20260
83.8p
21
Emil Hagström
Garphyttans IF
43:11.259070
+3:30.20990
83.6p
22
Albin Sjölén
Stockviks SF
43:29.260820
+3:48.22740
83.1p
23
Joel Andersson
IFK Mora SK
43:31.261070
+3:50.22990
83.1p
24
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
43:37.261630
+3:56.23550
82.9p
25
Emil Talsi
Åsarna IK
43:50.262950
+4:09.24870
82.5p
26
Jesper Persson
Åsarna IK
44:24.266360
+4:43.28280
81.6p
27
Petter Dahl
IF Strategen
44:26.266590
+4:46.28510
81.6p
28
Andreas Karlsson
Kalix SK
44:27.266650
+4:46.28570
81.6p
29
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
44:44.268300
+5:03.30220
81.1p
30
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
44:49.268860
+5:08.30780
81.0p
31
William Karlsson
IFK Mora SK
44:59.269860
+5:18.31780
80.7p
32
Emil Logård
Rehns BK
45:35.273470
+5:54.35390
79.8p
33
Max Andersson
Domnarvets GOIF
45:38.273750
+5:57.35670
79.7p
34
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
45:41.274060
+6:00.35980
79.6p
35
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
46:05.276450
+6:24.38370
79.0p
36
Anton Swedberg
IFK Mora SK
46:43.280260
+7:02.42180
78.1p
37
Axel Svingstedt
Stockviks SF
47:11.283050
+7:30.44970
77.4p
38
Arvid Larsson
IFK Umeå
47:27.284600
+7:46.46520
77.1p
39
Linus Nilsson
IFK Umeå
47:37.285610
+7:56.47530
76.8p
40
Axel Åslund
Hedesunda IF
48:07.288660
+8:26.50580
76.1p
41
Henrik Millestu
Utrikes SK
48:18.289770
+8:37.51690
75.9p
42
Edwin Franzen
IFK Mora SK
48:40.291960
+8:59.53880
75.4p
43
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
49:14.295330
+9:33.57250
74.6p
44
Emrik Nordgren
IFK Umeå
49:14.295370
+9:33.57290
74.6p
45
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
49:31.297010
+9:50.58930
74.2p
46
William Westerlund
Byske SK
51:00.305940
+11:19.67860
72.3p
47
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
51:00.305960
+11:19.67880
72.3p
48
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
52:16.313500
+12:35.75420
70.8p
49
Jon Zachrisson
Svegs IK
53:36.321510
+13:55.83430
69.2p
-
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)