Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Distans
2019-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Lindgren
Västerbotten
10:35.63410
2
Maja Lundholm
Västerbotten
10:45.64470
+10.960
3
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
10:56.65580
+21.2070
4
Ida Åström
Västerbotten
11:01.66000
+25.2490
5
Moa Söderqvist
Uppland
11:04.66350
+29.2840
6
Emmy Johansson
Norrbotten
11:09.66850
+34.3340
7
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
11:20.67910
+45.4400
8
Tuva Furunäs
Dalarna
11:29.68870
+54.5360
9
Ines Stjerna
Jämtland Härjedalen
11:30.68960
+55.5450
10
Agnes Niemi
Norrbotten
11:31.69040
+56.5530
11
Minna Mikaelsson
Ångermanland
11:32.69130
+57.5620
12
Nora Nordlund
Dalarna
11:37.69630
+1:02.6120
13
Ester Selander
Västergötland
11:37.69690
+1:02.6180
14
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
11:38.69710
+1:03.6200
14
Nea Malm
Västerbotten
11:38.69710
+1:03.6200
16
Maja Hörnström
Värmland
11:39.69820
+1:04.6310
16
Leia Ugarph Nordström
Hälsingland
11:39.69820
+1:04.6310
18
Emma Forsgren
Ångermanland
11:40.69980
+1:05.6470
19
Ellen Berg
Värmland
11:43.70200
+1:07.6690
20
Anna Johansson
Västerbotten
11:44.70350
+1:09.6840
21
Philippa Eriksson
Värmland
11:45.70480
+1:10.6970
22
Elin Lönnqvist
Södermanland
11:47.70650
+1:12.7140
22
Hanna Jonsson
Gästrikland
11:47.70650
+1:12.7140
24
Ebba Vestrin
Hälsingland
11:50.70940
+1:15.7430
25
Elsa Henriksson
Västerbotten
11:52.71140
+1:17.7630
26
Kajsa Ekenberg
Göteborg
11:54.71320
+1:19.7810
27
Thea Lundqvist
Västerbotten
11:56.71570
+1:21.8060
28
Agnes Josefsson
Stockholm
11:57.71670
+1:22.8160
29
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
11:59.71810
+1:24.8300
30
Elsa Moqvist
Göteborg
12:00.71920
+1:25.8410
31
Hannah Hedström
Värmland
12:02.72180
+1:27.8670
32
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
12:03.72240
+1:28.8730
33
Maya Rennermalm
Dalarna
12:07.72640
+1:32.9130
34
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
12:09.72860
+1:34.9350
35
Julia Jonsson
Medelpad
12:11.73060
+1:36.9550
36
SOL Svensson
Västergötland
12:15.73420
+1:40.9910
37
Stina Olsson Wallin
Medelpad
12:16.73520
+1:41.10010
38
Tyra Larsson
Västerbotten
12:16.73560
+1:41.10050
39
Vera Värmsjö
Värmland
12:17.73610
+1:42.10100
40
Ella Jansson
Västergötland
12:17.73630
+1:42.10120
41
Agnes Claesson
Västergötland
12:17.73660
+1:42.10150
42
Amanda Frid
Värmland
12:19.73880
+1:44.10370
43
Kajsa Limby
Dalarna
12:22.74100
+1:46.10590
44
Mirakel Lind
Norrbotten
12:22.74160
+1:47.10650
45
Linnea Hermansson
Dalarna
12:23.74200
+1:47.10690
46
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
12:28.74760
+1:53.11250
47
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
12:29.74800
+1:53.11290
48
Wilda Lundqvist
Stockholm
12:31.75060
+1:56.11550
49
Ida Swärd
Västergötland
12:31.75090
+1:56.11580
50
Klara Johansson
Norrbotten
12:32.75130
+1:57.11620
51
Elma Rudklint
Göteborg
12:34.75310
+1:59.11800
52
Penny Spets
Ångermanland
12:37.75630
+2:02.12120
53
Unni Häggrot
Norrbotten
12:39.75860
+2:04.12350
54
Livia Claesson
Stockholm
12:43.76200
+2:07.12690
55
Tuva-li Nilsson
Medelpad
12:43.76280
+2:08.12770
56
Saga Hampusson
Västerbotten
12:44.76320
+2:09.12810
57
Tilde Gyllbäck
Stockholm
12:45.76420
+2:10.12910
58
Emma Olofsson
Jämtland Härjedalen
12:45.76450
+2:10.12940
59
Tuva Karlén
Småland
12:46.76530
+2:11.13020
60
Saga Värmsjö
Värmland
12:49.76830
+2:14.13320
61
Selma Stengårds
Dalarna
12:50.76900
+2:14.13390
62
Nike Werner
Göteborg
12:51.77040
+2:16.13530
63
Mikaela Sörlin
Jämtland Härjedalen
12:52.77140
+2:17.13630
64
Frida Tynell
Dalarna
12:55.77470
+2:20.13960
65
Astrid Öhrn
Medelpad
12:55.77480
+2:20.13970
66
Alva Bengtsson
Västergötland
12:56.77560
+2:21.14050
67
Elsa Norberg
Hälsingland
12:57.77660
+2:22.14150
68
Zarja Berce
Hälsingland
12:59.77880
+2:24.14370
69
Nellie Sjöberg
Medelpad
13:01.78040
+2:26.14530
70
Irma Lind
Stockholm
13:01.78060
+2:26.14550
71
Isabelle Johnselius
Norrbotten
13:04.78320
+2:29.14810
72
Selma Rudlund
Ångermanland
13:06.78540
+2:31.15030
73
Ida Hellquist
Småland
13:08.78710
+2:33.15200
74
Turina Johansson
Norrbotten
13:09.78890
+2:34.15380
75
Ayla Boberg
Dalarna
13:11.79030
+2:36.15520
76
Ella Johnsson
Örebro Län
13:12.79160
+2:37.15650
77
Ingrid Skiöld
Västergötland
13:15.79410
+2:40.15900
78
Ebba Johansson
Västergötland
13:15.79490
+2:40.15980
79
Vilma Högman
Västergötland
13:17.79680
+2:42.16170
80
Inez Häggrot
Norrbotten
13:23.80220
+2:48.16710
81
Sandra Forsman
Gästrikland
13:24.80370
+2:49.16860
82
Wilma Olofsson
Dalarna
13:28.80710
+2:53.17200
83
Embla Näsbom
Västmanland
13:28.80780
+2:53.17270
84
Märta Hübenette
Ångermanland
13:29.80860
+2:54.17350
85
Maja Olsson
Medelpad
13:31.81050
+2:56.17540
86
Beata Åkerström
Västergötland
13:38.81700
+3:02.18190
87
Nova Stattin
Ångermanland
13:44.82330
+3:09.18820
88
Stina Widholm
Västergötland
13:47.82680
+3:12.19170
89
Ellen Thermaenius
Stockholm
13:48.82750
+3:13.19240
90
Alice Mohr
Västergötland
14:17.85680
+3:42.22170
91
Emilia Westermark
Ångermanland
14:18.85770
+3:43.22260
92
Ida Johansson
Dalarna
14:20.85990
+3:45.22480
93
Stina Karlsten
Örebro Län
14:33.87280
+3:58.23770
94
Josefin Persson
Norrbotten
14:58.89750
+4:23.26240
95
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
16:29.98820
+5:54.35310
96
Julia Karlsson
Örebro Län
18:09.108830
+7:34.45320
97
Alina Kruglowa
Östergötland
18:50.112900
+8:14.49390
98
Elisia Svedberg
Hälsingland
24:29.146820
+13:54.83310
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)