Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
29:03.174230
88.8p
2
Georg Ersson
IF Strategen
29:46.178560
+43.4230
86.7p
3
Jonathan Edman
IFK Umeå
29:53.179250
+50.4920
86.4p
4
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
30:04.180360
+1:01.6030
85.9p
5
Emil Danielsson
Högbo GIF
30:04.180380
+1:01.6050
85.9p
6
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
30:24.182340
+1:21.8010
85.0p
7
Truls Gisselman
Rehns BK
30:31.183040
+1:28.8710
84.7p
8
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
30:59.185830
+1:56.11500
83.5p
9
Filip Borgström
IF Strategen
31:11.187010
+2:07.12680
83.0p
10
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
31:11.187050
+2:08.12720
83.0p
11
Måns Skoglund
Täby IS SK
31:14.187300
+2:10.12970
82.9p
12
Joel Jänes
Stockviks SF
31:16.187590
+2:13.13260
82.8p
13
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
31:18.187780
+2:15.13450
82.7p
14
Alfred Eriksson
Rehns BK
31:33.189220
+2:29.14890
82.1p
15
Benjamin Terent
Rehns BK
31:33.189290
+2:30.14960
82.1p
16
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
31:36.189510
+2:32.15180
82.0p
17
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
31:44.190350
+2:41.16020
81.6p
18
Erik Larsson
IFK Mora SK
31:45.190440
+2:42.16110
81.6p
19
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
31:49.190860
+2:46.16530
81.4p
20
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
31:56.191560
+2:53.17230
81.1p
21
Eric Carlsson
IFK Umeå
32:02.192100
+2:58.17770
80.9p
22
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
32:12.193190
+3:09.18860
80.5p
23
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
32:15.193490
+3:12.19160
80.4p
24
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
32:16.193590
+3:13.19260
80.3p
25
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
32:23.194220
+3:19.19890
80.1p
26
Anton Karlsson
Tanums IF
32:23.194260
+3:20.19930
80.1p
27
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
32:23.194290
+3:20.19960
80.1p
28
Arvid Värmsjö
SK Bore
32:29.194810
+3:25.20480
79.9p
29
Tor Rönnestrand
Ås IF
32:30.194910
+3:26.20580
79.8p
30
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
32:33.195250
+3:30.20920
79.7p
31
Linus Jonsson
Årjängs IF
32:34.195380
+3:31.21050
79.6p
32
Kasper Olsen
Grava SK
32:39.195870
+3:36.21540
79.5p
33
Karl Grywenz
Täby IS SK
32:43.196210
+3:39.21880
79.3p
34
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
32:43.196290
+3:40.21960
79.3p
35
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
32:49.196820
+3:45.22490
79.1p
36
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
32:52.197140
+3:49.22810
79.0p
37
Melker Nordgren
Falu IK
32:57.197620
+3:53.23290
78.8p
38
Erik Fransson
Borås SK
32:58.197720
+3:54.23390
78.7p
39
Calle Rune
Täby IS SK
32:58.197780
+3:55.23450
78.7p
40
Albin Lundqvist
Gillberga SK
32:59.197820
+3:55.23490
78.7p
41
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
33:00.197930
+3:57.23600
78.7p
42
Gustav Pålsson
Utrikes SK
33:01.198070
+3:58.23740
78.6p
43
Alexander Melin
Sundbybergs IK
33:02.198160
+3:59.23830
78.6p
44
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
33:04.198370
+4:01.24040
78.5p
45
John Hermansson
IFK Mora SK
33:07.198680
+4:04.24350
78.4p
46
Hugo Sjögren
Tranemo IF
33:12.199100
+4:08.24770
78.2p
47
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
33:15.199400
+4:11.25070
78.1p
48
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
33:17.199680
+4:14.25350
78.0p
49
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
33:19.199800
+4:15.25470
78.0p
50
Oskar Algotsson
Åsarna IK
33:19.199870
+4:16.25540
77.9p
51
Martin Elmvall
Högbo GIF
33:20.199960
+4:17.25630
77.9p
51
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
33:20.199960
+4:17.25630
77.9p
53
Oskar Åslund
Östersunds SK
33:21.200010
+4:17.25680
77.9p
54
Rasmus Hedeberg
SK Bore
33:24.200390
+4:21.26060
77.7p
55
Isak Lieback
Ulricehamns IF
33:26.200530
+4:23.26200
77.7p
56
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
33:30.200970
+4:27.26640
77.5p
57
Arvid Schön
Storvreta IK
33:37.201610
+4:33.27280
77.3p
58
Edvard Nilsson
Filipstads SF
33:47.202690
+4:44.28360
76.9p
59
Oskar Lundberg
Borås SK
33:48.202760
+4:45.28430
76.9p
60
Love Kreij
IF Strategen
33:53.203250
+4:50.28920
76.7p
61
Axel Werner
IK Stern
33:54.203320
+4:50.28990
76.7p
62
Oscar Andersson
IFK Mora SK
33:54.203340
+4:51.29010
76.7p
63
Albin Berger
Domnarvets GOIF
33:56.203510
+4:52.29180
76.6p
64
Per Jutterström
IFK Mora SK
33:59.203840
+4:56.29510
76.5p
65
Alexander Thudeen
Sya SK
33:59.203850
+4:56.29520
76.5p
66
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
34:02.204100
+4:58.29770
76.4p
67
David Sjöberg
Gimo IF SK
34:02.204150
+4:59.29820
76.4p
68
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
34:09.204800
+5:05.30470
76.2p
69
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
34:10.204920
+5:06.30590
76.1p
70
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
34:10.204980
+5:07.30650
76.1p
71
Rasmus Rudberg
Sya SK
34:22.206170
+5:19.31840
75.7p
72
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
34:23.206230
+5:20.31900
75.6p
73
Karl Stark
Vaggeryds SOK
34:23.206270
+5:20.31940
75.6p
74
Jonas Lenz
Matfors SK
34:30.206920
+5:26.32590
75.4p
75
Martin Lundström
Bodens SK
34:31.207020
+5:27.32690
75.4p
76
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
34:35.207410
+5:31.33080
75.2p
77
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
34:45.208420
+5:41.34090
74.9p
78
Axel Saitton
Vårby IK
34:45.208460
+5:42.34130
74.9p
79
Nils Schagerström
Garphyttans IF
34:47.208640
+5:44.34310
74.8p
80
Isac Morin
Utrikes SK
34:50.208930
+5:47.34600
74.7p
81
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
34:52.209160
+5:49.34830
74.6p
82
Erik Backlund
Äspereds IF
34:53.209270
+5:50.34940
74.6p
83
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
34:56.209580
+5:53.35250
74.5p
84
Ask Abrahamsson
IK Stern
34:57.209610
+5:53.35280
74.5p
84
Viktor Wiig
IF Strategen
34:57.209610
+5:53.35280
74.5p
86
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
35:05.210490
+6:02.36160
74.2p
87
Linus Rydin
Tranemo IF
35:07.210600
+6:03.36270
74.2p
88
Viktor Holmgren
Täfteå IK
35:10.210930
+6:07.36600
74.0p
89
Anton Mäkinen
Högbo GIF
35:24.212340
+6:21.38010
73.6p
90
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
35:36.213560
+6:33.39230
73.2p
91
Hampus Claesson
Öregrunds IK
35:52.215140
+6:49.40810
72.7p
92
Johannes Josefsson
Täby IS SK
36:16.217520
+7:12.43190
71.9p
93
Jon Trägårdh
IFK Umeå
37:00.221930
+7:57.47600
70.5p
94
Emanuel Alsin
Åmåls OK
37:10.222970
+8:07.48640
70.2p
95
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
37:19.223800
+8:15.49470
70.0p
96
Laban Nordin
Vårby IK
37:22.224150
+8:19.49820
69.9p
97
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
37:33.225250
+8:30.50920
69.5p
98
Elias Pedersen
Åsarna IK
37:57.227650
+8:54.53320
68.8p
99
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
38:15.229450
+9:12.55120
68.3p
100
Njord Spovmark
Husums IF SK
38:19.229850
+9:16.55520
68.2p
101
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
38:33.231210
+9:29.56880
67.8p
102
Nils Wastegård
IK Stern
40:18.241720
+11:14.67390
65.0p
103
Jakob Wickenberg
Ås IF
41:18.247730
+12:15.73400
63.5p
104
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
43:02.258160
+13:59.83830
61.0p
-
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)