Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomsvasan
2019-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
19km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
48:55.293400
2
H 16
Kalle Georgsson
Högbo GIF
49:00.293900
+5.400
3
H 16
Harald Ekenberg
IK Stern
49:11.295000
+16.1500
4
H 16
Albin Augustsson
Källbottens IK
49:27.296600
+32.3100
5
H 16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
49:28.296700
+33.3200
6
H 16
Loke Sköld
Häverödals SK
49:35.297400
+40.3900
7
H 16
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
49:37.297600
+42.4100
8
H 16
Filip Strand
Sunne SLF
49:38.297700
+43.4200
9
H 16
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
49:47.298600
+52.5100
10
H 16
Albin Blomberg
Rehns BK
49:52.299100
+57.5600
11
H 16
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
49:53.299200
+58.5700
12
H 16
Elias Danielsson
Högbo GIF
49:56.299500
+1:01.6000
13
H 16
Erik Bryne
Sunne SLF
50:02.300100
+1:07.6600
14
H 16
Måns Olsen
Grava SK
50:15.301400
+1:20.7900
15
H 16
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
50:31.303000
+1:36.9500
15
H 16
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
50:31.303000
+1:36.9500
17
H 16
Markus Melén
Falu IK
50:37.303600
+1:42.10100
18
H 16
Bosse Lövgren
Falu IK
50:41.304000
+1:46.10500
19
H 16
Markus Almgren
IFK Mora SK
51:22.308100
+2:27.14600
19
H 16
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
51:22.308100
+2:27.14600
21
H 16
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
51:47.310600
+2:52.17100
22
H 16
Axel Palm
Falu IK
51:49.310800
+2:54.17300
23
H 16
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
51:55.311400
+3:00.17900
24
H 16
Albin Källiden
Granbergsdals IF
52:01.312000
+3:06.18500
25
H 16
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
52:28.314700
+3:33.21200
26
H 16
Malte Johansson
Högbo GIF
52:36.315500
+3:41.22000
27
H 16
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
52:47.316600
+3:52.23100
28
H 16
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
52:59.317800
+4:04.24300
29
H 16
Alfons Wedin
Garphyttans IF
53:06.318500
+4:11.25000
29
D 16
Tove Eriksson
Stockviks SF
53:06.318500
+4:11.25000
31
H 16
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
53:26.320500
+4:31.27000
32
H 16
Eskil Peterson
Borås GIF
53:48.322700
+4:53.29200
33
H 16
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
53:54.323300
+4:59.29800
34
H 16
Alfred Hedlund
SK Leksand
54:10.324900
+5:15.31400
35
H 16
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
54:45.328400
+5:50.34900
36
H 16
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
55:24.332300
+6:29.38800
37
D 16
Lina Rydén
IFK Mora SK
55:34.333300
+6:39.39800
38
H 16
Johan Borg
Hudiksvalls IF
55:53.335200
+6:58.41700
39
D 16
Sara Andersson
IFK Mora SK
55:59.335800
+7:04.42300
40
D 16
Maja Heikki
Sälens IF
56:06.336500
+7:11.43000
41
D 16
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
56:10.336900
+7:15.43400
42
D 16
Lina Björk
IFK Skövde SK
56:11.337000
+7:16.43500
43
D 16
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
56:13.337200
+7:18.43700
44
D 16
Malin Oskarsson
SK Leksand
56:19.337800
+7:24.44300
45
H 16
Valter Ljungdahl
Matfors SK
56:23.338200
+7:28.44700
46
D 16
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
56:33.339200
+7:38.45700
46
D 16
Ida Garfvè
IFK Mora SK
56:33.339200
+7:38.45700
48
H 16
Anton Linden
Medåkers IF
57:03.342200
+8:08.48700
49
D 16
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
57:48.346700
+8:53.53200
50
H 16
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
58:07.348600
+9:12.55100
51
H 16
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
58:08.348700
+9:13.55200
52
D 16
Emma Lindberg
SK Leksand
58:11.349000
+9:16.55500
53
H 16
Rasmus Käll
Falu IK
58:14.349300
+9:19.55800
54
H 16
Linus Nilsson
Åmåls OK
58:16.349500
+9:21.56000
55
H 16
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
58:26.350500
+9:31.57000
56
H 16
Arvid Jönsson
Svegs IK
58:40.351900
+9:45.58400
57
D 16
Tova Andersson
Brovallens IF
58:51.353000
+9:56.59500
58
H 16
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
59:00.353900
+10:05.60400
59
D 16
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
59:04.354300
+10:09.60800
59
D 16
Tindra Österberg
Ås IF
59:04.354300
+10:09.60800
61
D 16
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
59:05.354400
+10:10.60900
62
D 16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
59:06.354500
+10:11.61000
63
D 16
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
1:00:32.363100
+11:37.69600
64
H 16
Sixten Bihl
Grava SK
1:00:35.363400
+11:40.69900
65
H 16
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
1:00:36.363500
+11:41.70000
66
D 16
Astrid Kolberg
Sunne SLF
1:00:46.364500
+11:51.71000
67
D 16
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
1:00:48.364700
+11:53.71200
68
D 16
Agnes Westrin
Trönö IK
1:00:53.365200
+11:58.71700
69
D 16
Nora Bråmer
IFK Mora SK
1:00:57.365600
+12:02.72100
70
D 16
Anja Stolpe
Filipstads SF
1:01:23.368200
+12:28.74700
71
D 16
Moa Hedman
Högbo GIF
1:01:33.369200
+12:38.75700
72
D 16
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
1:01:50.370900
+12:55.77400
73
H 16
Johan Lindén
Selånger SOK
1:02:04.372300
+13:09.78800
74
H 16
Axel Svensson
Sundbybergs IK
1:02:13.373200
+13:18.79700
75
H 16
Nils Östergrens
Edsbyns SK
1:02:31.375000
+13:36.81500
76
D 16
Greta Perers
IFK Hedemora SK
1:02:46.376500
+13:51.83000
77
D 16
Kerstin Åberg
Tumba
1:02:49.376800
+13:54.83300
78
H 16
David Ström
Hallstahammars SK SOFK
1:03:03.378200
+14:08.84700
78
D 16
Wilma Karlsson
Östersunds SK
1:03:03.378200
+14:08.84700
80
D 16
Stina Nilsson
Rembo IK
1:03:59.383800
+15:04.90300
81
D 16
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
1:04:08.384700
+15:13.91200
82
H 16
Filip Lyckelid
Borås GIF
1:04:19.385800
+15:24.92300
83
D 16
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
1:04:25.386400
+15:30.92900
84
D 16
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
1:05:15.391400
+16:20.97900
85
D 16
Hanna Bakke
No Club
1:06:11.397000
+17:16.103500
86
D 16
Tilde Josefsson
Täby IS SK
1:06:20.397900
+17:25.104400
87
D 16
Jessica Borg
Storvreta IK
1:06:51.401000
+17:56.107500
88
D 16
Heidi Sebjørnsen
Norge
1:07:14.403300
+18:19.109800
89
H 16
Malte Kristiansson
Halmstad OK
1:08:11.409000
+19:16.115500
90
D 16
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
1:08:56.413500
+20:01.120000
91
H 16
Micke Widén
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:09:40.417900
+20:45.124400
92
D 16
Kajsa Sköld
Filipstads SF
1:10:30.422900
+21:35.129400
93
D 16
Tilda Sahlberg
Trönö IK
1:12:23.434200
+23:28.140700
94
D 16
Wilma Rune
Valbo Aif
1:14:48.448700
+25:53.155200
95
H 16
Emil Christiansson
Storvreta IK
1:14:51.449000
+25:56.155500
96
D 16
Fanny Sundin
Orsa SK
1:16:45.460400
+27:50.166900
97
D 16
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
1:19:12.475100
+30:17.181600
98
D 16
Ronja Eklund
IF Åland
1:21:44.490300
+32:49.196800
99
H 16
Alexander Ahlsén
Södertälje Nykvarn OK
1:25:49.514800
+36:54.221300
100
D 16
Guro Joten Söndmör
Norge
1:26:08.516700
+37:13.223200
101
D 16
Eva Wallström
Vassunda IF
1:35:25.572400
+46:30.278900
102
H 16
Alexander Widerlöv
Ungdomsvasan
1:36:13.577200
+47:18.283700
103
H 16
Henrik Köhler
Ungdomsvasan
1:36:41.580000
+47:46.286500
104
H 16
Bjarne Sigtryggsson
Ungdomsvasan
1:46:52.641100
+57:57.347600
105
D 16
Emilia Nilsson
Vasaloppet
2:07:42.766100
+1:18:47.472600
106
H 16
Eric Lindvåg
Ungdomsvasan
2:11:54.791300
+1:22:59.497800
107
D 16
Gabriella Werkander
Visby Kendo
2:25:16.871500
+1:36:21.578000
Logga in för att slippa de här annonserna
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Alvar Myhlback
IL Trysilgutten
21:33.129200
2
H 14
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
22:27.134600
+54.5300
2
H 14
Jonathan Lindberg
SK Leksand
22:27.134600
+54.5300
4
H 14
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
22:28.134700
+55.5400
5
H 14
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
23:07.138600
+1:34.9300
6
H 14
Erik Nederheim
Täby IS SK
23:08.138700
+1:35.9400
7
H 14
William Rytter
Älvdalens IF SK
23:09.138800
+1:36.9500
8
H 14
Elias Redman
Östersunds SK
23:11.139000
+1:38.9700
9
H 14
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:16.139500
+1:43.10200
10
H 14
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
24:00.143900
+2:27.14600
10
H 14
Samuel Gustafsson
Åmåls OK
24:00.143900
+2:27.14600
12
H 14
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
24:02.144100
+2:29.14800
13
H 14
Carl Björk
IFK Skövde SK
24:03.144200
+2:30.14900
14
H 14
Jason Blomqvist
Matfors SK
24:04.144300
+2:31.15000
15
H 14
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
24:20.145900
+2:47.16600
16
H 14
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
24:21.146000
+2:48.16700
17
H 14
Anton Weber
Borås GIF
24:34.147300
+3:01.18000
18
D 14
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
24:41.148000
+3:08.18700
19
D 14
Maja Pålsson
Utrikes SK
24:42.148100
+3:09.18800
20
D 14
Maja Axelsson
OK Landehof
24:43.148200
+3:10.18900
21
D 14
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
24:48.148700
+3:15.19400
22
H 14
Samuel Johansson
Ekshärads SF
24:50.148900
+3:17.19600
23
D 14
Moa Söderqvist
Storvreta IK
24:52.149100
+3:19.19800
24
H 14
Simon Demirtas
IFK Mora SK
24:57.149600
+3:24.20300
24
D 14
Mira Göransson
Äspereds IF
24:57.149600
+3:24.20300
26
H 14
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
24:59.149800
+3:26.20500
27
D 14
Elsa Palmberg
Högbo GIF
25:01.150000
+3:28.20700
28
D 14
Sofie Ettling
Finspångs SOK
25:04.150300
+3:31.21000
29
D 14
Alva Thudeen
Sya SK
25:06.150500
+3:33.21200
30
H 14
Sixten Partanen
Högbo GIF
25:07.150600
+3:34.21300
31
H 12
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
25:14.151300
+3:41.22000
32
H 12
Oskar Olsson
Äspereds IF
25:17.151600
+3:44.22300
33
D 14
Lisa Lantz
Sya SK
25:18.151700
+3:45.22400
34
H 14
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
25:19.151800
+3:46.22500
34
H 12
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
25:19.151800
+3:46.22500
36
H 14
Stian Gravdal Ustvedt
Norge
25:20.151900
+3:47.22600
37
H 12
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
25:21.152000
+3:48.22700
38
H 14
Mathias Skåret
Norge
25:22.152100
+3:49.22800
38
H 14
Hugo Ekström
Grava SK
25:22.152100
+3:49.22800
40
H 12
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
25:24.152300
+3:51.23000
41
H 14
David Wallin
Järbo IF
25:33.153200
+4:00.23900
42
D 14
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
25:40.153900
+4:07.24600
43
D 14
Linnea Björkman
IFK Mora SK
25:47.154600
+4:14.25300
43
D 14
Hanna Stenmark
Östersunds SK
25:47.154600
+4:14.25300
45
H 14
Gustav Palm
Västerås IF
26:08.156700
+4:35.27400
46
H 14
Björn Östlund
Vasaloppet
26:09.156800
+4:36.27500
47
H 14
Johan Richardsson
Järpens SK
26:12.157100
+4:39.27800
48
D 14
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
26:19.157800
+4:46.28500
49
H 14
Mattias Larsson
Matfors SK
26:29.158800
+4:56.29500
49
D 14
Nelly Söderström
Malungs IF
26:29.158800
+4:56.29500
51
H 12
Gustav Grändborn
Trönö IK
26:30.158900
+4:57.29600
51
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
26:30.158900
+4:57.29600
53
D 14
Maja Hörnström
Grava SK
26:39.159800
+5:06.30500
54
D 14
Ida Bergfors
Vasaloppet
26:40.159900
+5:07.30600
55
H 14
Melvin Löfgren
Falu IK
26:41.160000
+5:08.30700
56
H 14
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
26:43.160200
+5:10.30900
56
D 14
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
26:43.160200
+5:10.30900
58
H 12
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
26:46.160500
+5:13.31200
59
D 14
Philippa Eriksson
Filipstads SF
26:47.160600
+5:14.31300
60
D 12
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
26:51.161000
+5:18.31700
61
H 12
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
26:52.161100
+5:19.31800
62
D 14
Elin Lönnqvist
Ärla IF
26:54.161300
+5:21.32000
63
H 14
Rasmus Anttila
Järbo IF
26:56.161500
+5:23.32200
64
D 14
Emma Höglund
Norge
26:58.161700
+5:25.32400
65
D 12
Alva Olsson
Åmåls OK
27:00.161900
+5:27.32600
66
H 14
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
27:01.162000
+5:28.32700
66
H 14
Oskar Andersen
Föreningen IKJ Haninge
27:01.162000
+5:28.32700
68
H 14
Oskar Bergman
IFK Mora SK
27:08.162700
+5:35.33400
69
D 12
Ellen Olsson
Garphyttans IF
27:09.162800
+5:36.33500
70
D 12
Ester Strand
Sävedalens AIK
27:10.162900
+5:37.33600
71
H 12
Julius Eklund
IK Rex
27:12.163100
+5:39.33800
72
H 14
Ludvig Åkvist
Borås GIF
27:13.163200
+5:40.33900
73
H 14
Emil Larsson
Filipstads SF
27:14.163300
+5:41.34000
74
H 14
Emil Jönsson
Malungs IF
27:17.163600
+5:44.34300
75
D 14
Nora Nordlund
Falu IK
27:18.163700
+5:45.34400
76
D 14
Elin Bygg
Malungs IF
27:21.164000
+5:48.34700
77
H 12
Hampus Hult
Norrbärke SK
27:22.164100
+5:49.34800
78
H 12
Anton Persson
Åmåls OK
27:24.164300
+5:51.35000
79
H 14
Linus Holmström
Borås GIF
27:30.164900
+5:57.35600
80
H 14
Carl Svensson
Sundbybergs IK
27:34.165300
+6:01.36000
80
D 14
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
27:34.165300
+6:01.36000
82
H 14
Vilgot Eriksson
SK Leksand
27:36.165500
+6:03.36200
83
H 14
Malte Söderlund
Falu IK
27:38.165700
+6:05.36400
84
D 14
Frida Tynell
Falu IK
27:39.165800
+6:06.36500
85
H 12
William Dovander
Sundbybergs IK
27:40.165900
+6:07.36600
86
D 14
Louise Wallin
IFK Mora SK
27:42.166100
+6:09.36800
86
H 12
Oscar Gärdt
Stavnäs IK
27:42.166100
+6:09.36800
86
H 12
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
27:42.166100
+6:09.36800
89
H 12
Oscar Dahlander
Borås SK
27:43.166200
+6:10.36900
90
D 14
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
27:44.166300
+6:11.37000
90
D 12
Nora Samuelsson
Östersunds SK
27:44.166300
+6:11.37000
92
D 12
Lova Masapärs
Malungs IF
27:46.166500
+6:13.37200
93
H 12
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
27:49.166800
+6:16.37500
94
H 12
Ulrik Engeseth
Norge
27:51.167000
+6:18.37700
95
H 14
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
27:55.167400
+6:22.38100
95
D 14
Agnes Josefsson
Täby IS SK
27:55.167400
+6:22.38100
97
H 14
Max Österberg
Nacka Värmdö SK
27:56.167500
+6:23.38200
97
H 12
Valter Gerle
OK Landehof
27:56.167500
+6:23.38200
99
H 12
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
28:00.167900
+6:27.38600
100
D 12
Viola Grändborn
Trönö IK
28:02.168100
+6:29.38800
101
H 14
Kristoffer Eriksson Koll
Norge
28:10.168900
+6:37.39600
101
H 12
Erik Borg
Hudiksvalls IF
28:10.168900
+6:37.39600
103
H 12
Elias Wetterskog
Vasaloppet
28:12.169100
+6:39.39800
104
D 14
Kajsa Ekenberg
IK Stern
28:17.169600
+6:44.40300
105
H 12
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
28:19.169800
+6:46.40500
106
H 14
Algot Ståby
Orsa SK
28:20.169900
+6:47.40600
107
D 14
Ayla Boberg
Älvdalens IF SK
28:26.170500
+6:53.41200
107
H 12
Herman Engeseth
Norge
28:26.170500
+6:53.41200
107
D 12
Selma Partanen
Högbo GIF
28:26.170500
+6:53.41200
110
H 14
Rasmus Persson
IK Rex
28:28.170700
+6:55.41400
111
H 14
Filip Gustavsson
Västerås IF
28:30.170900
+6:57.41600
112
H 12
Gustav Mattsson
Valbo Aif
28:42.172100
+7:09.42800
113
H 12
Fabian Bergqvist
Garphyttans IF
28:44.172300
+7:11.43000
114
H 12
Linus Wedin
Garphyttans IF
28:45.172400
+7:12.43100
115
D 14
Ellen Bengtsson
Orsa SK
28:48.172700
+7:15.43400
116
D 14
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
28:49.172800
+7:16.43500
117
D 12
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
28:50.172900
+7:17.43600
118
D 14
Wilma Olofsson
Malungs IF
28:52.173100
+7:19.43800
119
D 14
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
28:54.173300
+7:21.44000
120
H 12
Oskar Eklöf
Lunds Skola
28:56.173500
+7:23.44200
121
H 12
Emil Carlén
OK Landehof
28:57.173600
+7:24.44300
122
H 12
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
28:59.173800
+7:26.44500
123
H 14
Nils Blomberg
Rehns BK
29:03.174200
+7:30.44900
123
H 14
August Lilja
Matfors SK
29:03.174200
+7:30.44900
125
D 12
Agnes Gustafsson
Åmåls OK
29:07.174600
+7:34.45300
126
D 14
Emeli Behr
Garphyttans IF
29:08.174700
+7:35.45400
127
D 14
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
29:11.175000
+7:38.45700
127
D 12
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
29:11.175000
+7:38.45700
129
H 12
Ludvig Johansson
Täby IS SK
29:12.175100
+7:39.45800
130
H 12
Ville Elgesjö
Domnarvets GOIF
29:13.175200
+7:40.45900
131
H 12
Emil Hermansson
IFK Mora SK
29:14.175300
+7:41.46000
132
D 12
Juni Rudström
Grava SK
29:15.175400
+7:42.46100
133
D 14
Elsa Kaipe
Falu IK
29:18.175700
+7:45.46400
134
D 14
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
29:20.175900
+7:47.46600
135
D 12
Elsa Martinsson
Västerås IF
29:28.176700
+7:55.47400
136
H 14
Axel Jernberg
Källbottens IK
29:32.177100
+7:59.47800
137
D 14
Embla Näsbom
Sätra IF
29:33.177200
+8:00.47900
138
D 12
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
29:35.177400
+8:02.48100
139
D 14
Cornelia Lingblom
IFK Sala
29:36.177500
+8:03.48200
139
D 12
Hanna Höglund
Norge
29:36.177500
+8:03.48200
141
D 14
Ebba Westrin
Vasaloppet
29:37.177600
+8:04.48300
141
H 12
Edvin Skytt
Falu IK
29:37.177600
+8:04.48300
143
H 12
Samuel Gustavsson
Västerås IF
29:38.177700
+8:05.48400
144
H 12
Alfred Laggren
Köla AIK
29:39.177800
+8:06.48500
145
D 14
Ida Johansson
IFK Mora SK
29:46.178500
+8:13.49200
146
D 14
Kajsa Limby
IFK Mora SK
29:47.178600
+8:14.49300
146
H 12
Lucas Lingblom
Vasaloppet
29:47.178600
+8:14.49300
148
D 12
Hanna Lidström
OK Landehof
29:49.178800
+8:16.49500
148
D 12
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
29:49.178800
+8:16.49500
150
H 12
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
29:54.179300
+8:21.50000
150
H 12
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
29:54.179300
+8:21.50000
152
D 14
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
29:56.179500
+8:23.50200
152
D 12
Ida Persson
Järvsö IF
29:56.179500
+8:23.50200
154
D 12
Linnéa Schullström
Gillberga SK
29:58.179700
+8:25.50400
155
H 12
Sverre Berntzen
Norge
30:02.180100
+8:29.50800
155
D 12
Ella Nordanbro
Falu IK
30:02.180100
+8:29.50800
157
D 14
Karolina Pölder
IFK Sala
30:04.180300
+8:31.51000
158
H 14
Albin Möllerberg
Valbo Aif
30:05.180400
+8:32.51100
158
D 12
Evelina Åhl
IFK Mora SK
30:05.180400
+8:32.51100
160
D 12
Tuva Carlsson
Sya SK
30:07.180600
+8:34.51300
161
H 14
Emil Aronsson
Ronneby OK
30:10.180900
+8:37.51600
161
D 12
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
30:10.180900
+8:37.51600
163
H 12
Henrik Sebastian Jensrud
Norge
30:19.181800
+8:46.52500
164
D 12
Mercedes Melbye
Åtvidabergs IF
30:20.181900
+8:47.52600
165
D 12
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
30:30.182900
+8:57.53600
166
D 12
Malva Nisén
Svegs IK
30:31.183000
+8:58.53700
166
D 12
Alicia Hedin
Norrbärke SK
30:31.183000
+8:58.53700
168
D 14
Viktoria Leandersson
Älvdalens IF SK
30:57.185600
+9:24.56300
169
D 14
Tuva Jensrud
Norge
30:59.185800
+9:26.56500
170
H 12
Henrik Sebjørnsen
Norge
31:00.185900
+9:27.56600
171
H 12
Isak Nilsson
Åmåls OK
31:05.186400
+9:32.57100
171
H 12
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
31:05.186400
+9:32.57100
173
H 12
Olle Nils Johansson
Vasaloppet
31:18.187700
+9:45.58400
174
D 12
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
31:30.188900
+9:57.59600
175
D 14
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
31:37.189600
+10:04.60300
176
H 12
Albin Svensson
IK Stern
31:41.190000
+10:08.60700
177
H 12
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
31:46.190500
+10:13.61200
177
D 12
Emma Larsson
IFK Mora SK
31:46.190500
+10:13.61200
179
H 14
Julius Forsell
Hällefors SK
31:54.191300
+10:21.62000
179
H 14
Isak Sjödin
Nynäs IK
31:54.191300
+10:21.62000
181
D 12
Agnes Påls
Bälinge IF
31:58.191700
+10:25.62400
182
H 12
Axel Lindblad
Granbergsdals IF
32:00.191900
+10:27.62600
183
D 12
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
32:01.192000
+10:28.62700
184
H 12
Lennart Nestler
Falu IK
32:03.192200
+10:30.62900
185
D 12
Signe Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
32:09.192800
+10:36.63500
186
D 12
Tilde Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
32:13.193200
+10:40.63900
187
D 12
Tilde Sveder
Domnarvets GOIF
32:22.194100
+10:49.64800
188
D 12
Lovisa Lilja
Matfors SK
32:23.194200
+10:50.64900
189
H 12
Viktor Johansson
IF Ski Team Skåne
32:25.194400
+10:52.65100
190
D 14
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
32:27.194600
+10:54.65300
190
D 14
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
32:27.194600
+10:54.65300
192
D 12
Charlotte Marcussen
Norge
32:44.196300
+11:11.67000
193
D 12
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
32:45.196400
+11:12.67100
194
D 14
Hanna Mikulska
Tunafors SK
32:49.196800
+11:16.67500
195
D 14
Rebecca Norling
Sockertoppen IF
33:07.198600
+11:34.69300
196
H 12
Isak Josefsson
Täby IS SK
33:09.198800
+11:36.69500
197
H 12
Axel Gustavsson
Skytteanska Skolan
33:10.198900
+11:37.69600
197
H 12
Albin Nederberg
Skytteanska Skolan
33:10.198900
+11:37.69600
199
H 14
Loke Hallin
Vasaloppet
33:23.200200
+11:50.70900
200
D 14
Cornelia Nyström
Älvdalens IF SK
33:24.200300
+11:51.71000
201
D 12
Ida Eriksson
IFK Mora SK
33:25.200400
+11:52.71100
202
H 12
Axel Högberg
Täby IS SK
33:30.200900
+11:57.71600
203
D 14
Mathilda Järeteg
Väsby SK
33:36.201500
+12:03.72200
204
H 12
Gutsav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
33:39.201800
+12:06.72500
205
D 12
Julia Holmström
Borås GIF
33:41.202000
+12:08.72700
206
D 14
Lova Wingren Wihl
IF Ski Team Skåne
33:44.202300
+12:11.73000
206
D 14
Tess Sundberg
Lillhärdals IF
33:44.202300
+12:11.73000
208
D 12
Lina Jernberg
Källbottens IK
33:54.203300
+12:21.74000
209
D 14
Anna Olivia Kristiansen
Vasaloppet
33:58.203700
+12:25.74400
210
D 12
Tilde Forsling
Norabygdens SK
34:05.204400
+12:32.75100
211
D 14
Nora Cederberg
Stora Tuna IK SK
34:09.204800
+12:36.75500
212
H 12
Carl Einar Bärwolf
Germany
34:11.205000
+12:38.75700
213
H 12
Noel Broman Andersson
IFK Mora SK
34:14.205300
+12:41.76000
214
H 12
Erik Persson
Medåkers IF
34:17.205600
+12:44.76300
214
D 12
Elsa Nilsson
Lunds Skola
34:17.205600
+12:44.76300
216
D 12
Kajsa Sellberg
IFK Mora SK
34:21.206000
+12:48.76700
217
D 12
Signe Lyckelid
Borås GIF
34:22.206100
+12:49.76800
218
D 14
Tilde Broman
IFK Mora SK
34:27.206600
+12:54.77300
218
H 12
Alfred Olsson
IF Ski Team Skåne
34:27.206600
+12:54.77300
220
H 12
Noel Hellberg
Sundbybergs IK
34:36.207500
+13:03.78200
221
D 14
Fanny Edlund
Knutby IF
34:38.207700
+13:05.78400
222
D 12
Clara Thoresson
Häverödals SK
34:41.208000
+13:08.78700
223
D 12
Alva Boman
Häverödals SK
34:44.208300
+13:11.79000
224
D 14
Tammie Sundberg
Lillhärdals IF
34:54.209300
+13:21.80000
225
H 14
Isak Eriksson
Vasaloppet
35:01.210000
+13:28.80700
226
D 12
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
35:11.211000
+13:38.81700
227
H 12
Alfons Westerbergh
Gimo IF SK
35:14.211300
+13:41.82000
228
H 14
Linus Fredriksson
SOK Träff
35:16.211500
+13:43.82200
228
H 12
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
35:16.211500
+13:43.82200
228
H 12
Ivar Ahlberg
Täby IS SK
35:16.211500
+13:43.82200
231
D 14
Frida Steen
Väsby SK
35:32.213100
+13:59.83800
232
H 14
Jesper Åberg
Lunds Skola
35:50.214900
+14:17.85600
233
D 12
Elina Karlsson
Tunafors SK
35:58.215700
+14:25.86400
234
H 14
Axel Clarhäll
Vasaloppet
36:13.217200
+14:40.87900
235
H 12
Erik Steen
Väsby SK
36:26.218500
+14:53.89200
236
D 14
Josefin Nyström
IFK Hedemora SK
36:28.218700
+14:55.89400
237
D 14
Märta Ström
IFK Mockfjärd
36:34.219300
+15:01.90000
238
H 14
Joel Masapärs
Malungs IF
36:38.219700
+15:05.90400
239
D 14
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
36:39.219800
+15:06.90500
240
H 14
Johannes Gustafsson
Vasaloppet
36:44.220300
+15:11.91000
241
H 12
Edvin Säker
Hagaby GOIF
37:01.222000
+15:28.92700
242
H 12
Anton Ivarsson
Vindrarps SK
37:07.222600
+15:34.93300
243
H 12
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
37:11.223000
+15:38.93700
243
D 12
Maja Lundgren
Borås GIF
37:11.223000
+15:38.93700
245
H 12
Simon Nyström
IFK Hedemora SK
37:13.223200
+15:40.93900
246
D 12
Kajsa Eriksson
Malungs IF
37:15.223400
+15:42.94100
247
D 14
Olivia Dahlström
Vansbro AIK SK
37:24.224300
+15:51.95000
247
D 14
Tindra Lindström
Vansbro AIK SK
37:24.224300
+15:51.95000
249
D 14
Matilda Aarnseth
Lima IF
37:25.224400
+15:52.95100
250
H 12
Oscar Lilliecreutz
Linköpings SK
37:35.225400
+16:02.96100
250
H 12
Holger Ståby
Orsa SK
37:35.225400
+16:02.96100
252
D 12
Wilma Dahlström
Vansbro AIK SK
37:41.226000
+16:08.96700
253
H 12
Axel Thybeck
Lindebygdens OK
37:56.227500
+16:23.98200
254
D 12
Tilde Larsson
Orsa SK
37:59.227800
+16:26.98500
255
H 14
Christian Artine
Vasaloppet
38:06.228500
+16:33.99200
255
D 12
Maja Norberg
Sundborns GOIF
38:06.228500
+16:33.99200
257
D 14
Kajsa Södersten
Vasaloppet
38:18.229700
+16:45.100400
258
H 12
Axel Nordanstig
Vasaloppet
38:22.230100
+16:49.100800
259
H 12
Elwin Rymark
Älvdalens IF SK
38:31.231000
+16:58.101700
260
D 12
Hanna Rydesäter
Rehns BK
38:39.231800
+17:06.102500
261
D 12
Wilma Jobsmyr Eldh
Vasaloppet
38:48.232700
+17:15.103400
262
D 12
Elin Olsson
Lillhärdals IF
38:49.232800
+17:16.103500
263
D 12
Julia Kangas
Skytteanska Skolan
39:01.234000
+17:28.104700
264
D 12
Julia Sjödin
Nynäs IK
39:03.234200
+17:30.104900
265
H 12
Florus Meiler
Germany
39:09.234800
+17:36.105500
265
H 12
Johannes Isaksson
Grava SK
39:09.234800
+17:36.105500
267
D 14
Maja Sanfredsson
Mariestads FK
39:12.235100
+17:39.105800
267
H 12
Erik Ström
IFK Mockfjärd
39:12.235100
+17:39.105800
269
D 12
Ella Sand
IFK Grängesberg SK
39:13.235200
+17:40.105900
270
D 12
Molly Södrberg
Lunds Skola
39:15.235400
+17:42.106100
271
D 12
Elsa Stjernsten
Lunds Skola
39:18.235700
+17:45.106400
272
D 12
Signe Folkjern
Lunds Skola
39:22.236100
+17:49.106800
273
H 12
Max Nordanberg
Vasaloppet
39:25.236400
+17:52.107100
274
D 12
Edith Davidson
Borås GIF
39:43.238200
+18:10.108900
274
D 12
Maja Backlund
Borås GIF
39:43.238200
+18:10.108900
276
H 14
Noah Flores Sedman
Vasaloppet
39:45.238400
+18:12.109100
277
H 14
Kevin Västra Hjalmarsson
Västra Karups Skola
39:54.239300
+18:21.110000
278
D 14
Agnieszka Mikulska
Tunafors SK
39:56.239500
+18:23.110200
279
H 12
Villiam Lederud
Lunds Skola
40:07.240600
+18:34.111300
280
H 14
Tobias Lange
Vasaloppet
40:18.241700
+18:45.112400
281
D 14
Liv Monheim
Vasaloppet
40:23.242200
+18:50.112900
282
H 14
Alve Berglund
Knutby IF
40:27.242600
+18:54.113300
283
H 12
Hugo Corneliusson
Vasaloppet
40:40.243900
+19:07.114600
284
H 12
Robert Bragi Karason
Island
41:02.246100
+19:29.116800
285
H 14
Isac Halzius
Vasaloppet
41:19.247800
+19:46.118500
286
H 14
Scott Strömberg
Västra Karups Skola
41:31.249000
+19:58.119700
287
D 14
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
41:48.250700
+20:15.121400
288
D 14
Malva Berggren
Vasaloppet
41:50.250900
+20:17.121600
289
D 14
Jennifer Ström Andreani
Vasaloppet
41:58.251700
+20:25.122400
290
H 12
Emil Larsson
Skytteanska Skolan
42:46.256500
+21:13.127200
291
D 12
Linnea Sandström
OK Älme
42:52.257100
+21:19.127800
292
D 14
Julia Wreifält
Västra Karups Skola
42:58.257700
+21:25.128400
293
H 14
Pontus Ebbesson
Västra Karups Skola
43:11.259000
+21:38.129700
294
H 14
Oskar Engström
Lunds Skola
43:12.259100
+21:39.129800
Logga in för att slippa de här annonserna
295
H 12
Anton Sadeghi
Vasaloppet
43:13.259200
+21:40.129900
296
D 12
Felicia Sjöberg
Vasaloppet
43:14.259300
+21:41.130000
297
D 14
Moa Torsell
Lunds Skola
43:42.262100
+22:09.132800
298
D 14
Elsa Ekeberg
Lunds Skola
43:45.262400
+22:12.133100
299
D 14
Nellie Eliasson
Lunds Skola
44:26.266500
+22:53.137200
299
H 12
Måns Persson
Eksjö SOK
44:26.266500
+22:53.137200
301
H 12
Isak Winnerstam
Tunafors SK
44:30.266900
+22:57.137600
302
H 14
Elliot Cederhage
Vasaloppet
44:35.267400
+23:02.138100
303
H 14
Arvid Ekvall
Västra Karups Skola
44:53.269200
+23:20.139900
304
H 14
Erik Leijon
Västra Karups Skola
45:08.270700
+23:35.141400
304
H 12
Felix Frankenstein
Vasaloppet
45:08.270700
+23:35.141400
306
D 12
Wilma Rundqvist
IFK Kristinehamn
45:10.270900
+23:37.141600
307
D 12
Frida Brudin
IFK Mora SK
45:20.271900
+23:47.142600
307
D 12
Anastasija Broman
IFK Mora SK
45:20.271900
+23:47.142600
309
H 12
Herman Gibeck
Vasaloppet
45:23.272200
+23:50.142900
309
H 12
Arvid Gibeck Eklind
No Club
45:23.272200
+23:50.142900
311
H 12
Arvid Gibeck Eklind
Vasaloppet
45:29.272800
+23:56.143500
312
D 14
Cornelia Rahmberg
Västra Karups Skola
45:32.273100
+23:59.143800
313
H 12
Jimmie Berglund
Skytteanska Skolan
45:59.275800
+24:26.146500
314
H 12
Benjamin Rinö
Vasaloppet
46:19.277800
+24:46.148500
315
D 14
Maj Nygren
Västra Karups Skola
47:13.283200
+25:40.153900
316
H 14
Erik Törnlind
Lunds Skola
47:47.286600
+26:14.157300
317
D 14
Emilia Heldemar
Lunds Skola
48:13.289200
+26:40.159900
318
D 14
Emma Lindström
Almby IK
48:15.289400
+26:42.160100
318
D 14
Felicia Fritz
Vasaloppet
48:15.289400
+26:42.160100
318
H 12
Nicolaj Knutsen
Norge
48:15.289400
+26:42.160100
321
H 12
Oscar Wiberg
Hofterupps Innebandyyurnering
49:06.294500
+27:33.165200
322
D 14
Josefine Kalmdal
Västra Karups Skola
49:28.296700
+27:55.167400
323
D 12
Astrid Thorsberg
Lunds Skola
50:05.300400
+28:32.171100
324
H 14
Missar Alnasif
Vasaloppet
50:36.303500
+29:03.174200
325
H 14
Gabrielius Grybas
Västra Karups Skola
50:50.304900
+29:17.175600
326
H 12
Falkon Sohlström
Lunds Skola
51:35.309400
+30:02.180100
327
D 12
Amalie Skåret
Norge
51:37.309600
+30:04.180300
328
H 12
Lukas Hemdahl Eriksson
Lunds Skola
51:41.310000
+30:08.180700
328
H 12
Troy Seljeson
Surahammars SOK
51:41.310000
+30:08.180700
330
D 14
Hilda Pettersson
Västra Karups Skola
52:30.314900
+30:57.185600
331
D 12
Delaa Hamrouni
Skytteanska Skolan
52:33.315200
+31:00.185900
332
D 14
Nellie Bengtsson
Västra Karups Skola
52:49.316800
+31:16.187500
333
D 12
Lovisa Thybeck
Lindebygdens OK
53:01.318000
+31:28.188700
334
D 12
Alva Nederberg
Skytteanska Skolan
53:28.320700
+31:55.191400
335
H 12
Edvin Halzius
Vasaloppet
53:45.322400
+32:12.193100
336
H 12
Hampus Nilsson
Vasaloppet
55:10.330900
+33:37.201600
337
D 12
Anchalie Mikaelsson
Skytteanska Skolan
55:15.331400
+33:42.202100
338
H 14
Jonathan Stäöve
Västra Karups Skola
56:30.338900
+34:57.209600
339
D 14
Isabella Nikolic
Vasaloppet
56:37.339600
+35:04.210300
340
H 12
Axel Gustavsson
Lunds Skola
57:03.342200
+35:30.212900
341
D 12
Hilda Sköld
Vasaloppet
57:48.346700
+36:15.217400
342
D 12
Jessica Abrahamsson
Skytteanska Skolan
58:52.353100
+37:19.223800
343
H 14
Erik Strömmbrink
Västra Karups Skola
59:47.358600
+38:14.229300
344
H 14
Edvin Mattsson
Västra Karups Skola
59:56.359500
+38:23.230200
345
D 12
Agnes Karlsson
Skytteanska Skolan
1:00:21.362000
+38:48.232700
346
H 12
Roy Khalaf
Lunds Skola
1:00:22.362100
+38:49.232800
346
D 12
Nelly Bergstrand
Lunds Skola
1:00:22.362100
+38:49.232800
348
D 14
Alva Gustavsson
Lunds Skola
1:00:27.362600
+38:54.233300
349
H 12
Valter Backman
Lunds Skola
1:00:54.365300
+39:21.236000
350
H 12
Lowe Eidseflot
Lunds Skola
1:00:58.365700
+39:25.236400
351
D 12
Alicia Larsson
Vingåkers OK
1:01:00.365900
+39:27.236600
352
D 14
Ebba Hilmersson
Västra Karups Skola
1:01:18.367700
+39:45.238400
353
H 12
Lion Stenberg
Lunds Skola
1:01:31.369000
+39:58.239700
354
H 12
Jack Kihlström
Lunds Skola
1:01:39.369800
+40:06.240500
355
D 12
Ida Eidegren
Vasaloppet
1:01:56.371500
+40:23.242200
356
D 12
Tilda Mandahl
Vasaloppet
1:02:53.377200
+41:20.247900
357
D 12
Tilda Gustavsson
Lunds Skola
1:03:55.383400
+42:22.254100
358
H 12
Malte Jansson
Lunds Skola
1:04:54.389300
+43:21.260000
359
D 14
Naime Gerhard Åhrlin
Vasaloppet
1:05:32.393100
+43:59.263800
360
D 14
MY Klintäng
Västra Karups Skola
1:05:50.394900
+44:17.265600
361
D 12
Maja Lindholm
Lunds Skola
1:12:27.434600
+50:54.305300
362
D 12
Leióna Norman
Lunds Skola
1:15:07.450600
+53:34.321300
363
H 12
Teo Norbye
Team Tomasjord
1:15:17.451600
+53:44.322300
364
D 12
Elsa Troili
Vasaloppet
1:16:09.456800
+54:36.327500
364
D 12
Linnea Broström Crisostomo
Lunds Skola
1:16:09.456800
+54:36.327500
366
D 14
Evelin Lundfall Harwozinska Västra
Västra Karups Skola
1:17:24.464300
+55:51.335000
367
D 12
Filippa Rydell
Vasaloppet
1:20:06.480500
+58:33.351200
368
D 14
Solyana Asmaelo
Västra Karups Skola
1:20:11.481000
+58:38.351700
369
D 12
Meja Kihlström
Lunds Skola
1:23:42.502100
+1:02:09.372800
370
D 12
Wiman Östberg
Lunds Skola
1:28:49.532800
+1:07:16.403500
371
D 12
Julia Eklund
Lunds Skola
1:28:54.533300
+1:07:21.404000
372
H 12
Leo Niklasson Blixt
Lunds Skola
1:35:36.573500
+1:14:03.444200
373
H 12
Johansson Milian
Lunds Skola
1:38:31.591000
+1:16:58.461700
374
H 12
Rasmus Hultman
Lunds Skola
1:44:06.624500
+1:22:33.495200
375
H 14
Harry Krubally Jansson
Västra Karups Skola
1:44:56.629500
+1:23:23.500200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)