Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smålandstrippeln Staksprint
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Ceasar Funke
Landsbro IF SK
14.1350
2
H 14
Noah Petersson
Nybro Ski
14.1360
+0
2
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
14.1360
+0
4
H 16
Anton Grahn
IF Hallby SOK
14.1370
+0
5
H 16
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
15.1410
+0
6
H 14
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
15.1440
+0
7
D 16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
15.1450
+1
8
D 14
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
15.1460
+1.10
9
H 14
Anton Weber
Borås GIF
15.1480
+1.30
10
D 16
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
16.1520
+1.70
10
D 16
Felicia Fyhr
SOK Aneby
16.1520
+1.70
10
H 16
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
16.1520
+1.70
13
D 16
Tilda Rosander
SOK Aneby
16.1530
+1.80
14
H 14
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
16.1540
+1.90
14
D 14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
16.1540
+1.90
16
H 12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
16.1580
+2.130
16
H 16
Filip Lyckelid
Borås GIF
16.1580
+2.130
18
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
16.1590
+2.140
19
H 12
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
17.1600
+2.150
20
H 14
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
17.1610
+2.160
21
D 12
Meja Funke
Landsbro IF SK
17.1650
+3.200
21
H 14
Einar Austli
Annebergs GIF
17.1650
+3.200
23
D 16
Emma Rindstig
SOK Viljan
17.1660
+3.210
24
H 12
Isak Hertz
IF Hallby SOK
17.1670
+3.220
24
H 14
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
17.1670
+3.220
26
D 14
Elma Rudklint
OK Landehof
17.1690
+3.240
27
H 14
Olle Petersén
Landsbro IF SK
18.1710
+3.260
27
D 12
Maja Lax
Nässjö SF
18.1710
+3.260
27
H 12
Noah Grahn
Landsbro IF SK
18.1710
+3.260
30
H 12
Emil Ling
IF Hallby SOK
18.1720
+3.270
31
D 14
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
18.1730
+3.280
31
H 16
Lukas Karlén
IF Hallby SOK
18.1730
+3.280
31
H 14
Edvin Wiberg
Landsbro IF SK
18.1730
+3.280
34
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
18.1740
+3.290
35
D 14
Alma Bülow
SOK Aneby
18.1750
+4.300
36
H 14
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
18.1770
+4.320
37
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
18.1790
+4.340
38
H 12
Melvin Fabisch
Nässjö SF
19.1800
+4.350
38
H 14
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
19.1800
+4.350
40
D 14
Isabella Ottosson
Nässjö SF
19.1830
+4.380
40
D 12
Nova Pettersson
Landsbro IF SK
19.1830
+4.380
42
D 14
Ida Hellquist
Nässjö SF
19.1850
+5.400
42
D 14
Telina Tiare
Nässjö SF
19.1850
+5.400
44
H 12
Melker Svensson
Landsbro IF SK
19.1860
+5.410
44
H 14
Wilhelm Karmetun
Landsbro IF SK
19.1860
+5.410
46
D 14
Ellen Adolfsson
Nässjö SF
19.1870
+5.420
47
H 12
Viktor Fabisch
Nässjö SF
19.1890
+5.440
48
H 12
Noah Almgren
Landsbro IF SK
20.1910
+5.460
49
H 12
Carl Lind
Landsbro IF SK
20.1930
+5.480
50
H 10
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
20.1940
+5.490
51
H 10
Filip Weber
Borås GIF
20.1950
+6.500
52
D 12
Ella Engborg
Eksjö SOK
20.1990
+6.540
53
H 10
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
21.2030
+6.580
54
H 12
Malte Lax
Nässjö SF
21.2060
+7.610
55
D 12
Signe Fransson
SOK Aneby
21.2090
+7.640
56
H 10
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
22.2110
+7.660
57
H 12
Linus Fridell
Nässjö SF
22.2140
+7.690
58
H 10
Hilmer Andersson
SOK Aneby
22.2150
+8.700
58
H 10
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
22.2150
+8.700
58
H 12
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
22.2150
+8.700
61
D 12
Signe Lyckelid
Borås GIF
22.2180
+8.730
62
H 12
Linus Fritz
Nässjö SF
23.2200
+8.750
63
D 10
Thyra Grennborg
Landsbro IF SK
24.2350
+10.900
64
D 10
Ebba Lind
Landsbro IF SK
24.2390
+10.940
65
D 10
Ruth Grahn
Landsbro IF SK
25.2410
+10.960
66
H 10
Fabian Johansson
SOK Aneby
25.2440
+10.990
67
D 10
Meja Fransson
Landsbro IF SK
25.2490
+11.1040
67
D 12
Linn Hallgren
SOK Aneby
25.2490
+11.1040
69
D 10
Ebba Hellquist
Nässjö SF
26.2500
+11.1050
70
H 10
Elias Skillermark
Eksjö SOK
26.2530
+11.1080
71
H 10
Emil Petersson
Landsbro IF SK
26.2580
+12.1130
72
H 10
Arvid Rosander
SOK Aneby
27.2610
+12.1160
73
D 10
Amanda Fyhr
SOK Aneby
27.2650
+13.1200
74
H 10
Oscar Grändemark
Nässjö SF
28.2740
+13.1290
75
D 10
Piali Hedin
Eksjö SOK
28.2760
+14.1310
76
D 12
Linn Fransson
Landsbro IF SK
29.2860
+15.1410
77
D 10
Estrid Björk Austli
Annebergs GIF
32.3150
+18.1700
78
H 10
Milton Rinaldo
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
78
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
78
D 12
Isabella Stenberg
SOK Aneby
23:59:59.8639800
78
H 16
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800