Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2019-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:02:35.735400
73.1p
2
Romuald Schönfeld
FISCHER racing team
2:12:59.797800
+10:24.62300
66.2p
3
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:15:07.810600
+12:32.75100
64.9p
4
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:17:31.825000
+14:56.89500
63.5p
5
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:17:35.825400
+15:00.89900
63.5p
6
Dan Rimbe
IF Spirit Idrottsförening / If Spirit
2:19:58.839700
+17:23.104200
62.2p
7
Magnus Julin
Karlslunds IF SF
2:21:23.848200
+18:48.112700
61.5p
8
Andreas Nordström
Orsa SK
2:25:42.874100
+23:07.138600
59.3p
9
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:26:32.879100
+23:57.143600
58.9p
10
Göran Olsson
Lillhärdals IF
2:26:40.879900
+24:05.144400
58.9p
11
Nils Moen
Mälarö SOK
2:26:57.881600
+24:22.146100
58.7p
12
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:27:03.882200
+24:28.146700
58.7p
13
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:27:21.884000
+24:46.148500
58.5p
14
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:31:00.905900
+28:25.170400
56.9p
15
Alexander Izosimov
DJURSHOLM
2:33:10.918900
+30:35.183400
55.9p
16
Robert Nilsson
Farsta
2:34:05.924400
+31:30.188900
55.5p
17
Kent Nilsson
Hallstahammars SK SOFK
2:35:00.929900
+32:25.194400
55.1p
18
Mikael Andersson
IF Spirit IF
2:35:46.934500
+33:11.199000
54.8p
19
Joakim Borell
Omegapoint IF
2:39:50.958900
+37:15.223400
53.2p
20
Anders Nordenfors
Gävle SK
2:40:15.961400
+37:40.225900
53.0p
21
Jan Rönnblad
Ericsson Stockholm IK
2:41:10.966900
+38:35.231400
52.7p
22
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:45:32.993100
+42:57.257600
51.1p
23
Thomas Jansson
Ufk
2:47:01.1002000
+44:26.266500
50.5p
24
Gert-Ove Johansson
BRASTAD
3:00:42.1084100
+58:07.348600
46.2p
25
Anders Larsson
Team Ormsalva AC
3:05:56.1115500
+1:03:21.380000
44.7p
26
Tomas Jonsson
Edsbyns SK
3:06:18.1117700
+1:03:43.382200
44.6p
27
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
3:07:39.1125800
+1:05:04.390300
44.2p
28
Kristofer Wennerström
Eds SK
3:10:47.1144600
+1:08:12.409100
43.4p
29
Jan Johansson
Axa SC
3:12:11.1153000
+1:09:36.417500
43.0p
30
Michael Bergström
Sundbybergs IK
3:18:35.1191400
+1:16:00.455900
41.5p
31
Torbjörn Rost
Mälarö SOK
3:23:51.1223000
+1:21:16.487500
40.3p
32
Gustaf Ljungdahl
SEB
3:35:31.1293000
+1:32:56.557500
37.8p
33
Per Jemth
Arvika IS
3:46:05.1356400
+1:43:30.620900
35.8p
34
Thomas Ibsen Jensen
KØBENHAVN Ø
3:59:30.1436900
+1:56:55.701400
33.6p