Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2019-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
3:02:51.1097070
53.4p
2
Sofia Hjulström
Nacka Värmdö SK
3:10:54.1145390
+8:03.48220
50.9p
3
Anna-Karin Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:11:29.1148820
+8:37.51650
50.7p
4
Julia Björn
Stora Tuna IK SK
3:26:03.1236290
+23:12.139120
46.8p
5
Lova André Nilsson
Stockholms RK
3:46:40.1359900
+43:48.262730
42.1p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:11:38.789750
77.4p
2
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
2:15:05.810490
+3:27.20640
75.1p
3
Johan Myhr
Bravur Sports Club
2:17:39.825860
+6:01.36010
73.5p
4
Martin Sander
Bravur Sports Club
2:19:28.836700
+7:49.46850
72.4p
5
David Holm
Turebergs IF
2:21:42.850100
+10:03.60250
71.1p
6
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:22:25.854440
+10:46.64590
70.7p
7
Niklas Lindqvist
Axa SC
2:23:30.860950
+11:52.71100
70.1p
8
Tommie Lindblom
Stockholms RK
2:23:59.863800
+12:20.73950
69.8p
9
Sjur Jensen
Vattenfall IF Stockholm
2:24:16.865520
+12:37.75670
69.7p
10
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:24:49.868820
+13:10.78970
69.4p
11
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
2:27:56.887550
+16:18.97700
67.7p
12
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:28:34.891300
+16:55.101450
67.4p
13
Magnus Elwin
Umara SC
2:28:38.891710
+16:59.101860
67.3p
14
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:31:33.909230
+19:54.119380
65.9p
15
Romain Balieu
Stockholms RK
2:33:25.920480
+21:47.130630
65.0p
16
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:35:24.932330
+23:45.142480
64.0p
17
Daniel Asplund
Sunnansjö IK
2:35:30.932950
+23:52.143100
64.0p
18
Joel Jelf
Vaxholms RF
2:37:20.943970
+25:42.154120
63.1p
19
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
2:38:18.949700
+26:39.159850
62.7p
20
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:38:23.950260
+26:45.160410
62.7p
21
Kalle Torlén
Axa SC
2:38:30.950980
+26:52.161130
62.6p
22
Eric Marklund
Axa SC
2:39:55.959450
+28:17.169600
62.0p
23
Mats Hellberg
Rehns BK
2:40:44.964320
+29:05.174470
61.6p
24
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:40:46.964550
+29:08.174700
61.6p
25
Philip Schröderheim
Athletic Club Salt Lake
2:41:58.971760
+30:20.181910
61.1p
26
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:43:00.977950
+31:22.188100
60.7p
27
Erik Sundvall
Axa SC
2:43:15.979430
+31:36.189580
60.6p
28
Lars Persson
Nacka Värmdö SK
2:43:45.982410
+32:06.192560
60.4p
29
Christian Pedersen
Athletic Club Salt Lake
2:44:38.987790
+33:00.197940
60.0p
30
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:44:42.988170
+33:04.198320
60.0p
31
Henrik Elmefur
Sundbybergs IK
2:44:44.988390
+33:06.198540
59.9p
32
Thomas Dovander
Sundbybergs IK
2:45:16.991530
+33:37.201680
59.7p
33
Mattias Johansson
Axa SC
2:47:39.1005820
+36:00.215970
58.8p
34
Mats Andersson
Finnskoga IF
2:48:29.1010850
+36:51.221000
58.5p
35
Johan Saarela
Brännans IF
2:48:37.1011650
+36:59.221800
58.4p
36
John Blomberg
XC Sthlm Ski Club
2:48:40.1011920
+37:01.222070
58.4p
37
Alexander Dettner
Axa SC
2:50:09.1020860
+38:31.231010
57.8p
38
Markus Olsson
Nacka Värmdö SK
2:50:55.1025460
+39:17.235610
57.5p
39
Gustav Norén
Yuppie Ski Club
2:52:04.1032300
+40:25.242450
57.1p
40
Johan Elvermåhr
Axa SC
2:52:56.1037500
+41:17.247650
56.8p
41
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
2:54:08.1044700
+42:29.254850
56.3p
42
Morgan Hellström
Tunafors SK
2:57:23.1064250
+45:45.274400
55.2p
43
Andreas Nyhlén
Sundbybergs IK
2:57:49.1066890
+46:11.277040
55.0p
44
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
3:00:18.1081750
+48:40.291900
54.2p
45
Andreas Winarve
Ingarö IF
3:01:25.1088480
+49:47.298630
53.8p
46
Leo Kruth
Axa SC
3:01:42.1090120
+50:03.300270
53.7p
47
Magnus Eklund
Sundbybergs IK
3:01:47.1090680
+50:09.300830
53.7p
48
Marcus Ekermo
Stockholms RK
3:02:29.1094840
+50:50.304990
53.5p
49
Robert Löfving
Föreningen IKJ Haninge
3:03:39.1101870
+52:01.312020
53.1p
50
Anders Rehn
Högbo GIF
3:03:54.1103370
+52:16.313520
53.0p
51
David Nilsson
Stockholms RK
3:04:30.1106990
+52:52.317140
52.8p
52
Mikael Hautaluoma
Nacka Värmdö SK
3:05:49.1114800
+54:10.324950
52.4p
53
Lukas Sterner
Stockholms RK
3:06:41.1120040
+55:02.330190
52.1p
54
Marcus Schöneich
Magra IS
3:12:09.1152840
+1:00:30.362990
50.5p
55
Markus Brolin
Nacka Värmdö SK
3:13:03.1158200
+1:01:24.368350
50.2p
56
Johannes Jögi
Athletic Club Salt Lake
3:14:15.1165410
+1:02:36.375560
49.9p
57
Per Lidestedt
Hammarby IF SF
3:16:26.1178530
+1:04:47.388680
49.3p
58
Johan Månflod
Ufk
3:19:07.1194620
+1:07:28.404770
48.6p
59
Charlie Elf
Axa SC
3:19:23.1196290
+1:07:45.406440
48.5p
60
Philip Farkas
Nacka Värmdö SK
3:19:36.1197500
+1:07:57.407650
48.4p
61
Rikard NILSSON
Team Ormsalva
3:22:48.1216780
+1:11:10.426930
47.6p
62
Martin Öhnström
Boo IF
3:24:38.1227730
+1:12:59.437880
47.1p
63
Andreas Sivelöv Stensåsen
Föreningen IKJ Haninge
3:27:35.1245490
+1:15:57.455640
46.4p
64
Wiktor Ahlqvist
IK Stern
3:29:58.1259770
+1:18:20.469920
45.8p
65
Stefan Pettersson
Nacka Värmdö SK
3:31:43.1270230
+1:20:04.480380
45.4p
66
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:37:31.1305080
+1:25:53.515230
44.1p
67
Christian Östanbäck
Magra IS
3:46:41.1360010
+1:35:02.570160
42.1p
68
Gabriel Sternberg
S E Bankens IF Sthlm
3:49:55.1379480
+1:38:17.589630
41.5p
69
Jon Jonung
Länsförsäkringar IF
4:11:58.1511740
+2:00:19.721890
37.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lovisa Grant
Stockholm
3:33:03.1278200
45.1p
2
Marika Nordin-andersson
Nacka Värmdö SK
3:54:46.1408500
+21:43.130200
40.6p
3
Anna OVESDOTTER
Nacka Värmdö SK
3:54:50.1408970
+21:47.130670
40.6p
4
Erika Johansson
Deloitte
4:03:57.1463610
+30:54.185310
38.9p
5
Agneta Wallin
Nacka Värmdö SK
4:07:41.1486020
+34:38.207720
38.3p
6
Pernilla Bredolt
Stockholm
4:09:40.1497950
+36:37.219650
38.0p
7
Christine Friberg
Axa SC
4:15:59.1535870
+42:56.257570
36.9p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Göran Westman
Turebergs IF
2:40:41.964030
61.7p
2
Janaxel Olsson
Nacka Värmdö SK
2:42:34.975350
+1:53.11220
60.8p
3
Alexander Bahr
Mälarö SOK
2:53:12.1039180
+12:31.75050
56.7p
4
Robert Jakobsson
Mälarö SOK
2:56:39.1059810
+15:57.95680
55.4p
5
Mats Midhamre
Redvägs SK
2:58:05.1068470
+17:24.104340
54.9p
6
Tomas Åkerstedt
IFK Lidingö SOK
2:58:09.1068830
+17:28.104700
54.9p
7
Gustav Ramberg
Astrazeneca IF
3:04:19.1105890
+23:38.141760
52.9p
8
Kalle Uiboleht
Stockholm
3:05:03.1110200
+24:21.146070
52.7p
9
Karl Olofsson
Axa SC
3:07:52.1127190
+27:11.163060
51.8p
10
Osman Keskin
Stockholm
3:12:07.1152680
+31:26.188550
50.5p
11
Oskar Rudbeck
Umara SC
3:14:17.1165670
+33:36.201540
49.9p
12
Daniel Lundgren
Stockholm
3:16:26.1178530
+35:45.214400
49.3p
13
Henrik Ericsson
Smhi IF
3:17:32.1185110
+36:50.220980
49.0p
14
Love Neihoff
Stockholm
3:19:52.1199100
+39:10.234970
48.4p
15
Patrik Carlsson
Stockholm
3:20:17.1201600
+39:35.237470
48.2p
16
Ludvig Kindberg
Axa SC
3:20:26.1202560
+39:45.238430
48.2p
17
Peter Schröder
Stockholm
3:21:42.1210100
+41:00.245970
47.9p
18
Carl Lindesvärd
Axa SC
3:24:06.1224540
+43:25.260410
47.3p
19
John Dahlqvist
Axa SC
3:25:48.1234790
+45:07.270660
46.8p
20
Adam Nyman
Axa SC
3:26:12.1237100
+45:30.272970
46.7p
21
Fredrik Hagelin
Axa SC
3:27:57.1247600
+47:15.283470
46.3p
22
Krister Hasselqvist
Stockholm
3:29:30.1256900
+48:48.292770
45.9p
23
Morgan Skogh
Länsförsäkringar IF
3:29:43.1258270
+49:02.294140
45.9p
24
Lars Olof Nilsson
Stockholm
3:29:58.1259730
+49:17.295600
45.8p
25
Jan Rikkinen
Axa SC
3:30:03.1260270
+49:22.296140
45.8p
26
Mikael Bengs
Söders SOL Tyresö
3:31:31.1269080
+50:50.304950
45.4p
27
Peter Eklund
Axa SC
3:31:39.1269860
+50:58.305730
45.4p
28
Magnus Sjöström
Accenture IF
3:32:48.1276700
+52:06.312570
45.1p
29
Erik Börjesson
Bovallstrands SK
3:32:49.1276820
+52:07.312690
45.1p
30
Markus Norsted
Saltsjöbadens SLK
3:33:48.1282720
+53:06.318590
44.9p
31
Peter Zeil
Stockholm
3:35:40.1293900
+54:58.329770
44.5p
32
Martin Jägerstad
Stockholm
3:36:04.1296360
+55:23.332230
44.4p
33
Claes Gustafsson
Stockholm
3:38:05.1308480
+57:24.344350
43.9p
34
Robert Hagelin
Axa SC
3:38:06.1308580
+57:25.344450
43.9p
35
Fredrik Andersson
Stockholm
3:40:28.1322770
+59:47.358640
43.4p
36
Joakim Godlund
Athletic Club Salt Lake
3:40:38.1323700
+59:56.359570
43.4p
37
Svein Ruud
OK Alehof
3:43:02.1338120
+1:02:20.373990
42.9p
38
Anders Roos
Stockholm
3:44:41.1348070
+1:04:00.383940
42.5p
39
Magnus Wallberg
Nacka Värmdö SK
3:44:43.1348260
+1:04:02.384130
42.5p
40
Daniel Nilsson
Stockholm
3:46:19.1357800
+1:05:37.393670
42.2p
41
Lars Lundeborg
Turebergs IF
3:46:58.1361750
+1:06:17.397620
42.1p
42
Patrik Westerberg
Stockholm
3:49:20.1375960
+1:08:39.411830
41.6p
43
Jonatan Hedin
Axa SC
3:53:20.1399990
+1:12:39.435860
40.8p
44
Göran Larsson
Nacka Värmdö SK
3:54:12.1405150
+1:13:31.441020
40.7p
45
Magnus Frid
Axa SC
3:54:54.1409340
+1:14:13.445210
40.5p
46
Martin Brolin
Östhammars SK
3:58:53.1433220
+1:18:11.469090
39.8p
47
Martin Frielingsdorf
Nacka Värmdö SK
4:02:15.1453480
+1:21:34.489350
39.2p
48
Gustaf Svenhed
Axa SC
4:03:18.1459730
+1:22:37.495600
39.0p
49
Pascal Granfeldt Saavedra
Axa SC
4:08:07.1488600
+1:27:25.524470
38.2p
50
Fredrik Fredriksson
Åkersberga SK
4:08:49.1492800
+1:28:07.528670
38.1p
51
Ola Wallman
Stockholm
4:11:39.1509880
+1:30:58.545750
37.6p
52
Christian Svensson
Nacka Värmdö SK
4:12:15.1513480
+1:31:34.549350
37.5p
53
Johan Ellborg
Axa SC
4:13:39.1521840
+1:32:58.557710
37.3p
54
Anders Lindgren
Nacka Värmdö SK
4:13:51.1523030
+1:33:10.558900
37.3p
55
Fredrik Persson
Axa SC
4:14:36.1527500
+1:33:54.563370
37.2p
56
Robert Svensson
Umara SC
4:15:22.1532170
+1:34:41.568040
37.0p
57
Lennart Fredriksson
JMs Personalförening
4:17:15.1543480
+1:36:34.579350
36.7p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Guayen Minchot
Stockholm
1:39:57.599610
64.4p
2
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
1:59:43.718270
+19:46.118560
53.8p
3
Sassa Pettersson
Nacka Värmdö SK
2:00:40.723950
+20:43.124240
53.4p
4
Cecilia Sjöholm
Stockholm
2:14:44.808300
+34:46.208590
47.8p
5
Outi Tammisola
Stockholm
2:26:18.877720
+46:21.278010
44.0p
6
Elisabeth Andersson
Medåkers IF
2:28:48.892720
+48:51.293010
43.3p
7
Elisa Lazzari
Stockholm
2:40:39.963800
+1:00:41.364090
40.1p
8
Emilia Lidström
Axa SC
2:52:52.1037150
+1:12:55.437440
37.2p
9
Lotta Bendix
Stockholm
2:56:38.1059750
+1:16:41.460040
36.5p
10
Karolin Andersson
Sthlm Suburban Surfers
2:59:49.1078850
+1:19:52.479140
35.8p
11
Anja Jussila
Stockholm
3:04:26.1106560
+1:24:29.506850
34.9p
12
Johanna Holmdahl-Hedin
Stockholm
3:13:51.1163040
+1:33:54.563330
33.2p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Landén
Nacka Värmdö SK
1:44:33.627240
61.6p
2
Jonas Lindén
No Club
2:05:47.754600
+21:13.127260
51.2p
3
Mikael Ekstedt
Stockholm
2:49:45.1018420
+1:05:11.391080
37.9p
4
Hans Elsinga
Stockholm
2:54:27.1046680
+1:09:54.419340
36.9p
5
Stefan Kjellgren
Stockholm
2:54:36.1047570
+1:10:03.420230
36.9p