Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2009-11-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Devon Kershaw
Canada
29:59.179860
93.2p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
30:05.180480
+6.520
92.9p
3
Anders Södergren
Östersunds SK
30:21.182010
+21.2050
92.2p
4
Emil Jönsson
Årsunda IF
30:34.183330
+34.3370
91.6p
5
Marcus Hellner
Gellivare SK
30:39.183880
+40.3920
91.3p
6
Jiri Magal
Czech Republic
30:47.184620
+47.4660
91.0p
7
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
30:47.184670
+48.4710
90.9p
8
Martin Koukal
Czech Republic
30:54.185380
+55.5420
90.6p
9
Milan Sperl
Czech Republic
30:56.185570
+57.5610
90.5p
10
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
31:11.187080
+1:12.7120
89.8p
11
Dusan Kozisek
Czech Republic
31:18.187710
+1:18.7750
89.5p
12
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
31:19.187880
+1:20.7920
89.5p
13
Ales Razym
Czech Republic
31:21.188040
+1:21.8080
89.4p
14
Alex Harvey
Canada
31:23.188200
+1:23.8240
89.3p
15
Graham Nishikawa
Canada
31:24.188340
+1:24.8380
89.3p
16
Martin Johansson
IFK Mora SK
31:26.188560
+1:27.8600
89.2p
17
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
31:30.188930
+1:30.8970
89.0p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
31:34.189380
+1:35.9420
88.8p
19
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
31:34.189390
+1:35.9430
88.8p
20
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
31:36.189550
+1:36.9590
88.7p
21
Jiri Rocarek
Czech Republic
31:38.189720
+1:38.9760
88.6p
22
Mariusz Michalek
Poland
31:38.189790
+1:39.9830
88.6p
23
Mathias Fredriksson
Axa SC
31:43.190250
+1:43.10290
88.4p
24
Teodor Peterson
Åsarna IK
31:49.190840
+1:49.10880
88.2p
25
Anders Svanebo
Stockviks SF
31:51.191090
+1:52.11130
88.0p
26
Maciej Kreczmer
Poland
31:54.191360
+1:55.11400
87.9p
27
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
32:02.192100
+2:02.12140
87.6p
27
Petr Novak
Czech Republic
32:02.192100
+2:02.12140
87.6p
29
Lars Suther
IFK Mora SK
32:07.192660
+2:08.12700
87.4p
30
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
32:09.192890
+2:10.12930
87.3p
31
Vaclav Kupilik
Czech Republic
32:11.193080
+2:12.13120
87.2p
32
Thomas Fremo
Norway
32:13.193260
+2:14.13300
87.1p
33
Janusz Krezelok
Poland
32:14.193370
+2:15.13410
87.1p
34
Jesper Modin
Piteå Elit SK
32:17.193690
+2:18.13730
86.9p
35
Magnus Myhr
Åsarna IK
32:20.193910
+2:20.13950
86.8p
36
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
32:22.194130
+2:22.14170
86.7p
37
Lars Hol Moholdt
Norway
32:24.194380
+2:25.14420
86.6p
38
Martin Larsson
Arvika IS
32:26.194590
+2:27.14630
86.5p
39
Lars Nelson
Funäsdalens IF
32:30.194970
+2:31.15010
86.4p
40
Daniel Sonntag
Bodens SK
32:33.195290
+2:34.15330
86.2p
41
David Frisk
IFK Mora SK
32:36.195560
+2:37.15600
86.1p
42
Joakim Engström
IFK Mora SK
32:37.195670
+2:38.15710
86.1p
43
Thobias Fredriksson
Axa SC
32:38.195700
+2:38.15740
86.1p
44
Björn Gund
Åsarna IK
32:38.195750
+2:38.15790
86.1p
45
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
32:43.196240
+2:43.16280
85.9p
46
Peter Jönsson
Ramsele IK
32:48.196710
+2:48.16750
85.7p
47
David Hedlund
Piteå Elit SK
32:48.196740
+2:48.16780
85.6p
48
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
32:48.196790
+2:49.16830
85.6p
49
Fredrik Byström
Sollefteå SK
32:49.196820
+2:49.16860
85.6p
50
Oskar Svärd
Vålådalen SK
32:49.196850
+2:49.16890
85.6p
51
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
32:53.197250
+2:53.17290
85.4p
52
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:00.197910
+3:00.17950
85.2p
53
Javier Gutierrez
Spain
33:00.197970
+3:01.18010
85.1p
54
Hans Joergen Kvaale
Norway
33:06.198570
+3:07.18610
84.9p
55
Jan Krska
Czech Republic
33:06.198580
+3:07.18620
84.9p
56
Brian Mckeever
Canada
33:07.198600
+3:07.18640
84.9p
57
Hampus Lindblom
Åsarna IK
33:07.198650
+3:07.18690
84.9p
58
Diego Ruiz
Spain
33:07.198670
+3:08.18710
84.9p
59
Robin Norum
IFK Umeå
33:07.198690
+3:08.18730
84.8p
60
Andreas Svanebo
Stockviks SF
33:08.198740
+3:08.18780
84.8p
61
Vicenc Vilarrubla
Spain
33:11.199070
+3:12.19110
84.7p
62
Tomasz Kaluzny
Poland
33:25.200410
+3:25.20450
84.2p
63
Markus Leijon
IFK Mora SK
33:30.200930
+3:30.20970
83.9p
64
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
33:35.201490
+3:36.21530
83.7p
65
Vladislav Razym
Czech Republic
33:37.201630
+3:37.21670
83.7p
66
Jim Åhl
Bodens SK
33:38.201790
+3:39.21830
83.6p
67
Anders Högberg
IFK Umeå
33:39.201830
+3:39.21870
83.6p
68
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
33:43.202250
+3:43.22290
83.4p
69
Lars Hyttehaug
Norway
33:47.202600
+3:47.22640
83.3p
70
Markus Ottosson
Skellefteå SK
33:47.202640
+3:47.22680
83.3p
71
Thomas Stoeggl
Austria
33:48.202700
+3:48.22740
83.3p
72
Christian Spoerry
Switzerland
33:50.202950
+3:50.22990
83.2p
73
Gustav Nordström
Gävle SK
33:54.203350
+3:54.23390
83.0p
74
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
33:56.203560
+3:57.23600
82.9p
75
Ole Roenningen
Norway
33:58.203790
+3:59.23830
82.8p
76
Ioseba Rojo
Spain
34:08.204740
+4:08.24780
82.5p
77
Martin Liljemark
SK Bore
34:09.204890
+4:10.24930
82.4p
78
Anders Jonsson
Stockviks SF
34:13.205260
+4:14.25300
82.3p
79
Wenlong Xu
China
34:14.205360
+4:15.25400
82.2p
80
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
34:29.206860
+4:30.26900
81.7p
81
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
34:30.206960
+4:31.27000
81.6p
82
Krzysztof Stec
Poland
34:33.207280
+4:34.27320
81.5p
83
Qinghai Sun
China
34:34.207370
+4:35.27410
81.5p
84
Lars Jensen
Norway
34:41.208030
+4:41.28070
81.2p
85
Michal Galandak
Czech Republic
34:44.208390
+4:45.28430
81.1p
86
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
34:45.208430
+4:45.28470
81.1p
87
Mark van der Ploeg
Australia
34:45.208440
+4:45.28480
81.1p
88
Marc Walker
Storbritannien
34:46.208590
+4:47.28630
81.0p
89
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
34:53.209200
+4:53.29240
80.8p
90
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
34:56.209510
+4:56.29550
80.7p
91
Henrik Alm
Idre SK
34:58.209740
+4:58.29780
80.6p
92
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
35:06.210530
+5:06.30570
80.3p
93
Magnus Engström
Stockviks SF
35:08.210730
+5:08.30770
80.2p
94
David Axmann
Czech Republic
35:09.210890
+5:10.30930
80.2p
95
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
35:13.211250
+5:13.31290
80.0p
96
Markus Hansson
Åsarna IK
35:14.211310
+5:14.31350
80.0p
97
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
35:16.211540
+5:16.31580
79.9p
98
Fredrik Lindström
Lycksele IF
35:19.211890
+5:20.31930
79.8p
99
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
35:20.211990
+5:21.32030
79.8p
100
Trygve Markset
Norway
35:22.212100
+5:22.32140
79.7p
101
Christer Storroenning
Norway
35:23.212210
+5:23.32250
79.7p
102
Morten Svinsaas
Norway
35:24.212350
+5:24.32390
79.7p
103
Carl Magnusson
IFK Mora SK
35:25.212480
+5:26.32520
79.6p
104
Jonny Gode
Stöde IF
35:33.213200
+5:33.33240
79.4p
105
Johan Herrman
SK Ringen
35:36.213550
+5:36.33590
79.2p
106
Baard Vinsnesbakk
Norway
35:48.214700
+5:48.34740
78.8p
107
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
35:48.214750
+5:48.34790
78.8p
108
Johan Granath
IF Hallby SOK
35:52.215180
+5:53.35220
78.7p
109
Tor Larsson
Skellefteå SK
35:55.215420
+5:55.35460
78.6p
110
Tobias Engblom
Stöde IF
35:56.215580
+5:57.35620
78.5p
111
Sonde Kvistad
Norway
35:59.215830
+5:59.35870
78.4p
112
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
36:01.216010
+6:01.36050
78.4p
113
Sindre Haverstad
Norway
36:18.217750
+6:18.37790
77.8p
114
Kristian Hammer Riseth
Norway
36:42.220120
+6:42.40160
77.0p
115
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
36:53.221220
+6:53.41260
76.6p
116
Karoly Gombos
Hungary
36:56.221560
+6:57.41600
76.5p
117
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
36:57.221670
+6:58.41710
76.5p
118
Simen Baekken
Norway
37:03.222260
+7:04.42300
76.3p
119
Anders Nordby Gullhav
Ntnui Langrenn
37:07.222610
+7:07.42650
76.2p
120
Anton Södergren
Skellefteå SK
37:10.222990
+7:11.43030
76.0p
121
Per Bjoergen
Tullus Sg
37:14.223370
+7:15.43410
75.9p
122
Daniel Halvarsson
Bodens SK
37:16.223540
+7:16.43580
75.9p
123
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
37:17.223630
+7:17.43670
75.8p
124
Klas Nilsson
Skellefteå SK
37:40.225970
+7:41.46010
75.1p
125
Ole Hartvik Skogstad
Norway
37:42.226190
+7:43.46230
75.0p
126
Kristoffer Linder
IFK Kiruna
37:46.226570
+7:47.46610
74.9p
127
Tor Einar Sandvik
Norway
37:48.226730
+7:48.46770
74.8p
128
Paul Murray
Australia
38:21.230020
+8:21.50060
73.8p
129
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
38:28.230720
+8:28.50760
73.6p
130
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
39:17.235620
+9:17.55660
72.1p
131
Andrzej Honczar
Poland
39:30.236930
+9:30.56970
71.8p
132
Daniel Johansson
IFK Umeå
39:41.238020
+9:41.58060
71.4p
133
Leandro Ribela
Brazil
39:48.238790
+9:49.58830
71.2p
134
Peter James Barron
Irland
39:56.239510
+9:56.59550
71.0p
135
Kim Daniel Iversen
Norway
40:13.241230
+10:13.61270
70.5p
136
Leon Spiller
Australia
41:03.246290
+11:04.66330
69.1p
137
Paul Griffin
Irland
41:28.248720
+11:28.68760
68.5p
138
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
43:07.258600
+13:07.78640
66.0p
139
Andreas Lundblad
OK Nackhe
45:25.272420
+15:25.92460
62.8p