Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Anders Södergren
Östersunds SK
37:35.225420
92.3p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
38:05.228460
+30.2940
91.0p
3
Marcus Hellner
Gellivare SK
38:33.231280
+58.5760
89.8p
4
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
38:54.233310
+1:18.7790
88.9p
5
Mathias Fredriksson
Axa SC
39:05.234400
+1:29.8880
88.5p
6
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
39:20.235960
+1:45.10440
87.9p
7
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
39:35.237410
+1:59.11890
87.3p
8
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
39:37.237650
+2:02.12130
87.2p
9
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
39:40.237900
+2:04.12380
87.1p
10
Mats Larsson
Åsarna IK
39:40.237910
+2:04.12390
87.1p
11
Emil Jönsson
Årsunda IF
39:42.238170
+2:07.12650
87.0p
12
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
39:43.238210
+2:07.12690
87.0p
13
Mikael Ojala
Östersunds SK
40:11.241010
+2:35.15490
85.9p
14
Andreas Svanebo
Stockviks SF
40:14.241360
+2:39.15840
85.8p
15
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
40:14.241390
+2:39.15870
85.7p
16
Fredrik Byström
Sollefteå SK
40:25.242410
+2:49.16890
85.4p
17
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
40:25.242450
+2:50.16930
85.3p
18
Markus Ottosson
Skellefteå SK
40:29.242880
+2:54.17360
85.2p
19
Martin Johansson
IFK Mora SK
40:32.243110
+2:56.17590
85.1p
20
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
40:33.243290
+2:58.17770
85.0p
21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
40:41.244040
+3:06.18520
84.7p
22
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
40:43.244270
+3:08.18750
84.7p
23
Anders Svanebo
Stockviks SF
40:46.244560
+3:11.19040
84.5p
24
Magnus Engström
Stockviks SF
40:55.245450
+3:20.19930
84.2p
25
Lars Suther
IFK Mora SK
41:01.246090
+3:26.20570
84.0p
26
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
41:04.246360
+3:29.20840
83.9p
27
Peter Jönsson
Ramsele IK
41:06.246500
+3:30.20980
83.8p
28
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
41:08.246730
+3:33.21210
83.8p
29
Gustav Hall
IFK Mora SK
41:19.247830
+3:44.22310
83.4p
30
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
41:21.248010
+3:45.22490
83.3p
31
Björn Gund
Åsarna IK
41:31.249030
+3:56.23510
82.9p
32
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
41:32.249120
+3:57.23600
82.9p
33
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
41:35.249430
+4:00.23910
82.8p
34
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
41:36.249560
+4:01.24040
82.7p
35
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
41:36.249570
+4:01.24050
82.7p
36
Jesper Modin
Piteå Elit SK
41:37.249600
+4:01.24080
82.7p
37
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
41:37.249670
+4:02.24150
82.7p
38
Robert Eskelund
Jäderfors SK
41:42.250110
+4:06.24590
82.5p
39
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
41:43.250250
+4:08.24730
82.5p
40
Magnus Myhr
Åsarna IK
41:46.250590
+4:11.25070
82.4p
41
Erik Andersson
Malungs IF
42:02.252100
+4:26.26580
81.8p
42
Robin Norum
IFK Umeå
42:03.252290
+4:28.26770
81.8p
43
Lars Nelson
Funäsdalens IF
42:06.252560
+4:31.27040
81.7p
44
Erik Eriksson
IFK Mora SK
42:07.252630
+4:32.27110
81.7p
45
Anders Jonsson
Stockviks SF
42:12.253180
+4:37.27660
81.5p
46
Anton Sjöholm
Östersunds SK
42:13.253270
+4:38.27750
81.4p
47
Joakim Engström
IFK Mora SK
42:23.254280
+4:48.28760
81.1p
48
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
42:26.254570
+4:51.29050
81.0p
49
Peter Lundbäck
Bodens SK
42:29.254860
+4:54.29340
80.9p
50
Teodor Peterson
Åsarna IK
42:33.255240
+4:58.29720
80.8p
51
David Hedlund
Piteå Elit SK
42:35.255420
+5:00.29900
80.7p
52
Tor Larsson
Skellefteå SK
42:35.255490
+5:00.29970
80.7p
53
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
42:36.255500
+5:00.29980
80.7p
54
Markus Leijon
IFK Mora SK
42:36.255540
+5:01.30020
80.7p
55
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
42:41.256060
+5:06.30540
80.5p
56
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
42:42.256160
+5:07.30640
80.5p
57
David Frisk
IFK Mora SK
42:52.257140
+5:17.31620
80.1p
58
Johan Herrman
SK Ringen
43:00.257940
+5:25.32420
79.9p
59
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
43:02.258130
+5:27.32610
79.8p
60
Adam Johansson
IFK Mora SK
43:03.258230
+5:28.32710
79.8p
61
Jim Åhl
Gellivare SK
43:11.259000
+5:35.33480
79.5p
62
Erik Söderman
Stockviks SF
43:11.259070
+5:36.33550
79.5p
63
Anton Lindblad
OK Landehof
43:16.259510
+5:40.33990
79.3p
64
Jan Mattsson
Storvreta IK
43:16.259520
+5:41.34000
79.3p
65
Henrik Rosén
Lucksta IF
43:34.261320
+5:59.35800
78.8p
66
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
43:36.261580
+6:01.36060
78.7p
67
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
43:39.261840
+6:04.36320
78.6p
68
Hampus Lindblom
Åsarna IK
43:45.262460
+6:10.36940
78.4p
69
Johan Granath
IF Hallby SOK
43:49.262860
+6:14.37340
78.3p
70
Oscar Kardin
Offerdals SK
43:49.262880
+6:14.37360
78.3p
71
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
43:56.263510
+6:20.37990
78.1p
72
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
44:12.265140
+6:37.39620
77.5p
73
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
44:16.265530
+6:41.40010
77.4p
74
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
44:20.265990
+6:45.40470
77.3p
75
Fredrik Lindström
Lycksele IF
44:22.266100
+6:46.40580
77.2p
76
Paul Murray
Falun Borlänge SK
44:26.266590
+6:51.41070
77.1p
77
Klas Nilsson
Skellefteå SK
44:36.267550
+7:01.42030
76.8p
78
Anton Södergren
Skellefteå SK
44:47.268680
+7:12.43160
76.5p
79
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
45:12.271110
+7:36.45590
75.7p
80
Tomas Persson
Piteå Elit SK
45:15.271490
+7:40.45970
75.6p
81
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
45:17.271640
+7:42.46120
75.6p
82
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
45:39.273850
+8:04.48330
74.9p
83
Emil Lundström
Östersunds SK
45:57.275650
+8:22.50130
74.4p
84
Martin Lindblad
OK Landehof
46:01.276080
+8:26.50560
74.3p
85
Johan Ilhamn
Östersunds SK
46:09.276870
+8:34.51350
74.0p
86
Simon Utter
Åmotfors IF
46:18.277700
+8:42.52180
73.8p
87
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
46:35.279460
+9:00.53940
73.3p
88
Thobias Berggren
Hällefors SK
46:57.281600
+9:21.56080
72.7p
89
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
47:32.285110
+9:56.59590
71.8p
90
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
48:03.288220
+10:28.62700
71.0p
91
Nils Fors
Åmotfors IF
48:05.288410
+10:29.62890
70.9p
92
Sebastian Jansson
Nacka Värmdö SK
49:49.298820
+12:14.73300
68.3p