Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Högboskidan
2019-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Hugo Ström
Dala-järna IK
19:22.116150
2
H 16
Kalle Georgsson
Högbo GIF
20:11.121080
+49.4830
3
H 16
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
20:13.121220
+50.4970
4
H 16
Malte Johansson
Högbo GIF
20:14.121300
+51.5050
5
H 16
Elias Danielsson
Högbo GIF
20:28.122730
+1:05.6480
6
H 16
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
20:37.123680
+1:15.7430
7
H 16
Mattias Andersson
Domnarvets Goif
20:42.124110
+1:19.7860
8
H 16
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
20:42.124180
+1:20.7930
9
H 16
Axel Mäkinen
Högbo GIF
20:57.125670
+1:35.9420
10
H 14
Alvar Myhlback
IL Trysilgutten
21:08.126770
+1:46.10520
11
H 16
Jakob Carlsson
Stora Tuna IK SK
21:11.127050
+1:49.10800
12
H 14
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
21:13.127220
+1:50.10970
13
H 14
Jonatan Lindberg
SK Leksand
21:24.128390
+2:02.12140
14
H 14
Erik Nederheim
Täby IS SK
21:31.129010
+2:08.12760
15
H 16
Axel Palm
Falu IK Skidklubb
21:47.130600
+2:24.14350
16
H 16
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
21:51.131020
+2:28.14770
17
D 16
Lina Rydén
IFK Mora SK
22:03.132250
+2:41.16000
18
D 16
Ida Garfvé
IFK Mora SK
22:09.132830
+2:46.16580
19
H 16
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
22:12.133170
+2:50.16920
20
H 16
Otto Balck
Täby IS SK
22:49.136830
+3:26.20580
21
H 16
Eskil Friberg
Vassunda IF
23:06.138540
+3:43.22290
22
D 16
Emma Lindberg
SK Leksand
23:18.139790
+3:56.23540
23
H 16
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:24.140370
+4:02.24120
24
D 16
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
23:26.140500
+4:03.24250
25
H 16
Lukas Karlberg
IK Rex
23:30.140950
+4:08.24700
26
H 16
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:31.141000
+4:08.24750
27
H 16
Kalle Sörling
Hedesunda IF
23:40.141900
+4:17.25650
28
H 14
Alfred Nilsson
Domnarvets Goif
23:56.143540
+4:33.27290
29
H 14
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
23:56.143580
+4:34.27330
30
D 16
Moa Hedman
Högbo GIF
24:17.145630
+4:54.29380
31
D 14
Elsa Palmberg
Högbo GIF
24:20.145920
+4:57.29670
32
D 14
Hanna Östberg
Domnarvets Goif
24:23.146230
+5:00.29980
33
H 16
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
24:23.146280
+5:01.30030
34
D 14
Moa Söderqvist
Storvreta IK
24:24.146350
+5:02.30100
35
D 14
Emelie Melin
Tierps IF
24:25.146420
+5:02.30170
36
D 16
Elsa Carling
Falu IK Skidklubb
24:26.146590
+5:04.30340
37
D 16
Tilde Josefsson
Täby IS SK
24:28.146720
+5:05.30470
38
H 16
Johan Thulin
Bålsta SK
24:33.147260
+5:11.31010
39
H 14
Malte Söderlund
Falu IK Skidklubb
24:40.147930
+5:17.31680
40
H 14
Allan Wahlström
Bålsta SK
24:52.149120
+5:29.32870
41
H 14
David Wallin
Järbo IF
25:08.150710
+5:45.34460
42
H 14
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
25:17.151600
+5:54.35350
43
H 16
Emil Nordström
Årsunda IF
25:17.151650
+5:55.35400
44
D 14
Anna Backlund
Högbo GIF
25:23.152220
+6:00.35970
45
H 14
Gustav Palm
Västerås Skidklubb
25:32.153110
+6:09.36860
46
D 14
Nora Nordlund
Falu IK Skidklubb
25:37.153690
+6:15.37440
47
H 14
Anton Lindberg
Sätra IF
25:51.155050
+6:29.38800
48
H 14
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
25:52.155110
+6:29.38860
49
D 16
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
25:57.155650
+6:35.39400
50
D 16
Julia Näslund
Högbo GIF
26:05.156490
+6:43.40240
51
D 14
Hanna Jonsson
Valbo Aif
26:22.158120
+6:59.41870
52
D 16
Tyra Forsberg
Valbo Aif
26:33.159290
+7:11.43040
53
H 14
Malte Andersson
Domnarvets Goif
26:39.159810
+7:16.43560
54
D 14
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
26:41.160020
+7:18.43770
55
D 14
Elin Bygg
Malungs IF
26:41.160060
+7:19.43810
56
D 16
Julia Bosell
Falu IK Skidklubb
26:48.160760
+7:26.44510
57
D 14
Agnes Jansson Gripemo
IK Rex
27:01.162010
+7:38.45760
58
H 14
Albin Bolund
Storvreta IK
27:06.162580
+7:44.46330
59
H 14
Oscar Fältenhag
Högbo GIF
27:08.162740
+7:45.46490
60
H 14
Albin Möllerberg
Valbo Aif
27:10.162960
+7:48.46710
61
H 14
Tore Sandegård
Valbo Aif
27:11.163010
+7:48.46760
62
D 14
Julia Hagelberg Nordahl
Falu IK Skidklubb
27:17.163650
+7:55.47400
63
D 14
Frida Tynell
Falu IK Skidklubb
27:27.164640
+8:04.48390
64
D 14
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
27:32.165150
+8:10.48900
65
D 14
Agnes Josefsson
Täby IS SK
27:35.165410
+8:12.49160
66
D 14
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
27:44.166330
+8:21.50080
67
H 14
Rasmus Persson
IK Rex
27:46.166550
+8:24.50300
68
D 14
Tuva Åhlén
Vassunda IF
27:57.167630
+8:34.51380
69
D 14
Karin Emilsdotter
Domnarvets Goif
28:10.168980
+8:48.52730
70
D 16
Greta Lind
Täby IS SK
28:26.170560
+9:04.54310
71
H 14
Lucas Ullberg
Näsvikens IK
28:41.172090
+9:19.55840
72
H 14
Elias Hedén
Valbo Aif
28:52.173130
+9:29.56880
73
D 14
Hanna Johansen
Högbo GIF
28:56.173570
+9:34.57320
74
H 14
Arvid Tunell
Högbo GIF
29:04.174390
+9:42.58140
75
H 14
Emil Johansen
Högbo GIF
29:22.176140
+9:59.59890
76
D 14
Hedvig Lindqvist
IK Rex
29:28.176710
+10:05.60460
77
D 14
Stina Ylipää
Mälarö SOK
30:21.182010
+10:58.65760
78
D 14
Irma Lind
Täby IS SK
31:31.189030
+12:08.72780
79
D 14
Sandra Forsman
Valbo Aif
32:45.196490
+13:23.80240
80
D 14
Moa Eriksson
Ockelbo SK
34:26.206590
+15:04.90340
81
D 14
Josefin Nyström
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
81
D 16
Alva Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:58.8639700
83
H 14
Rasmus Anttila
Järbo IF
23:59:59.8639800
83
H 14
Melvin Löfgren
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
83
H 14
Filip Borell
IK Rex
23:59:59.8639800
83
D 14
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
23:59:59.8639800
83
D 14
Klara Eriksson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
83
H 16
Joel Owén
Valbo Aif
23:59:59.8639800
83
H 16
Jonathan Enlund
Vassunda IF
23:59:59.8639800
83
H 16
Fabian Nordgren
Falu IK Skidklubb
23:59:59.8639800
83
D 16
Wilma Rune
Valbo Aif
23:59:59.8639800
83
D 16
Greta Perers
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
83
D 16
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
23:59:59.8639800
83
D 16
Frida Jonsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
16:41.100030
2
H 12
Viktor Östberg
Domnarvets Goif
16:57.101640
+16.1510
3
D 12
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens Goif SK
16:59.101830
+18.1700
4
D 12
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
17:10.102940
+29.2810
5
H 12
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
17:11.103010
+29.2880
5
D 12
Selma Partanen
Högbo GIF
17:11.103010
+29.2880
7
H 12
Hampus Hult
Norrbärke SK
17:14.103310
+32.3180
8
D 12
Lova Masapärs
Malungs IF
17:28.104780
+47.4650
9
H 12
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
17:51.107090
+1:10.6960
10
H 12
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
17:54.107330
+1:13.7200
11
H 12
Leon Kvistegården
Högbo GIF
17:57.107610
+1:15.7480
12
H 12
Julius Eklund
IK Rex
18:09.108840
+1:28.8710
13
D 12
Tove Norgren
Domnarvets Goif
18:17.109620
+1:35.9490
14
H 12
Hugo Enhörning
Täby IS SK
18:18.109740
+1:37.9610
15
H 12
Ville Elgesjö
Domnarvets Goif
18:23.110210
+1:41.10080
16
H 12
Love Tholander
Sundbybergs IK
18:29.110890
+1:48.10760
17
H 12
Gustav Mattsson
Valbo Aif
19:11.115090
+2:30.14960
18
H 12
Tim Persson
Högbo GIF
19:43.118210
+3:01.18080
19
D 12
Signe Zetterberg
Årsunda IF
19:53.119280
+3:12.19150
20
H 12
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
19:56.119590
+3:15.19460
21
D 12
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
20:00.119930
+3:19.19800
22
D 12
Sonia Folkesson
Årsunda IF
20:39.123860
+3:58.23730
23
H 12
Karl Emilsson
Domnarvets Goif
20:42.124130
+4:01.24000
24
H 12
Anton Hedmark
Täby IS SK
21:02.126190
+4:21.26060
25
H 12
Lowe Engström
Vassunda IF
21:11.127020
+4:29.26890
26
H 12
Simon Nyström
IFK Hedemora SK
22:08.132720
+5:26.32590
27
D 12
Alice Jonasson
Valbo Aif
22:08.132750
+5:27.32620
28
D 12
Stina Pihlström
Högbo GIF
22:09.132820
+5:27.32690
29
H 12
Isak Josefsson
Täby IS SK
22:10.132980
+5:29.32850
30
H 12
David Elmwall
Högbo GIF
22:58.137720
+6:16.37590
31
D 12
Tilde Vikblom
Högbo GIF
23:43.142260
+7:02.42130
32
D 12
Hanna Nyström
Högbo GIF
23:47.142630
+7:06.42500
33
D 12
Juni Sahlin
Kungsgårdens SK
24:07.144650
+7:26.44520
34
D 12
Astrid Dotzauer
Högbo GIF
24:30.146940
+7:49.46810
35
D 12
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
24:57.149640
+8:16.49510
36
D 12
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
25:49.154810
+9:07.54680
37
H 12
Folke Röös
Vassunda IF
27:48.166730
+11:07.66600
38
H 12
Melker Mattsson
Valbo Aif
35:34.213340
+18:53.113210
39
H 12
Casper Sundström
Högbo GIF
23:59:58.8639700
40
H 12
Albin Löv
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
40
H 12
William Dovander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
40
D 12
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Elias Eklund
IK Rex
11:05.66490
2
H 10
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
11:18.67700
+12.1110
3
D 10
Vera Myhlback
IL Trysilgutten
11:28.68790
+23.2200
4
H 10
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
11:41.70060
+35.3470
5
H 10
Sigge Löfgren
Falu IK Skidklubb
11:49.70810
+43.4220
6
D 10
Kerstin Lövgren
Falu IK Skidklubb
12:01.72010
+55.5420
7
D 10
Majken Norgren
Domnarvets Goif
12:19.73860
+1:13.7270
8
D 10
Selma Ullberg
Näsvikens IK
12:32.75110
+1:26.8520
9
D 10
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
12:49.76850
+1:43.10260
10
D 10
Tove Anttila
Järbo IF
13:03.78220
+1:57.11630
11
H 10
Ludvig Ljunggren
Högbo GIF
13:06.78590
+2:01.12000
12
H 10
Linus Engstrand
Hedesunda IF
13:08.78790
+2:03.12200
13
D 10
Tuva Lindberg
Kungsgårdens SK
13:10.78970
+2:04.12380
14
H 10
Oscar Persson
IK Rex
13:17.79640
+2:11.13050
15
H 10
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
13:34.81380
+2:28.14790
16
H 10
Tim Thomson
Falu IK Skidklubb
13:35.81440
+2:29.14850
17
D 10
Viola Forsberg
Valbo Aif
13:42.82120
+2:36.15530
18
D 10
Alice Bygg
Malungs IF
13:45.82440
+2:39.15850
19
H 10
Viktor Lindgren
Falu IK Skidklubb
13:52.83120
+2:46.16530
20
D 10
Stina Zetterberg
Årsunda IF
14:10.84940
+3:04.18350
21
H 10
Nils Sjögren
IK Rex
14:33.87290
+3:28.20700
22
H 10
Youheng Yang null
Högbo GIF
14:34.87360
+3:28.20770
23
H 10
Petter Nordlund
Falu IK Skidklubb
14:35.87470
+3:29.20880
24
H 10
Sven Strömberg
Hedesunda IF
15:09.90800
+4:03.24210
25
H 10
Gabriel Henriksson
Årsunda IF
15:09.90830
+4:03.24240
26
H 10
Axel Borell
IK Rex
15:41.94060
+4:35.27470
27
H 10
Bertil Röös
Vassunda IF
15:54.95380
+4:48.28790
28
H 10
Anton Pihlström
Högbo GIF
16:06.96550
+5:00.29960
29
D 10
Meja Vikblom
Högbo GIF
16:11.97030
+5:05.30440
30
D 10
Irma Strömberg
Hedesunda IF
21:49.130860
+10:43.64270
31
H 10
Filip Kvistegården
Högbo GIF
23:59:59.8639800
31
H 10
Viktor Löv
Domnarvets Goif
23:59:59.8639800
31
D 10
Lovisa Nederheim
Täby IS SK
23:59:59.8639800
31
D 10
Ida Stigers
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
31
D 10
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
31
D 10
Stella Engström
Vassunda IF
23:59:59.8639800
31
D 10
Carla Dovander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)