Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Åsarna Distans
2019-01-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
14:12.85150
77.8p
2
Tilda Östberg
IFK Mora SK
14:14.85330
+1.80
77.7p
3
Moa Hansson
Landsbro IF SK
14:23.86270
+11.1020
76.9p
4
Märta Rosenberg
Duveds IF
14:40.87940
+27.2690
75.4p
5
Ida Lundgren
IFK Umeå
15:07.90640
+54.5390
73.2p
6
Sofie Mohn
Norway
15:09.90810
+56.5560
73.1p
7
Wilma Björkman
IFK Mora SK
15:16.91500
+1:03.6250
72.5p
8
Ella Georgsson
Högbo GIF
15:19.91850
+1:07.6600
72.2p
9
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
15:19.91860
+1:07.6610
72.2p
10
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
15:22.92140
+1:09.6890
72.0p
11
Gabriella Thors
Malungs IF
15:23.92280
+1:11.7030
71.9p
12
Erika Österman
Häverödals SK
15:28.92790
+1:16.7540
71.5p
13
Lisa Nystedt
Täby IS SK
15:30.92930
+1:17.7680
71.4p
14
Olivia Lavén
Täby IS SK
15:38.93740
+1:25.8490
70.8p
15
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
15:38.93770
+1:26.8520
70.8p
16
Maja Årebäck
Bolidens SK
15:39.93830
+1:26.8580
70.7p
17
Sara Uddegård
Offerdals SK
15:40.93940
+1:27.8690
70.7p
18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
15:41.94060
+1:29.8810
70.6p
19
Julia Löfström
Månkarbo IF
15:50.94940
+1:37.9690
69.9p
20
Elsa Wallin
Högbo GIF
15:51.95070
+1:39.9820
69.8p
21
Emily Champion
Australia
15:52.95150
+1:40.9900
69.8p
22
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
15:54.95350
+1:42.10100
69.6p
23
Bente Skåle
Tullus Sg
15:55.95450
+1:43.10200
69.6p
24
Tuva Persson
Tranemo IF
15:56.95510
+1:43.10260
69.5p
25
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:01.96020
+1:48.10770
69.1p
26
Wilma Johansson
Åsarna IK
16:02.96130
+1:49.10880
69.1p
27
Julia Nilsson
Offerdals SK
16:05.96480
+1:53.11230
68.8p
28
Moa Backlund
Högbo GIF
16:08.96710
+1:55.11460
68.7p
29
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
16:08.96780
+1:56.11530
68.6p
30
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
16:09.96810
+1:56.11560
68.6p
31
Andrea Aulin
Eksjö SOK
16:10.96950
+1:58.11700
68.5p
32
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
16:20.97930
+2:07.12680
67.8p
33
Tilda Ström
Dala-Järna IK
16:20.97940
+2:07.12690
67.8p
34
Tilda Malmgren
Åsarna IK
16:28.98780
+2:16.13530
67.2p
35
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
16:29.98860
+2:17.13610
67.2p
36
Ida Wasell
Järpens SK
16:32.99120
+2:19.13870
67.0p
37
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
16:33.99220
+2:20.13970
66.9p
38
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
16:35.99460
+2:23.14210
66.8p
39
Elin Westh
SK Bore
16:36.99500
+2:23.14250
66.8p
40
Enja Jonsson
Åsarna IK
16:41.100070
+2:29.14820
66.4p
41
Kerstin Näslund
SK Bore
16:41.100080
+2:29.14830
66.4p
42
Linnea Johansson
Linköpings SK
16:42.100180
+2:30.14930
66.3p
43
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
16:44.100340
+2:31.15090
66.2p
44
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
16:52.101130
+2:39.15880
65.7p
45
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
17:00.101960
+2:48.16710
65.2p
46
Sara Ingard
IK Rex
17:00.101990
+2:48.16740
65.1p
47
Elin Vesterlund
Vännäs SK
17:03.102200
+2:50.16950
65.0p
48
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
17:05.102470
+2:53.17220
64.8p
49
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
17:09.102830
+2:56.17580
64.6p
50
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:12.103120
+2:59.17870
64.4p
51
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
17:12.103170
+3:00.17920
64.4p
52
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
17:13.103220
+3:00.17970
64.4p
53
Maja Eriksson
Högbo GIF
17:13.103260
+3:01.18010
64.4p
54
Cora Badh
Falköpings AIK SK
17:28.104750
+3:16.19500
63.4p
55
Amanda Hedström
IK Fryken
17:40.105920
+3:27.20670
62.8p
56
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
17:45.106450
+3:33.21200
62.4p
57
Ida Olaspers
Orsa SK
17:55.107430
+3:42.22180
61.9p
58
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
17:56.107520
+3:43.22270
61.8p
59
Signe Svensson
Järpens SK
17:56.107590
+3:44.22340
61.8p
60
Hanna Carlsson
Falu IK
18:00.107900
+3:47.22650
61.6p
61
Tua Germann
IFK Umeå
18:00.107940
+3:47.22690
61.6p
62
Linnea Sjödin
Rembo IK
18:09.108860
+3:57.23610
61.1p
63
Julia Sjödin
Matfors SK
18:17.109660
+4:05.24410
60.6p
64
Julia Lundgren
Lycksele IF
18:20.109950
+4:08.24700
60.5p
65
Alma Nordström
Vassunda IF
18:23.110250
+4:11.25000
60.3p
66
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
18:31.111040
+4:18.25790
59.9p
67
Alva Andreasson
IK Fryken
18:33.111280
+4:21.26030
59.8p
68
Jenny Edin
Matfors SK
18:44.112320
+4:31.27070
59.2p
69
Hannah Forsman
Valbo Aif
18:45.112440
+4:32.27190
59.2p
70
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
18:59.113890
+4:47.28640
58.4p
71
Elizabeth Ireland
Storbritannien
19:09.114820
+4:56.29570
57.9p
72
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
19:22.116110
+5:09.30860
57.3p
73
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
20:04.120310
+5:51.35060
55.3p
74
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
20:19.121840
+6:06.36590
54.6p
-
Vanja Kant
Hede SK
23:59:59.8639800
-
Hilda Lingman
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Anna Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Alva Björk
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Emelie Englund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Saga Fältenhag
Högbo GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)