Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallssprinten
2018-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Teodor Peterson
IFK Umeå
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
4
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
5
Anton Persson
SK Bore
6
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
7
Martin Bergström
IFK Umeå
8
Michal Novak
Czech Republic
9
Maciej Starega
Poland
10
Erik Silfver
IFK Umeå
11
Pontus Hermansson
SK Bore
12
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
13
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
14
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
15
Johan Häggström
Piteå Elit SK
16
Hiroyuki Miyazawa
Japan
17
Jens Andersson
Kalix SK
18
Marcus Grate
IFK Umeå
19
Alfred Buskqvist
IK Stern
20
Gustav Nordström
Borås SK
21
Jan Pechousek
Czech Republic
22
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
24
Johannes Ringsby
SK Bore
25
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
26
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
27
Adam Persson
IF Hallby SOK
28
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
29
Qiang Wang
China
30
Björn Sandström
Piteå Elit SK
31
Robin Norum
IFK Umeå
32
Ludek SELLER
Czech Republic
33
Kamil Bury
Poland
34
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
35
Daniel Södersten
Orsa SK
36
Sebastian Olsson
Stockviks SF
37
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
38
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
39
Simon Hallström
Idre SK
40
Gabriel Thorn
SK Bore
41
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
42
Martin Spjoetvold
Norway
43
Isak Stianson Pedersen
Island
44
Martin Herbert
IFK Mora SK
45
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
46
Miroslav Rypl
Czech Republic
47
Max Novak
Offerdals SK
48
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
49
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
50
Ole Haldor Ensrud
Norway
51
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
52
Gustav Aflodal
Offerdals SK
53
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
54
Mingliang Zhu
China
55
Stepan Terentjev
Lithuania
56
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
57
Eddie Edström
IFK Mora SK
58
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
59
Jakob Jansson
Östersunds SK
60
Lin Bao
China
61
Mattias Bångman
Offerdals SK
62
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
63
Haruki Yamashita
Japan
64
Jonathan Engström
Borås SK
65
Patrik Tallbom
Östersunds SK
66
Akihito Uda
Japan
67
Tomas Kalivoda
Czech Republic
68
Viktor Axelsson
Borås SK
69
Gabriel Strid
IFK Mora SK
70
Ludwig Tärning
SK Bore
71
Nils Persson
Östersunds SK
72
Erling Flataker
Norway
73
Hikari Fujinoki
Japan
74
Erik Persson
IF Hallby SOK
75
Takahiro Suzuki
Japan
76
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
77
Adrian Fløttum
Norway
78
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
79
Hyuga Otaki
Japan
80
Niklas Liederer
Austria
81
Jincai Shang
China
82
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
83
Emil Lagergren
Tynderö IK
84
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
85
Jan Mikus
Slovakia
86
Yusei Tonozuka
Japan
87
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
88
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
89
Tomoki Sato
Japan
90
Jonas Austad
Norway
91
Sindre Øwre Haugan
Norway
92
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
93
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
94
Naoto Baba
Japan
95
Imanol Rojo
Spain
96
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
97
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
98
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
99
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
100
Carl Olander
IK Stern
101
Ryoshu Miyazaki
Japan
102
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
103
Joakim Ståhl
Järbo IF
104
Adam Fellner
Czech Republic
105
Tobias Lindman
Stockviks SF
106
Masato Tanaka
Japan
107
Arvid Vänn
Stockviks SF
108
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
109
Anders Roos
Östersunds SK
110
Riku Kasahara
Japan
111
Takeo Hoshino
Japan
112
Marcel Ott
Switzerland
113
Jens Hulgaard
Danmark
114
Dagur Benediktsson
Island
115
Koya Yumoto
Japan
116
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
117
Kentaro Sakatsume
Japan
118
Albert Jónsson
Island
119
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
120
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
121
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
122
Aleksander Skarpeid
Norway
123
Ryota Toya
Japan
124
Yuito Habuki
Japan
125
Petter Persson
Borås SK
126
Ryo Hirose
Japan
127
Sven-Erik
Norway
128
Andreas Viker
IK Stern
129
William Westerlund
Falu IK
130
Shoichiro GO
Japan
131
Jakub Kraus
Czech Republic
132
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
133
Tue Roemer
Danmark
134
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
135
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Linn Svahn
IFK Umeå
2
Hanne Wilberg Rofstad
Norway
3
Tilde Bångman
Offerdals SK
4
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
5
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
6
Maren Sagland
Norway
7
Stine.lise Truu
Järpens SK
8
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
9
Louise Lindström
Högbo GIF
10
Nora Lignell
Lucksta IF
11
Tale Bruheim Breding
Norway
12
Ida Persson
Högbo GIF
13
Maja Petersson
Vårby IK
14
Saga Fältenhag
Högbo GIF
15
Karolina Hedenström
Östersunds SK
16
Maja Årebäck
Bolidens SK
17
Vilde Austad
Norway
18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
19
Elise Nilsen
Norway
20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
21
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
22
Gabriella Thors
Malungs IF
23
Ida Lundgren
IFK Umeå
24
Ella Georgsson
Högbo GIF
25
Sofie Mohn
Norway
26
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
27
Elsa Wallin
Högbo GIF
28
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
29
Ingvild Larsen Mikaelsen
Norway
30
Moa Hansson
Landsbro IF SK
31
Tilda Ström
Dala-Järna IK
32
Vilde Roysdatter Lange
Norway
33
Julie Sandnes
Norway
34
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
35
Malin Einmo
Norway
36
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
37
Lisa Nystedt
Täby IS SK
38
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
39
Nora Roetvei
Norway
40
Elin Schagerström
Garphyttans IF
41
Kristin Moen
Norway
42
Enja Jonsson
Åsarna IK
43
Kerstin Näslund
SK Bore
44
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
45
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
46
Ebba Karlsson
Täby IS SK
47
Maja Eriksson
Filipstads SF
48
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
49
Anette Nilsen
Norway
50
Kristina Sivokova
Slovakia
51
Ida Eriksson
Malungs IF
52
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
53
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
54
Ida Wasell
Järpens SK
55
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
56
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
57
Alva Björk
Orsa SK
58
Emma Olsson
Vassunda IF
59
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
60
Paige Lembke
Sundbybergs IK
61
Elin Westh
SK Bore
62
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
63
Moa Backlund
Högbo GIF
64
Signe Svensson
Järpens SK
65
Julia Sjödin
Matfors SK
66
Amanda Hedström
IK Fryken
67
Hanne Saether Garberg
Norway
68
Hilda Lingman
Rehns BK
D 21
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
4
Moa Lundgren
IFK Umeå
5
Linn Sömskar
IFK Umeå
6
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
7
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
8
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
9
Anna Dyvik
IFK Mora SK
10
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
11
Emma Ribom
Piteå Elit SK
12
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
13
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
14
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
15
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
16
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
17
Petra Novakova
Czech Republic
18
Katerina Berouskova
Czech Republic
19
Alicia Persson
Stockviks SF
20
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
22
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
23
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
24
Filippa Lindman
Stockviks SF
25
Maria Nordström
Borås SK
26
Alena Prochazkova
Slovakia
27
Johanna Skottheim
Sälens IF
28
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
29
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
30
Katerina Janatova
Czech Republic
31
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
32
Emma Wikén
Åsarna IK
33
Tereza Beranova
Czech Republic
34
Frida Erkers
IFK Mora SK
35
Maria Jonasson
Östersunds SK
36
Frida Hallquist
Åsarna IK
37
Sara Wadman
IFK Mora SK
38
Victoria Julie Berg
Norway
39
Chunxue Chi
China
40
Sandra Olsson
Malungs IF
41
Barbora Klementova
Slovakia
42
Xin Li
China
43
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
44
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
45
Lisa K Svensson
Åsarna IK
46
Emma Björklund
IFK Mora SK
47
Emma Larsson
IFK Mora SK
48
Wilma Jönsson
Östersunds SK
49
Honglian Meng
China
50
Emma Ivarsson
Årsunda IF
51
Daria Blashko
Ukraine
52
Lea Fischer
Switzerland
53
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
54
Yukari Tanaka
Japan
55
Sara Hallquist
Åsarna IK
56
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
57
Kozue Takizawa
Japan
58
Tua Dahlgren
Offerdals SK
59
Zuzana Stankova
Czech Republic
60
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
61
Rin Sobue
Japan
62
Signe Rosenberg
Åsarna IK
63
Miki Kodama
Japan
64
Shiori Yokohama
Japan
65
Marthe Karlsen
Norway
66
Mathilda Ruus
Åsarna IK
67
Aoi Sato
Japan
68
Chika Kobayashi
Japan
69
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
70
Masae Tsuchiya
Japan
71
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
72
Helena Lundkvist
Kalix SK
73
Yuka Watanabe
Japan
74
Anna Sixtova
Czech Republic
75
Lena Wiklund
Högbo GIF
76
Asuka Hayashi
Japan
77
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
78
Fanny Johansson
Stockviks SF
79
Harumi Kosenda
Japan
80
Nodoka Tochitani
Japan
81
Hanna Fritz
IFK Mora SK
82
Ragnhild Wingan
Norway
83
Moe Igarashi
Japan
84
Sandra Wiig
Stockviks SF
85
Rina Yasumura
Japan
86
Nanase Fujita
Japan
87
Yui Sakai
Japan
88
Nanako Funaba
Japan
89
Malin Jonsson
IK Stern
90
Moa Westh
Malungs IF
91
Haruka Hirose
Japan
92
Gígja Björnsdóttir
Island
93
Svenja Hoelzle
Switzerland
94
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.3km, Längdskidor, Fristil
1
Johan Herbert
IFK Mora SK
2
Kristoffer Berset
Norway
3
Axel Aflodal
Offerdals SK
4
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
6
Magnus Oeyaas Habrekke
Norway
7
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
8
Måns Skoglund
Täby IS SK
9
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
10
Emil Hagström
Garphyttans IF
11
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12
Adam Westman
Hudiksvalls IF
13
Håkon Frøseth
Norway
14
Simon Åstot
IFK Umeå
15
Sondre Torp Hynne
Norway
16
Edvin Grøtan Eriksen
Norway
17
Emrik Nordgren
IFK Umeå
18
Kristian Fodstad Karlsen
Norway
19
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
20
Nikolai Solem Eiterjord
Norway
21
Emil Danielsson
Högbo GIF
22
Martin Mickels
Bålsta SK
23
Jonas Hylen
Norway
24
Örjan Moseng
Norway
25
Albin Johansson
Sätra IF
26
Magnus Harr Lian
Norway
27
Sander Eggen Kjelstad
Norway
28
Magnus Hoegli
Norway
29
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
30
Johan Toendel Hammer
Norway
31
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
32
Truls Gisselman
Rehns BK
33
Alfred Nilsson
Filipstads SF
34
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
35
Kristian E Skogvold
Norway
36
Andreas Fjorden Ree
Norway
37
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
38
Nick Berg
Orsa SK
39
Linus Jonsson
Årjängs IF
40
William Schultz
IFK Umeå
41
Brynjar Kvernstad
Norway
42
August Bertheussen Falkanger
Norway
43
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
44
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
45
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
46
Even Hognestad
Norway
47
Emil Logård
Rehns BK
48
Emil Rapp
IFK Mora SK
49
Erik Engelin
Offerdals SK
50
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
51
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
52
Zackarias Björn
Rembo IK
53
Benjamin Terent
Rehns BK
54
Oskar Årebäck
Bolidens SK
55
Filip Borgström
IF Strategen
56
Per Jutterström
IFK Mora SK
57
Amund Godal
Norway
58
Andreas Aune Aakerli
Norway
59
Axel Werner
IK Stern
60
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
61
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
62
Magnus Saksegaard Antonsen
Norway
63
William Karlsson
IFK Mora SK
64
Jon Vegard Grut
Norway
65
Leo Johansson
Skillingaryds FK
66
Isak Lieback
Ulricehamns IF
67
Karl Grywenz
Täby IS SK
68
Joel Andersson
IFK Mora SK
69
John Ivar Karlsen
Norway
70
David Sjöberg
Gimo IF SK
71
Arvid Värmsjö
SK Bore
72
Florian Windbichler
Austria
73
Rasmus Hedeberg
SK Bore
74
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
75
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
76
Joergen Solberg
Norway
77
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
78
Albin Sjölén
Stockviks SF
79
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
80
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
81
Anton Swedberg
IFK Mora SK
82
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
83
Matus Oravec
Slovakia
84
Andre Islitzer
Austria
85
Christoph Wieland
Austria
86
Albin Lundqvist
Gillberga SK
87
Denis Tilesch
Slovakia
88
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
89
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
90
Sander Øwre Haugan
Norway
91
Eric Westberg
SK Bore
92
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
93
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
94
Anton Mäkinen
Högbo GIF
95
Gustav Hedström
Östersunds SK
96
Edvard Nilsson
Filipstads SF
97
Oskar Åslund
Östersunds SK
98
Love Kreij
IF Strategen
99
Sigurd Landsem Melhus
Norway
100
Adrian Lundberg
SK Bore
101
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
102
Andrej Renda
Slovakia
103
Thomas Fällgren
Arvika IS
104
Linus Nilsson
IFK Umeå
105
Erik Engel
Austria
106
Anton Björk
Orsa SK
107
Markus Aichmaier
Austria
108
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
109
Axel Elmblad
Gnosjö FK
110
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
111
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
112
Johannes Josefsson
Täby IS SK
113
Petur Tryggvi Petursson
Island
114
Alexander Thudeen
Sya SK
115
Karl Stark
Vaggeryds SOK
116
Jacob Weel Rosbo
Danmark
117
Edwin Franzen
IFK Mora SK
118
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
119
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
120
Isac Morin
Utrikes SK
121
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
122
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK