Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2018-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
14:06.84500
2
Bosse Lövgren
Falu IK
14:08.84700
+2.100
3
Elias Danielsson
Högbo GIF
14:12.85100
+6.500
4
Albin Gezelius
IFK Mora SK
14:26.86500
+20.1900
5
Kalle Georgsson
Högbo GIF
14:28.86700
+22.2100
6
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
14:42.88100
+36.3500
6
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
14:42.88100
+36.3500
8
Erik Bryne
Sunne SLF
14:48.88700
+42.4100
9
Hugo Ström
Dala-Järna IK
14:52.89100
+46.4500
10
Markus Melén
Falu IK
14:55.89400
+49.4800
11
Albin Augustsson
Källbottens IK
14:59.89800
+53.5200
11
Markus Almgren
IFK Mora SK
14:59.89800
+53.5200
13
Albin Blomberg
Rehns BK
15:03.90200
+57.5600
14
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
15:07.90600
+1:01.6000
15
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
15:17.91600
+1:11.7000
16
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
15:27.92600
+1:21.8000
17
Filip Strand
Sunne SLF
15:28.92700
+1:22.8100
18
Måns Olsen
Grava SK
15:29.92800
+1:23.8200
19
Karl Grönland
Sälens IF
15:30.92900
+1:24.8300
19
Axel Karlsson
Täby IS SK
15:30.92900
+1:24.8300
21
Jacob Larsson
IFK Mora SK
15:32.93100
+1:26.8500
22
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
15:34.93300
+1:28.8700
23
Albin Källiden
Granbergsdals IF
15:35.93400
+1:29.8800
24
Anton Grahn
IF Hallby SOK
15:37.93600
+1:31.9000
25
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
15:39.93800
+1:33.9200
26
Gabriel Norder
IF Rigor
15:45.94400
+1:39.9800
27
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
15:47.94600
+1:41.10000
28
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
15:58.95700
+1:52.11100
29
Fabian Nordgren
Falu IK
16:07.96600
+2:01.12000
30
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
16:16.97500
+2:10.12900
31
Esbjörn Montelius
Falu IK
16:18.97700
+2:12.13100
32
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
16:27.98600
+2:21.14000
33
Alfred Hedlund
SK Leksand
16:47.100600
+2:41.16000
34
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
16:53.101200
+2:47.16600
35
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
16:58.101700
+2:52.17100
36
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
17:22.104100
+3:16.19500
37
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
17:38.105700
+3:32.21100
38
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
17:39.105800
+3:33.21200
39
Christian Eriksson
Årjängs IF
17:46.106500
+3:40.21900
40
Anton Andersson
Falu IK
17:48.106700
+3:42.22100
41
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
17:49.106800
+3:43.22200
42
Leo Alvolin
Falu IK
17:53.107200
+3:47.22600
43
Alexander Helmin
Ärla IF
20:05.120400
+5:59.35800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)