Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
4.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Petter Sæter
Norway
10:44.64340
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
10:45.64400
+0
3
Elias Danielsson
Högbo GIF
10:45.64440
+1
4
Fabian Nordgren
Falu IK
10:46.64580
+2.140
5
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
10:49.64870
+5.430
6
Erik Franzén
Idre SK
10:51.65020
+6.580
7
Bosse Lövgren
Falu IK
10:52.65100
+7.660
8
Karl Grönland
Sälens IF
11:05.66430
+20.1990
9
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
11:05.66440
+21.2000
10
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
11:11.67070
+27.2630
11
Pelle Boberg
Duveds IF
11:12.67100
+27.2660
12
Viktor Eriksson
Östersunds SK
11:12.67150
+28.2710
13
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
11:17.67630
+32.3190
14
Edwin Nordmark
Täfteå IK
11:23.68270
+39.3830
15
Johan Borg
Hudiksvalls IF
11:26.68530
+41.4090
16
Axel Mäkinen
Högbo GIF
11:37.69680
+53.5240
17
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
11:43.70270
+59.5830
18
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
11:51.71010
+1:06.6570
19
Gabriel Norder
IF Rigor
11:59.71870
+1:15.7430
20
Esten Nytrøen
Rendalen il
12:02.72190
+1:18.7750
21
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
12:05.72450
+1:21.8010
22
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:11.73050
+1:27.8610
23
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
12:20.73990
+1:36.9550
24
Edvard Fuglem
Utleira IL
12:25.74440
+1:41.10000
25
Emil Tänglander
Östersunds SK
12:31.75070
+1:47.10630
26
Love Ingerhed
Tullus Sg
12:34.75360
+1:50.10920
27
Valter Ljungdahl
Matfors SK
12:36.75580
+1:52.11140
28
Anton Andersson
Falu IK
12:37.75610
+1:52.11170
29
Axel Arnesson
Ås IF
12:53.77240
+2:09.12800
30
Ludvig Millestu
Utrikes SK
12:58.77750
+2:14.13310
31
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
12:59.77850
+2:15.13410
32
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
13:02.78100
+2:17.13660
33
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
13:03.78210
+2:18.13770
34
Jakob Torgrimsson
Tullus Sg
13:08.78780
+2:24.14340
35
Lukas Walther
Matfors SK
13:38.81710
+2:53.17270
36
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
13:44.82380
+3:00.17940
37
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
13:54.83320
+3:09.18880
38
Johannes Ulander
Husums IF SK
13:56.83510
+3:11.19070
39
Melwin Bång
Östersunds SK
14:16.85540
+3:32.21100
40
Kieren Forth
Storbritannien
15:12.91180
+4:28.26740
41
Vidar Johansson
Duveds IF
16:03.96250
+5:19.31810
42
Tyr Spovmark
Husums IF SK
17:10.102920
+6:25.38480
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)