Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alvar Myhlback
Norway
7:47.46670
2
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
8:26.50500
+38.3730
3
Benjamin Kulsetås
Strindheim IL
8:29.50800
+41.4030
4
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
8:32.51150
+44.4380
5
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
8:35.51450
+47.4680
6
Måns Rawald
Ås IF
8:37.51640
+49.4870
7
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
8:55.53450
+1:07.6680
8
Eirik Høgli
Byåsen IL
9:04.54340
+1:16.7570
9
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
9:05.54460
+1:17.7690
10
Malte Söderlund
Falu IK
9:09.54800
+1:21.8030
11
Oskar Bergman
IFK Mora SK
9:10.54930
+1:22.8160
12
Sigurd Hollum
Röros IL
9:15.55490
+1:28.8720
13
Johan Richardsson
Järpens SK
9:17.55670
+1:30.8900
14
Alexander Svahn
IFK Mora SK
9:18.55760
+1:30.8990
15
Vince Vogel
Lampis Club
9:24.56380
+1:37.9610
16
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
9:28.56790
+1:41.10020
17
Marius Storaas
Tynset
9:29.56850
+1:41.10080
18
Joel Nilsson
Matfors SK
9:30.56920
+1:42.10150
19
Melvin Löfgren
Falu IK
9:31.57060
+1:43.10290
20
David Wallin
Järbo IF
9:33.57290
+1:46.10520
21
Alvin Vestman
Åsarna IK
9:34.57320
+1:46.10550
22
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
9:38.57790
+1:51.11020
23
Filip Fevang Tveit
Utleira IL
9:49.58810
+2:01.12040
24
Max Svensson
Matfors SK
9:57.59630
+2:09.12860
24
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
9:57.59630
+2:09.12860
26
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
10:04.60370
+2:17.13600
27
Iver Nymoen Aas
Röros IL
10:07.60680
+2:20.13910
28
Ådne Gloetheim
Röros IL
10:15.61450
+2:27.14680
29
Anton Nordgren
Åsarna IK
10:15.61480
+2:28.14710
30
Nils Danneskog
Jättendals IF
10:16.61550
+2:28.14780
31
Olle Sjöblom
Ås IF
10:21.62020
+2:33.15250
32
Viktor Nordgren
Åsarna IK
10:25.62440
+2:37.15670
33
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
10:27.62620
+2:39.15850
34
Syver Tennstrand
Röros IL
10:30.62960
+2:42.16190
35
Simon Löfholm
Ås IF
10:36.63580
+2:49.16810
36
Emil Jönsson
Malungs IF
10:37.63670
+2:50.16900
37
Håkon Fuglem
Utleira IL
10:52.65150
+3:04.18380
38
Herman Göransson
Åsarna IK
11:17.67670
+3:30.20900
39
Max Landorf
Järpens SK
12:20.73910
+4:32.27140
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)