Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
35km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
1:24:30.506980
94.0p
2
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:24:33.507260
+2.180
94.0p
3
H 21
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:24:33.507270
+2.190
94.0p
4
H 21
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:24:37.507600
+6.520
93.9p
5
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
1:25:32.513170
+1:01.6090
93.1p
6
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:26:13.517220
+1:42.10140
92.5p
7
H 21
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:26:51.521010
+2:20.13930
91.9p
8
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:26:57.521690
+2:27.14610
91.8p
9
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:27:01.522070
+2:30.14990
91.8p
10
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
1:27:41.526090
+3:11.19010
91.2p
11
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:27:47.526670
+3:16.19590
91.1p
12
H 21
Sindre Grönflaten
Fjellørnen IL
1:27:55.527480
+3:25.20400
91.0p
13
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:28:17.529640
+3:46.22560
90.7p
14
H 21
Oeystein Ulekleiv
Dombås IL
1:29:04.534360
+4:33.27280
90.0p
15
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:30:07.540680
+5:37.33600
89.1p
16
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:30:11.541030
+5:40.33950
89.1p
17
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:30:13.541230
+5:42.34150
89.1p
18
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:30:14.541330
+5:43.34250
89.0p
19
H 21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:30:18.541790
+5:48.34710
89.0p
20
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:31:22.548150
+6:51.41070
88.1p
21
H 21
Simon Hallström
Idre SK
1:31:23.548220
+6:52.41140
88.1p
22
H 21
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:31:34.549340
+7:03.42260
88.0p
23
H 21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:32:06.552590
+7:36.45510
87.5p
24
H 21
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
1:32:09.552890
+7:39.45810
87.5p
25
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:32:10.552950
+7:39.45870
87.5p
26
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:32:11.553040
+7:40.45960
87.5p
27
H 21
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
1:32:15.553450
+7:44.46370
87.4p
28
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
1:32:19.553810
+7:48.46730
87.4p
29
H 21
Clement Mailler
LA Bressaude
1:32:39.555880
+8:09.48800
87.1p
30
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:32:53.557240
+8:22.50160
86.9p
31
D 21
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:33:06.558550
+8:35.51470
86.8p
32
H 21
Max Novak
Offerdals SK
1:33:17.559630
+8:46.52550
86.6p
33
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:33:21.560020
+8:50.52940
86.6p
34
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:33:24.560310
+8:53.53230
86.5p
35
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
1:33:27.560660
+8:56.53580
86.5p
36
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
1:33:31.561050
+9:00.53970
86.4p
37
H 21
Jo Svinsås
IK Rindals-Troll
1:33:31.561060
+9:00.53980
86.4p
38
H 21
Even Northug
Strindheim IL
1:33:32.561130
+9:01.54050
86.4p
39
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
1:33:41.562090
+9:11.55010
86.3p
40
H 21
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
1:33:54.563360
+9:23.56280
86.1p
41
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
1:34:05.564440
+9:34.57360
86.0p
42
H 21
Erik HUSBY
Skaun IL
1:34:06.564570
+9:35.57490
86.0p
43
H 21
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:34:15.565470
+9:44.58390
85.9p
44
H 21
Aasmund Kjøllmoen Steien
Norway
1:34:23.566240
+9:52.59160
85.8p
45
H 21
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:34:29.566830
+9:58.59750
85.7p
46
H 21
John Leander
Åsarna IK
1:34:34.567320
+10:03.60240
85.6p
47
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
1:34:36.567510
+10:05.60430
85.6p
48
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:34:45.568480
+10:15.61400
85.5p
49
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:34:50.568900
+10:19.61820
85.4p
50
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:34:54.569380
+10:24.62300
85.4p
51
H 21
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:35:13.571220
+10:42.64140
85.1p
52
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:35:17.571620
+10:46.64540
85.1p
53
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:35:30.572930
+10:59.65850
84.9p
54
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
1:35:37.573680
+11:07.66600
84.8p
55
H 21
Erling Flataker
Hommelvik IL
1:35:47.574630
+11:16.67550
84.7p
56
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:35:58.575700
+11:27.68620
84.6p
57
H 21
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
1:36:55.581480
+12:25.74400
83.9p
58
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
1:36:56.581550
+12:25.74470
83.9p
59
H 21
Christofer Eriksson
Försvarets Sk
1:37:01.582080
+12:31.75000
83.8p
60
H 21
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:37:42.586160
+13:11.79080
83.3p
61
D 21
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:37:54.587370
+13:23.80290
83.2p
62
H 21
Kristoffer Langoeien Skjelvik
Os IL
1:37:59.587840
+13:28.80760
83.1p
63
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:38:10.588930
+13:39.81850
83.0p
64
H 21
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
1:38:23.590220
+13:52.83140
82.8p
65
H 21
Fabian Alraun
FISCHER racing team
1:38:36.591590
+14:06.84510
82.7p
66
H 21
William Westerlund
Falu IK
1:38:48.592760
+14:17.85680
82.5p
67
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:39:02.594150
+14:31.87070
82.4p
68
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
1:39:02.594180
+14:32.87100
82.4p
69
H 21
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
1:39:05.594450
+14:34.87370
82.3p
70
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:39:08.594750
+14:37.87670
82.3p
71
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
1:39:29.596820
+14:58.89740
82.0p
72
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
1:40:22.602110
+15:51.95030
81.4p
73
H 21
Anton Persson
SK Bore
1:40:49.604800
+16:18.97720
81.1p
74
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
1:40:49.604860
+16:18.97780
81.1p
75
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
1:41:59.611800
+17:28.104720
80.3p
76
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:42:03.612280
+17:33.105200
80.3p
77
D 21
Emma Ribom
Piteå Elit SK
1:42:17.613600
+17:46.106520
80.1p
78
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:42:19.613800
+17:48.106720
80.1p
79
H 21
Sivert Grøtan Eriksen
Byåsen IL
1:42:33.615230
+18:02.108150
80.0p
80
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:42:39.615820
+18:08.108740
79.9p
81
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:44:53.629200
+20:22.122120
78.5p
82
H 21
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44:57.629650
+20:26.122570
78.4p
83
H 21
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44:59.629870
+20:28.122790
78.4p
84
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
1:45:18.631790
+20:48.124710
78.2p
85
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
1:45:34.633360
+21:03.126280
78.0p
86
H 21
Fredrik Riseth
Byåsen IL Team Veidekke Midt Norge
1:45:46.634530
+21:15.127450
77.9p
87
H 21
Johan Hundseth
Viplast AS
1:45:47.634610
+21:16.127530
77.9p
88
D 21
Elisabeth Högberg
Biathlon Östersund IF
1:46:41.640020
+22:10.132940
77.3p
89
H 21
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:47:05.642430
+22:34.135350
77.1p
90
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
1:47:47.646610
+23:16.139530
76.6p
91
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:48:04.648370
+23:33.141290
76.5p
92
D 21
Lotte Lie
Skatval Skilag
1:48:34.651380
+24:04.144300
76.2p
93
H 21
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:48:40.651940
+24:09.144860
76.1p
94
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:48:45.652420
+24:14.145340
76.1p
95
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:48:57.653690
+24:27.146610
75.9p
96
D 21
Julie Myhre
Byåsen IL Team Veidekke Midt Norge
1:49:04.654320
+24:33.147240
75.9p
97
H 21
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:49:44.658350
+25:13.151270
75.5p
98
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:49:48.658770
+25:17.151690
75.4p
99
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:50:47.664630
+26:16.157550
74.9p
100
D 21
Johanna Skottheim
Sälens IF
1:51:05.666430
+26:34.159350
74.7p
101
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:52:35.675460
+28:04.168380
73.8p
102
D 21
Mathilda Björn
Östersunds SK
1:53:35.681420
+29:04.174340
73.3p
103
D 21
Johanna Åström
Lucksta IF
1:54:02.684170
+29:31.177090
73.0p
104
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:55:15.691440
+30:44.184360
72.4p
105
H 21
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:55:23.692290
+30:53.185210
72.3p
106
D 21
Sara Wadman
IFK Mora SK
1:55:39.693810
+31:08.186730
72.1p
107
D 21
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
1:55:57.695660
+31:26.188580
72.0p
108
H 21
Anders Roos
Östersunds SK
1:57:06.702510
+32:35.195430
71.4p
109
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
1:59:23.716210
+34:52.209130
70.2p
110
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
1:59:23.716290
+34:53.209210
70.2p
111
D 21
Cajsa Grape
IFK Mora SK
2:00:04.720350
+35:33.213270
69.8p
112
D 21
Silje Glötheim
Röros IL
2:04:17.745650
+39:46.238570
67.8p
113
H 21
Jordan ANDREWS
Storbritannien
2:04:43.748240
+40:12.241160
67.6p
114
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
2:05:04.750370
+40:33.243290
67.4p
115
D 21
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
2:05:50.754970
+41:19.247890
67.0p
116
D 21
Ida Hallquist
Åsarna IK
2:12:50.796970
+48:19.289890
63.9p
117
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen
2:17:50.826910
+53:19.319830
61.9p
118
D 21
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
2:26:41.880040
+1:02:10.372960
58.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
31km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:17:56.467510
88.9p
2
H 18
William Poromaa
Åsarna IK
1:18:27.470610
+31.3000
88.4p
3
H 18
William Schultz
IFK Umeå
1:19:03.474290
+1:07.6680
87.9p
4
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:20:17.481680
+2:21.14070
86.8p
5
H 20
Magnus Norøy
Frol IL
1:20:20.481980
+2:24.14370
86.7p
6
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
1:20:35.483450
+2:39.15840
86.5p
7
H 20
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
1:21:12.487110
+3:16.19500
86.0p
8
H 20
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
1:21:47.490690
+3:51.23080
85.5p
9
H 20
Håvard Kne Galaaen
Röros IL
1:22:25.494410
+4:29.26800
84.9p
10
H 18
Joergen Solhaug Saeter
Os IL
1:22:33.495220
+4:37.27610
84.8p
11
H 20
Geir Kristian Hoås
Lånke IL
1:22:35.495400
+4:38.27790
84.8p
12
H 18
Magnus F Moan
Röros IL
1:22:47.496660
+4:51.29050
84.6p
13
H 20
Vegard Sivertsgård
Ålen IL
1:22:59.497850
+5:03.30240
84.5p
14
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:23:29.500810
+5:33.33200
84.0p
15
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:23:38.501750
+5:42.34140
83.9p
16
H 20
Jesper Andreasen
Halsø IL
1:23:57.503610
+6:01.36000
83.7p
17
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:23:59.503890
+6:03.36280
83.6p
18
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
1:24:50.508900
+6:53.41290
82.9p
19
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:24:53.509220
+6:57.41610
82.9p
20
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:25:02.510110
+7:06.42500
82.8p
21
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:25:08.510730
+7:12.43120
82.7p
22
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
1:25:19.511890
+7:23.44280
82.5p
23
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
1:25:21.512010
+7:25.44400
82.5p
24
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:25:34.513390
+7:38.45780
82.3p
25
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
1:25:41.514010
+7:45.46400
82.3p
26
H 18
Eirik Horten
Team Toyota Slettum Bil
1:25:55.515450
+7:59.47840
82.1p
27
H 20
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
1:26:11.517040
+8:15.49430
81.9p
28
H 20
Anton Elvseth
Lierne IL
1:26:18.517760
+8:22.50150
81.8p
29
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:26:35.519430
+8:39.51820
81.5p
30
H 20
Kristian Fodstad Karlsen
Strandbygda IL
1:27:07.522630
+9:11.55020
81.1p
31
H 18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
1:27:16.523560
+9:20.55950
81.0p
32
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:27:26.524590
+9:30.56980
80.9p
33
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
1:28:00.527990
+10:04.60380
80.4p
34
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:28:02.528110
+10:06.60500
80.4p
35
H 20
Martin Øyen Tøraasen
Team Toyota Slettum Bil
1:28:02.528180
+10:06.60570
80.4p
36
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:28:03.528260
+10:07.60650
80.4p
37
H 20
Sigurd Leren
Tolga IL
1:28:09.528850
+10:13.61240
80.3p
38
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:28:12.529120
+10:16.61510
80.3p
39
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
1:28:13.529210
+10:17.61600
80.3p
40
H 18
Anton Ivarsson
Tullus Sg
1:28:22.530140
+10:26.62530
80.2p
41
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
1:28:22.530160
+10:26.62550
80.2p
42
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
1:28:39.531890
+10:43.64280
80.0p
43
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:28:51.533010
+10:55.65400
79.8p
44
H 18
Erik Engelin
Offerdals SK
1:29:05.534430
+11:09.66820
79.6p
45
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
1:29:34.537310
+11:38.69700
79.3p
46
H 20
Martin Julian Buvarp
Byåsen IL
1:30:19.541840
+12:23.74230
78.7p
47
H 20
Vegard Stjern
Hommelvik IL
1:30:52.545170
+12:56.77560
78.3p
48
H 21 Motion
Morten Hegle Svendsen
Norway
1:31:02.546100
+13:05.78490
78.2p
49
H 21 Motion
Ola Ravald
Ås IF
1:31:10.546900
+13:13.79290
78.1p
50
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
1:31:13.547200
+13:16.79590
78.1p
51
H 18
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:31:20.547950
+13:24.80340
78.0p
52
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
1:31:20.547960
+13:24.80350
78.0p
53
H 21 Motion
Fredrik Hansson
Åre Björnen Skidcenter
1:31:32.549100
+13:35.81490
77.9p
54
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:31:40.549990
+13:44.82380
77.8p
55
H 21 Motion
Ove Feragen
Norway
1:31:42.550100
+13:45.82490
77.7p
56
H 18
Viktor Wiig
IF Strategen
1:31:43.550230
+13:47.82620
77.7p
57
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
1:31:57.551690
+14:01.84080
77.6p
58
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
1:32:03.552240
+14:07.84630
77.5p
59
D 20
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
1:32:13.553230
+14:17.85620
77.4p
60
H 20
Jørn Troøyen
Byåsen IL
1:32:30.554950
+14:34.87340
77.2p
61
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:32:31.555070
+14:35.87460
77.2p
62
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
1:32:32.555140
+14:36.87530
77.1p
63
H 21 Motion
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:32:47.556600
+14:50.88990
77.0p
64
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
1:33:00.557930
+15:04.90320
76.8p
65
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
1:33:00.557950
+15:04.90340
76.8p
66
D 20
Kristina Axelsson
Sya SK
1:33:06.558520
+15:10.90910
76.8p
67
H 20
Ola N Aas
Röros IL
1:33:10.558960
+15:14.91350
76.7p
68
H 18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
1:33:24.560370
+15:28.92760
76.5p
69
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:33:31.561010
+15:35.93400
76.5p
70
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:33:35.561430
+15:39.93820
76.4p
71
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:33:40.561990
+15:44.94380
76.4p
72
H 18
Love Kreij
IF Strategen
1:33:47.562680
+15:51.95070
76.3p
73
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:33:51.563070
+15:55.95460
76.2p
74
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
1:34:00.563910
+16:04.96300
76.1p
75
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
1:34:08.564710
+16:12.97100
76.0p
76
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:34:27.566650
+16:31.99040
75.8p
77
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
1:34:50.568910
+16:54.101300
75.6p
78
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
1:34:59.569890
+17:03.102280
75.5p
79
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
1:35:03.570220
+17:07.102610
75.4p
80
H 21 Motion
Axel Jonsson
Duveds IF
1:35:08.570700
+17:11.103090
75.4p
81
D 18
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
1:35:54.575340
+17:58.107730
74.9p
82
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
1:35:54.575350
+17:58.107740
74.9p
83
H 18
William Fuglem
Utleira IL
1:36:13.577210
+18:17.109600
74.7p
84
H 21 Motion
Magnus Oscarsson
Ås IF
1:36:30.578900
+18:33.111290
74.5p
85
D 18
Louise Lindström
Högbo GIF
1:36:32.579140
+18:36.111530
74.4p
86
H 20
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:36:33.579270
+18:37.111660
74.4p
87
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
1:36:45.580430
+18:49.112820
74.3p
88
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:36:58.581790
+19:02.114180
74.2p
89
H 18
Emil Logård
Rehns BK
1:37:03.582260
+19:07.114650
74.1p
90
H 18
Måns Jernberg
Lima IF
1:37:10.582930
+19:14.115320
74.0p
91
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
1:37:10.582940
+19:14.115330
74.0p
92
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:37:39.585800
+19:42.118190
73.7p
93
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:37:53.587210
+19:57.119600
73.6p
94
H 21 Motion
Erik Bergman
IFK Mora SK
1:37:57.587600
+20:00.119990
73.5p
95
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
1:38:19.589820
+20:23.122210
73.3p
96
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
1:38:24.590380
+20:28.122770
73.2p
97
H 18
Petter Dahl
IF Strategen
1:38:25.590400
+20:28.122790
73.2p
98
H 21 Motion
Sebastian Olsson
SK Bore
1:38:38.591700
+20:41.124090
73.1p
99
H 20
Emil Rudh
Tullus Sg
1:38:54.593340
+20:58.125730
72.9p
100
H 20
Fredrik Brørs
Beitstad IL
1:39:42.598130
+21:46.130520
72.4p
101
H 20
Bjørnar Holm
Tørn IL
1:39:44.598380
+21:48.130770
72.4p
102
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
1:39:49.598880
+21:53.131270
72.4p
103
H 21 Motion
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:39:55.599400
+21:58.131790
72.3p
104
H 21 Motion
Arnt Egil Brørs
Norway
1:40:00.599900
+22:03.132290
72.3p
105
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:40:07.600610
+22:11.133000
72.2p
106
D 18
Karolina Hedenström
Östersunds SK
1:40:08.600730
+22:12.133120
72.2p
107
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
1:40:18.601700
+22:21.134090
72.1p
108
D 18
Wilma Björkman
IFK Mora SK
1:40:19.601890
+22:23.134280
72.1p
109
H 21 Motion
Gustav Sundström
Berber IS
1:40:28.602700
+22:31.135090
72.0p
110
H 18
Mårten Gedda
OK Landehof
1:40:30.602970
+22:34.135360
71.9p
111
H 21 Motion
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:40:44.604300
+22:47.136690
71.8p
112
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:41:02.606140
+23:06.138530
71.6p
113
H 20
Ole Jacob Forsmo
Halsø IL
1:41:03.606240
+23:07.138630
71.6p
114
H 21 Motion
ulf bernhardsson
Östersunds SK
1:41:05.606400
+23:08.138790
71.6p
115
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:41:08.606710
+23:12.139100
71.6p
116
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:41:17.607690
+23:21.140080
71.5p
117
D 18
Nora Lignell
Lucksta IF
1:41:21.608010
+23:25.140400
71.4p
118
D 20
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
1:41:31.609050
+23:35.141440
71.3p
119
H 21 Motion
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:41:39.609800
+23:42.142190
71.3p
120
H 21 Motion
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:41:55.611400
+23:58.143790
71.1p
121
D 18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:42:15.613400
+24:18.145790
70.9p
122
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:42:18.613710
+24:22.146100
70.9p
123
H 21 Motion
Mattias Ström
Dala-Järna IK
1:42:22.614100
+24:25.146490
70.8p
124
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
1:42:31.615080
+24:35.147470
70.7p
125
H 21 Motion
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
1:42:35.615400
+24:38.147790
70.7p
126
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
1:42:38.615780
+24:42.148170
70.7p
127
H 18
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:42:40.615900
+24:43.148290
70.7p
128
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
1:42:53.617290
+24:57.149680
70.5p
129
H 21 Motion
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:43:41.622000
+25:44.154390
70.1p
130
H 21 Motion
Lars Göran Dahl
SWE
1:43:56.623500
+25:59.155890
69.9p
131
H 20
Hans Kristian Holmbro
Søndre Høland Idretts og Ungdomslag
1:44:04.624320
+26:08.156710
69.8p
132
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
1:44:08.624740
+26:12.157130
69.8p
133
H 21 Motion
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
1:44:18.625700
+26:21.158090
69.7p
134
H 18
Jurgen Kukk
Tartu Skiclub
1:45:04.630350
+27:08.162740
69.3p
135
H 21 Motion
Niklas Sundelin
Östersunds SK
1:45:31.633000
+27:34.165390
69.0p
136
H 18
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
1:45:31.633080
+27:35.165470
69.0p
137
H 21 Motion
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
1:45:34.633300
+27:37.165690
69.0p
138
H 21 Motion
Lukas Deininger
Switzerland
1:45:52.635100
+27:55.167490
68.8p
139
H 21 Motion
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:45:53.635200
+27:56.167590
68.8p
140
H 18
Bernt Emil Finserås Rognes
Utleira IL
1:45:55.635400
+27:58.167790
68.8p
141
H 21 Motion
Håkan Degselius
Svegs IK
1:45:58.635700
+28:01.168090
68.8p
142
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
1:45:59.635820
+28:03.168210
68.8p
143
D 20
Johanna Andersson
IFK Mora SK
1:46:10.636940
+28:14.169330
68.7p
144
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
1:46:10.636980
+28:14.169370
68.7p
145
H 18
William Selander
Östersunds SK
1:46:13.637260
+28:17.169650
68.6p
146
H 21 Motion
Martin Melander
Alnö Race Team
1:46:19.637800
+28:22.170190
68.6p
147
D 18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
1:46:36.639550
+28:40.171940
68.4p
148
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:46:43.640280
+28:47.172670
68.4p
149
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:47:02.642150
+29:06.174540
68.2p
150
H 21 Motion
Björn Rentzhog
SWE
1:47:04.642300
+29:07.174690
68.2p
151
H 20
Edvin Nordström
Brottby SK
1:47:18.643740
+29:22.176130
68.0p
152
H 20
Edward Rodge
Storbritannien
1:47:21.644040
+29:25.176430
68.0p
153
H 18
Julius Berg
Sunne SLF
1:47:51.647040
+29:55.179430
67.7p
154
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
1:47:53.647280
+29:57.179670
67.7p
155
H 21 Motion
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
1:48:09.648800
+30:12.181190
67.6p
156
H 18
Johan Lüning
Bålsta SK
1:48:58.653720
+31:02.186110
67.1p
157
H 18
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:49:05.654410
+31:09.186800
67.1p
158
H 21 Motion
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:49:28.656700
+31:31.189090
66.9p
159
H 18
Hampus Claesson
Öregrunds IK
1:49:29.656870
+31:33.189260
66.9p
160
H 21 Motion
Johan Miller
Alnö Race Team
1:49:32.657100
+31:35.189490
66.8p
161
D 21 Motion
Christina Rawald
Ås IF
1:49:36.657500
+31:39.189890
66.8p
162
D 18
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
1:49:39.657800
+31:42.190190
66.8p
163
H 21 Motion
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:49:47.658600
+31:50.190990
66.7p
164
H 21 Motion
Björn Larsson
Sveaskogs IF
1:49:51.659000
+31:54.191390
66.7p
165
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
1:50:11.661000
+32:14.193390
66.5p
166
D 18
Emma Olsson
Vassunda IF
1:50:11.661010
+32:15.193400
66.5p
167
H 21 Motion
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
1:50:33.663200
+32:36.195590
66.3p
168
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
1:50:36.663510
+32:40.195900
66.3p
169
H 21 Motion
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
1:50:37.663600
+32:40.195990
66.3p
170
H 21 Motion
Jan Östlund
Högbo GIF
1:50:45.664400
+32:48.196790
66.2p
171
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:50:48.664710
+32:52.197100
66.2p
172
D 20
Sanna Forsman
Öje IF
1:50:54.665380
+32:58.197770
66.1p
173
D 18
Eline Haugen Kleppa
Beitstad IL
1:51:02.666160
+33:06.198550
66.1p
174
H 21 Motion
Johan Sandström
SWE
1:51:09.666800
+33:12.199190
66.0p
175
D 18
Petra Forsman
Öje IF
1:51:09.666850
+33:13.199240
66.0p
176
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
1:51:15.667470
+33:19.199860
65.9p
177
H 21 Motion
Björn Jonsson
Duveds IF
1:51:25.668400
+33:28.200790
65.9p
178
H 21 Motion
Tomas Bredberg
IFK Mora SK
1:51:27.668600
+33:30.200990
65.9p
179
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
1:51:27.668630
+33:31.201020
65.8p
180
H 21 Motion
Anders Rennermalm
Lima IF
1:51:41.670000
+33:44.202390
65.7p
181
H 21 Motion
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:52:26.674500
+34:29.206890
65.4p
182
H 21 Motion
Olof Rentzhog
Frösö IF
1:52:33.675200
+34:36.207590
65.3p
183
H 18
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
1:52:42.676120
+34:46.208510
65.2p
184
D 20
Maja Petersson
Vårby IK
1:52:45.676450
+34:49.208840
65.2p
185
H 21 Motion
Björn Blomgren
Östersunds SK
1:53:15.679400
+35:18.211790
64.9p
186
H 21 Motion
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
1:53:55.683400
+35:58.215790
64.6p
187
D 18
Signe Hofstad
Röros IL
1:54:04.684310
+36:08.216700
64.5p
188
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
1:54:20.685940
+36:24.218330
64.4p
189
H 21 Motion
Johans Widenberg
Saléns IF
1:54:24.686300
+36:27.218690
64.4p
190
H 21 Motion
Anders Hermansson
SWE
1:54:33.687200
+36:36.219590
64.3p
191
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
1:54:43.688260
+36:47.220650
64.2p
192
H 21 Motion
Nicholas Lundkvist
Östersunds SK
1:54:48.688700
+36:51.221090
64.2p
193
H 21 Motion
Oscar Stenhammar
SWE
1:55:01.690000
+37:04.222390
64.1p
194
H 21 Motion
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
1:55:10.690900
+37:13.223290
64.0p
195
H 21 Motion
Håkan Melin
Sundbybergs IK
1:55:33.693200
+37:36.225590
63.8p
196
H 21 Motion
Anders Rindborg
IFK Falun
1:55:36.693500
+37:39.225890
63.8p
197
D 21 Motion
Anna Rindborg
Funäsdalens IF
1:55:37.693600
+37:40.225990
63.8p
198
H 21 Motion
Mats Jonsson
Duveds IF
1:55:46.694500
+37:49.226890
63.7p
199
H 21 Motion
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
1:55:48.694700
+37:51.227090
63.7p
200
D 21 Motion
Karin Ekholm
IK Jarl Rättvik
1:55:49.694800
+37:52.227190
63.7p
201
H 21 Motion
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:55:54.695300
+37:57.227690
63.7p
202
H 21 Motion
Börje Samuelsson
Östersunds SK
1:55:56.695500
+37:59.227890
63.6p
203
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
1:56:10.696990
+38:14.229380
63.5p
204
D 18
Sigrid Skei
Beitstad IL
1:56:11.697040
+38:15.229430
63.5p
205
H 21 Motion
Peter Ståhl
Gävle SK
1:56:22.698100
+38:25.230490
63.4p
206
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
1:57:34.705370
+39:38.237760
62.9p
207
H 21 Motion
Martin Ingesson
Edsbyns SK
1:57:38.705700
+39:41.238090
62.8p
208
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
1:57:38.705760
+39:42.238150
62.8p
209
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
1:57:55.707480
+39:59.239870
62.7p
210
H 21 Motion
Jan Jacob Verdenius
Norway
1:58:02.708100
+40:05.240490
62.7p
211
D 18
Alva Sköld
Häverödals SK
1:58:07.708630
+40:11.241020
62.6p
212
H 21 Motion
Samuel Nilsson
Trafikverkets FF
1:58:19.709800
+40:22.242190
62.5p
213
D 20
Toril Bakka Nygård
Meråker Vgs
1:58:23.710260
+40:27.242650
62.5p
214
H 21 Motion
Jonas Persson
Trönö IK
1:58:24.710300
+40:27.242690
62.5p
215
H 21 Motion
Jan Olof Nilsson
Funäsdalens IF
1:58:31.711000
+40:34.243390
62.4p
216
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
1:59:37.717600
+41:40.249990
61.9p
217
H 21 Motion
Per Hård AF Segerstad
Västerås Skidklubb
2:00:20.721900
+42:23.254290
61.6p
218
H 21 Motion
Mattias Myhr
SWE
2:00:28.722700
+42:31.255090
61.6p
219
H 21 Motion
Lennart Wasell
Järpens SK
2:00:37.723600
+42:40.255990
61.5p
220
H 21 Motion
Peter Rydesäter
Rehns BK
2:00:38.723700
+42:41.256090
61.5p
221
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
2:00:41.724010
+42:45.256400
61.5p
222
H 21 Motion
Oliver Olsson
Uddevalla IS
2:00:42.724100
+42:45.256490
61.5p
223
H 21 Motion
Björn Israelsson
Kälens SK
2:00:54.725300
+42:57.257690
61.4p
223
H 21 Motion
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:00:54.725300
+42:57.257690
61.4p
225
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
2:01:04.726350
+43:08.258740
61.3p
226
H 21 Motion
Andreas Gårdstam
IK Stern
2:01:15.727400
+43:18.259790
61.2p
227
H 21 Motion
Emil Dahl
SWE
2:01:40.729900
+43:43.262290
61.0p
228
H 21 Motion
Peter Eklöv
Östersunds SK
2:02:01.732000
+44:04.264390
60.9p
229
H 21 Motion
Åke Jansson
Näldens IF
2:02:29.734800
+44:32.267190
60.7p
230
D 21 Motion
Holly Rees-lay
Storbritannien
2:03:02.738100
+45:05.270490
60.4p
231
H 21 Motion
Andreas Lundiin
Järpens SK
2:03:25.740400
+45:28.272790
60.3p
232
D 21 Motion
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
2:04:11.745000
+46:14.277390
59.9p
233
D 18
Tilda Malmgren
Åsarna IK
2:04:25.746410
+46:29.278800
59.8p
234
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
2:04:34.747390
+46:38.279780
59.8p
235
H 21 Motion
Olle Skoglund
Hudiksvalls IF
2:04:47.748600
+46:50.280990
59.7p
236
H 21 Motion
Petter Hillborg
Gävle SK
2:04:52.749100
+46:55.281490
59.7p
237
H 21 Motion
Markus Lund
SWE
2:05:05.750400
+47:08.282790
59.6p
238
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
2:05:23.752230
+47:27.284620
59.4p
239
H 21 Motion
Mathias Franzen
Idre SK
2:05:29.752800
+47:32.285190
59.4p
240
H 18
Lukas Höiby
OK Landehof
2:05:53.755260
+47:57.287650
59.2p
241
H 21 Motion
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:05:56.755500
+47:59.287890
59.2p
242
D 21 Motion
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
2:07:10.762900
+49:13.295290
58.7p
243
D 18
Linn Schogster
IFK Umeå
2:07:35.765470
+49:39.297860
58.5p
244
H 21 Motion
Svante Rusck
Rävdun SK
2:07:41.766000
+49:44.298390
58.5p
245
D 18
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
2:08:17.769640
+50:21.302030
58.3p
246
H 21 Motion
Fredrik Johansson
No Club
2:08:20.769900
+50:23.302290
58.2p
247
D 21 Motion
Lotta Melin
Malungs IF
2:09:13.775200
+51:16.307590
57.9p
248
D 21 Motion
Åsa Zachrisson
Järpens SK
2:09:44.778300
+51:47.310690
57.7p
249
H 21 Motion
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:10:49.784800
+52:52.317190
57.3p
250
H 21 Motion
Johan Johansson
SWE
2:10:56.785500
+52:59.317890
57.2p
251
D 18
Ingrid Brørs
Beitstad IL
2:11:46.790530
+53:50.322920
56.9p
252
D 21 Motion
Sippie Truu
Estonia
2:11:49.790800
+53:52.323190
56.9p
253
H 21 Motion
Sven Kleppa
Norway
2:12:49.796800
+54:52.329190
56.5p
254
H 21 Motion
Lars Stengårds
Lima IF
2:12:54.797300
+54:57.329690
56.5p
255
H 21 Motion
Gustaf Moberg
Östersunds SK
2:13:00.797900
+55:03.330290
56.4p
256
D 21 Motion
Monika Wounder
Alnö Race Team
2:13:03.798200
+55:06.330590
56.4p
257
D 21 Motion
Sarah Thorén
Funäsdalens IF
2:13:07.798600
+55:10.330990
56.4p
257
H 21 Motion
Bengt T C Collberg
Östersund
2:13:07.798600
+55:10.330990
56.4p
259
D 21 Motion
Ingela Rydesäter
Rehns BK
2:13:22.800100
+55:25.332490
56.3p
260
D 18
Louise Adolfsson
SK Bore
2:13:52.803130
+55:56.335520
56.1p
261
D 21 Motion
Jana Novak
Offerdals SK
2:15:55.815400
+57:58.347790
55.4p
262
H 21 Motion
Olle Hulteberg
Grava SK
2:16:51.821000
+58:54.353390
55.0p
263
H 21 Motion
Max Rindborg
IFK Falun
2:17:03.822200
+59:06.354590
55.0p
264
D 21 Motion
Maria Danvind
Sollefteå Skidor IF
2:17:07.822600
+59:10.354990
54.9p
265
D 18
Julie Folden Estensen
Beitstad IL
2:17:10.822950
+59:14.355340
54.9p
266
H 21 Motion
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
2:17:22.824100
+59:25.356490
54.8p
267
D 21 Motion
Johanna Silfver
SWE
2:17:40.825900
+59:43.358290
54.7p
268
D 21 Motion
Ilona Lusth
SWE
2:17:55.827400
+59:58.359790
54.7p
269
H 21 Motion
Ali Hamadani
Falu IK
2:18:43.832200
+1:00:46.364590
54.4p
270
D 21 Motion
Helena Åkerlind
Lofsdalens SK
2:19:01.834000
+1:01:04.366390
54.3p
271
D 21 Motion
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:19:14.835300
+1:01:17.367690
54.2p
272
H 21 Motion
Björn Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:19:34.837300
+1:01:37.369690
54.1p
273
D 18
Elizabeth Ireland
Storbritannien
2:19:35.837450
+1:01:39.369840
54.1p
274
D 20
Hedda Berglund
Vårby IK
2:19:48.838730
+1:01:52.371120
54.0p
275
D 21 Motion
Lina Åslund
Hedesunda IF
2:21:02.846100
+1:03:05.378490
53.6p
276
D 21 Motion
Emma Lundstedt
SWE
2:21:17.847600
+1:03:20.379990
53.5p
277
D 21 Motion
BJÖRKLUND Ebba
SWE
2:22:28.854700
+1:04:31.387090
53.1p
278
H 21 Motion
Jimmy Hägglund
Sollefteå Skidor IF
2:22:52.857100
+1:04:55.389490
53.0p
279
D 21 Motion
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:23:31.861000
+1:05:34.393390
52.8p
280
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
2:23:46.862520
+1:05:50.394910
52.7p
281
D 18
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
2:25:18.871780
+1:07:22.404170
52.2p
282
H 21 Motion
Mathias Haglund
SWE
2:27:34.885300
+1:09:37.417690
51.5p
283
H 21 Motion
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
2:27:50.886900
+1:09:53.419290
51.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
284
H 21 Motion
Per Levinson
SWE
2:27:54.887300
+1:09:57.419690
51.4p
285
H 21 Motion
Andre Nordström
Ås IF
2:27:57.887600
+1:10:00.419990
51.3p
286
D 20
Sofia Berglund
IFK Mora SK
2:32:39.915810
+1:14:43.448200
49.9p
287
D 18
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
2:33:08.918770
+1:15:12.451160
49.8p
288
D 21 Motion
Irene Larsson
Matfors SK
2:34:52.929100
+1:16:55.461490
49.3p
289
D 21 Motion
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
2:35:52.935100
+1:17:55.467490
49.0p
290
H 21 Motion
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:35:58.935700
+1:18:01.468090
49.0p
291
H 21 Motion
Lars Thorssell
SWE
2:36:13.937200
+1:18:16.469590
48.9p
292
D 21 Motion
Pia Richardsson
Östersunds SK
2:39:15.955400
+1:21:18.487790
48.1p
293
D 21 Motion
Thea Braneby
Sunne SLF
2:41:53.971200
+1:23:56.503590
47.4p
294
H 21 Motion
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:45:42.994100
+1:27:45.526490
46.4p
295
D 21 Motion
Maria Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:47:05.1002400
+1:29:08.534790
46.0p
296
D 21 Motion
Erika Klockar
SWE
2:48:59.1013800
+1:31:02.546190
45.6p
297
D 21 Motion
Camilla Ingerhed
Tullus Sg
2:49:27.1016600
+1:31:30.548990
45.4p
298
H 21 Motion
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
2:49:49.1018800
+1:31:52.551190
45.4p
299
D 21 Motion
Ester Olofsson
Ås IF
2:50:58.1025700
+1:33:01.558090
45.1p
300
D 21 Motion
Marit Haugen
Norway
2:57:01.1062000
+1:39:04.594390
43.7p
301
H 21 Motion
Björn Olofsson
SWE
2:58:21.1070000
+1:40:24.602390
43.4p
302
H 21 Motion
Bosse Olsson
Söderhamns SK
3:02:52.1097100
+1:44:55.629490
42.4p
303
H 21 Motion
Johan Hedman
SWE
3:33:03.1278200
+2:15:06.810590
36.9p