Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjamstan skicross
2018-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Nora Wallenius
IFK Umeå
3:13.19200
2
Nora Feil Lindmark
Skellefteå SK
3:31.21010
+18.1710
3
Vilja Åkerlund
Kågedalens SK
3:34.21340
+21.2040
4
Philippa Sjöström
Storumans IK
3:51.23010
+38.3710
5
Ellen Berglund
Kågedalens SK
3:56.23500
+43.4200
-
Tea Nilsson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
D 14
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
3:12.19170
2
Leia Bjursell
Norsjö SK
3:14.19380
+2.110
3
Ronja Bjursell
Norsjö SK
3:18.19740
+5.470
4
Ella Burman
Skellefteå SK
3:30.20990
+18.1720
5
Wilma Lundqvist
Kågedalens SK
3:41.22010
+28.2740
-
Nora Engström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
D 15
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Elin Henriksson
Skellefteå SK
2:58.17700
2
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
3:17.19640
+19.1840
D 16
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Saga Nilsson
Skellefteå SK
3:06.18520
2
Elin Vesterlund
Vännäs SK
3:15.19490
+9.870
3
Gisela Bjursell
Norsjö SK
3:30.20990
+24.2370
4
Agnes Roslund
Malå IF
3:54.23300
+47.4680
D 21
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Erika Brännström
IFK Umeå
3:37.21650
H 13
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Elias Malm
Täfteå IK
3:03.18230
2
Ivar Törnblom
IFK Umeå
3:10.18920
+6.590
3
Otto Timby
Täfteå IK
3:13.19230
+10.900
4
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
3:26.20530
+23.2200
5
Nolhan Christin
Norsjö SK
3:29.20820
+25.2490
6
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
3:31.21020
+27.2690
7
Isak Kettunen
Vilhelmina IK
3:39.21820
+35.3490
H 14
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Arvid Törnblom
IFK Umeå
2:43.16290
2
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
2:51.17070
+7.680
3
Edwin Nordmark
Täfteå IK
3:03.18220
+19.1830
4
Linus Grundström
Täfteå IK
3:10.18980
+26.2590
5
Joel Nilsson
IFK Umeå
3:14.19310
+30.2920
H 15
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Isak Lundholm
Täfteå IK
2:50.16910
2
Hampus Björck
IFK Umeå
3:09.18890
+19.1880
3
Oskar Johansson
IFK Umeå
3:20.19970
+30.2960
-
Andreas Svensson
Vindelns IF
23:59:59.8639800
H 16
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
2:59.17850
2
Jon Trägårdh
IFK Umeå
3:11.19050
+12.1100
H 21
0.7km, Längdskidor, Jaktstart
1
Emrik Nordgren
IFK Umeå
2:33.15250
2
Magnus Hultdin
IFK Umeå
2:56.17520
+22.2170
3
Martin Åkerlund
Kågedalens SK
2:58.17720
+24.2370
4
Jakob Hampusson
IFK Umeå
2:58.17740
+24.2390
5
Andreas Lundholm
Täfteå IK
2:58.17750
+25.2400
6
Jonas Åström
Täfteå IK
2:59.17890
+26.2540
7
Fredrik Samuelsson
IFK Umeå
3:00.17900
+26.2550
8
Stefan Björck
IFK Umeå
3:09.18870
+36.3520
9
Olov Johansson
IFK Umeå
3:10.18950
+37.3600
10
Thomas Malm
Skellefteå SK
3:18.19710
+44.4360
11
Petter Lundberg
IFK Umeå
3:22.20130
+48.4780
12
Mikael Törnblom
IFK Umeå
3:30.20960
+57.5610
13
Jonas Vilhelmsson
IFK Umeå
3:35.21480
+1:02.6130
14
Mathias Lundqvist
Kågedalens SK
3:37.21630
+1:03.6280
15
Lars Henriksson
Skellefteå SK
4:16.25510
+1:42.10160
D 11
0.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
2:24.14330
2
Iris Grimbert
IFK Umeå
2:28.14710
+3.280
3
Meja Burman
Skellefteå SK
2:44.16340
+20.1910
4
Julia Kangas
Tärna IK Fjällvinden
2:45.16430
+21.2000
5
Katja Malm
Skellefteå SK
2:51.17050
+27.2620
6
Elin Bergmark
Norsjö SK
3:06.18590
+42.4160
7
Amelia Boman
Norsjö SK
3:25.20420
+1:00.5990
D 12
0.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Maja Lundholm
Täfteå IK
2:04.12320
2
Ida Åström
Täfteå IK
2:10.12970
+6.550
3
Nea Malm
Skellefteå SK
2:19.13810
+14.1390
4
Anna Johansson
IFK Umeå
2:19.13880
+15.1460
5
Tyra Larsson
IFK Umeå
2:24.14330
+20.1910
6
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
2:27.14640
+23.2220
7
Thea Lundqvist
Kågedalens SK
2:27.14680
+23.2260
8
Saga Hampusson
IFK Umeå
2:30.14930
+26.2510
H 11
0.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Frans Persson
Storumans IK
2:02.12160
2
Frans Lundberg
IFK Umeå
2:12.13100
+9.840
3
Axel Samuelsson
IFK Umeå
2:19.13870
+17.1610
4
Vilmer Malm
Täfteå IK
2:21.14020
+18.1760
5
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
2:25.14490
+23.2230
6
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
2:26.14520
+23.2260
7
Emmet Malm
Skellefteå SK
2:29.14890
+27.2630
8
Axel Larsson
IFK Umeå
2:35.15440
+32.3180
9
Dennis Vilhelmsson
IFK Umeå
2:38.15710
+35.3450
10
Frans Persson
Norsjö SK
2:46.16550
+43.4290
11
David Kettunen
Vilhelmina IK
2:53.17250
+50.4990
-
Max Persson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
Vidar Åkerlund
Kågedalens SK
23:59:59.8639800
H 12
0.35km, Längdskidor, Jaktstart
1
Seth Nordin
Lycksele IF
2:21.14030
2
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
2:24.14330
+3.200
3
Edvard Svensson
Vindelns IF
2:38.15720
+16.1590
4
Walter Nordmark
Täfteå IK
2:44.16340
+23.2210