Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Usm Distans
2008-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
20:12.121110
2
Carl Quicklund
Östersunds SK
20:16.121550
+4.340
3
Peppe Femling
Högbo GOIF
20:43.124270
+31.3060
4
Oscar Kardin
Östersunds SK
20:49.124830
+37.3620
5
Martin Bergström
Strömnäs GIF
20:58.125790
+46.4580
6
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
21:00.125930
+48.4720
7
Niklas Persson
Falu IK
21:08.126720
+56.5510
8
Per Sandberg
Filipstads SF
21:08.126790
+56.5580
9
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
21:11.127030
+59.5820
10
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
21:19.127800
+1:06.6590
11
Niklas Niska
Pajala IF
21:33.129240
+1:21.8030
12
Tim Pettersson
SK Järven
21:40.129900
+1:27.8690
13
Jack Impola
Domnarvets GOIF
21:40.129930
+1:28.8720
14
Christofer Rossi
Högbo GOIF
21:41.130040
+1:29.8830
14
Viktor Hansson
Brohyttans IF
21:41.130040
+1:29.8830
16
Mathias Jonasson
Östersunds SK
21:42.130170
+1:30.8960
17
Martin Bodin
Sunderby SK
21:43.130290
+1:31.9080
17
Jakob Sundin
Nordingrå SK
21:43.130290
+1:31.9080
19
Andreas Grann
Sunne SLF
21:52.131180
+1:40.9970
20
Johan Häggström
Kalix SK
21:54.131340
+1:42.10130
21
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
21:57.131670
+1:45.10460
22
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
21:59.131890
+1:47.10680
23
Filip Jönsson
Sunderby SK
22:00.131990
+1:48.10780
24
Bob Impola
Domnarvets GOIF
22:02.132100
+1:49.10890
25
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
22:05.132430
+1:53.11220
26
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
22:09.132830
+1:57.11620
27
Emil Persson
SK Bore
22:19.133830
+2:07.12620
28
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
22:20.133920
+2:08.12710
29
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
22:25.134450
+2:13.13240
30
Tomas Kristoffersson
Bondsjöhöjdens IK
22:25.134470
+2:13.13260
31
David Nordström
Täfteå IK
22:28.134730
+2:16.13520
32
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
22:29.134820
+2:17.13610
33
Oscar Persson
SK Bore
22:34.135390
+2:22.14180
34
Simon Larsson
Malmbergets Aif
22:36.135540
+2:24.14330
35
Erik Stark
Nordingrå SK
22:39.135820
+2:27.14610
36
Johan Byström
Täfteå IK
22:42.136180
+2:30.14970
37
John von Knorring
Stockviks SF
22:45.136430
+2:33.15220
38
Carl Andersson
Stockviks SF
22:46.136580
+2:34.15370
39
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
22:51.137030
+2:39.15820
40
Olle Lindfors
Hägersta GF
23:02.138180
+2:50.16970
41
Jesper Arnesson
Idre SK
23:08.138710
+2:56.17500
42
Fredrik Carlsson
Sundbybergs IK
23:11.139050
+2:59.17840
43
Anton Hammar
IFK Strömsund
23:13.139290
+3:01.18080
44
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
23:17.139650
+3:05.18440
45
David Sjögren
Köla AIK
23:22.140180
+3:10.18970
46
Andre Larsson
Svegs IK
23:25.140410
+3:13.19200
47
Emil Hugoh
OK Landehof
23:29.140830
+3:17.19620
48
Mikael Palm
Kågedalens SK
23:32.141190
+3:20.19980
49
Carl Engström
OK Landehof
23:34.141360
+3:22.20150
50
Isak Landström
IFK Umeå
23:35.141440
+3:23.20230
51
Johan Montén
Domnarvets GOIF
23:44.142350
+3:32.21140
52
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:45.142490
+3:33.21280
53
Jesper Nelin
Hestra IF
23:49.142850
+3:37.21640
54
Niklas Olsson
Älvdalens IF SK
23:54.143320
+3:42.22110
55
Tony Simonsson
Offerdals SK
23:58.143730
+3:46.22520
56
Simon Lundberg
Nordingrå SK
24:01.144010
+3:49.22800
57
John Flodin
Hestra IF
24:05.144420
+3:53.23210
58
Joakim Carlsson
Sundbybergs IK
24:12.145150
+4:00.23940
59
Erik Siebers
IK Hakarpspojkarna
24:15.145420
+4:03.24210
60
Anders Sveder
Hällefors SK
24:27.146640
+4:15.25430
61
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
24:32.147130
+4:20.25920
62
Stefan Nilsson
Nätra SK
24:38.147740
+4:26.26530
63
Kim Andersson
Svegs IK
24:40.147900
+4:27.26690
64
Adrian Ulander
Hägglunds IOFK
25:11.151050
+4:59.29840
65
Alexander Eriksson
Robertsfors IK
25:24.152310
+5:12.31100
66
Martin Jonsson
IFK Hedemora SK
25:36.153560
+5:24.32350
67
Erik Frost
IFK Mora SK
25:43.154240
+5:31.33030
68
Jonas Langman
Bålsta SK
25:47.154660
+5:35.33450
69
Pontus Nordström
Månkarbo IF
26:13.157230
+6:01.36020
70
Anton Hägglund
Hägglunds IOFK
28:25.170470
+8:13.49260
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)