Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic & Volkswagen Cup Prolog Örnsköldsvik
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
9:42.58140
80.2p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
9:43.58290
+1.50
80.0p
3
Linn Svahn
IFK Umeå
10:07.60690
+25.2450
77.0p
4
Kristina Axelsson
Sya SK
10:11.61050
+29.2810
76.6p
5
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
10:12.61190
+30.2950
76.4p
6
Tua Dahlgren
Offerdals SK
10:15.61400
+32.3160
76.2p
7
Alicia Persson
Stockviks SF
10:19.61830
+36.3590
75.7p
8
Stine Lise Truu
Järpens SK
10:21.62050
+39.3810
75.4p
9
Josefina Sundman
Åsarna IK
10:25.62420
+42.4180
75.0p
10
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
10:28.62710
+45.4470
74.7p
11
Ida Gustafsson
IFK Umeå
10:30.62900
+47.4660
74.5p
12
Emma Larsson
IFK Mora SK
10:33.63280
+51.5040
74.0p
13
Ida Palmberg
Högbo GIF
10:35.63410
+52.5170
73.9p
14
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
10:37.63620
+54.5380
73.7p
15
Vendela Blom
Stockviks SF
10:39.63840
+57.5600
73.4p
16
Sofie Oskarsson
SK Leksand
10:40.63930
+57.5690
73.3p
17
Ida Persson
Högbo GIF
10:47.64640
+1:05.6400
72.6p
18
Maria Olofsson
Kalix SK
10:50.64960
+1:08.6720
72.2p
19
Lucia Michalickova
Östersunds SK
11:02.66120
+1:19.7880
71.0p
20
Evelina Niemi
Kalix SK
11:03.66260
+1:21.8020
70.9p
21
Sandra Wiig
Stockviks SF
11:06.66580
+1:24.8340
70.6p
22
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
11:13.67220
+1:30.8980
69.9p
23
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
11:17.67670
+1:35.9430
69.5p
24
Nora Jacobsson
Rembo IK
11:18.67700
+1:35.9460
69.5p
25
Madelene Melin
Malungs IF
11:22.68130
+1:39.9890
69.1p
26
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
11:24.68350
+1:42.10110
68.8p
27
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
11:30.68940
+1:48.10700
68.3p
28
Tilda Jacobsson
Rembo IK
11:31.69050
+1:49.10810
68.2p
29
Maja Petersson
Vårby IK
11:32.69110
+1:49.10870
68.1p
30
Josefine Augustsson
Åsarna IK
11:34.69310
+1:51.11070
67.9p
31
Moa West
SK Bore
11:35.69440
+1:53.11200
67.8p
32
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
11:37.69600
+1:54.11360
67.7p
33
Elin Blomberg
Lycksele IF
11:38.69720
+1:55.11480
67.6p
34
Karolina Yngvesson
Rembo IK
11:39.69820
+1:56.11580
67.5p
35
Michaela Andreasson
Gillberga SK
11:42.70130
+1:59.11890
67.2p
36
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
11:50.70900
+2:07.12660
66.5p
37
Felicia Konradsson
Lycksele IF
12:09.72870
+2:27.14630
64.8p
38
Linda-marie Tillstam
Bodens SK
12:20.73920
+2:37.15680
63.9p
39
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
12:20.73940
+2:38.15700
63.9p
39
Ellen Svensson
Borås SK
12:20.73940
+2:38.15700
63.9p
41
Matilda Melén
Falu IK Skidklubb
12:44.76320
+3:01.18080
62.0p
42
Emma Gustafsson
Bodens SK
13:09.78840
+3:27.20600
60.1p
-
Elin Theander
Malungs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)