Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival prolog
2018-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
1:36.9500
2
Hanna Strand
Sävedalens AIK
1:41.10000
+5.400
3
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
1:42.10100
+6.500
4
Ella Mårtensson
Borås SK
1:44.10300
+8.700
5
Andrea Bäckström
Tranemo IF
1:51.11000
+15.1400
6
Ella Wahlberg
Borås SK
1:54.11300
+18.1700
6
Julia Holmström
Borås GIF
1:54.11300
+18.1700
8
Alva Peterson
Borås SK
1:59.11800
+23.2200
9
Maja Lundgren
Borås GIF
2:02.12100
+26.2500
10
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:03.12200
+27.2600
11
Adelina Bokesand
Sävedalens AIK
2:05.12400
+29.2800
12
Ester Lindgren
Tranemo IF
2:06.12500
+30.2900
13
Edith Davidson
Borås SK
2:07.12600
+31.3000
14
Amanda Larsson
OK Landehof
2:13.13200
+37.3600
14
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
2:13.13200
+37.3600
16
Irma Brandt
Borås SK
2:16.13500
+40.3900
17
Alva Hallin
Ulricehamns IF
2:17.13600
+41.4000
18
Stella Björk
Borås SK
2:21.14000
+45.4400
D 12
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ester Strand
Sävedalens AIK
1:31.9000
1
Elsa Moqvist
OK Landehof
1:31.9000
3
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:33.9200
+2.100
3
Nike Werner
IK Stern
1:33.9200
+2.100
5
Alva Bengtsson
Tranemo IF
1:35.9400
+4.300
6
Ella Jansson
Tidaholm SOK Sisu
1:36.9500
+5.400
6
Edith Carlander
Sya SK
1:36.9500
+5.400
8
Ella Rosengren
Borås SK
1:37.9600
+6.500
9
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1:42.10100
+11.1000
10
Hanna Lidström
OK Landehof
1:44.10300
+13.1200
10
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
1:44.10300
+13.1200
12
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
1:46.10500
+15.1400
13
Ingrid Skiöld
Borås SK
1:46.10500
+15.1400
14
Elin Quick
Falköpings AIK SK
1:46.10500
+15.1400
15
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
1:46.10500
+15.1400
16
Elma Rudklint
OK Landehof
1:46.10500
+15.1400
17
Vilma Högman
Ulricehamns IF
1:47.10600
+16.1500
18
Tuva Carlsson
Sya SK
1:47.10600
+16.1500
19
Stina Widholm
Lidköpings VSK
1:48.10700
+17.1600
20
Elsa Karlsson
Tranemo IF
1:49.10800
+18.1700
21
Mimmi Leiderth
Ulricehamns IF
1:49.10800
+18.1700
22
Anna Johansson
Lidköpings VSK
1:52.11100
+21.2000
23
Alice Pettersson
Borås SK
1:53.11200
+22.2100
24
Ebba Johansson
Borås SK
1:53.11200
+22.2100
25
Elsa Hallin
Ulricehamns IF
1:55.11400
+24.2300
26
Alice Mohr
Borås SK
1:56.11500
+25.2400
27
Alva Johansson
Ulricehamns IF
1:56.11500
+25.2400
28
Linnéa Bertilsson
Borås SK
1:59.11800
+28.2700
29
Celina Kurkinen
Hestra IF
2:05.12400
+34.3300
30
Moa Nyman
Borås SK
2:13.13200
+42.4100
31
Alice Ettling
Finspångs SOK
2:15.13400
+44.4300
32
Frida Sandberg
OK Landehof
2:21.14000
+50.4900
33
Klara Sjögren
Hestra IF
2:29.14800
+58.5700
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
1:22.8100
1
Yrla Abrahamsson
IK Stern
1:22.8100
3
MY Werner
IK Stern
1:24.8300
+2.100
4
Ida Abrahamson
Äspereds IF
1:25.8400
+3.200
5
Maja Axelsson
OK Landehof
1:26.8500
+4.300
6
Mira Göransson
Äspereds IF
1:27.8600
+5.400
7
Alva Thudeen
Sya SK
1:29.8800
+7.600
8
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
1:29.8800
+7.600
9
Lisa Lantz
Sya SK
1:29.8800
+7.600
10
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
1:30.8900
+8.700
11
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
1:31.9000
+9.800
12
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
1:31.9000
+9.800
13
Sofie Ettling
Finspångs SOK
1:31.9000
+9.800
14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
1:32.9100
+10.900
15
Alisa Kurkinen
Hestra IF
1:33.9200
+11.1000
16
Emelie Persson
Borås SK
1:35.9400
+13.1200
16
Emma Bengtsson
Tranemo IF
1:35.9400
+13.1200
18
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
1:36.9500
+14.1300
18
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:36.9500
+14.1300
20
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
1:37.9600
+15.1400
21
Ida Gotting
Grönahögs IK
1:37.9600
+15.1400
22
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
1:37.9600
+15.1400
23
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
1:38.9700
+16.1500
24
Amanda Lind
Hestra IF
1:38.9700
+16.1500
25
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
1:40.9900
+18.1700
26
Julie Sylvan
Borås SK
1:45.10400
+23.2200
27
Rebecca Norling
IK Stern
1:46.10500
+24.2300
28
Alma Ander
Istrums SK
2:03.12200
+41.4000
29
Elin Danielsson
Istrums SK
2:08.12700
+46.4500
30
Maja Inghammar
Hestra IF
2:10.12900
+48.4700
D 16
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alice Widholm
Lidköpings VSK
1:18.7700
2
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
1:19.7800
+1
3
Maja Högfeldt
Borås SK
1:19.7800
+1
4
Tuva Forsell
Sya SK
1:19.7800
+1
5
Lina Björk
IFK Skövde SK
1:20.7900
+2.100
6
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
1:21.8000
+3.200
7
Kristina Finnskog
Tranemo IF
1:23.8200
+5.400
8
Emma Ling
IF Hallby SOK
1:24.8300
+6.500
8
Emma Eriksson
Eksjö SOK
1:24.8300
+6.500
10
Cora Badh
Falköpings AIK SK
1:25.8400
+7.600
10
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
1:25.8400
+7.600
12
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
1:27.8600
+9.800
13
Emilia Österlund
Borås SK
1:30.8900
+12.1100
13
Mirjam Inemyr
Istrums SK
1:30.8900
+12.1100
15
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
1:31.9000
+13.1200
D 20
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Felicia Norrby
Tranemo IF
1:19.7800
2
Ellen Svensson
Borås SK
1:26.8500
+7.600
H 10
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viggo Rudklint
OK Landehof
1:30.8900
2
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
1:32.9100
+2.100
2
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:32.9100
+2.100
4
Melker Erlandsson
Tranemo IF
1:36.9500
+6.500
5
Valdemar Carlsson-steen
Borås SK
1:37.9600
+7.600
6
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
1:40.9900
+10.900
6
Melker Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:40.9900
+10.900
8
Oscar Dahlander
Borås SK
1:42.10100
+12.1100
9
Emil Johansson
Borås GIF
1:43.10200
+13.1200
9
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
1:43.10200
+13.1200
11
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
1:45.10400
+15.1400
12
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
1:47.10600
+17.1600
13
Melker Sundström
Hestra IF
1:48.10700
+18.1700
14
Björn Johansson
Lidköpings VSK
1:48.10700
+18.1700
15
Elias Bengtsson
Tranemo IF
1:48.10700
+18.1700
16
Valter Gerle
OK Landehof
1:53.11200
+23.2200
17
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
1:56.11500
+26.2500
18
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
1:56.11500
+26.2500
19
Olle Johansson
IK Stern
1:56.11500
+26.2500
20
Bastian Martimo
Hestra IF
1:57.11600
+27.2600
21
Filip Fredriksson
Hestra IF
2:01.12000
+31.3000
22
Melvin Wingertz
Borås SK
2:02.12100
+32.3100
23
Oliver Larsson
Borås SK
2:02.12100
+32.3100
24
Joel Johansson
Borås GIF
2:02.12100
+32.3100
25
Hampus Bengtsson
Hestra IF
2:04.12300
+34.3300
26
Otis Richardsson
Borås GIF
2:05.12400
+35.3400
27
Viggo Näsman
Sävedalens AIK
2:06.12500
+36.3500
27
Vilmer Sjölander
Sävedalens AIK
2:06.12500
+36.3500
29
Jonathan Edenvik
Borås GIF
2:08.12700
+38.3700
30
Melvin Tyrén
Borås SK
2:11.13000
+41.4000
31
Charlie Lidström
OK Landehof
2:18.13700
+48.4700
32
Edward Fridén
Borås GIF
3:31.21000
+2:01.12000
H 12
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
1:19.7800
2
Malte Henden
Ulricehamns IF
1:22.8100
+3.200
3
Oskar Olsson
Äspereds IF
1:25.8400
+6.500
4
Anton Weber
Borås GIF
1:27.8600
+8.700
5
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
1:29.8800
+10.900
6
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
1:30.8900
+11.1000
7
Emil Carlén
OK Landehof
1:31.9000
+12.1100
7
Lucas Mårts
IK Stern
1:31.9000
+12.1100
9
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
1:34.9300
+15.1400
10
Pål Hassellöf
IK Stern
1:35.9400
+16.1500
10
Melvin Rydin
Tranemo IF
1:35.9400
+16.1500
12
Viktor Persson
Borås SK
1:36.9500
+17.1600
13
Adam Sjöberg
Hestra IF
1:36.9500
+17.1600
14
Erik Pihl
Borås SK
1:36.9500
+17.1600
15
Miron Weber
Vreta Skid o Mk
1:36.9500
+17.1600
16
Natanael Bokesand
Sävedalens AIK
1:37.9600
+18.1700
17
Ludvig Åkvist
Borås GIF
1:37.9600
+18.1700
18
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
1:37.9600
+18.1700
19
Isac Berglund
Ulricehamns IF
1:38.9700
+19.1800
20
Erik Kindlund
Tranemo IF
1:39.9800
+20.1900
21
Emil Ling
IF Hallby SOK
1:40.9900
+21.2000
22
Matheo Rydén
Ulricehamns IF
1:41.10000
+22.2100
23
Sixten Lindberg
IF Hallby SOK
1:42.10100
+23.2200
23
Vile Torbrink
OK Landehof
1:42.10100
+23.2200
25
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
1:43.10200
+24.2300
26
Gabriel Svärd
Ulricehamns IF
1:44.10300
+25.2400
27
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
1:44.10300
+25.2400
28
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
1:44.10300
+25.2400
29
Anton Olsson
Äspereds IF
1:45.10400
+26.2500
30
Wilmer Wall
Borås SK
1:49.10800
+30.2900
31
Isak Hertz
IF Hallby SOK
1:50.10900
+31.3000
32
Axel Kamstedt
IF Hallby SOK
1:51.11000
+32.3100
33
Simon Persson
Borås SK
1:52.11100
+33.3200
34
Emil Andreasson
Borås SK
1:53.11200
+34.3300
35
Cian Martimo
Hestra IF
1:55.11400
+36.3500
36
Adam Carlsson
Sya SK
1:56.11500
+37.3600
37
Max Tellnor Örnevik
Hestra IF
1:57.11600
+38.3700
38
Olle Lindqvist
Ulricehamns IF
1:59.11800
+40.3900
39
Emil Edenvik
Borås GIF
2:02.12100
+43.4200
40
Viggo Jansson
Borås GIF
2:06.12500
+47.4600
H 14
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Claesson
Ulricehamns IF
1:13.7200
2
Edvin Högman
Ulricehamns IF
1:14.7300
+1
3
Melker Hendén
Ulricehamns IF
1:15.7400
+2.100
3
Anton Grahn
IF Hallby SOK
1:15.7400
+2.100
5
Martin Höiby
OK Landehof
1:16.7500
+3.200
6
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
1:17.7600
+4.300
7
Eskil Peterson
Borås GIF
1:18.7700
+5.400
8
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
1:19.7800
+6.500
9
Axel Broms
FK Friskus Varberg
1:20.7900
+7.600
10
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
1:20.7900
+7.600
11
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
1:20.7900
+7.600
12
Viktor Karlsson
Borås SK
1:20.7900
+7.600
13
Gabriel Norder
IF Rigor
1:20.7900
+7.600
14
Melker Åkesson
OK Landehof
1:22.8100
+9.800
15
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
1:23.8200
+10.900
16
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
1:23.8200
+10.900
17
Axel Sandberg
OK Landehof
1:23.8200
+10.900
18
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
1:23.8200
+10.900
19
Filip Berglund
Ulricehamns IF
1:24.8300
+11.1000
20
Philip Merkel
Tranemo IF
1:25.8400
+12.1100
21
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
1:26.8500
+13.1200
22
Elias Nyqvist
OK Landehof
1:29.8800
+16.1500
23
Anton Wahlberg
Borås SK
1:30.8900
+17.1600
24
Albin Sundström
Hestra IF
1:31.9000
+18.1700
24
Michael Chao Pettersson
IK Stern
1:31.9000
+18.1700
26
Oskar Österlund
Borås SK
1:32.9100
+19.1800
27
Alfred Nilsson
IK Vista
1:33.9200
+20.1900
28
Erik Källström
OK Landehof
1:34.9300
+21.2000
28
Filip Lyckelid
Borås GIF
1:34.9300
+21.2000
30
Anton Larsson
OK Landehof
1:36.9500
+23.2200
31
Algot Lindgren
Tranemo IF
1:37.9600
+24.2300
31
Linus Holmström
Borås GIF
1:37.9600
+24.2300
33
Jonathan Nordblom
IK Vista
1:42.10100
+29.2800
34
Melvin Brandt
Borås SK
1:43.10200
+30.2900
34
Hugo Johansson
Hestra IF
1:43.10200
+30.2900
36
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
1:45.10400
+32.3100
37
Anton Nyman
Borås SK
1:53.11200
+40.3900
H 16
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
1:05.6400
2
Oskar Lundberg
Borås SK
1:06.6500
+1
3
Axel Werner
IK Stern
1:08.6700
+3.200
3
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:08.6700
+3.200
5
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:09.6800
+4.300
6
Johan Källström
OK Landehof
1:09.6800
+4.300
7
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:09.6800
+4.300
8
Alexander Thudeen
Sya SK
1:10.6900
+5.400
9
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
1:10.6900
+5.400
10
Erik Fransson
Borås SK
1:10.6900
+5.400
11
Gustav Andersson
Borås SK
1:10.6900
+5.400
12
Adrian Skiöld
Borås SK
1:12.7100
+7.600
13
David Musslinder
Falköpings AIK SK
1:12.7100
+7.600
14
Harald Ekenberg
IK Stern
1:12.7100
+7.600
15
Axel Elmblad
Gnosjö FK
1:14.7300
+9.800
16
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
1:14.7300
+9.800
17
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:15.7400
+10.900
18
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:15.7400
+10.900
19
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
1:16.7500
+11.1000
20
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:16.7500
+11.1000
21
Isac Karlsson
Tranemo IF
1:19.7800
+14.1300
22
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
1:19.7800
+14.1300
23
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
1:20.7900
+15.1400
24
John Gustavsson
Hestra IF
1:20.7900
+15.1400
25
Helmer Tallbacka
IFK Skövde SK
1:20.7900
+15.1400
26
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:20.7900
+15.1400
27
Joel Björnlinger
IK Vista
1:21.8000
+16.1500
28
Nils Körle
OK Landehof
1:21.8000
+16.1500
29
Albin Nyqvist
OK Landehof
1:22.8100
+17.1600
30
Kalle Inemyr
Istrums SK
1:23.8200
+18.1700
31
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
1:24.8300
+19.1800
32
Lukas Gustafsson
Hestra IF
1:25.8400
+20.1900
33
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
1:28.8700
+23.2200
34
Odin Torbrink
OK Landehof
1:29.8800
+24.2300
H 18
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Linus Rydin
Tranemo IF
1:05.6400
2
Mårten Gedda
OK Landehof
1:07.6600
+2.100
3
Erik Backlund
Äspereds IF
1:08.6700
+3.200
4
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:09.6800
+4.300
5
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:12.7100
+7.600
5
Adam Hertz
IF Hallby SOK
1:12.7100
+7.600
7
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:13.7200
+8.700
7
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:13.7200
+8.700
9
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:14.7300
+9.800
10
Rasmus Rudberg
Sya SK
1:18.7700
+13.1200
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Petter Persson
Borås SK
1:06.6500
1
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:06.6500
3
Filip Kullenberg
IK Stern
1:13.7200
+7.600
H 21
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Pontus Hermansson
SK Bore
1:01.6000
2
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:03.6200
+2.100
2
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:03.6200
+2.100
4
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:06.6500
+5.400
5
Marcus Ullman
OK Alehof
1:07.6600
+6.500
6
Alexander Olander
OK Alehof
1:08.6700
+7.600
H 40
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Niklas Åkerlind
IFK Skövde SK
1:06.6500
2
Peter Ettling
Finspångs SOK
1:09.6800
+3.200
3
Johan Käll
Borås GIF
1:11.7000
+5.400
4
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:12.7100
+6.500
5
Per Larsson
Borås SK
1:13.7200
+7.600
6
Andreas Davidson
Borås SK
1:15.7400
+9.800
7
Dan Kuylenstierna
Sävedalens AIK
1:16.7500
+10.900
8
Fredrik Sundberg
Lidköpings VSK
1:17.7600
+11.1000
H 50
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:13.7200
2
Bengt Bern
FK Herkules
1:15.7400
+2.100
3
Ulf Högfeldt
Borås SK
1:16.7500
+3.200
4
Peter Torgen
Istrums SK
1:17.7600
+4.300
5
Royne Andersson
Norabygdens SK
1:25.8400
+12.1100