Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan dag1
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hjalmar Berg
Sunne SLF
12:21.74000
2
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
12:28.74770
+7.670
3
Markus Melén
Falu IK
12:51.77040
+30.2940
4
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
12:56.77530
+35.3430
5
Erik Bryne
Sunne SLF
13:02.78130
+41.4030
6
Albin Gezelius
IFK Mora SK
13:03.78200
+42.4100
7
Albin Augustsson
Källbottens IK
13:05.78480
+44.4380
8
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
13:31.81070
+1:10.6970
9
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
13:35.81480
+1:14.7380
10
Markus Almgren
IFK Mora SK
13:38.81720
+1:17.7620
11
Hjalmar Gedda
OK Landehof
13:47.82650
+1:26.8550
12
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
13:56.83510
+1:35.9410
13
Filip Strand
Sunne SLF
14:00.83950
+1:39.9850
14
Loke Sköld
Häverödals SK
14:04.84390
+1:43.10290
15
Harald Ekenberg
IK Stern
14:06.84550
+1:45.10450
16
Gustav Svensson
Strängnäs SK
14:17.85640
+1:56.11540
17
Måns Olsen
Grava SK
14:17.85690
+1:56.11590
18
Adrian Skiöld
Borås SK
14:19.85840
+1:58.11740
19
Malte Johansson
Högbo GIF
14:19.85870
+1:58.11770
20
Albin Blomberg
Rehns BK
14:22.86100
+2:01.12000
21
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
14:25.86450
+2:04.12350
22
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
14:27.86650
+2:06.12550
22
Isak Österman
Häverödals SK
14:27.86650
+2:06.12550
24
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
14:31.87090
+2:10.12990
25
Lukas Jonsson
Årjängs IF
14:37.87610
+2:16.13510
26
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
14:37.87670
+2:16.13570
27
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
14:52.89190
+2:31.15090
28
Samuel Dunder
Siljansnäs Skid & Löparklubb
15:05.90490
+2:44.16390
29
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
15:15.91440
+2:54.17340
30
Christian Eriksson
Årjängs IF
15:16.91520
+2:55.17420
31
Albin Källiden
Granbergsdals IF
15:16.91560
+2:55.17460
32
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
15:24.92390
+3:03.18290
33
Lukas Karlberg
IK Rex
15:51.95090
+3:30.20990
34
Albin Nyqvist
OK Landehof
15:55.95440
+3:34.21340
35
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
16:21.98000
+4:00.23900
36
Lucas Behr
Garphyttans IF
16:34.99320
+4:13.25220
37
Pontus Hamrin
Västerås Skidklubb
21:08.126750
+8:47.52650
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)