Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour De Mösseberg Stjerneskolanloppet
2018-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Claesson
Ulricehamns IF
8:59.53860
2
Anton Grahn
IF Hallby SOK
9:11.55040
+11.1080
3
Eskil Peterson
Borås GIF
9:24.56300
+24.2340
4
Edvin Högman
Ulricehamns IF
9:27.56660
+28.2700
5
Melker Hendén
Ulricehamns IF
9:29.56820
+29.2860
6
Alfons Wedin
Garphyttans IF
9:33.57250
+33.3290
7
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
9:35.57420
+35.3460
8
Filip Sundin
Grava SK
9:36.57500
+36.3540
9
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
9:41.58000
+41.4040
10
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
9:42.58130
+42.4170
11
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
9:45.58490
+46.4530
12
Gabriel Norder
IF Rigor
9:50.58910
+50.4950
13
Linus Nilsson
Åmåls OK
9:56.59530
+56.5570
14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
10:00.59920
+1:00.5960
15
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
10:03.60250
+1:03.6290
16
Melker Åkesson
OK Landehof
10:09.60840
+1:09.6880
17
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
10:15.61440
+1:15.7480
18
Philip Merkel
Tranemo IF
10:27.62660
+1:28.8700
19
Viktor Karlsson
Borås SK
10:31.63020
+1:31.9060
20
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
10:33.63270
+1:34.9310
21
Axel Broms
FK Friskus Varberg
10:41.64000
+1:41.10040
22
Filip Berglund
Ulricehamns IF
10:53.65260
+1:54.11300
23
Michael Chao Pettersson
IK Stern
11:24.68320
+2:24.14360
24
Filip Lyckelid
Borås GIF
11:29.68890
+2:30.14930
25
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
11:39.69830
+2:39.15870
26
Anton Larsson
OK Landehof
11:41.70040
+2:41.16080
27
Alfred Nilsson
IK Vista
11:47.70610
+2:47.16650
28
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
11:51.71030
+2:51.17070
29
Jonathan Nordblom
IK Vista
12:26.74500
+3:26.20540
30
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
12:28.74710
+3:28.20750
31
Viggo Nilsson
Ölmstads IS
12:57.77690
+3:58.23730
32
Carl Alving
IK Stern
15:53.95240
+6:53.41280
-
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Alexander Helmin
Ärla IF
23:59:59.8639800
-
Axel Sandberg
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Fabian Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)