Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Huvudstadscrossen
2018-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 16
4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
12:07.72600
2
Lisa Nystedt
Täby IS SK
12:25.74460
+18.1760
3
Tove Karlsson
Täby IS SK
12:33.75220
+26.2520
4
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
13:28.80780
+1:21.8080
5
Josefin Ahnbrink
Täby IS SK
13:33.81290
+1:26.8590
H 16
4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
10:19.61800
2
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
10:27.62650
+8.750
3
Calle Rune
Täby IS SK
10:32.63180
+13.1280
4
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
10:52.65100
+33.3200
5
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
11:20.67980
+1:01.6080
6
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
11:42.70160
+1:23.8260
7
Axel Karlsson
Täby IS SK
12:06.72570
+1:47.10670
8
Karl-filip Köld
Medåkers IF
12:13.73270
+1:54.11370
9
Otto Balck
Täby IS SK
12:22.74100
+2:03.12200
10
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
12:24.74350
+2:05.12450
11
Anton Linden
Medåkers IF
12:25.74420
+2:06.12520
12
Philip Forngren
Täby IS SK
12:42.76110
+2:23.14210
13
Albert Norlén
Täby IS SK
13:45.82400
+3:26.20500
14
Carl Nilsson
Mälarö SOK
15:01.90010
+4:42.28110
D 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Agnes Josefsson
Täby IS SK
10:57.65690
2
Ida Zeffer
Mälarö SOK
11:26.68550
+28.2760
3
Alva Widegren
Mälarö SOK
11:32.69190
+35.3400
4
Alice Enetjärn
Hällbybrunns IF
11:35.69410
+37.3620
5
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
11:46.70560
+48.4770
6
Irma Lind
Täby IS SK
12:03.72250
+1:05.6460
7
Elsa Tunblad
Mälarö SOK
14:04.84370
+3:06.18580
8
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
14:35.87430
+3:37.21640
9
Elvira Nordlund
Täby IS SK
17:29.104870
+6:31.39080
10
Alice Andersson
Täby IS SK
18:14.109340
+7:16.43550
11
Agnes Wildenberg
Täby IS SK
18:14.109350
+7:16.43560
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erika Lavén
Täby IS SK
9:04.54390
2
Tilde Josefsson
Täby IS SK
9:46.58590
+42.4100
3
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
9:49.58890
+45.4400
4
Elin Björklind
Västerås Skidklubb
9:51.59010
+46.4520
5
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
9:52.59100
+47.4610
6
Greta Lind
Täby IS SK
9:53.59260
+48.4770
7
HIlma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
10:29.62860
+1:24.8370
8
Vera Edvardsson
Mälarö SOK
10:46.64570
+1:41.10080
9
Klara Skåninger
Täby IS SK
11:16.67520
+2:11.13030
9
Elsa Larsson
Täby IS SK
11:16.67520
+2:11.13030
11
Ella Liwell
Oxvretens SK
11:50.70930
+2:45.16440
12
Stina Ylipää
Mälarö SOK
12:13.73200
+3:08.18710
13
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
12:22.74160
+3:17.19670
14
Vilda Blanckert
Mälarö SOK
13:04.78310
+3:59.23820
15
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
13:45.82400
+4:40.27910
H 12
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Täby IS SK
9:14.55380
2
Malte Lessing
Sundbybergs IK
10:03.60270
+48.4790
3
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
10:04.60300
+49.4820
4
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:34.63360
+1:19.7880
5
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
10:39.63830
+1:24.8350
6
Noah Rådmark
Täby IS SK
10:52.65100
+1:37.9620
7
Olle Rune
Täby IS SK
10:52.65130
+1:37.9650
8
Love Tholander
Sundbybergs IK
11:09.66870
+1:54.11390
9
Anton Hörling
Sundbybergs IK
11:36.69520
+2:21.14040
10
Vilmar Aastrup
Täby IS SK
11:53.71200
+2:38.15720
11
Anton Hedmark
Täby IS SK
11:59.71880
+2:45.16400
12
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
12:15.73410
+3:00.17930
13
Leo Leckne
Täby IS SK
12:22.74150
+3:07.18670
14
Jens Fochsen
Täby IS SK
12:23.74200
+3:08.18720
15
Harald Strömblad
Täby IS SK
12:33.75200
+3:18.19720
16
Markus Larsson
Täby IS SK
12:48.76710
+3:33.21230
17
Wilmer Hagrot
Sundbybergs IK
12:48.76790
+3:34.21310
18
Simon Lindqvist
Sundbybergs IK
12:53.77280
+3:39.21800
19
Albin Tingvall
Mälarö SOK
14:10.84990
+4:56.29510
20
Albin Persson
Täby IS SK
14:24.86300
+5:09.30820
21
Wilhelm Fagerfjäll
IFK Tumba SOK
14:34.87390
+5:20.31910
22
Pontus Åkerlund
Sundbybergs IK
15:05.90450
+5:50.34970
23
Anton Ågren
IFK Tumba SOK
15:49.94890
+6:35.39410
24
Tom Hammar
Täby IS SK
16:49.100860
+7:34.45380
25
Lukas Lundevall
Mälarö SOK
16:59.101870
+7:44.46390
26
Noel Sjöstedt
Täby IS SK
18:06.108530
+8:51.53050
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
9:09.54850
2
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
9:11.55080
+2.130
3
Axel Palm
Västerås Skidklubb
9:13.55210
+3.260
4
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:21.56000
+11.1050
5
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
9:29.56880
+20.1930
6
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
9:32.57120
+22.2170
7
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
10:00.59980
+51.5030
8
Erik Gustafsson
Täby IS SK
10:04.60370
+55.5420
9
Ludvig Brenter
Nacka Värmdö SK
10:18.61780
+1:09.6830
10
Axel Svensson
Sundbybergs IK
10:22.62190
+1:13.7240
11
Emil Sundholm
Nacka Värmdö SK
10:33.63200
+1:23.8250
12
Vigor Aastrup
Täby IS SK
10:37.63660
+1:28.8710
13
Simon Stridh
Skogsluffarnas OK
10:41.64080
+1:32.9130
14
Johan Fochsen
Täby IS SK
10:44.64340
+1:34.9390
15
Hugo Fryxell
Täby IS SK
10:45.64400
+1:35.9450
16
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
10:49.64840
+1:39.9890
17
Alexander Helmin
Ärla IF
10:53.65280
+1:44.10330
18
Niklas Erlandsson
Föreningen IKJ Haninge
10:56.65540
+1:46.10590
19
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
10:56.65590
+1:47.10640
20
Emil Carlsson
Täby IS SK
11:18.67780
+2:09.12830
21
Oskar Andersen
Föreningen IKJ Haninge
11:29.68800
+2:19.13850
22
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
12:19.73890
+3:10.18940
23
Elias Johansson
Mälarö SOK
12:26.74560
+3:17.19610
24
Folke Hultgårdh
Mälarö SOK
12:56.77590
+3:47.22640
25
Noah Busch
Täby IS SK
13:16.79580
+4:07.24630
26
Ludvig Lundquist
Täby IS SK
13:17.79630
+4:07.24680
27
Carl Claesson
Skogsluffarnas OK
19:33.117250
+10:24.62300
D 17 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olivia Lavén
Täby IS SK
14:35.87400
2
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
14:41.88020
+6.520
3
Malin Bjurhager
Täby IS SK
19:58.119730
+5:23.32230
4
Stina Andersson
Täby IS SK
20:30.122900
+5:55.35400
5
Maja Thermaenius
Täby IS SK
20:34.123300
+5:59.35800
H 17 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Herbert
IFK Mora SK
12:34.75300
2
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
12:44.76350
+10.950
3
Peter Rune
Täby IS SK
13:34.81340
+1:00.5940
4
Pelle Fochsen
Täby IS SK
14:58.89740
+2:24.14340
5
Erik Fochsen
Täby IS SK
15:00.89920
+2:26.14520
6
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
15:06.90570
+2:32.15170
7
Fredrik Strömblad
Täby IS SK
15:17.91640
+2:43.16240
8
Stefan Wiklund
Sundbybergs IK
15:21.92090
+2:47.16690
9
Oskar Nederheim
Täby IS SK
16:03.96200
+3:29.20800
10
Carl Svensson
Sundbybergs IK
16:11.97010
+3:37.21610
11
Anders Larsson
Täby IS SK
16:13.97280
+3:39.21880
12
Jerker Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
16:17.97600
+3:43.22200
13
Jan Stridh
Skogsluffarnas OK
16:28.98740
+3:54.23340
14
Johan Högberg
Täby IS SK
17:19.103860
+4:45.28460
15
Frans Lundqvist
Täby IS SK
18:03.108200
+5:29.32800
16
Anders Fryxell
Täby IS SK
18:04.108320
+5:30.32920
17
Ulf Jonsell
Täby IS SK
18:34.111320
+6:00.35920
18
Sebastian Lind
Täby IS SK
22:54.137350
+10:20.61950