Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM Test
2018-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 20
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
50:46.304500
88.8p
2
Gustav Berglund
IFK Mora SK
50:46.304530
+0
88.8p
3
Leo Johansson
Skillingaryds FK
50:48.304770
+2.170
88.7p
4
William Poromaa
Åsarna IK
50:48.304780
+2.180
88.7p
5
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
51:25.308440
+39.3840
87.8p
6
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
51:55.311450
+1:09.6850
87.1p
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
51:56.311590
+1:10.6990
87.1p
8
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
52:05.312490
+1:19.7890
86.8p
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
52:11.313000
+1:25.8400
86.7p
10
Simon Åstot
IFK Umeå
52:21.314060
+1:35.9460
86.5p
11
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
52:40.315910
+1:54.11310
86.0p
12
Simon Karlsson
IFK Umeå
52:50.316940
+2:04.12340
85.8p
13
Johan Herbert
IFK Mora SK
53:06.318550
+2:20.13950
85.4p
14
William Schultz
IFK Umeå
53:10.318990
+2:24.14390
85.3p
15
Axel Jutterström
IFK Mora SK
53:18.319770
+2:32.15170
85.1p
16
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
53:19.319870
+2:33.15270
85.1p
17
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
54:02.324160
+3:16.19560
84.1p
18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
54:06.324520
+3:20.19920
84.1p
19
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
54:14.325370
+3:28.20770
83.9p
20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
54:15.325420
+3:29.20820
83.8p
21
Malte Stefansson
Oxbergs IF
54:22.326140
+3:36.21540
83.7p
22
Carl Rotvold
Åsarna IK
54:25.326470
+3:39.21870
83.6p
23
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
54:29.326830
+3:43.22230
83.5p
24
Arvid Jonsson
Duveds IF
54:30.326920
+3:44.22320
83.5p
25
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
54:41.328070
+3:55.23470
83.3p
26
Samuel Oskarsson
SK Leksand
54:54.329380
+4:08.24780
83.0p
27
Erik Engelin
Offerdals SK
55:08.330780
+4:22.26180
82.7p
28
Martin Mickels
Bålsta SK
55:11.331060
+4:25.26460
82.6p
29
Karl Hjalmarsson
IK Stern
55:12.331120
+4:26.26520
82.6p
30
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
55:13.331290
+4:27.26690
82.6p
31
Joel Andersson
IFK Mora SK
55:29.332850
+4:43.28250
82.2p
32
Tobias Lindman
Stockviks SF
55:33.333200
+4:47.28600
82.1p
33
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
56:00.335920
+5:14.31320
81.6p
34
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
56:00.335940
+5:14.31340
81.6p
35
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
56:11.337040
+5:25.32440
81.3p
36
Jonathan Edman
IFK Umeå
56:23.338270
+5:37.33670
81.1p
37
Linus Nygren
Ulricehamns IF
56:30.338920
+5:44.34320
80.9p
38
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
56:33.339200
+5:47.34600
80.9p
39
Andreas Karlsson
Kalix SK
56:38.339720
+5:52.35120
80.8p
40
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
56:38.339790
+5:52.35190
80.7p
41
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
56:49.340870
+6:03.36270
80.5p
42
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
56:55.341470
+6:09.36870
80.4p
43
Anton Ivarsson
Tullus Sg
56:58.341730
+6:12.37130
80.3p
44
Joel Jänes
Stockviks SF
57:07.342610
+6:21.38010
80.2p
45
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
57:07.342650
+6:21.38050
80.2p
46
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
57:15.343400
+6:29.38800
80.0p
47
Erik Granström
Strömnäs GIF
57:21.344080
+6:35.39480
79.9p
48
Petter Persson
Borås SK
57:38.345720
+6:52.41120
79.5p
49
Albin Sjölén
Stockviks SF
57:40.345980
+6:54.41380
79.5p
50
Jacob Stark
Stockviks SF
57:42.346180
+6:56.41580
79.4p
51
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
57:50.346980
+7:04.42380
79.3p
52
Adam Westman
Hudiksvalls IF
57:57.347670
+7:11.43070
79.1p
53
Anton Laine
Kalix SK
58:03.348230
+7:17.43630
79.0p
54
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
58:36.351550
+7:50.46950
78.4p
55
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
58:38.351790
+7:52.47190
78.3p
56
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
58:48.352730
+8:02.48130
78.1p
57
Olle Westin
IK Stern
58:52.353110
+8:06.48510
78.1p
58
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
58:54.353310
+8:08.48710
78.0p
59
David Höglund
IFK Mora SK
58:55.353440
+8:09.48840
78.0p
60
Albin Johansson
Sätra IF
58:57.353610
+8:11.49010
78.0p
61
Elis Berg
Sunne SLF
59:25.356440
+8:39.51840
77.4p
62
Petter Dahl
IF Strategen
59:51.359000
+9:05.54400
76.9p
63
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
1:00:11.361020
+9:25.56420
76.6p
64
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:00:21.362090
+9:35.57490
76.4p
65
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:00:29.362890
+9:43.58290
76.2p
66
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:00:39.363800
+9:53.59200
76.0p
67
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:00:39.363840
+9:53.59240
76.0p
68
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:00:40.363970
+9:54.59370
76.0p
69
John Hermansson
IFK Mora SK
1:00:49.364850
+10:03.60250
75.9p
70
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:01:28.368700
+10:42.64100
75.2p
71
Zackarias Björn
Rembo IK
1:01:29.368830
+10:43.64230
75.1p
72
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
1:01:59.371860
+11:13.67260
74.6p
73
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
1:02:02.372180
+11:16.67580
74.5p
74
Alfons Peterson
Borås GIF
1:02:03.372220
+11:17.67620
74.5p
75
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
1:02:27.374610
+11:41.70010
74.1p
76
Axel Svensson
Landsbro IF SK
1:02:50.376900
+12:04.72300
73.7p
77
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:02:54.377360
+12:08.72760
73.6p
78
Jack Karlsson
Garphyttans IF
1:03:09.378820
+12:23.74220
73.4p
79
Gösta Malmström
IK Stern
1:03:50.382950
+13:04.78350
72.7p
80
Simon Salomonsson
Tullus Sg
1:04:25.386480
+13:39.81880
72.1p
81
Markus Norman
Kalix SK
1:04:51.389000
+14:05.84400
71.7p
82
William Karlsson
Källbottens IK
1:05:05.390470
+14:19.85870
71.4p
83
Anton Karlsson
Tanums IF
1:06:33.399240
+15:47.94640
70.0p
84
Love Kreij
IF Strategen
1:06:34.399300
+15:48.94700
70.0p
85
Arvid Schön
Storvreta IK
1:06:50.400980
+16:04.96380
69.8p
86
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:06:58.401710
+16:12.97110
69.6p
87
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:07:18.403760
+16:32.99160
69.3p
88
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:07:46.406560
+17:00.101960
68.9p
89
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:10:14.421320
+19:28.116720
66.7p
90
Olle Stefansson
IK Stern
1:19:53.479260
+29:07.174660
59.4p
-
Simon Stenberg
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
Oskar Årebäck
Bolidens SK
23:59:58.8639700
-
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Emil Logård
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:58.8639700
-
Nils Wastegård
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Filip Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
26:58.161710
80.1p
2
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
27:41.166060
+43.4250
78.4p
3
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
28:28.170730
+1:30.8920
76.5p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
28:28.170740
+1:30.8930
76.5p
5
Moa Hansson
Landsbro IF SK
28:51.173070
+1:53.11260
75.7p
6
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
28:56.173520
+1:58.11710
75.5p
7
Josefina Sundman
Åsarna IK
28:59.173860
+2:01.12050
75.4p
8
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
29:05.174460
+2:07.12650
75.2p
9
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
29:17.175620
+2:19.13810
74.7p
10
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
29:20.175920
+2:22.14110
74.6p
11
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
29:21.176060
+2:23.14250
74.6p
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
29:29.176810
+2:31.15000
74.3p
13
Olivia Alm
Strömnäs GIF
29:49.178880
+2:51.17070
73.6p
14
Emma Larsson
IFK Mora SK
29:57.179660
+2:59.17850
73.3p
15
Ida Lundgren
IFK Umeå
30:10.180960
+3:12.19150
72.9p
16
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
30:12.181130
+3:14.19320
72.8p
17
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
30:12.181190
+3:14.19380
72.8p
18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
30:17.181600
+3:18.19790
72.6p
19
Evelina Niemi
Kalix SK
30:24.182350
+3:26.20540
72.4p
20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
30:28.182720
+3:30.20910
72.3p
21
Linn Svahn
IFK Umeå
30:41.184090
+3:43.22280
71.8p
22
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
30:47.184600
+3:48.22790
71.6p
23
Vendela Blom
Stockviks SF
30:47.184620
+3:49.22810
71.6p
24
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
30:50.184960
+3:52.23150
71.5p
25
Judith Dolleris
IFK Mora SK
31:01.186020
+4:03.24210
71.2p
26
Gabriella Thors
Malungs IF
31:21.188010
+4:23.26200
70.5p
27
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
31:21.188080
+4:23.26270
70.5p
28
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
31:22.188130
+4:24.26320
70.5p
29
Maja Årebäck
Bolidens SK
31:28.188750
+4:30.26940
70.3p
30
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
31:28.188780
+4:30.26970
70.3p
31
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
31:29.188820
+4:31.27010
70.3p
32
Madelene Melin
Malungs IF
31:53.191210
+4:55.29400
69.5p
33
Sofie Oskarsson
SK Leksand
32:07.192690
+5:09.30880
69.1p
34
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
32:11.193020
+5:13.31210
69.0p
35
Tilda Johansson
Skorpeds SK
32:13.193200
+5:14.31390
68.9p
36
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
32:14.193330
+5:16.31520
68.9p
37
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
32:16.193570
+5:18.31760
68.8p
38
Maria Olofsson
Kalix SK
32:19.193820
+5:21.32010
68.7p
39
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
32:19.193840
+5:21.32030
68.7p
40
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
32:44.196380
+5:46.34570
67.9p
41
Sara Persson
Åtvidabergs IF
32:46.196560
+5:48.34750
67.9p
42
Olivia Lavén
Täby IS SK
32:52.197180
+5:54.35370
67.7p
43
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
32:53.197280
+5:55.35470
67.7p
44
Petra Forsman
Öje IF
32:54.197300
+5:55.35490
67.7p
45
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
33:04.198380
+6:06.36570
67.4p
46
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
33:10.198980
+6:12.37170
67.2p
47
Fanny Johansson
Stockviks SF
33:14.199320
+6:16.37510
67.1p
48
Lucia Michalickova
Östersunds SK
33:30.200970
+6:32.39160
66.6p
49
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
33:33.201210
+6:35.39400
66.5p
50
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
33:42.202140
+6:44.40330
66.3p
51
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33:46.202530
+6:48.40720
66.2p
52
Julia Johansson
Skorpeds SK
33:51.203030
+6:53.41220
66.0p
53
Emma Olsson
Vassunda IF
33:54.203330
+6:56.41520
65.9p
54
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
33:59.203860
+7:01.42050
65.8p
55
Maja Eriksson
Filipstads SF
33:59.203870
+7:01.42060
65.8p
56
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
34:04.204310
+7:06.42500
65.7p
57
Moa Backlund
Högbo GIF
34:09.204880
+7:11.43070
65.5p
58
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
34:22.206130
+7:24.44320
65.2p
59
Amanda Hedström
IK Fryken
34:23.206260
+7:25.44450
65.1p
60
Kerstin Näslund
SK Bore
34:23.206290
+7:25.44480
65.1p
61
Ida Wasell
Järpens SK
34:29.206880
+7:31.45070
65.0p
62
Elin Gustafsson
Biathlon Östersund IF
35:59.215840
+9:01.54030
62.6p
63
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
36:04.216350
+9:06.54540
62.5p
64
Jenny Edin
Matfors SK
37:13.223270
+10:15.61460
60.8p
65
Ellen Svensson
Borås SK
38:38.231710
+11:40.69900
58.8p
-
Kristina Axelsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Tua Dahlgren
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Johanna Andersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Tilde Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Ella Georgsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
23:59:58.8639700
-
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Moa Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Wilma Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)