Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Kvantum Racet
2017-12-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sollefteå Skidor IF
Plats: Sollefteå Hallstaberget
Längdskidor
Klassisk stil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
29:33.177200
85.5p
2
William Poromaa
Åsarna IK
29:46.178500
84.8p
3
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
29:56.179500
84.3p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
28:16.169500
89.5p
2
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
29:03.174200
87.0p
3
Tobias Lindman
Stockviks SF
30:27.182600
82.9p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
28:05.168400
90.1p
2
Jörgen Brink
Delsbo IF
28:17.169600
89.4p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
29:05.174400
86.9p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
16:00.95900
2
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
17:54.107300
3
Klara Torshage
Vårby IK
17:58.107700
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
17:45.106400
64.9p
2
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
18:28.110700
62.4p
3
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
18:48.112700
61.3p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:43.94200
73.3p
2
Linn Svahn
IFK Umeå
17:08.102700
67.3p
3
Vendela Blom
Stockviks SF
18:14.109300
63.2p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
16:25.98400
70.2p
2
Jessika Ericsson
Stockviks SF
17:12.103100
67.0p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
15:04.90300
2
Gustav Hedström
Östersunds SK
15:36.93500
3
Laban Nordin
Vårby IK
16:21.98000
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
8:31.51000
2
Hilde Oscarsson
Ås IF
8:49.52800
3
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
8:54.53300
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
7:41.46000
2
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:50.46900
3
Alva Svahn
Östersunds SK
8:09.48800
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
8:29.50800
2
Kalle Birve
Alnö SK
8:43.52200
3
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:57.53600
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Erik Byström
Vårby IK
7:34.45300
2
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
7:37.45600
3
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
7:43.46200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
ICA Kvantum Racet 2021
ICA Kvantum Racet 2017
ICA Kvantum Racet 2016
ICA Kvantum Racet 2016
ICA Kvantum Racet 2015
ICA Kvantum Racet 2014
Tävlingar i närheten
Tynderöcupen 2017
Norrskogssvängen 2017
Molidenrännet 2017
Fiskarrennet 2017
Medelpad Classic Ski 2017
Intersports Ungdomsmästerskap 2017
Öknerundan 2017
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan