Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen Cup sprint
2017-12-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
H 18
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
2
Samuel Oskarsson
SK Leksand
3
Malte Stefansson
Oxbergs IF
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
5
Emil Hagström
Garphyttans IF
6
Per Jutterström
IFK Mora SK
7
Emil Danielsson
Högbo GIF
8
Jesper Persson
Åsarna IK
9
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
10
Adam Boman
Tranemo IF
11
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
12
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
13
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
14
Mårten Gedda
OK Landehof
15
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
16
Beinn Horsfall
Storbritannien
17
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
18
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
19
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
21
Joel Andersson
IFK Mora SK
22
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23
Alfons Peterson
Borås GIF
24
Arvid Värmsjö
SK Bore
25
Max Andersson
Domnarvets GOIF
26
David Sjöberg
Gimo IF SK
27
William Karlsson
Källbottens IK
28
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
29
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
30
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
31
Emil Rapp
SK Leksand
32
Albin Lundqvist
Gillberga SK
33
Anton Björk
Orsa SK
34
Anton Karlsson
Tanums IF
35
Paulius Januskevicius
Lithuania
36
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
37
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
38
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
39
Albin Berger
Domnarvets GOIF
40
Linus Rydin
Tranemo IF
41
Sven Leander
Åsarna IK
42
David Höglund
IFK Mora SK
43
Anton Mäkinen
Högbo GIF
44
Axel Åslund
Hedesunda IF
45
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
46
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
47
Vincent Johnson
Matfors SK
48
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
49
Edvinas Simonutis
Lithuania
50
Harald Östensen
IFK Skövde SK
51
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
52
Andreas Albinsson
SK Bore
53
Erik Backlund
Äspereds IF
54
Charles Harrigan
Storbritannien
55
Ask Abrahamsson
IK Stern
56
Cameron Cruickshank
Storbritannien
57
Harald Carling
Falu IK
58
Alexander Bohle
Storbritannien
59
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Gustav Berglund
IFK Mora SK
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
4
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
5
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
6
Emil Talsi
Åsarna IK
7
Axel Jutterström
IFK Mora SK
8
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
9
Elias Andersson
Landsbro IF SK
10
Leo Johansson
Skillingaryds FK
11
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
12
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
13
Adam Persson
IF Hallby SOK
14
Anton Elvseth
Norway
15
Carl Rotvold
Åsarna IK
16
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
17
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
18
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
19
Albin Persson
Tranemo IF
20
Arvid Jonsson
Duveds IF
21
Albin Johansson
Sätra IF
22
Isak Augustsson
IFK Mora SK
23
Erik Lieback
Ulricehamns IF
24
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
25
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
27
Edvin Nordström
Brottby SK
28
Jonatan Palander
Sellnäs IF
29
Linus Nygren
Ulricehamns IF
30
Azuolas Bajoravicius
Lithuania
31
Ludvig Svenningsson
Ulricehamn
32
Sebastian Eriksson
Rembo IK
33
Zackarias Björn
Rembo IK
34
Sebastian Jansson
Sälens IF
35
Karl Ingard
IK Rex
36
Elis Berg
Sunne SLF
37
Albert Carling
Falu IK
38
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
39
Axel Svensson
Landsbro IF SK
40
Petter Persson
Borås SK
41
Olle Westin
IK Stern
42
Karl Hjalmarsson
IK Stern
43
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
44
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
45
Oliver Newman
Storbritannien
46
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
47
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
48
Gösta Malmström
IK Stern
49
Adrian Lundberg
SK Bore
50
Jack Karlsson
Garphyttans IF
51
Ludvig Karlsson
Järpens SK
52
Simon Lundberg
SK Bore
H 21
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
2
Marcus Grate
IFK Umeå
3
Simon Persson
IFK Umeå
4
Pontus Hermansson
SK Bore
5
Robin Norum
IFK Umeå
6
Johannes Ringsby
SK Bore
7
Gustav Nordström
Borås SK
8
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
9
Johan Forsberg
IFK Umeå
10
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
12
Erik Silfver
IFK Umeå
13
Björn Sandström
Piteå Elit SK
14
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
15
Johan Häggström
Piteå Elit SK
16
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
17
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
18
Kentaro Ishikawa
Japan
19
Øystein Tallhaug Engelstad
Norway
20
Jens Andersson
Kalix SK
21
Gabriel Thorn
SK Bore
22
Alfred Buskqvist
IK Stern
23
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
24
Eddie Edström
Stockviks SF
25
Axel Ekström
Garphyttans IF
26
Mattias Bångman
Offerdals SK
27
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
28
Simon Lageson
Åsarna IK
29
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
30
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
31
Daniel Svensson
IFK Mora SK
32
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
33
Gabriel Strid
IFK Mora SK
34
Petter Hedman
IFK Umeå
35
Isak Stianson Pedersen
Island
35
Sebastian Olsson
Stockviks SF
37
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38
Ludwig Tärning
SK Bore
39
Viktor Axelsson
Borås SK
40
Marcus Ruus
Åsarna IK
41
Torstein Buan Røvik
Norway
42
Daniel Södersten
Orsa SK
43
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
44
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45
Adam Gillman
Garphyttans IF
46
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
47
Gustav Rotvold
Åsarna IK
48
Jakob Jansson
Östersunds SK
49
Max Novak
Offerdals SK
50
Edvard Sundman
Åsarna IK
51
Nils Persson
Östersunds SK
52
Erik Persson
IF Hallby SOK
53
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
54
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
55
Emil Persson
Östersunds SK
56
Jaunius Drusys
Lithuania
57
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
58
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
59
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
60
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
61
Petter Engdahl
Östersunds SK
62
Måns Sunesson
Sellnäs IF
63
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
64
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
65
Jonathan Engström
Borås SK
66
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
67
Rasmus Blom
SK Bore
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
69
John Leander
Åsarna IK
70
Oscar Lindell
Stockviks SF
71
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
72
Martin Herbert
IFK Mora SK
73
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
74
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
75
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
76
Mantas Strolia
Lithuania
77
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
78
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
79
Victor Hallquist
Åsarna IK
80
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
81
William Westerlund
Falu IK
82
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
83
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
84
Joakim Ståhl
Järbo IF
85
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
86
David Larsson
Hudiksvalls IF
87
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
88
Henrik Dahlén
Tynderö IK
89
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
90
Tim Magnusson
IFK Mora SK
91
Andre Larsson
Svegs IK
92
Carl Olander
IK Stern
93
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
94
Simon Svanebo
Tynderö IK
95
Erik Björkman
Täfteå IK
96
Sam CAIRNS
Storbritannien
97
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
98
Martin Johansson
Linköpings SK
99
Martin Edman
Ulricehamns IF
100
David Thorell
IK Stern
101
Henrik Fröjd
Rehns BK
102
Jonas Persson
Trönö IK
103
Andreas Viker
IK Stern
104
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
105
Linus Bohman
Idre SK
106
Alexander Svensson
Äspereds IF
166
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
D 18
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4
Ella Georgsson
Högbo GIF
5
Louise Lindström
Högbo GIF
6
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
7
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
8
Maria Novak
Offerdals SK
9
Emma Jönsson
Östersunds SK
10
Julie Henriette Arnesen
Norway
11
Alicia Jansson
Filipstads SF
12
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
13
Alva Sköld
Häverödals SK
14
Judith Dolleris
IFK Mora SK
15
Julia Nilsson
Offerdals SK
16
Elin Schagerström
Garphyttans IF
17
Nora Lignell
Lucksta IF
18
Ella Olsson
Sågmyra SK
19
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
20
Olivia Lavén
Täby IS SK
21
Tuva Persson
Tranemo IF
22
Gabriella Thors
Malungs IF
23
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
24
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
25
Maja Eriksson
Filipstads SF
26
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
27
Linnea Johansson
Linköpings SK
28
Louise Adolfsson
SK Bore
29
Amanda Hedström
IK Fryken
30
Kerstin Näslund
SK Bore
31
Johanna Johansson
Tranemo IF
32
Johanna Ingard
IK Rex
33
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
34
Signe Svensson
Järpens SK
35
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
36
Elsa Persson
IK Fryken
37
Moa Backlund
Högbo GIF
38
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
39
Jenny Edin
Matfors SK
40
Ida Wasell
Järpens SK
41
Minna Seger
Garphyttans IF
42
Linnea Sjödin
Rembo IK
43
Alva Andreasson
IK Fryken
44
Elin Storm
Lima IF
45
Axelina Jonsson
Rembo IK
46
Engla Larsson
Hedesunda IF
47
Maja Eriksson
Högbo GIF
48
Fausta Repeckaite
Lithuania
49
Elizabeth Ireland
Storbritannien
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
2
Alicia Persson
Stockviks SF
3
Tua Dahlgren
Offerdals SK
4
Linn Svahn
IFK Umeå
5
Kristina Axelsson
Sya SK
6
Johanna Andersson
IFK Mora SK
7
Ida Palmberg
Högbo GIF
8
Sofie Oskarsson
SK Leksand
9
Emma Larsson
IFK Mora SK
10
Vendela Blom
Stockviks SF
11
Ida Persson
Högbo GIF
12
Nora Jacobsson
Rembo IK
13
Stine.lise Truu
Järpens SK
14
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
16
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
17
Amelia Furunäs
Malungs IF
18
Madelene Melin
Malungs IF
19
Tilda Jacobsson
Rembo IK
20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
21
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
22
Carolina Yngvesson
Rembo IK
23
Gabriella Bengtson
IK Stern
24
Lucia Michalickova
Östersunds SK
25
Moa Westh
SK Bore
26
Elin Theander
Malungs IF
27
Ida Eriksson
Malungs IF
28
Sofia Berglund
IFK Mora SK
29
Michela Andreasson
Gillberga SK
30
Fanny Johansson
Stockviks SF
31
Gígja Björnsdóttir
Island
32
Emma Wasell
Järpens SK
33
Emma Nordberg
Ulricehamn
34
Ellen Svensson
Borås SK
35
Nora Nordlund
Hudiksvalls IF
D 21
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
2
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
3
Moa Lundgren
IFK Umeå
4
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
5
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
6
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
7
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
8
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
9
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
10
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
11
Elina Rönnlund
IFK Umeå
12
Patricija Eiduka
Latvia
13
Frida Erkers
IFK Mora SK
14
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
15
Emma Ivarsson
Årsunda IF
16
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
17
Annika Taylor
Storbritannien
18
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
19
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
20
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
22
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
23
Sandra Olsson
Malungs IF
24
Frida Hallquist
Åsarna IK
25
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
26
Wilma Jönsson
Östersunds SK
27
Inga Pashkovska
Latvia
28
Nichole Bathe
Storbritannien
29
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
30
Mimmi Björn
IFK Umeå
31
Emma Björklund
IFK Mora SK
32
Maria Jonasson
Östersunds SK
33
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
34
Sofie Elebro
IFK Umeå
35
Jennie Jirhed
Östersunds SK
36
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
37
Helena Lundkvist
Kalix SK
38
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
39
Sara Hallquist
Åsarna IK
40
Sara Wadman
IFK Mora SK
41
Signe Rosenberg
Åsarna IK
42
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
43
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
44
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
45
Ida Dahl
IFK Mora SK
46
Kristrun Gudnadottir
Island
47
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
49
Madelene Nord
IFK Mora SK
50
Elin Karlsson
OK Borgen
51
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
52
Emma Jonsson
Åsarna IK
53
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
54
Mathilda Ruus
Åsarna IK
55
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
56
Ellionore Bäckman
Hede SK
57
Ida Hallquist
Åsarna IK
58
Hanna Fritz
Filipstads SF
59
Johanna Cavallin
Högbo GIF
60
Malin Jonsson
IK Stern
61
Holly Rees-lay
Storbritannien
62
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
-
Eva Johansson
Linköpings SK