Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären Fredag
2017-11-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
12:58.77710
82.2p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
13:06.78590
+8.780
81.5p
3
Yulia BELORUKOVA
Russia
13:08.78740
+10.930
81.4p
4
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
13:14.79320
+16.1510
80.9p
5
Nathalie von Siebenthal
Switzerland
13:15.79490
+17.1680
80.8p
6
Yulia Tchekaleva
Russia
13:21.80050
+23.2240
80.4p
7
Natalia Nepryaeva
Russia
13:23.80210
+25.2400
80.2p
8
Kikkan Randall
Usa
13:25.80430
+27.2620
80.1p
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
13:30.80910
+32.3100
79.7p
10
Anna Nechaevskaya
Russia
13:31.81060
+33.3250
79.6p
11
Masako Ishida
Japan
13:31.81090
+33.3280
79.6p
12
Mariya Guschina
Russia
13:33.81210
+35.3400
79.5p
13
Anastasia Sedova
Russia
13:34.81360
+36.3550
79.4p
13
Maria Nordström
Ulricehamns IF
13:34.81360
+36.3550
79.4p
15
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
13:35.81420
+37.3610
79.3p
16
Elena Soboleva
Russia
13:42.82170
+44.4360
78.8p
17
Daria Godovanuchenko
Russia
13:42.82190
+44.4380
78.8p
18
Anna Medvedeva
Russia
13:44.82300
+45.4490
78.7p
19
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
13:45.82450
+47.4640
78.6p
20
Anastasia Dotsenko
Russia
13:46.82540
+48.4730
78.5p
21
Olga TSAREVA
Russia
13:47.82660
+49.4850
78.4p
22
Evgenia Shapovalova
Russia
13:48.82750
+50.4940
78.3p
23
Lidia Durkina
Russia
13:50.82950
+52.5140
78.2p
24
Alisa Zhambalova
Russia
13:51.83020
+53.5210
78.1p
25
Nadine Faehndrich
Switzerland
13:51.83060
+53.5250
78.1p
26
Emily Nishikawa
Canada
13:53.83200
+54.5390
78.0p
27
Yuki Kobayashi
Japan
13:56.83590
+58.5780
77.7p
28
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
13:57.83620
+59.5810
77.7p
29
Frida Erkers
IFK Mora SK
13:57.83630
+59.5820
77.7p
30
Jennie Jirhed
Östersunds SK
13:59.83830
+1:01.6020
77.6p
31
Tatjana Mannima
Estonia
13:59.83860
+1:01.6050
77.5p
32
Anna Zherebyateva
Russia
13:59.83880
+1:01.6070
77.5p
33
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
14:00.83920
+1:02.6110
77.5p
34
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
14:00.83950
+1:02.6140
77.5p
35
Natalia Matveeva
Russia
14:01.84000
+1:02.6190
77.4p
36
Jonna Sundling
IFK Umeå
14:02.84170
+1:04.6360
77.3p
37
Yana Kirpichenko
Russia
14:03.84270
+1:05.6460
77.2p
38
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
14:04.84370
+1:06.6560
77.2p
39
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
14:08.84740
+1:10.6930
76.9p
40
Linn Sömskar
IFK Umeå
14:11.85040
+1:13.7230
76.7p
41
Elina Rönnlund
IFK Umeå
14:13.85230
+1:15.7420
76.6p
42
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
14:13.85280
+1:15.7470
76.5p
43
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
14:14.85380
+1:16.7570
76.5p
44
Polina Medvedeva
Russia
14:16.85560
+1:18.7750
76.3p
45
Emma Ribom
Piteå Elit SK
14:17.85630
+1:19.7820
76.3p
46
Ewelina Marcisz
Poland
14:19.85830
+1:21.8020
76.2p
47
Antoniya Grigorova-burgova
Bulgaria
14:22.86120
+1:24.8310
76.0p
48
Kozue Takizawa
Japan
14:23.86210
+1:25.8400
75.9p
49
Emma Wikén
Åsarna IK
14:24.86380
+1:26.8570
75.8p
50
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
14:25.86480
+1:27.8670
75.7p
51
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
14:27.86650
+1:29.8840
75.6p
52
Mariya Istomina
Russia
14:29.86800
+1:30.8990
75.5p
53
Frida Hallquist
Åsarna IK
14:29.86830
+1:31.9020
75.5p
54
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
14:31.87020
+1:33.9210
75.3p
55
Miki Kodama
Japan
14:34.87310
+1:36.9500
75.1p
56
Dahria Beatty
Canada
14:36.87540
+1:38.9730
75.0p
57
Heidi WIDMER
Switzerland
14:37.87680
+1:39.9870
74.9p
58
Sofie Elebro
IFK Umeå
14:40.87980
+1:42.10170
74.7p
59
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:41.88010
+1:43.10200
74.7p
60
Yukari Tanaka
Japan
14:41.88090
+1:43.10280
74.6p
61
Rin Sobue
Japan
14:43.88210
+1:45.10400
74.5p
62
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
14:43.88230
+1:45.10420
74.5p
63
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
14:44.88340
+1:46.10530
74.5p
64
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:45.88420
+1:47.10610
74.4p
65
Hikari Miyazaki
Japan
14:45.88470
+1:47.10660
74.4p
66
Olivia Alm
Strömnäs GIF
14:46.88590
+1:48.10780
74.3p
67
Wilma Jönsson
Östersunds SK
14:48.88790
+1:50.10980
74.2p
68
Maria Jonasson
Östersunds SK
14:51.89040
+1:53.11230
74.0p
69
Lisa K Svensson
Åsarna IK
14:51.89060
+1:53.11250
74.0p
70
Martyna Galewicz
Poland
14:53.89250
+1:55.11440
73.9p
71
Mariya Trunova
Russia
14:54.89390
+1:56.11580
73.8p
72
Sumiko Ishigaki
Japan
14:55.89460
+1:57.11650
73.7p
73
Josefina Sundman
Åsarna IK
15:04.90320
+2:06.12510
73.2p
74
Yuka Otsuka
Japan
15:05.90480
+2:07.12670
73.1p
75
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
15:06.90540
+2:08.12730
73.0p
76
Urszula Letocha
Poland
15:09.90880
+2:11.13070
72.8p
77
Helena Lundkvist
Kalix SK
15:11.91000
+2:12.13190
72.7p
78
Irina Severina
Russia
15:11.91050
+2:13.13240
72.7p
79
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
15:12.91160
+2:14.13350
72.6p
80
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
15:13.91230
+2:15.13420
72.6p
81
Emmi Lamsa
Finland
15:14.91380
+2:16.13570
72.5p
82
Sandra Olsson
Malungs IF
15:20.91920
+2:22.14110
72.2p
83
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
15:24.92300
+2:25.14490
71.9p
84
Mariya Vladimirova
Russia
15:35.93400
+2:36.15590
71.3p
85
Alexandra Trofimova
Russia
15:36.93520
+2:38.15710
71.2p
86
Mimmi Björn
IFK Umeå
15:37.93600
+2:38.15790
71.1p
87
Filippa Lindman
Stockviks SF
15:42.94110
+2:44.16300
70.8p
88
Sara Hallquist
Åsarna IK
15:45.94430
+2:47.16620
70.6p
89
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
16:25.98410
+3:27.20600
68.3p
90
Mathilda Ruus
Åsarna IK
17:14.103310
+4:15.25500
65.7p
91
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
17:44.106390
+4:46.28580
64.2p
92
Manikala Rai
Nepal
21:11.127060
+8:13.49250
55.4p
-
Chika Kobayashi
Japan
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)