Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2017-11-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Chris Andre Jespersen
Nor
30:56.185510
93.0p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
31:27.188650
+31.3040
91.6p
3
Tore Leren
Nor
31:49.190820
+53.5210
90.7p
4
Lars Ove Aunli
Nor
31:54.191320
+58.5710
90.5p
5
Eirik Mysen
Nor
31:57.191650
+1:01.6040
90.3p
6
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
32:08.192780
+1:12.7170
89.8p
7
Filip Danielsson
SK Bore
32:21.194090
+1:25.8480
89.3p
8
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
32:25.194440
+1:29.8830
89.1p
8
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
32:25.194440
+1:29.8830
89.1p
10
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
32:26.194580
+1:30.8970
89.1p
11
Gabriel Thorn
SK Bore
32:28.194720
+1:32.9110
89.0p
12
Simon Hallström
Idre SK
32:36.195520
+1:40.9910
88.7p
13
Niklas Liederer
Aut
32:36.195560
+1:40.9950
88.7p
14
Sjur Obrestad Gabrielsen
Nor
32:37.195660
+1:41.10050
88.6p
15
Alfred Buskqvist
IK Stern
32:39.195800
+1:42.10190
88.6p
16
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
32:39.195830
+1:43.10220
88.6p
17
Nils Persson
Östersunds SK
32:39.195850
+1:43.10240
88.6p
18
Imanol Rojo
Esp
32:44.196300
+1:47.10690
88.4p
19
Ola Jordheim
Norway
32:49.196800
+1:52.11190
88.2p
20
Ole Morten Flataker
Nor
32:51.197090
+1:55.11480
88.1p
21
Callum Watson
Aus
32:56.197500
+1:59.11890
87.9p
22
Christofer Eriksson
Försvarets SK
32:56.197530
+2:00.11920
87.9p
23
Johan Hundseth
Nor
33:00.197940
+2:04.12330
87.7p
24
Sivert Grøtan Eriksen
Nor
33:02.198150
+2:06.12540
87.6p
25
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
33:08.198700
+2:11.13090
87.4p
26
Gaute Iversen
Nor
33:08.198780
+2:12.13170
87.4p
27
John Leander
Åsarna IK
33:12.199170
+2:16.13560
87.2p
28
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
33:13.199230
+2:17.13620
87.2p
29
Johannes Ringsby
SK Bore
33:15.199450
+2:19.13840
87.1p
30
Ask Godal
Nor
33:17.199650
+2:21.14040
87.0p
31
Lars Moholdt
Nor
33:17.199670
+2:21.14060
87.0p
32
Max Novak
Offerdals SK
33:18.199750
+2:22.14140
87.0p
33
Mats Iversen
Nor
33:20.199970
+2:24.14360
86.9p
34
Sindre Tungesvik
Nor
33:21.200030
+2:25.14420
86.9p
35
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
33:24.200310
+2:28.14700
86.8p
36
Markus Ruus
Åsarna IK
33:25.200410
+2:29.14800
86.7p
37
Thomas Foyn
Norway
33:25.200430
+2:29.14820
86.7p
38
Jack Carlyle
Canada
33:25.200460
+2:29.14850
86.7p
39
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
33:25.200490
+2:29.14880
86.7p
40
Marti Vigo
Esp
33:26.200570
+2:30.14960
86.7p
41
Thomas Ekren
Nor
33:27.200690
+2:31.15080
86.6p
42
Martin Riseth
Nor
33:31.201070
+2:35.15460
86.5p
43
Håkon Myrmo
Nor
33:35.201410
+2:39.15800
86.3p
44
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
33:36.201530
+2:40.15920
86.3p
45
Simeon Deyanov
Bul
33:36.201540
+2:40.15930
86.3p
46
Aasmund Steien
Nor
33:36.201580
+2:40.15970
86.3p
47
John Magnus Haugen
Nor
33:37.201650
+2:41.16040
86.2p
48
Philippe Nicollier
Sui
33:39.201860
+2:43.16250
86.2p
49
Sindre Grønflaten
Nor
33:40.201900
+2:43.16290
86.1p
50
Emil Persson
Östersunds SK
33:44.202340
+2:48.16730
86.0p
51
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
33:45.202490
+2:49.16880
85.9p
52
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
33:48.202700
+2:51.17090
85.8p
53
Adam Gillman
Garphyttans IF
33:53.203260
+2:57.17650
85.6p
54
Marcus Grate
IFK Umeå
33:54.203370
+2:58.17760
85.6p
55
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
33:54.203380
+2:58.17770
85.6p
56
Edvard Sundman
Åsarna IK
33:56.203500
+2:59.17890
85.5p
57
Truls Torvik
Nor
33:57.203650
+3:01.18040
85.5p
58
Adam Konya
Hun
33:58.203720
+3:02.18110
85.4p
59
JO Svinsås
Nor
33:59.203820
+3:03.18210
85.4p
60
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
34:00.203910
+3:04.18300
85.4p
61
Ulrik Måbø
Norway
34:04.204380
+3:08.18770
85.2p
62
Andrey Lamov
Älvdalens IF SK
34:12.205100
+3:15.19490
84.9p
63
Henrik Gullikstad
Nor
34:15.205460
+3:19.19850
84.8p
64
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
34:16.205530
+3:20.19920
84.8p
65
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
34:17.205670
+3:21.20060
84.7p
66
Erlend Widerøe Hennig
Nor
34:19.205860
+3:23.20250
84.6p
67
Sindre Finne
Nor
34:20.205920
+3:24.20310
84.6p
68
Konrad Myhr
Åsarna IK
34:23.206290
+3:27.20680
84.5p
69
Sander Murbraech
Nor
34:34.207300
+3:37.21690
84.1p
70
Jonas Aasbø
Nor
34:36.207510
+3:40.21900
84.0p
71
Erik Husby
Nor
34:44.208300
+3:47.22690
83.7p
72
Martin Herbert
IFK Mora SK
34:45.208440
+3:49.22830
83.7p
73
Erling Engesvold Flataker
Nor
34:48.208770
+3:52.23160
83.6p
74
Daniel Gustafsson
Biathlon Östersund IF
34:50.208990
+3:54.23380
83.5p
75
Gustav Rotvold
Åsarna IK
34:55.209400
+3:58.23790
83.3p
76
Magnar Kne Galåen
Nor
35:04.210380
+4:08.24770
83.0p
77
Daniel Södersten
Orsa SK
35:05.210430
+4:09.24820
83.0p
78
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
35:15.211480
+4:19.25870
82.6p
79
Sindre Øwre Haugan
Nor
35:25.212400
+4:28.26790
82.3p
80
David Larsson
Hudiksvalls IF
35:25.212460
+4:29.26850
82.2p
81
Erik Persson
IF Hallby SOK
35:30.212920
+4:34.27310
82.1p
82
Ludwig Tärning
SK Bore
35:31.213000
+4:34.27390
82.0p
83
Mikael Krång Sandgren
IFK Mora SK
35:35.213480
+4:39.27870
81.9p
84
Marcos Puigdefabregas
Esp
35:40.213950
+4:44.28340
81.7p
85
Jesper Thor
Åsarna IK
35:49.214870
+4:53.29260
81.4p
86
Sivert Hauan
Norway
35:51.215010
+4:55.29400
81.3p
87
Stian Yndesdal Ofte
Nor
35:51.215090
+4:55.29480
81.3p
88
Gabriel Strid
IFK Mora SK
35:57.215600
+5:00.29990
81.1p
89
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
36:02.216150
+5:06.30540
81.0p
90
Kristoffer Lamøy
Nor
36:03.216270
+5:07.30660
80.9p
91
Tim Magnusson
IFK Mora SK
36:12.217100
+5:15.31490
80.6p
92
Vegard Kvam
Nor
36:15.217490
+5:19.31880
80.5p
93
Joel Lager
Garphyttans IF
36:25.218450
+5:29.32840
80.2p
94
August Spik
SK Leksand
36:27.218660
+5:31.33050
80.1p
95
Viktor Axelsson
Borås SK
36:37.219690
+5:41.34080
79.8p
96
William Westerlund
Falu IK Skidklubb
36:46.220590
+5:50.34980
79.5p
97
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
37:12.223110
+6:16.37500
78.6p
98
Ingmars Briedsq
Lat
37:12.223180
+6:16.37570
78.6p
99
Jakob Jansson
Östersunds SK
37:13.223270
+6:17.37660
78.6p
100
Aleksander Skarpeid
Norway
37:15.223400
+6:18.37790
78.5p
101
Joakim Ståhl
Järbo IF
37:40.225900
+6:43.40290
77.7p
102
Andre Larsson
Svegs IK
37:43.226290
+6:47.40680
77.6p
103
Sam Cairns
Gbr
37:44.226330
+6:48.40720
77.6p
104
Kleanthis Karamichas
Gre
38:29.230820
+7:33.45210
76.2p
105
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
39:08.234700
+8:11.49090
75.1p
106
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
40:10.240980
+9:14.55370
73.3p
107
Andreas Viker
IK Stern
40:24.242320
+9:28.56710
72.9p
108
Alexander Svensson
Äspereds IF
44:23.266250
+13:27.80640
66.8p
109
André Goncalves
Portugal
50:11.301060
+19:15.115450
59.6p
-
Sven-Erik
Norway
23:59:58.8639700
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Mathias Rundgreen
Nor
23:59:58.8639700
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Morten Torvik
Nor
23:59:59.8639800
-
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Brian Holmstrøm
Nor
23:59:59.8639800
-
Magnus Sivertsen
Nor
23:59:59.8639800
-
Torstein Buan Røvik
Nor
23:59:59.8639800
-
Magnus Gjemse
Nor
23:59:59.8639800
-
Gjermund Løfald
Nor
23:59:59.8639800
-
Even Northug
Nor
23:59:59.8639800
-
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Petter jr Northug
Nor
23:59:59.8639800
-
Björn Sandström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)