Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2017-09-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
90km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
3:18:18.1189700
91.9p
2
H 21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
3:18:19.1189800
+1
91.9p
2
H 35
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
3:18:19.1189800
+1
91.9p
4
H 21
Stian Hoelgaard
Team United Bakeries
3:18:21.1190000
+3.200
91.9p
4
H 21
Oskar Kardin
Team Santander
3:18:21.1190000
+3.200
91.9p
6
H 21
Bob Impola Serneke
Team s
3:18:22.1190100
+4.300
91.9p
7
H 21
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
3:18:27.1190600
+9.800
91.8p
8
H 21
Torleif Syrstad
Team United Bakeries
3:18:30.1190900
+12.1100
91.8p
9
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Team Santander
3:18:33.1191200
+15.1400
91.8p
10
H 21
Vinjar SKOGSHOLM
Team Parkettpartner
3:23:56.1223500
+5:38.33700
88.4p
11
H 21
Tore Berdal Björnseth
Team United Bakeries
3:24:14.1225300
+5:56.35500
88.3p
11
H 21
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
3:24:14.1225300
+5:56.35500
88.3p
13
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
3:24:29.1226800
+6:11.37000
88.1p
14
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
3:26:22.1238100
+8:04.48300
87.0p
15
H 21
Mats Håkon Breda
Sande Sportsklubb
3:28:36.1251500
+10:18.61700
85.8p
16
H 35
Fredrik Byström
Orsa SK
3:29:01.1254000
+10:43.64200
85.5p
17
H 21
Oscar Persson
Lager 157
3:29:02.1254100
+10:44.64300
85.5p
18
H 21
Vegard Vinje
Lyn Ski
3:29:36.1257500
+11:18.67700
85.2p
19
H 40
Jörgen Brink
Delsbo IF
3:29:58.1259700
+11:40.69900
85.0p
20
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
3:30:03.1260200
+11:45.70400
85.0p
21
H 20
Gabriel Strid
IFK Mora SK
3:37:19.1303800
+19:01.114000
81.1p
22
H 35
Johan Kanto
Göteborgs SK
3:39:28.1316700
+21:10.126900
80.1p
23
H 21
Atle Smenes
Rustad IL
3:39:29.1316800
+21:11.127000
80.1p
24
H 21
Sondre Grønvold
Lyn Ski
3:42:30.1334900
+24:12.145100
78.6p
25
H 35
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
3:42:47.1336600
+24:29.146800
78.5p
26
H 40
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
3:45:12.1351100
+26:54.161300
77.4p
27
H 21
Vetle Juliussen
Lyn Ski
3:47:13.1363200
+28:55.173400
76.5p
28
H 45
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
3:47:44.1366300
+29:26.176500
76.2p
29
H 40
Daniel Olsson
Garphyttans IF
3:47:45.1366400
+29:27.176600
76.2p
30
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
3:53:14.1399300
+34:56.209500
73.9p
31
H 40
Fredrik Karlsson
XC Sthlm Ski Club
3:53:16.1399500
+34:58.209700
73.9p
31
D 21
Maria Gräfnings
Ski-Club Académique Suisse (SAS)
3:53:16.1399500
+34:58.209700
73.9p
33
H 21
Johan Klinga
Axa SC
3:53:42.1402100
+35:24.212300
73.7p
34
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
3:53:43.1402200
+35:25.212400
73.7p
35
H 50
Kennet Berglund
Axa SC
3:53:45.1402400
+35:27.212600
73.7p
36
H 45
Magnus Kristiansen
Brynehein Stakerlag
3:54:01.1404000
+35:43.214200
73.6p
37
D 21
Emilia Lindstedt
Team Skiproam
3:54:41.1408000
+36:23.218200
73.3p
38
H 45
Staffan Thörne
Hagfors SF
3:55:49.1414800
+37:31.225000
72.8p
39
H 21
Claes Rosenqvist
Team Skiproam
3:56:06.1416500
+37:48.226700
72.7p
40
H 45
Martin Eriksson
Lima IF
3:56:09.1416800
+37:51.227000
72.7p
41
H 50
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
3:56:11.1417000
+37:53.227200
72.7p
42
H 21
Helge Brandsdal
No Club
3:56:21.1418000
+38:03.228200
72.6p
43
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
3:56:25.1418400
+38:07.228600
72.6p
44
H 45
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
3:56:38.1419700
+38:20.229900
72.5p
45
H 35
Esben Slaatto
No Club
3:56:57.1421600
+38:39.231800
72.4p
46
H 40
Christian Sörqvist
No Club
3:57:04.1422300
+38:46.232500
72.3p
47
H 45
Johan Furunäs
IFK Mariefred
3:58:13.1429200
+39:55.239400
71.9p
48
H 45
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
3:59:47.1438600
+41:29.248800
71.3p
49
H 40
Erlend Gjestrud
Brynehein Stakerlag
4:00:16.1441500
+41:58.251700
71.1p
50
H 21
Oscar Pettersson
No Club
4:00:18.1441700
+42:00.251900
71.1p
51
H 40
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
4:00:20.1441900
+42:02.252100
71.0p
52
H 21
Andreas Sandgren
Hofors Aif
4:00:26.1442500
+42:08.252700
71.0p
53
H 60
Leif Eklund
IFK Skövde SK
4:01:02.1446100
+42:44.256300
70.8p
54
H 45
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
4:02:43.1456200
+44:25.266400
70.1p
55
H 21
Johan Hansson
Lima IF
4:03:20.1459900
+45:02.270100
69.9p
56
D 21
Evelina Bångman
Team Skiproam
4:03:46.1462500
+45:28.272700
69.8p
57
H 55
Göran Andersson
Strömtorps IK
4:03:49.1462800
+45:31.273000
69.7p
58
H 50
Stefan Larsson
Magra IS
4:05:02.1470100
+46:44.280300
69.3p
59
H 21
Magnus Pettersson
Burseryds IF
4:05:19.1471800
+47:01.282000
69.2p
60
H 21
Fredrik Larsson
Boo IF
4:05:20.1471900
+47:02.282100
69.2p
61
H 45
Stefan Johansson
No Club
4:05:23.1472200
+47:05.282400
69.2p
62
H 21
Robin Eriksson
No Club
4:05:24.1472300
+47:06.282500
69.2p
63
H 45
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
4:05:37.1473600
+47:19.283800
69.1p
64
H 60
Peter Eich
SG Oberammergau
4:05:53.1475200
+47:35.285400
69.0p
65
H 50
Stefan Pettersson
Ufk
4:06:01.1476000
+47:43.286200
68.9p
66
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
4:06:03.1476200
+47:45.286400
68.9p
67
H 40
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
4:07:26.1484500
+49:08.294700
68.4p
68
D 45
Helena Zingmark
Stockholms RK
4:07:48.1486700
+49:30.296900
68.3p
69
H 40
Jonas Nilsson
Stockholms RK
4:08:10.1488900
+49:52.299100
68.2p
70
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
4:08:40.1491900
+50:22.302100
68.0p
71
H 21
Richard Nylén
Magra IS
4:08:55.1493400
+50:37.303600
67.9p
72
H 50
Frank-Tore Toresen
Bækkelagets SK
4:09:22.1496100
+51:04.306300
67.7p
73
H 21
Johan Olausson
Magra IS
4:09:30.1496900
+51:12.307100
67.7p
74
H 21
David Ekstedt
Ufk
4:10:22.1502100
+52:04.312300
67.4p
75
H 40
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
4:10:33.1503200
+52:15.313400
67.3p
76
H 45
Geir Skogby
Vegårshei IL
4:10:55.1505400
+52:37.315600
67.2p
77
H 45
Niclas Hansson
Burseryds IF
4:11:02.1506100
+52:44.316300
67.2p
78
H 40
Anders Hagberg
Axa SC
4:11:13.1507200
+52:55.317400
67.1p
79
H 45
Johan Käll
Borås GIF
4:11:44.1510300
+53:26.320500
66.9p
80
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
4:12:21.1514000
+54:03.324200
66.7p
81
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
4:13:06.1518500
+54:48.328700
66.5p
82
H 50
Göran Klinga
Axa SC
4:13:36.1521500
+55:18.331700
66.3p
83
H 40
Clas Olsson
Äspereds IF
4:14:25.1526400
+56:07.336600
66.0p
84
H 45
Mats Lundh
OK Kolmården
4:15:36.1533500
+57:18.343700
65.6p
85
H 45
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
4:16:00.1535900
+57:42.346100
65.5p
86
H 55
Morten E Lund
Hamar SK
4:18:44.1552300
+1:00:26.362500
64.6p
87
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
4:18:47.1552600
+1:00:29.362800
64.6p
88
H 45
Geir Sam Sandvik
Idrettsfag Eyde
4:18:54.1553300
+1:00:36.363500
64.6p
89
H 55
Vegard Holmen Gården
Boot Camp OG PT
4:18:55.1553400
+1:00:37.363600
64.6p
90
H 45
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
4:19:08.1554700
+1:00:50.364900
64.5p
91
H 40
Niklas Olsson
Team Skoglövs Bil IF
4:19:25.1556400
+1:01:07.366600
64.4p
92
H 50
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
4:19:29.1556800
+1:01:11.367000
64.4p
93
H 40
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
4:19:47.1558600
+1:01:29.368800
64.3p
94
H 45
Jonas Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
4:19:52.1559100
+1:01:34.369300
64.3p
95
H 21
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
4:20:27.1562600
+1:02:09.372800
64.1p
96
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
4:20:38.1563700
+1:02:20.373900
64.0p
97
H 40
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
4:20:51.1565000
+1:02:33.375200
64.0p
98
H 35
Ola Skeid
Oppsal IF
4:21:28.1568700
+1:03:10.378900
63.8p
98
D 35
Carina Lagerlöf
Malungs SK
4:21:28.1568700
+1:03:10.378900
63.8p
100
H 55
Anders Eriksson
Hagfors SF
4:21:57.1571600
+1:03:39.381800
63.6p
101
H 45
Nicklas Enlund
Eksjö SOK
4:22:03.1572200
+1:03:45.382400
63.6p
102
H 21
Per Moen
Råda IK
4:22:23.1574200
+1:04:05.384400
63.5p
103
H 35
Johan Gustafsson
Häverödals SK
4:22:29.1574800
+1:04:11.385000
63.4p
104
H 40
Bendik Drevvatne
Rustad IL
4:23:08.1578700
+1:04:50.388900
63.3p
105
H 45
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
4:23:26.1580500
+1:05:08.390700
63.2p
106
H 35
Jørgen Stensløkken
Strandbygda IL
4:23:43.1582200
+1:05:25.392400
63.1p
107
H 50
Erik Johansson
Västerås Skidklubb
4:24:01.1584000
+1:05:43.394200
63.0p
108
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
4:24:51.1589000
+1:06:33.399200
62.7p
109
H 60
Christer Hördell
Stockholms RK
4:25:36.1593500
+1:07:18.403700
62.5p
110
H 50
Lasse Skudal
Moss SK
4:25:45.1594400
+1:07:27.404600
62.5p
111
H 40
Daniel Fredrikson
Axa SC
4:26:17.1597600
+1:07:59.407800
62.3p
112
H 40
Henrik Svensson
SOK 68
4:27:06.1602500
+1:08:48.412700
62.1p
113
H 55
Per Sjöquist
OK Tyr
4:27:07.1602600
+1:08:49.412800
62.1p
114
H 21
Alexander Moberg
No Club
4:27:31.1605000
+1:09:13.415200
61.9p
115
H 55
Björn-Ole Myklebust
Bækkelagets SK
4:27:43.1606200
+1:09:25.416400
61.9p
116
H 35
Karl-magnus Berglund
OK Kroppefjäll
4:27:53.1607200
+1:09:35.417400
61.8p
117
H 21
Alex Kamelod
Tunafors SK
4:28:53.1613200
+1:10:35.423400
61.5p
118
H 50
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
4:29:41.1618000
+1:11:23.428200
61.3p
119
H 45
Ronnie Pettersson
Haninge SOK
4:29:57.1619600
+1:11:39.429800
61.2p
120
H 45
Janne Huhtala
Axa SC
4:29:58.1619700
+1:11:40.429900
61.2p
121
H 35
Marco Holmberg
No Club
4:30:11.1621000
+1:11:53.431200
61.2p
121
H 55
Per Ågren
Västerås Skidklubb
4:30:11.1621000
+1:11:53.431200
61.2p
123
H 40
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
4:30:24.1622300
+1:12:06.432500
61.1p
124
H 40
Vebjørn Myhr
Svarstad IL
4:30:27.1622600
+1:12:09.432800
61.1p
125
H 50
Geir Brynhildsen
Holt IF
4:30:39.1623800
+1:12:21.434000
61.0p
126
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
4:31:08.1626700
+1:12:50.436900
60.9p
127
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärads SF
4:31:09.1626800
+1:12:51.437000
60.9p
128
H 50
Stefan Rodheim
SK Glädjen Göteborg
4:31:27.1628600
+1:13:09.438800
60.8p
129
H 40
Christian Snar
Vallsta SK
4:32:06.1632500
+1:13:48.442700
60.6p
130
H 50
Olle Olsson
Torsby Löparklubb
4:32:19.1633800
+1:14:01.444000
60.6p
131
H 55
Larsson Anders
Axa SC
4:32:26.1634500
+1:14:08.444700
60.5p
132
H 45
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
4:32:47.1636600
+1:14:29.446800
60.4p
133
H 21
John Kärrbrink
Yuppie Ski Club
4:33:26.1640500
+1:15:08.450700
60.3p
134
H 40
Mikael Lindblad
Järfälla SK
4:33:30.1640900
+1:15:12.451100
60.2p
135
H 21
Adam Rohr
Axa SC
4:34:14.1645300
+1:15:56.455500
60.0p
136
H 50
Jan Granlund
Västerås Skidklubb
4:34:17.1645600
+1:15:59.455800
60.0p
137
H 55
Niclas Moberg
OK Tyr
4:34:22.1646100
+1:16:04.456300
60.0p
138
H 40
Fredrik Olausson
Idefjordens SK
4:35:12.1651100
+1:16:54.461300
59.8p
139
H 35
Olov Hellqvist
Oxvretens SK
4:35:16.1651500
+1:16:58.461700
59.8p
140
H 40
Stig Framnes
Rustad IL
4:35:48.1654700
+1:17:30.464900
59.6p
141
H 45
Michael Edberg
SK Hylte
4:35:50.1654900
+1:17:32.465100
59.6p
142
H 45
Jörn Lorenzen
Hultsfreds Lk
4:36:00.1655900
+1:17:42.466100
59.6p
143
H 55
Peter Åhlén
Norbergs Ck
4:36:51.1661000
+1:18:33.471200
59.3p
144
H 45
Patrik Malmberg
Kristianstadspolisen Idrotts Och Skyttef
4:36:53.1661200
+1:18:35.471400
59.3p
145
D 35
Susanne Hedlund
Bjursås IK
4:37:23.1664200
+1:19:05.474400
59.2p
146
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
4:38:01.1668000
+1:19:43.478200
59.0p
147
H 45
Harri Sjöblom
No Club
4:38:30.1670900
+1:20:12.481100
58.9p
148
H 35
Emil Björåker
Kristianstadspolisen Idrotts Och Skyttef
4:38:34.1671300
+1:20:16.481500
58.9p
149
H 40
Johan Jönsson
SOK 68
4:39:08.1674700
+1:20:50.484900
58.7p
150
H 45
Peter Johansson
Skoghall
4:41:27.1688600
+1:23:09.498800
58.1p
151
H 40
Anders Rinstad
Västerviks OK
4:42:04.1692300
+1:23:46.502500
58.0p
152
H 21
Niclas Lund
No Club
4:42:12.1693100
+1:23:54.503300
57.9p
152
H 45
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
4:42:12.1693100
+1:23:54.503300
57.9p
154
H 40
Fredrik Igelström
Sunnemo IF
4:42:19.1693800
+1:24:01.504000
57.9p
155
H 50
John Johannesen Moss
Moss SK
4:42:39.1695800
+1:24:21.506000
57.8p
156
H 35
Mikael Billevik
Umara SC
4:42:49.1696800
+1:24:31.507000
57.8p
157
H 21
Martin Mårtenson
OK Vivill
4:43:02.1698100
+1:24:44.508300
57.7p
157
H 45
Jonas Höök
No Club
4:43:02.1698100
+1:24:44.508300
57.7p
159
H 45
Geir Hansen
Kyrksaeteroera IL
4:43:04.1698300
+1:24:46.508500
57.7p
160
H 21
Pontus Lindqvist
Landsbro IF SK
4:43:15.1699400
+1:24:57.509600
57.7p
161
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
4:43:22.1700100
+1:25:04.510300
57.6p
162
H 45
Eivind Lande
No Club
4:46:43.1720200
+1:28:25.530400
56.8p
163
H 35
John Alfred Høyesen
No Club
4:47:43.1726200
+1:29:25.536400
56.6p
164
H 55
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
4:48:16.1729500
+1:29:58.539700
56.4p
165
H 40
Lars Alfredsson
IF Ski Team Skåne
4:48:54.1733300
+1:30:36.543500
56.3p
166
H 55
Tomas Eriksson
Stockholms RK
4:49:24.1736300
+1:31:06.546500
56.2p
167
H 40
Stefan Haag
Hagfors SF
4:51:01.1746000
+1:32:43.556200
55.8p
168
H 40
Martin Berg
IFK Helsingborg
4:52:32.1755100
+1:34:14.565300
55.4p
169
H 45
Ove Hallberg
Burseryds IF
4:52:49.1756800
+1:34:31.567000
55.3p
170
H 21
Johan Englund
Finnskoga IF
4:53:16.1759500
+1:34:58.569700
55.2p
171
H 21
Arve Rønning
No Club
4:53:26.1760500
+1:35:08.570700
55.2p
172
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors SF
4:54:12.1765100
+1:35:54.575300
55.0p
173
H 21
David Blomstrand
Höglandets Idrottsteam
4:54:19.1765800
+1:36:01.576000
55.0p
174
H 35
Trond Åge Osvoll
Rustad IL
4:55:30.1772900
+1:37:12.583100
54.7p
175
H 35
David Hokfors
Berber IS
4:59:53.1799200
+1:41:35.609400
53.7p
176
H 55
Sigvid Andersson
Sisu Forshaga SK
5:00:18.1801700
+1:42:00.611900
53.7p
177
H 50
Anders Furéh
OK Landehof
5:00:41.1804000
+1:42:23.614200
53.6p
178
H 60
Carl-johan Dyverfeldt
Finspångs SOK
5:00:44.1804300
+1:42:26.614500
53.6p
179
H 35
Gergely Somogyi
Cityskier
5:00:53.1805200
+1:42:35.615400
53.5p
180
H 45
Mattias Lövemark
No Club
5:02:07.1812600
+1:43:49.622800
53.3p
181
H 50
Jan Løken
Skoppum IL
5:02:20.1813900
+1:44:02.624100
53.2p
182
D 21
Ina Larsen Gerhardsen
Gården Bootcamp
5:03:21.1820000
+1:45:03.630200
53.0p
183
H 21
Samuel Lindberg
Hagfors SF
5:04:00.1823900
+1:45:42.634100
52.9p
184
H 50
Svein Erik Lillebo
Kvam IL
5:05:34.1833300
+1:47:16.643500
52.5p
185
H 40
Magnus Svensson
SOK 68
5:05:45.1834400
+1:47:27.644600
52.5p
186
H 55
Ulf Eriksson
No Club
5:06:54.1841300
+1:48:36.651500
52.2p
187
H 50
Bjørn Sveum
Nordic Ski Team
5:06:57.1841600
+1:48:39.651800
52.2p
188
D 45
Mia Gyllenberg
No Club
5:07:59.1847800
+1:49:41.658000
52.0p
189
H 35
Vegard Johansen
Vestringen IL
5:09:38.1857700
+1:51:20.667900
51.7p
190
H 21
Tobias Steen
Haninge SOK
5:11:57.1871600
+1:53:39.681800
51.2p
191
H 60
Knut Stabell
Moss SK
5:13:13.1879200
+1:54:55.689400
51.0p
192
H 40
Magnus Isaksson
Peab Bedriftsidrettslag
5:13:23.1880200
+1:55:05.690400
50.9p
193
H 45
Björn Jansson
Team Gnestahälsa IF
5:14:40.1887900
+1:56:22.698100
50.7p
194
H 45
Fredrik Nyberg
Valda RK
5:20:45.1924400
+2:02:27.734600
49.5p
195
H 40
Stefan Eking
Halmstad OK
5:20:46.1924500
+2:02:28.734700
49.5p
196
H 45
Christer Olsson
Idefjordens SK
5:21:35.1929400
+2:03:17.739600
49.4p
197
H 21
Jim Dahlin
@ärligttalat
5:21:50.1930900
+2:03:32.741100
49.3p
198
D 40
Anneli Lindroth
Björnstorps IF
5:28:21.1970000
+2:10:03.780200
48.1p
199
H 21
Anders Engelstad
Team Seigpining
5:29:12.1975100
+2:10:54.785300
48.0p
200
H 40
Olivier Leclercq
Axa SC
5:29:38.1977700
+2:11:20.787900
47.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
200
H 40
Per Demelid
Rehns BK
5:29:38.1977700
+2:11:20.787900
47.9p
202
H 60
Jarle Busterud
Hernes IL
5:30:26.1982500
+2:12:08.792700
47.8p
203
H 35
Henrik Lindahl
Idefjordens SK
5:31:11.1987000
+2:12:53.797200
47.6p
204
H 21
Jonas Nyberg
Filipstads SF
5:32:07.1992600
+2:13:49.802800
47.5p
205
H 50
Gunnar Berge
Rustad IL
5:32:27.1994600
+2:14:09.804800
47.4p
206
H 50
Jan-olof Furehed
Stockholms RK
5:40:15.2041400
+2:21:57.851600
46.1p
207
H 21
Carl Nilsson
Täby IS SK
5:40:29.2042800
+2:22:11.853000
46.1p
208
H 35
Niklas Österman
Berber IS
5:43:17.2059600
+2:24:59.869800
45.6p
209
H 35
Christer Burst
Lesjöfors SK
5:45:09.2070800
+2:26:51.881000
45.4p
210
H 45
Jesper Rundeberg
Axa SC
5:46:40.2079900
+2:28:22.890100
45.1p
211
H 45
Tomas Almqvist
No Club
5:48:07.2088600
+2:29:49.898800
44.9p
212
D 45
Sofia Holmgård
Grava SK
5:48:59.2093800
+2:30:41.904000
44.8p
213
H 50
Tomas Lundqvist
Vallsta SK
5:49:57.2099600
+2:31:39.909800
44.6p
214
H 55
Staffan Vilhelmsson
Norabygdens SK
5:57:41.2146000
+2:39:23.956200
43.5p
215
H 60
Rolf Olofsson
Axa SC
6:07:49.2206800
+2:49:31.1017000
42.1p
216
H 55
Henrik Bang
København SK
6:12:58.2237700
+2:54:40.1047900
41.4p
217
H 60
Göran Lundblad
IFK Helsingborg
6:17:49.2266800
+2:59:31.1077000
40.8p
218
H 55
Ralph Blommé
Källbottens IK
6:19:20.2275900
+3:01:02.1086100
40.6p
219
H 50
Harri Skyttborn
Vålberg
6:22:03.2292200
+3:03:45.1102400
40.2p
220
H 45
Niklas Hermansson
IFK Mora SK
6:28:35.2331400
+3:10:17.1141600
39.4p
221
H 35
Anders Albertsson
Norges idrettshøgskole
6:51:20.2467900
+3:33:02.1278100
36.9p
222
H 40
Lars Opdahl Lieng
Henning
6:54:20.2485900
+3:36:02.1296100
36.6p
223
H 45
Johan Söderhielm
Axa SC
7:22:41.2656000
+4:04:23.1466200
33.9p
224
H 21
Eirik Thorsrud
Driv Trening
23:59:58.8639700
224
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:58.8639700
224
H 21
Robin Eriksson
Actic Falun
23:59:58.8639700
224
H 21
Thomas Gifstad
Team Forever Nordic
23:59:58.8639700
224
H 35
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
23:59:58.8639700
224
H 50
Per Olav Tveit
Moss SK
23:59:58.8639700
224
H 55
Ola Öjstrand
Köla AIK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)