Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
1:23:20.499970
87.1p
2
Marius Landsem Melhus
Norway
1:23:33.501290
+13.1220
86.9p
3
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:23:37.501670
+17.1600
86.9p
4
Magnus Norøy
Norway
1:24:34.507300
+1:13.7230
86.1p
5
Martin Julian Buvarp
Norway
1:24:51.509020
+1:30.8950
85.9p
6
Vegard Sivertsgård
Norway
1:25:05.510430
+1:44.10360
85.7p
7
Erik HUSBY
Norway
1:25:06.510500
+1:45.10430
85.7p
8
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:25:14.511390
+1:54.11320
85.5p
9
Anders Nyaas
Norway
1:25:56.515580
+2:36.15510
85.0p
10
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:26:35.519440
+3:14.19370
84.5p
11
Geir Kristian Hoås
Norway
1:26:35.519450
+3:14.19380
84.5p
12
Henrik Gullikstad
Norway
1:26:37.519610
+3:16.19540
84.4p
13
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:26:38.519710
+3:17.19640
84.4p
14
Gustav Berglund
Storvreta IK
1:27:02.522100
+3:41.22030
84.1p
15
Henrik Roos
Estonia
1:27:06.522550
+3:45.22480
84.1p
16
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
1:27:22.524100
+4:01.24030
83.9p
17
Håvard Kne Galaaen
Norway
1:28:39.531890
+5:19.31820
82.9p
18
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:28:47.532670
+5:27.32600
82.8p
19
Trygve Bondhus Often
Norway
1:29:41.538030
+6:20.37960
82.1p
20
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:30:01.540040
+6:40.39970
81.8p
21
Alexander Karlsson
Källbottens IK
1:30:02.540100
+6:41.40030
81.8p
22
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
1:30:10.540940
+6:49.40870
81.7p
23
Bjoernar Toernes Holm
Norway
1:30:10.540980
+6:50.40910
81.7p
24
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:30:58.545700
+7:37.45630
81.1p
25
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:31:02.546120
+7:41.46050
81.1p
26
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:31:12.547150
+7:51.47080
81.0p
27
Herman Grytbakk Tronsaune
Norway
1:31:39.549850
+8:18.49780
80.6p
28
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:31:50.550910
+8:29.50840
80.5p
29
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:32:55.557470
+9:35.57400
79.7p
30
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
1:33:12.559120
+9:51.59050
79.5p
31
Mattias Sundin
Vårby IK
1:33:26.560520
+10:05.60450
79.4p
32
Carl Rotvold
Åsarna IK
1:33:27.560680
+10:07.60610
79.4p
33
Jonas Unsgård
Norway
1:34:24.566330
+11:03.66260
78.7p
34
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:35:42.574190
+12:22.74120
77.8p
35
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:35:48.574700
+12:27.74630
77.8p
36
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
1:35:51.575070
+12:31.75000
77.7p
37
John Leander
Åsarna IK
1:36:03.576280
+12:43.76210
77.6p
38
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:36:10.576970
+12:50.76900
77.5p
39
Ole Jacob Forsmo
Norway
1:37:35.585450
+14:14.85380
76.6p
40
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:37:36.585550
+14:15.85480
76.6p
41
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
1:38:49.592800
+15:28.92730
75.8p
42
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:38:58.593770
+15:38.93700
75.7p
43
Simen Lande
Norway
1:39:21.596080
+16:01.96010
75.4p
44
Kristian Wilberg Rofstad
Norway
1:39:39.597830
+16:18.97760
75.2p
45
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
1:39:51.599020
+16:30.98950
75.1p
46
Karl Ingard
IK Rex
1:40:26.602530
+17:05.102460
74.8p
47
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:41:30.608970
+18:10.108900
74.1p
48
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:41:31.609070
+18:11.109000
74.1p
49
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:42:57.617660
+19:36.117590
73.2p
50
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:43:32.621170
+20:12.121100
72.9p
51
Arvid Aronsson
Matfors SK
1:44:20.625990
+21:00.125920
72.4p
52
Andreas Bjoervik Fugle
Norway
1:44:51.629010
+21:30.128940
72.1p
53
Rasmus Lie
Norway
1:44:51.629090
+21:31.129020
72.1p
54
Petter Persson
Borås SK
1:45:35.633400
+22:14.133330
71.7p
55
Albin Persson
Tranemo IF
1:46:38.639730
+23:17.139660
71.1p
56
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:49:06.654510
+25:45.154440
69.7p
57
Simon Eriksson
IFK Umeå
1:50:47.664650
+27:26.164580
68.8p
58
Ola N Aas
Norway
1:50:54.665350
+27:33.165280
68.8p
59
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:52:47.676610
+29:26.176540
67.8p
60
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:53:36.681510
+30:15.181440
67.4p
61
Simon Lundberg
SK Bore
1:53:38.681740
+30:17.181670
67.4p
62
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:59:13.715220
+35:52.215150
64.7p
-
Håkon Fjaerli
Norway
23:59:58.8639700
-
Vegard Vårheim
Norway
23:59:59.8639800
-
Alfred Nilsson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)