Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski marathon
2008-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jerry Ahrlin
Vålådalen SK
2:00:02.720100
85.4p
2
Oskar Svärd
Ulricehamns IF
2:00:02.720100
85.4p
3
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
2:00:17.721600
+15.1400
85.2p
4
John Björngård
Nordreisa IL
2:00:19.721800
+17.1600
85.2p
5
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:00:20.721900
+18.1700
85.2p
6
Dan Moberg
Ulricehamns IF
2:00:28.722700
+26.2500
85.1p
7
Håvard Hansen
Strindheim IL
2:00:28.722700
+26.2500
85.1p
8
Lars Ljung
Arboga SK
2:00:47.724600
+45.4400
84.9p
9
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:01:09.726800
+1:07.6600
84.6p
10
Olle Sjöström
Orsa SK
2:02:16.733500
+2:14.13300
83.8p
11
Rune Muller
Strindheim IL
2:02:35.735400
+2:33.15200
83.6p
12
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:04:35.747400
+4:33.27200
82.3p
13
Frode Jermstad
Strindheim IL
2:04:42.748100
+4:40.27900
82.2p
14
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:04:53.749200
+4:51.29000
82.1p
15
Audun Thonstad
Strindheim IL
2:05:07.750600
+5:05.30400
81.9p
16
Sindre Sandbakk
Ntnui Langrenn
2:06:05.756400
+6:03.36200
81.3p
17
Johan Herrman
SK Ringen
2:08:30.770900
+8:28.50700
79.8p
18
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:10:05.780400
+10:03.60200
78.8p
19
Kristian Sörlund
Mesnali SL
2:11:05.786400
+11:03.66200
78.2p
20
Pelle Järsenholt
Vålådalen SK
2:11:27.788600
+11:25.68400
78.0p
21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:11:48.790700
+11:46.70500
77.8p
22
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
2:11:59.791800
+11:57.71600
77.7p
23
Mikael Andersson
Östersunds SK
2:13:03.798200
+13:01.78000
77.1p
24
Erik Brittus
Hs IL
2:15:35.813400
+15:33.93200
75.6p
25
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:16:46.820500
+16:44.100300
75.0p
26
Roger Ovesen
Byåsen IL
2:16:52.821100
+16:50.100900
74.9p
27
Terje Andersson
IFK Mora SK
2:16:57.821600
+16:55.101400
74.9p
28
Lennart Holmström
IF Åland
2:18:37.831600
+18:35.111400
74.0p
29
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:18:40.831900
+18:38.111700
73.9p
30
Per Janzon
Arboga SK
2:18:44.832300
+18:42.112100
73.9p
31
Per-Erik Jonasson
Lidköpings VSK
2:19:15.835400
+19:13.115200
73.6p
32
Öivind Aunöien
Röros IL
2:19:40.837900
+19:38.117700
73.4p
33
Anders Karlberg
Tullus Sg
2:21:50.850900
+21:48.130700
72.3p
34
Erik Sjögren
Dalregementets IF
2:22:43.856200
+22:41.136000
71.8p
35
Sverre Sagland
Vinne Sl
2:24:36.867500
+24:34.147300
70.9p
36
David Erixon
Jönköpings OK
2:25:46.874500
+25:44.154300
70.3p
37
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:26:20.877900
+26:18.157700
70.1p
38
Martin Lundholm
Säterbygdens OK
2:26:29.878800
+26:27.158600
70.0p
39
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:26:50.880900
+26:48.160700
69.8p
40
Fredrik Lank
Nordreisa IL
2:29:32.897100
+29:30.176900
68.6p
41
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
2:31:52.911100
+31:50.190900
67.5p
42
Svenn Berg
Vinne Sl
2:33:24.920300
+33:22.200100
66.8p
43
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:35:28.932700
+35:26.212500
65.9p
44
Björn Holm
Stocksunds IF
2:40:30.962900
+40:28.242700
63.9p
45
Kalle Björkman
Arboga SK
2:49:57.1019600
+49:55.299400
60.3p
46
Johannes Svensson
Hoif
2:50:11.1021000
+50:09.300800
60.2p
47
Fredrik Vestergård
Örebro SLK
2:50:44.1024300
+50:42.304100
60.0p
48
Klas Peterson
Stocksunds IF
3:00:12.1081100
+1:00:10.360900
56.9p
49
Leif Johansson
Duveds IF
3:08:00.1127900
+1:07:58.407700
54.5p
50
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
3:16:00.1175900
+1:15:58.455700
52.3p