Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2017-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Franzén
Dalarna
2:43.16210
2
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:46.16520
+3.210
3
Kajsa Rapp
Dalarna
2:47.16620
+4.310
4
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:47.16670
+4.360
5
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:49.16840
+6.530
6
Andrea Aulin
Småland
2:53.17250
+10.940
7
Anja Andersdotter
Örebro
2:54.17330
+11.1020
8
Elsa Holmbom
Norrbotten
2:54.17360
+11.1050
8
Julia Löfström
Uppland
2:54.17360
+11.1050
8
Tilda Ström
Dalarna
2:54.17360
+11.1050
11
Josefin Lindström
Gästrikland
2:54.17390
+11.1080
11
Ida Nilsson
Medelpad
2:54.17390
+11.1080
13
Lisa Ingesson
Norrbotten
2:55.17470
+12.1160
14
Alva Björk
Dalarna
2:56.17550
+13.1240
15
Saga Nilsson
Västerbotten
2:57.17690
+14.1380
16
Lisa Nystedt
Stockholm
2:58.17740
+15.1430
17
Elin Westh
Värmland
2:59.17820
+16.1510
18
Emma Höglund
Ångermanland
2:59.17830
+16.1520
19
Lova Broström
Östergötland
3:00.17980
+17.1670
20
Emma Lindqvist
Norrbotten
3:00.17990
+17.1680
21
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:01.18020
+18.1710
22
Tua Germann
Västerbotten
3:01.18080
+18.1770
23
Elin Modin
Ångermanland
3:04.18390
+21.2080
24
Lovisa Moqvist
Göteborg
3:05.18430
+22.2120
25
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
3:05.18480
+22.2170
26
Alva Eriksson
Ångermanland
3:05.18490
+22.2180
26
Agnes Öhrn
Medelpad
3:05.18490
+22.2180
28
Lisa Ekberg
Stockholm
3:06.18500
+22.2190
29
Thula Olskims
Hälsingland
3:06.18560
+23.2250
30
Frida Åsander
Ångermanland
3:06.18590
+23.2280
31
Emelie Englund
Medelpad
3:07.18630
+24.2320
32
Hanna Johansson
Värmland
3:07.18650
+24.2340
33
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:08.18730
+25.2420
33
Alma Nordström
Uppland
3:08.18730
+25.2420
35
Julia Lundgren
Västerbotten
3:09.18860
+26.2550
35
Linda Forsby
Värmland
3:09.18860
+26.2550
37
Maja Högfeldt
Västergötland
3:11.19030
+28.2720
37
Hilda Lingman
Hälsingland
3:11.19030
+28.2720
39
Cora Badh
Västergötland
3:11.19070
+28.2760
40
Tove Lundh
Medelpad
3:12.19180
+29.2870
41
Thea Braneby
Värmland
3:13.19200
+29.2890
42
Emma Ling
Småland
3:13.19210
+30.2900
43
Ebba Karlsson
Stockholm
3:13.19250
+30.2940
44
Julia Eriksson
Västergötland
3:13.19270
+30.2960
45
Gisela Bjursell
Västerbotten
3:16.19520
+33.3210
46
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
3:17.19690
+34.3380
47
Elin Vesterlund
Västerbotten
3:18.19740
+35.3430
48
Hoa Sjöholm
Stockholm
3:18.19750
+35.3440
49
Sara Ingard
Uppland
3:19.19870
+36.3560
50
Clara Johansson
Bohuslän Dal
3:21.20040
+38.3730
51
Lovisa Brink
Hälsingland
3:21.20080
+38.3770
52
Lina Samuelsson
Östergötland
3:22.20110
+39.3800
53
Lisa Åkerlöf
Gästrikland
3:22.20180
+39.3870
54
Elin Schönborg
Hälsingland
3:24.20360
+41.4050
55
Hanna Rydén
Uppland
3:33.21220
+50.4910
56
Wilma Fridell
Småland
4:09.24860
+1:26.8550
-
Anna Karlsson
Östergötland
23:59:59.8639800