Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM distans
2017-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:52.155110
88.9p
2
H 18
William Poromaa
Sweden
26:04.156380
+12.1170
88.2p
3
H 18
Leo Johansson
Skillingaryds FK
26:05.156400
+12.1190
88.2p
4
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
26:24.158330
+32.3120
87.2p
5
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:28.158740
+36.3530
87.0p
6
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
26:30.158980
+38.3770
86.9p
7
H 18
Johan Herbert
Sundbybergs IK
26:36.159520
+44.4310
86.6p
8
H 18
Simon Karlsson
IFK Umeå
26:42.160190
+50.4980
86.3p
9
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
26:45.160470
+53.5260
86.2p
10
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
26:51.161040
+59.5830
85.9p
11
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:53.161290
+1:01.6080
85.8p
12
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
26:57.161650
+1:05.6440
85.6p
13
H 20
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
27:02.162120
+1:10.6910
85.4p
14
H 18
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
27:03.162240
+1:11.7030
85.3p
15
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
27:05.162440
+1:13.7230
85.2p
16
H 20
Erik Björkman
Täfteå IK
27:10.162920
+1:18.7710
85.0p
17
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
27:23.164250
+1:31.9040
84.3p
18
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
27:24.164380
+1:32.9170
84.3p
19
H 18
Felix Forsberg
Järpens SK
27:25.164440
+1:33.9230
84.2p
20
H 20
Anders Roos
Östersunds SK
27:28.164750
+1:36.9540
84.1p
21
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
27:28.164770
+1:36.9560
84.1p
22
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
27:29.164880
+1:37.9670
84.0p
22
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
27:29.164880
+1:37.9670
84.0p
24
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
27:34.165370
+1:42.10160
83.8p
25
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
27:35.165410
+1:43.10200
83.8p
25
H 18
Anton Laine
Kalix SK
27:35.165410
+1:43.10200
83.8p
27
H 20
David Larsson
Hudiksvalls IF
27:38.165720
+1:46.10510
83.6p
28
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
27:38.165760
+1:46.10550
83.6p
29
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
27:43.166200
+1:50.10990
83.4p
30
H 20
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
27:52.167110
+2:00.11900
83.0p
31
H 20
John Leander
Åsarna IK
27:56.167590
+2:04.12380
82.8p
32
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
27:57.167620
+2:05.12410
82.8p
33
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
27:57.167650
+2:05.12440
82.7p
34
H 20
Petter Persson
Borås SK
28:01.168050
+2:09.12840
82.6p
35
H 18
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
28:05.168430
+2:13.13220
82.4p
36
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
28:07.168670
+2:15.13460
82.3p
37
H 18
Ossian Rosenberg
Duveds IF
28:08.168720
+2:16.13510
82.3p
38
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
28:10.168940
+2:18.13730
82.2p
39
H 20
Carl Schogster
IFK Umeå
28:11.169050
+2:19.13840
82.1p
40
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
28:12.169120
+2:20.13910
82.1p
41
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
28:12.169130
+2:20.13920
82.1p
42
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
28:13.169230
+2:21.14020
82.0p
43
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
28:14.169370
+2:22.14160
82.0p
44
H 20
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
28:15.169440
+2:23.14230
81.9p
45
H 20
Joel Åström
Bodens SK
28:15.169450
+2:23.14240
81.9p
46
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
28:16.169530
+2:24.14320
81.9p
47
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
28:20.169950
+2:28.14740
81.7p
48
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
28:23.170220
+2:31.15010
81.6p
49
H 18
Alfred Nilsson
Filipstads SF
28:24.170320
+2:32.15110
81.5p
50
H 18
Linus Nygren
Ulricehamns IF
28:24.170360
+2:32.15150
81.5p
51
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
28:27.170640
+2:35.15430
81.4p
52
H 20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
28:28.170720
+2:36.15510
81.4p
53
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
28:28.170750
+2:36.15540
81.3p
54
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
28:29.170800
+2:36.15590
81.3p
55
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
28:35.171490
+2:43.16280
81.0p
56
H 18
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
28:37.171630
+2:45.16420
81.0p
57
H 20
Gustav Berglund
Storvreta IK
28:38.171750
+2:46.16540
80.9p
58
H 18
Andreas Karlsson
Kalix SK
28:38.171770
+2:46.16560
80.9p
58
H 18
Albin Johansson
Sätra IF
28:38.171770
+2:46.16560
80.9p
60
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
28:39.171800
+2:46.16590
80.9p
61
H 18
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
28:39.171870
+2:47.16660
80.9p
62
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
28:40.171900
+2:47.16690
80.8p
63
H 20
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:40.171980
+2:48.16770
80.8p
64
H 18
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
28:42.172130
+2:50.16920
80.7p
65
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
28:43.172230
+2:51.17020
80.7p
66
H 20
Karl Ingard
IK Rex
28:44.172390
+2:52.17180
80.6p
67
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
28:45.172410
+2:53.17200
80.6p
68
H 18
Filip Kyrö
Högbo GOIF
28:45.172420
+2:53.17210
80.6p
69
H 18
Oskar Årebäck
Bolidens SK
28:45.172460
+2:53.17250
80.6p
70
H 20
Joakim Ståhl
Järbo IF
28:45.172480
+2:53.17270
80.6p
71
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
28:48.172770
+2:56.17560
80.5p
72
H 18
William Schultz
IFK Umeå
28:51.173090
+2:59.17880
80.3p
73
H 20
Albert Carling
Falu IK
28:52.173110
+3:00.17900
80.3p
74
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:53.173220
+3:01.18010
80.3p
75
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
28:58.173780
+3:06.18570
80.0p
76
H 18
Philip Kristoffersson
Alnö SK
28:59.173830
+3:07.18620
80.0p
77
H 20
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
29:03.174270
+3:11.19060
79.8p
78
H 18
Sebastian Eriksson
Falu IK
29:07.174620
+3:15.19410
79.7p
79
H 18
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
29:09.174870
+3:17.19660
79.6p
80
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
29:09.174890
+3:17.19680
79.6p
81
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
29:12.175150
+3:20.19940
79.4p
82
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
29:14.175330
+3:22.20120
79.4p
83
H 20
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
29:15.175480
+3:23.20270
79.3p
84
H 18
Anton Swedberg
Borås SK
29:17.175680
+3:25.20470
79.2p
85
H 20
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
29:18.175740
+3:26.20530
79.2p
86
H 18
Petter Dahl
Norway
29:18.175770
+3:26.20560
79.2p
87
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
29:19.175820
+3:27.20610
79.2p
87
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
29:19.175820
+3:27.20610
79.2p
87
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
29:19.175820
+3:27.20610
79.2p
90
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
29:19.175880
+3:27.20670
79.1p
91
H 18
Adam Westman
Hudiksvalls IF
29:23.176270
+3:31.21060
79.0p
92
H 18
Zackarias Björn
Rembo IK
29:24.176320
+3:32.21110
78.9p
93
H 18
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
29:25.176480
+3:33.21270
78.9p
94
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
29:32.177150
+3:40.21940
78.6p
95
H 18
Loke Östangård
Eksjö SOK
29:33.177200
+3:40.21990
78.6p
96
H 18
Adam Boman
Tranemo IF
29:38.177760
+3:46.22550
78.4p
97
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
29:43.178250
+3:51.23040
78.2p
98
H 18
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
29:45.178460
+3:53.23250
78.1p
99
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
29:46.178510
+3:54.23300
78.0p
100
H 20
William Westerlund
Falu IK
29:46.178540
+3:54.23330
78.0p
101
H 20
Eric Jansson
Tranemo IF
29:48.178710
+3:56.23500
78.0p
102
H 18
Anton Björk
Orsa SK
29:49.178820
+3:57.23610
77.9p
103
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
29:49.178850
+3:57.23640
77.9p
104
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
30:00.179950
+4:08.24740
77.5p
105
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
30:02.180150
+4:10.24940
77.4p
106
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
30:03.180200
+4:10.24990
77.4p
107
H 20
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
30:03.180220
+4:11.25010
77.4p
108
H 20
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
30:03.180280
+4:11.25070
77.3p
109
H 20
Mattias Sundin
Vårby IK
30:08.180700
+4:15.25490
77.2p
110
H 18
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
30:10.180900
+4:17.25690
77.1p
111
H 18
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
30:10.180950
+4:18.25740
77.1p
112
H 18
Samuel Björn
Rembo IK
30:14.181320
+4:22.26110
76.9p
113
H 20
Filip Halldén
Garphyttans IF
30:18.181710
+4:26.26500
76.8p
114
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
30:23.182210
+4:31.27000
76.6p
115
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
30:30.182970
+4:38.27760
76.3p
116
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
30:55.185410
+5:03.30200
75.3p
117
H 20
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
30:57.185640
+5:05.30430
75.2p
118
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
31:00.185920
+5:08.30710
75.1p
119
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
31:01.186060
+5:09.30850
75.1p
120
H 18
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
31:02.186140
+5:10.30930
75.1p
121
H 20
Johan Forslund
Lycksele IF
31:03.186270
+5:11.31060
75.0p
122
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
31:07.186640
+5:15.31430
74.9p
123
H 20
Marcus Karlsson
Kalix SK
31:10.186920
+5:18.31710
74.8p
124
H 18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
31:18.187730
+5:26.32520
74.5p
125
H 18
Harald Östensen
IFK Skövde SK
31:21.188000
+5:28.32790
74.4p
126
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
31:21.188050
+5:29.32840
74.3p
127
H 20
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
31:26.188580
+5:34.33370
74.1p
128
H 18
Gösta Malmström
IK Stern
31:29.188820
+5:37.33610
74.1p
129
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
31:39.189830
+5:47.34620
73.7p
130
H 18
Truls Lindholm
Sweden
31:43.190260
+5:51.35050
73.5p
131
H 18
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
31:45.190430
+5:53.35220
73.5p
132
H 18
Axel Svingstedt
Stockviks SF
31:46.190520
+5:54.35310
73.4p
133
H 20
Simon Lundberg
Sweden
31:48.190750
+5:56.35540
73.4p
134
H 18
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
31:49.190810
+5:57.35600
73.3p
135
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
31:49.190860
+5:57.35650
73.3p
136
H 18
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
31:55.191430
+6:03.36220
73.1p
137
H 18
Thomas Fällgren
Arvika IS
31:58.191740
+6:06.36530
73.0p
138
H 18
Hampus Östlin
Sunderby SK
32:00.191930
+6:08.36720
72.9p
139
H 20
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
32:03.192260
+6:11.37050
72.8p
140
H 18
Jon Zachrisson
Svegs IK
32:04.192370
+6:12.37160
72.8p
141
H 18
William Westerlund
Byske SK
32:12.193130
+6:20.37920
72.5p
142
H 18
William Selander
Spikbodarnas IK
32:13.193200
+6:20.37990
72.5p
143
H 18
Andreas Albinsson
SK Bore
32:14.193370
+6:22.38160
72.4p
144
H 20
Markus Norman
Kalix SK
32:17.193670
+6:25.38460
72.3p
145
H 18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
32:28.194770
+6:36.39560
71.9p
146
H 18
Johan Samuelsson
Husums IF SK
32:30.194940
+6:38.39730
71.9p
147
H 18
Edvin Nordström
Brottby SK
32:44.196360
+6:52.41150
71.4p
148
H 18
Kasper Wiken
Åsarna IK
32:51.197030
+6:59.41820
71.2p
149
H 18
Måns Olsson
Offerdals SK
32:58.197780
+7:06.42570
70.9p
150
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
33:22.200120
+7:30.44910
70.1p
151
H 18
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
33:30.200900
+7:37.45690
69.9p
152
H 18
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
33:39.201870
+7:47.46660
69.6p
153
H 18
Adrian Lundberg
SK Bore
33:48.202710
+7:56.47500
69.3p
154
H 18
Axel Svensson
Landsbro IF SK
33:52.203150
+8:00.47940
69.1p
155
H 18
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
34:19.205890
+8:27.50680
68.3p
156
H 18
Mattis Brunström
Bodens SK
34:30.206990
+8:38.51780
67.9p
157
H 18
Anton Andersson
Garphyttans IF
34:32.207170
+8:40.51960
67.9p
158
H 18
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
35:24.212330
+9:32.57120
66.3p
159
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
23:59:58.8639700
159
H 20
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
159
H 20
Ludvig Karlsson
Järpens SK
23:59:58.8639700
159
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
159
H 18
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:58.8639700
159
H 18
Emrik Nordgren
IFK Umeå
23:59:58.8639700
159
H 18
Olle Westin
IK Stern
23:59:58.8639700
159
H 18
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
159
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
168
H 20
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
23:59:59.8639800
168
H 20
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:59.8639800
168
H 18
Anton Murto
Sweden
23:59:59.8639800
168
H 18
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
168
H 18
Valdemar Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 20
Ebba Andersson
Sweden
14:45.88440
82.2p
2
D 20
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
15:09.90830
+23.2290
79.9p
3
D 18
Frida Karlsson
Sweden
15:11.91020
+25.2480
79.7p
4
D 20
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
15:16.91530
+30.2990
79.2p
5
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
15:39.93800
+53.5260
77.2p
6
D 20
Emma Ribom
Kalix SK
15:41.94060
+56.5520
77.0p
7
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
15:44.94380
+59.5840
76.7p
8
D 18
Louise Lindström
Högbo GOIF
15:45.94430
+59.5890
76.7p
9
D 20
Josefina Sundman
Finland
15:48.94770
+1:03.6230
76.4p
10
D 18
Kristina Axelsson
Sya SK
15:54.95350
+1:09.6810
75.9p
11
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
16:01.96000
+1:15.7460
75.3p
12
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
16:01.96050
+1:16.7510
75.3p
13
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
16:05.96430
+1:19.7890
75.0p
14
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
16:11.97050
+1:26.8510
74.5p
15
D 18
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
16:12.97150
+1:27.8610
74.4p
16
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:12.97190
+1:27.8650
74.4p
17
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
16:13.97240
+1:28.8700
74.3p
18
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
16:15.97450
+1:30.8910
74.1p
19
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
16:17.97610
+1:31.9070
74.0p
20
D 18
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
16:19.97800
+1:33.9260
73.9p
21
D 20
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
16:20.97960
+1:35.9420
73.7p
22
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
16:21.98070
+1:36.9530
73.6p
23
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
16:21.98090
+1:36.9550
73.6p
24
D 20
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
16:27.98610
+1:41.10070
73.2p
25
D 20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
16:27.98680
+1:42.10140
73.2p
26
D 18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
16:33.99200
+1:47.10660
72.8p
26
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16:33.99200
+1:47.10660
72.8p
28
D 18
Ida Palmberg
Högbo GOIF
16:33.99270
+1:48.10730
72.7p
29
D 18
Ida Persson
Högbo GOIF
16:38.99760
+1:53.11220
72.3p
30
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
16:40.99950
+1:55.11410
72.2p
31
D 18
Elin Schagerström
Garphyttans IF
16:42.100120
+1:56.11580
72.1p
32
D 18
Judith Dolleris
Falu IK
16:43.100240
+1:58.11700
72.0p
33
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
16:47.100600
+2:01.12060
71.7p
34
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
16:48.100770
+2:03.12230
71.6p
35
D 18
Nora Jacobsson
Rembo IK
16:49.100810
+2:03.12270
71.5p
36
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
16:50.100910
+2:04.12370
71.5p
37
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
16:51.101070
+2:06.12530
71.3p
38
D 18
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
16:52.101180
+2:07.12640
71.3p
39
D 20
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
16:54.101330
+2:08.12790
71.1p
40
D 18
Sara Thyni
Kalix SK
16:55.101480
+2:10.12940
71.0p
41
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
16:58.101780
+2:13.13240
70.8p
42
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
16:59.101820
+2:13.13280
70.8p
43
D 18
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
17:01.102000
+2:15.13460
70.7p
44
D 20
Emma Backén
Rehns BK
17:01.102080
+2:16.13540
70.6p
45
D 20
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
17:01.102090
+2:16.13550
70.6p
46
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
17:04.102390
+2:19.13850
70.4p
47
D 18
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
17:06.102530
+2:20.13990
70.3p
48
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
17:09.102820
+2:23.14280
70.1p
49
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
17:13.103260
+2:28.14720
69.7p
50
D 20
Hanna Fritz
Filipstads SF
17:13.103270
+2:28.14730
69.7p
51
D 18
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
17:15.103400
+2:29.14860
69.6p
52
D 20
Emma Höglund
IFK Mora SK
17:17.103600
+2:31.15060
69.5p
53
D 18
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
17:19.103810
+2:33.15270
69.4p
54
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
17:19.103840
+2:34.15300
69.3p
55
D 20
Sara Persson
Åtvidabergs IF
17:20.103930
+2:34.15390
69.3p
56
D 20
Olivia Persson
Storumans IK
17:21.104030
+2:35.15490
69.2p
57
D 18
Alice Hellström
Stockviks SF
17:22.104110
+2:36.15570
69.1p
58
D 18
Frida Olofsson
Vårby IK
17:22.104160
+2:37.15620
69.1p
59
D 20
Signe Rosenberg
Duveds IF
17:23.104220
+2:37.15680
69.1p
60
D 18
Alicia Jansson
Filipstads SF
17:26.104550
+2:41.16010
68.8p
60
D 20
Louise Roslin
Strömnäs GIF
17:26.104550
+2:41.16010
68.8p
62
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
17:26.104570
+2:41.16030
68.8p
63
D 20
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
17:27.104630
+2:41.16090
68.8p
64
D 18
Karin Rönnbäck
Kalix SK
17:29.104890
+2:44.16350
68.6p
65
D 20
Emma Jonsson
Åsarna IK
17:31.105090
+2:46.16550
68.5p
66
D 18
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
17:32.105120
+2:46.16580
68.4p
67
D 18
Emma Olsson
Storvreta IK
17:32.105170
+2:47.16630
68.4p
68
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
17:33.105240
+2:48.16700
68.4p
68
D 18
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
17:33.105240
+2:48.16700
68.4p
70
D 18
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
17:33.105250
+2:48.16710
68.4p
71
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
17:40.105980
+2:55.17440
67.9p
72
D 18
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
17:41.106050
+2:56.17510
67.8p
72
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
17:41.106050
+2:56.17510
67.8p
74
D 20
Matilda Melén
Falu IK
17:43.106270
+2:58.17730
67.7p
75
D 18
Elin Backén
Rehns BK
17:47.106620
+3:01.18080
67.4p
76
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
17:49.106830
+3:03.18290
67.3p
77
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
17:49.106890
+3:04.18350
67.2p
78
D 20
Hedda Berglund
Vårby IK
17:52.107190
+3:07.18650
67.0p
79
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
17:53.107280
+3:08.18740
67.0p
80
D 18
Josefine AUGUSTSSON
Finland
17:54.107310
+3:08.18770
67.0p
81
D 18
Michela Andreasson
Gillberga SK
17:57.107670
+3:12.19130
66.7p
82
D 20
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
17:58.107750
+3:13.19210
66.7p
83
D 18
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
18:02.108160
+3:17.19620
66.4p
84
D 18
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
18:03.108220
+3:17.19680
66.4p
85
D 18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
18:05.108490
+3:20.19950
66.2p
86
D 18
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
18:11.109060
+3:26.20520
65.8p
87
D 18
Maja Karlsson
Årjängs IF
18:12.109160
+3:27.20620
65.8p
88
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
18:20.109900
+3:34.21360
65.3p
89
D 20
Hanna Claréus
Östersunds SK
18:27.110640
+3:42.22100
64.9p
90
D 18
Anna Maria Danielsdottir
Island
18:28.110790
+3:43.22250
64.8p
91
D 18
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
18:40.111930
+3:54.23390
64.1p
92
D 20
Moa Westh
SK Bore
18:41.112050
+3:56.23510
64.0p
93
D 20
Amanda Johansson
Tranemo IF
18:46.112560
+4:01.24020
63.7p
94
D 18
Gabriella Bengtson
IK Stern
18:52.113120
+4:06.24580
63.4p
95
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:55.113470
+4:10.24930
63.2p
96
D 18
Anna Herbert
Brottby SK
19:05.114480
+4:20.25940
62.6p
97
D 20
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
19:06.114540
+4:21.26000
62.5p
98
D 20
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
19:09.114890
+4:24.26350
62.3p
99
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
19:10.114940
+4:25.26400
62.3p
100
D 18
Ida Eriksson
Malungs IF
19:20.115940
+4:35.27400
61.7p
101
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
19:42.118160
+4:57.29620
60.5p
102
D 18
Sara Eriksson
IFK Mora SK
19:48.118720
+5:02.30180
60.2p
103
D 18
Thea Giselman
Rehns BK
19:49.118860
+5:04.30320
60.2p
104
D 18
Emma Gustafsson
Bodens SK
20:29.122820
+5:43.34280
58.1p
105
D 20
Johanna Lundkvist
Kalix SK
21:12.127180
+6:27.38640
56.0p
106
D 18
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
107
D 18
Maja Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
107
D 18
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
107
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
23:59:59.8639800
107
D 18
Johanna Johansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
107
D 18
Elin Storm
Lima IF
23:59:59.8639800
107
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)