Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H/D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:53:28.680700
81.1p
2
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
1:53:29.680800
+1
81.1p
3
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:53:30.680900
+2.100
81.1p
4
Jonny Nilimaa
Axa SC
1:53:31.681000
+3.200
81.1p
5
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:53:32.681100
+4.300
81.1p
6
Harri Niemi
Jämin Jänne
1:53:34.681300
+6.500
81.0p
6
Tommy Gustavsson
Hemmingsmarks IF
1:53:34.681300
+6.500
81.0p
8
Tarjei Solli
Drevja IL
1:53:37.681600
+9.800
81.0p
9
Martin Bergvall
Strömnäs GIF
1:53:52.683100
+24.2300
80.8p
10
Johan Lintzén
Bergnäsets AIK
1:54:52.689100
+1:24.8300
79.8p
11
Marcus Look
Studentidrott
1:54:53.689200
+1:25.8400
79.8p
12
Mats Henriksson
Luleguttene
1:55:04.690300
+1:36.9500
79.6p
13
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
1:55:05.690400
+1:37.9600
79.6p
14
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:55:08.690700
+1:40.9900
79.5p
15
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:55:09.690800
+1:41.10000
79.5p
16
Simon Sundberg
Skellefteå XC
1:55:35.693400
+2:07.12600
79.1p
17
David Berg
Bodsjöböle SK
1:55:40.693900
+2:12.13100
79.0p
18
Lars Tuorema
Kiruna IF
1:55:47.694600
+2:19.13800
78.9p
19
Anders Tuoremaa
Kiruna IF
1:56:35.699400
+3:07.18600
78.2p
20
Fredrik Karlsson
Ccc1000
1:57:47.706600
+4:19.25800
77.1p
21
Erik Skott
Aapua IF
1:57:49.706800
+4:21.26000
77.1p
22
Johan Scott
Aapua IF
1:59:01.714000
+5:33.33200
76.1p
23
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:59:47.718600
+6:19.37800
75.4p
24
Mats Johansson
Vittangi SK
2:00:10.720900
+6:42.40100
75.1p
24
Nina Lintzén
Studentidrott
2:00:10.720900
+6:42.40100
75.1p
26
Robert Boman
Strömnäs GIF
2:00:15.721400
+6:47.40600
75.0p
27
Johan Grundnes
Gjelleråsen IF
2:00:17.721600
+6:49.40800
75.0p
28
Daniel Granlund
Luleguttene
2:00:31.723000
+7:03.42200
74.8p
29
Martin Norberg
Övertorneå IF
2:01:14.727300
+7:46.46500
74.2p
30
Marcus Karlsson
Kalix SK
2:01:42.730100
+8:14.49300
73.8p
31
Simon Nordlund
Jokkmokks SK
2:03:11.739000
+9:43.58200
72.6p
32
Robert Bergvall
Axa SC
2:03:12.739100
+9:44.58300
72.6p
33
Kristian Poromaa
Jukkasjärvi IF
2:03:34.741300
+10:06.60500
72.3p
34
Lukas Skott
Aapua IF
2:03:49.742800
+10:21.62000
72.2p
35
Espen Trældal
Axa SC
2:04:05.744400
+10:37.63600
71.9p
36
Thomas Svensson
I 19 IF
2:04:31.747000
+11:03.66200
71.6p
37
Mats Hedström
Luleguttene
2:04:32.747100
+11:04.66300
71.6p
38
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
2:05:18.751700
+11:50.70900
71.0p
39
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:05:20.751900
+11:52.71100
71.0p
40
Atle Ager
Studentidrott
2:05:25.752400
+11:57.71600
70.9p
41
Sindre Aaberg Nilsen
IK Junkeren
2:05:27.752600
+11:59.71800
70.9p
42
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:05:36.753500
+12:08.72700
70.8p
43
David Falk
Jukkasjärvi IF
2:05:38.753700
+12:10.72900
70.8p
44
Per Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:08:37.771600
+15:09.90800
68.6p
45
Fredrik Mattsson
IFK Arvidsjaur SK
2:08:54.773300
+15:26.92500
68.4p
46
Daniel Fåhraeus
Strömnäs GIF
2:09:00.773900
+15:32.93100
68.4p
47
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
2:09:02.774100
+15:34.93300
68.3p
48
Marcus Nilsson
Studentidrott
2:09:05.774400
+15:37.93600
68.3p
49
Robert Forsgren
Jalles Tc Umeå
2:09:29.776800
+16:01.96000
68.0p
50
Stig Lundmark
Sveaskogs IF
2:09:31.777000
+16:03.96200
68.0p
51
Henrik Blom
OK Renen
2:10:06.780500
+16:38.99700
67.6p
52
Fredrik Lindkvist
Strömnäs GIF
2:10:40.783900
+17:12.103100
67.2p
53
Vesa Järvinen
Haparanda SKT
2:10:44.784300
+17:16.103500
67.2p
54
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:10:54.785300
+17:26.104500
67.1p
55
Per ERIKSSON
IFK Kiruna
2:11:12.787100
+17:44.106300
66.9p
56
Per Reinholdt
Lulekamraterna
2:11:18.787700
+17:50.106900
66.8p
57
Joonas LÄMSÄ
Studentidrott
2:11:36.789500
+18:08.108700
66.6p
58
Kenneth Solli
Drevja IL
2:12:01.792000
+18:33.111200
66.3p
59
Johan Cylvén
Bodens SK
2:12:13.793200
+18:45.112400
66.2p
60
Jan Andersson
Lulekamraterna
2:13:06.798500
+19:38.117700
65.6p
61
Lars Sandberg
Antnäs BK
2:13:09.798800
+19:41.118000
65.6p
62
Jan Erik Länta
Jokkmokks SK
2:13:33.801200
+20:05.120400
65.3p
63
Erik Lampa
Narken IF
2:13:46.802500
+20:18.121700
65.2p
64
Daniel Berglund
Axa SC
2:13:57.803600
+20:29.122800
65.1p
65
Åse Borgeryd
Strömnäs GIF
2:14:11.805000
+20:43.124200
64.9p
66
Robert Segerlund
Avans SK
2:14:12.805100
+20:44.124300
64.9p
67
Hans Bodin
Sävast Ski Team IF
2:14:15.805400
+20:47.124600
64.9p
68
Ulf Nilsson
Älvsby IF SK
2:14:23.806200
+20:55.125400
64.8p
69
Andreas Ehlis
Studentidrott
2:14:51.809000
+21:23.128200
64.5p
70
Jörgen Söderlund
Luleå Gjutarens IF
2:14:57.809600
+21:29.128800
64.5p
71
Christofer Fredriksson
Södertälje IF
2:15:29.812800
+22:01.132000
64.1p
72
Peter Arvidsson
Jokkmokks SK
2:15:51.815000
+22:23.134200
63.9p
73
Daniel Berggren
Jävre IF
2:16:09.816800
+22:41.136000
63.7p
74
Claes Christensson
IFK Arvidsjaur SK
2:16:38.819700
+23:10.138900
63.4p
75
Nils Henriksson
Seskarö IF
2:16:47.820600
+23:19.139800
63.4p
76
Tomas Hedström
Bodens SK
2:16:50.820900
+23:22.140100
63.3p
77
Roger Lundqvist
Råneå SK
2:16:51.821000
+23:23.140200
63.3p
78
Tommy Fors
Bergens IF SK
2:16:54.821300
+23:26.140500
63.3p
79
sondre wold arntsen
Innstrandens IL
2:17:03.822200
+23:35.141400
63.2p
80
Petter Särkijärvi
Pajala IF
2:17:30.824900
+24:02.144100
62.9p
81
Fredrik Öman
Antnäs BK
2:17:41.826000
+24:13.145200
62.8p
82
Thomas Mikko
OK Renen
2:17:43.826200
+24:15.145400
62.8p
83
Martin Larsson
Star SC
2:19:56.839500
+26:28.158700
61.5p
84
Gabriel Emanuelsson
Ersnäs IF
2:20:15.841400
+26:47.160600
61.4p
85
Linnea SILVA
Studentidrott
2:20:39.843800
+27:11.163000
61.1p
86
Ellen Scheidegger
Studentidrott
2:20:40.843900
+27:12.163100
61.1p
87
Kenneth Hagman
Svenska Marinvaror
2:20:44.844300
+27:16.163500
61.1p
88
Anders Olofsson
Scania IF
2:20:46.844500
+27:18.163700
61.1p
89
Hans Fjellborg
Jukkasjärvi IF
2:20:47.844600
+27:19.163800
61.1p
90
Anders Eriksson
Antnäs BK
2:20:52.845100
+27:24.164300
61.0p
91
Johan Ekman
Strömnäs GIF
2:20:54.845300
+27:26.164500
61.0p
92
Andreas Lundberg
Älvsby IF SK
2:21:19.847800
+27:51.167000
60.8p
93
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:21:54.851300
+28:26.170500
60.5p
94
Klas Lundqvist
Axa SC
2:22:08.852700
+28:40.171900
60.3p
95
David Ragnarsson
Brunflo IF
2:22:28.854700
+29:00.173900
60.1p
96
Reijo Huhtinen
Lkab FF
2:22:41.856000
+29:13.175200
60.0p
97
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:22:42.856100
+29:14.175300
60.0p
98
Bjørnerik Dragsten
IK Junkeren
2:23:27.860600
+29:59.179800
59.6p
99
Robert Bergenstråle
Luleguttene
2:24:35.867400
+31:07.186600
59.0p
100
Tomas Öman
Luleguttene
2:24:43.868200
+31:15.187400
59.0p
101
Olle Nilsson
Luleå Gjutarens IF
2:25:27.872600
+31:59.191800
58.6p
102
Andreas Svedjestrand
Svedjestrand
2:26:00.875900
+32:32.195100
58.3p
103
Jan Fjordell
Saitta IK
2:26:24.878300
+32:56.197500
58.1p
104
Fredrik Forsgren
Bergnäsets AIK
2:27:36.885500
+34:08.204700
57.5p
105
Rolf Jakobsson
Vattenfalls IF
2:27:38.885700
+34:10.204900
57.5p
106
Emma Johansson
Studentidrott
2:27:45.886400
+34:17.205600
57.4p
107
Peter Isaksson
Jukkasjärvi IF
2:27:49.886800
+34:21.206000
57.4p
108
Mats Isaksson
Lulekamraterna
2:27:50.886900
+34:22.206100
57.4p
109
Håkan Petersson
I 19 IF
2:28:00.887900
+34:32.207100
57.3p
110
Per Nilsson
Älvsby IF SK
2:28:15.889400
+34:47.208600
57.2p
110
Michael Cederberg
Försvarets Sk
2:28:15.889400
+34:47.208600
57.2p
112
Mikael Nilsson
Vattenfalls IF
2:28:17.889600
+34:49.208800
57.2p
113
Jonny Nilsson
Tväråns IF
2:28:29.890800
+35:01.210000
57.1p
114
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
2:28:53.893200
+35:25.212400
56.9p
115
Viktor Åkerlund
Älvsby IF SK
2:29:06.894500
+35:38.213700
56.8p
116
David Mäki
Ohtanajärvi IK
2:29:20.895900
+35:52.215100
56.7p
117
Tomas Sandberg
Antnäs BK
2:29:32.897100
+36:04.216300
56.6p
118
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
2:30:17.901600
+36:49.220800
56.2p
119
Wiggo Johansen
No Club
2:30:44.904300
+37:16.223500
56.0p
120
Petter Norén
Luleguttene
2:30:53.905200
+37:25.224400
55.9p
121
Lars Oscarsson
Hortlax SK
2:30:54.905300
+37:26.224500
55.9p
122
Bosse Björnfot
Kalix SK
2:30:59.905800
+37:31.225000
55.9p
123
Daniel Lundkvist
Antnäs BK
2:31:06.906500
+37:38.225700
55.8p
124
Anders Borgeryd
Strömnäs
2:31:42.910100
+38:14.229300
55.6p
125
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:32:36.915500
+39:08.234700
55.2p
126
Erik Kalander
Lahnajärvi SIF
2:32:37.915600
+39:09.234800
55.2p
127
Johan Mäki
IFK Kiruna
2:33:05.918400
+39:37.237600
54.9p
128
Gustav Sterner
Göteborg
2:33:07.918600
+39:39.237800
54.9p
129
Karin Rönnbäck
Kalix SK
2:33:10.918900
+39:42.238100
54.9p
130
Rolf Oja
Lkab FF
2:33:14.919300
+39:46.238500
54.9p
131
Robert Wennberg
Korpen Övertorneå
2:33:15.919400
+39:47.238600
54.9p
132
Marko Kohberg
Jukkasjärvi IF
2:33:16.919500
+39:48.238700
54.9p
133
Patrik Lindfors
Luleå
2:35:27.932600
+41:59.251800
53.9p
134
Lars Hortlund
Älvsby IF SK
2:36:12.937100
+42:44.256300
53.6p
135
Erik Jonsson
Älvsby IF SK
2:36:13.937200
+42:45.256400
53.6p
136
Mia Jakobsson
Luleå Gjutarens IF
2:36:46.940500
+43:18.259700
53.3p
137
Jan-Erik Grahn
Antnäs BK
2:38:13.949200
+44:45.268400
52.7p
138
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
2:39:08.954700
+45:40.273900
52.4p
139
Sören Koski
Bergens IF SK
2:39:24.956300
+45:56.275500
52.3p
140
NIklas Johansson
Strömnäs GIF
2:39:27.956600
+45:59.275800
52.2p
141
Andreas Engvall
Bodens SK
2:39:40.957900
+46:12.277100
52.1p
142
Lars Berg
Strömnäs GIF
2:40:41.964000
+47:13.283200
51.7p
143
Mattias Nilsson
Sveaskogs IF
2:40:50.964900
+47:22.284100
51.7p
144
Niklas Strandberg
Svensby SK
2:40:53.965200
+47:25.284400
51.7p
145
Lars Johansson
Gällivare Endurance
2:40:55.965400
+47:27.284600
51.6p
146
Anna Lindgren
Råneå SK
2:41:16.967500
+47:48.286700
51.5p
147
Jakob Gyllenbåga
Älvsby Handikappför
2:41:42.970100
+48:14.289300
51.3p
148
Jan Eriksson
Luleå Gjutarens IF
2:41:43.970200
+48:15.289400
51.3p
149
David Bellqvist
Mefos IK
2:41:56.971500
+48:28.290700
51.2p
150
Stefan Nilsson
Älvsby IF SK
2:42:28.974700
+49:00.293900
51.0p
151
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
2:42:57.977600
+49:29.296800
50.9p
152
Fredrik Ludvigsson
No Club
2:43:29.980800
+50:01.300000
50.6p
153
Markus Kokkonen
Hemmingsmarks IF
2:43:43.982200
+50:15.301400
50.6p
154
Jan-Erik Sundberg
Luleå
2:43:54.983300
+50:26.302500
50.5p
155
Bo Nyström
Älvsby IF SK
2:44:05.984400
+50:37.303600
50.4p
156
Signe Leffler Rosendahl
OK Renen
2:44:30.986900
+51:02.306100
50.3p
157
Krister Rosendahl
Luleguttene
2:44:32.987100
+51:04.306300
50.3p
158
Heli Lehto
Korpen Övertorneå
2:45:01.990000
+51:33.309200
50.1p
159
Heinz Zahner
Tyskland
2:45:03.990200
+51:35.309400
50.1p
160
Annsofie Johansson
Täfteå IK
2:45:10.990900
+51:42.310100
50.0p
161
Simon Eriksson
Bergnäsets AIK
2:45:16.991500
+51:48.310700
50.0p
161
Magnus Ovefalk
Strömnäs GIF
2:45:16.991500
+51:48.310700
50.0p
163
Fredrik Säfström
Axa SC
2:45:36.993500
+52:08.312700
49.9p
164
William Hangasjärvi
Bodens SK
2:47:01.1002000
+53:33.321200
49.3p
165
Alexandra Vennström
Gällivare Endurance
2:47:06.1002500
+53:38.321700
49.3p
166
Daniel EK
Arjeplogs SK
2:47:08.1002700
+53:40.321900
49.3p
167
Matts Engvall
Bodens SK
2:47:10.1002900
+53:42.322100
49.3p
168
Tom Henriksen
Nord
2:47:25.1004400
+53:57.323600
49.2p
169
Per Thörnevall
No Club
2:50:10.1020900
+56:42.340100
48.2p
170
Jonas Toftered
Kungsbacka
2:50:27.1022600
+56:59.341800
48.1p
171
William Lindmark
IFK Kiruna
2:50:30.1022900
+57:02.342100
48.1p
172
Åsa Nilsson
Luleå
2:50:36.1023500
+57:08.342700
48.1p
173
Patrik Andersson
Vif Vuollerim
2:51:17.1027600
+57:49.346800
47.8p
174
Erik Sköld
Skogså IF
2:51:47.1030600
+58:19.349800
47.7p
175
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
2:51:49.1030800
+58:21.350000
47.7p
176
Therese Ovefalk
Strömnäs GIF
2:51:54.1031300
+58:26.350500
47.6p
177
Jonatan Norman
Umeå
2:52:45.1036400
+59:17.355600
47.4p
178
Andreas Hellström
Jävre IF
2:53:41.1042000
+1:00:13.361200
47.0p
179
Greger Stubbfält
Smurfit Kappa KK
2:55:18.1051700
+1:01:50.370900
46.5p
180
Niklas Grip
Luleå
2:56:44.1060300
+1:03:16.379500
46.1p
181
Dan Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:57:22.1064100
+1:03:54.383300
45.9p
182
Jörgen Brunström
Bodens SK
2:57:58.1067700
+1:04:30.386900
45.7p
183
Stefan Englund
Älvsby IF SK
2:58:16.1069500
+1:04:48.388700
45.6p
184
David Björnström
Lkab FF
2:59:03.1074200
+1:05:35.393400
45.3p
185
Jonas Blomqvist
Bodens SK
2:59:15.1075400
+1:05:47.394600
45.3p
186
Lage Antonsson
Råneå SK
3:00:06.1080500
+1:06:38.399700
45.0p
187
Anna Eriksson
Sjulsmark SK
3:00:09.1080800
+1:06:41.400000
45.0p
188
Daniel Lundgren
No Club
3:00:57.1085600
+1:07:29.404800
44.8p
189
Michael Lundgren
Hemmingsmarks IF
3:00:58.1085700
+1:07:30.404900
44.8p
190
Helena J Lindborg
Gellivare Skidallians IK
3:01:14.1087300
+1:07:46.406500
44.7p
191
Stella Persson
Strömnäs GIF
3:01:24.1088300
+1:07:56.407500
44.6p
192
Matti Jäntti Misvaer
Misvaer Idrettslag
3:01:50.1090900
+1:08:22.410100
44.5p
193
Agnes Sjölund
Hemmingsmarks IF
3:02:37.1095600
+1:09:09.414800
44.3p
194
Kjell Mörtberg
Axa SC
3:03:03.1098200
+1:09:35.417400
44.2p
195
Nina Olovsson
Axa SC
3:03:51.1103000
+1:10:23.422200
43.9p
196
Peter Viklund
Hemmingsmarks IF
3:06:19.1117800
+1:12:51.437000
43.2p
197
Felix Gräsvik
Älvsby IF SK
3:06:58.1121700
+1:13:30.440900
43.1p
198
Roger Hedlund
Strömnäs GIF
3:07:01.1122000
+1:13:33.441200
43.0p
199
Annelie Johansson
Gällivare Endurance
3:07:56.1127500
+1:14:28.446700
42.8p
200
Lorentz Eriksson
Svensby SK
3:08:01.1128000
+1:14:33.447200
42.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Daniel EK
Älvsby IF SK
3:09:18.1135700
+1:15:50.454900
42.4p
202
Maria Nordlund
Jokkmokks SK
3:09:47.1138600
+1:16:19.457800
42.3p
203
Magnus Edin
Sjulsmark SK
3:10:24.1142300
+1:16:56.461500
42.1p
204
Britt Sjöberg
Råneå SK
3:12:32.1155100
+1:19:04.474300
41.6p
205
Oskar Line Lindström
IFK Company
3:13:40.1161900
+1:20:12.481100
41.3p
206
Folke Stenvall
Sikfors SK
3:15:30.1172900
+1:22:02.492100
40.8p
207
Christian Mäki
No Club
3:15:58.1175700
+1:22:30.494900
40.7p
208
Fredrik Korpe
No Club
3:16:07.1176600
+1:22:39.495800
40.7p
209
Rickard Till
IFK Arvidsjaur SK
3:16:17.1177600
+1:22:49.496800
40.6p
210
Elin Häggström
Sävast Ski Team IF
3:18:23.1190200
+1:24:55.509400
40.1p
211
Ann-helen Fors
Bergens IF SK
3:19:44.1198300
+1:26:16.517500
39.8p
212
Joakim Berglund
Kappa Kraftliner KK
3:20:28.1202700
+1:27:00.521900
39.6p
213
Linda Fransson
SOK Viljan
3:21:48.1210700
+1:28:20.529900
39.3p
214
Anders Nordgaard Dahle
No Club
3:21:49.1210800
+1:28:21.530000
39.3p
215
Fredrik Burström
Kappa Kraftliner KK
3:24:34.1227300
+1:31:06.546500
38.7p
216
Maria Karlström
Luleå
3:24:40.1227900
+1:31:12.547100
38.7p
217
Mats Eliasson
IFK Tärendö
3:25:02.1230100
+1:31:34.549300
38.6p
217
Karin Tornberg Eliasson
IFK Tärendö
3:25:02.1230100
+1:31:34.549300
38.6p
219
Krister Palm
Älvsby IF SK
3:26:56.1241500
+1:33:28.560700
38.2p
220
Jonas Norberg
Älvsby IF SK
3:27:46.1246500
+1:34:18.565700
38.0p
221
Frank Jakobsen
No Club
3:28:02.1248100
+1:34:34.567300
37.9p
222
Sandra Andersson Nyström
Sjulsmark SK
3:28:47.1252600
+1:35:19.571800
37.8p
223
Maria Wiberg
Jsk
3:28:53.1253200
+1:35:25.572400
37.8p
224
Cecilia EK
Arjeplogs SK
3:28:56.1253500
+1:35:28.572700
37.8p
225
Urban Fägnell
Gellivare Skidallians IK
3:36:02.1296100
+1:42:34.615300
36.3p
226
Vera Omark
Luleå
3:36:27.1298600
+1:42:59.617800
36.2p
227
Maria Hansson
Axa SC
3:36:50.1300900
+1:43:22.620100
36.2p
228
Linda Andersson
Ringhals IF
3:37:09.1302800
+1:43:41.622000
36.1p
229
Dick Olovsson
Axa SC
3:38:09.1308800
+1:44:41.628000
35.9p
230
Johan Häll
Nybyns IK
3:38:59.1313800
+1:45:31.633000
35.7p
231
Andreas Synning
Vassunda IF
3:39:25.1316400
+1:45:57.635600
35.7p
232
Sören Wulff
Jalles Tc Umeå
3:40:25.1322400
+1:46:57.641600
35.5p
233
Tobias Törnqvist
Tranemo IF
3:44:38.1347700
+1:51:10.666900
34.7p
234
Anders Nystedt
Avans SK
3:45:21.1352000
+1:51:53.671200
34.6p
235
Janerik Eriksson
No Club
3:47:47.1366600
+1:54:19.685800
34.2p
236
Sebastian Burström
Kappa Kraftliner KK
3:49:26.1376500
+1:55:58.695700
33.9p
237
Martin Nilsson
No Club
3:53:46.1402500
+2:00:18.721700
33.1p
238
Bengt Berggren
Hortlax SK
3:54:47.1408600
+2:01:19.727800
33.0p