Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
XL-Bygg Slingan
2017-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Lundborg
Sya SK
1:53:32.681100
77.8p
2
Henrik Albertsson
Sya SK
1:53:39.681800
+7.600
77.7p
3
Tomas Hagström
Sya SK
2:02:49.736800
+9:17.55600
69.9p
4
Tommy Karlsson
Ulrika IK
2:03:05.738400
+9:33.57200
69.7p
5
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:03:33.741200
+10:01.60000
69.3p
6
Fredrik Killén
Träningskonsulten SC
2:03:56.743500
+10:24.62300
69.0p
7
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:03:57.743600
+10:25.62400
69.0p
8
Henrik Danielsson
Sya SK
2:03:57.743600
+10:25.62400
69.0p
9
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:05:14.751300
+11:42.70100
68.1p
10
Andreas Eriksson
AXA SC
2:07:11.763000
+13:39.81800
66.7p
11
Jonas Hägglund
Sya SK
2:07:37.765600
+14:05.84400
66.4p
12
Crelle Ekstrand
Karlslunds IF
2:09:09.774800
+15:37.93600
65.3p
13
Hg Arvidsson
Sya SK
2:10:11.781000
+16:39.99800
64.7p
14
David Kasselstrand
Gamleby OK
2:10:44.784300
+17:12.103100
64.3p
15
Magnus Lundberg
Vreta Skid o MK
2:12:31.795000
+18:59.113800
63.2p
16
Mattias Larsson
-
2:13:34.801300
+20:02.120100
62.5p
17
Tommy Holgersson
Forssa IK
2:15:00.809900
+21:28.128700
61.7p
18
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:15:03.810200
+21:31.129000
61.6p
19
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:15:25.812400
+21:53.131200
61.4p
20
Niclas Björn
Hagfors SF
2:15:36.813500
+22:04.132300
61.3p
21
Elias Karlsson
Linköpings SK
2:16:00.815900
+22:28.134700
61.1p
22
Ludvig Carlsson
Sya SK
2:16:01.816000
+22:29.134800
61.1p
23
Markus Petré
IK Nocoutse
2:16:29.818800
+22:57.137600
60.8p
24
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:16:46.820500
+23:14.139300
60.6p
25
Jimmy Rosander
Åtvidabergs IF
2:17:07.822600
+23:35.141400
60.4p
26
Johnny Merkel
Sya SK
2:18:23.830200
+24:51.149000
59.7p
27
Erik Engvall
OK Kolmården
2:18:32.831100
+25:00.149900
59.6p
28
Rikard Andersson
Stalklubbens IF
2:18:35.831400
+25:03.150200
59.6p
29
Morgan Lindstam
Sya SK
2:18:39.831800
+25:07.150600
59.6p
30
Jonas Nilsson
Vreta Skid o MK
2:18:54.833300
+25:22.152100
59.4p
31
Patrik Lindqvist
AXA SC
2:18:54.833300
+25:22.152100
59.4p
32
Kasper Nordenram
Linköpings SK
2:20:00.839900
+26:28.158700
58.8p
33
Michael Nilsson
Sya SK
2:20:02.840100
+26:30.158900
58.8p
34
Christian Domfors
GOIF Tjalve
2:20:05.840400
+26:33.159200
58.8p
35
Martin Johansson
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:20:25.842400
+26:53.161200
58.6p
36
Odd Solli
Norge
2:20:46.844500
+27:14.163300
58.4p
37
Erik Pettersson
Axa SC
2:21:16.847500
+27:44.166300
58.1p
38
Martin Oppermann
Skogspojkarnas OK
2:21:22.848100
+27:50.166900
58.1p
39
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:22:13.853200
+28:41.172000
57.6p
40
Kenneth Holgerson
Tidaholm SOK Sisu
2:22:35.855400
+29:03.174200
57.4p
41
Erik Fredin
Stockholm
2:22:47.856600
+29:15.175400
57.3p
42
Mats Ahl
Boxholm-Ekeby Skidklubb
2:22:48.856700
+29:16.175500
57.3p
43
Rickard Chedid
Finspångs SOK
2:23:05.858400
+29:33.177200
57.2p
44
Mikael Rosenqvist
IK Nocoutse
2:23:15.859400
+29:43.178200
57.1p
45
Fredrik Schollin-Borg
Baggetorps IF
2:23:38.861700
+30:06.180500
56.9p
46
Tomas Byström
Linköpings SK
2:24:08.864700
+30:36.183500
56.7p
47
Mikael Wikh
Helikopterflottiljen
2:24:21.866000
+30:49.184800
56.5p
48
Mathias Kall
Sya SK
2:24:50.868900
+31:18.187700
56.3p
49
Anders Westerberg
Kuddby IF
2:24:54.869300
+31:22.188100
56.3p
50
Mattias Adelman
Norrköping
2:25:14.871300
+31:42.190100
56.1p
51
Alfred Ax
Ödeshögs SK
2:25:18.871700
+31:46.190500
56.1p
52
Roger Johansson
OK Vargen
2:25:20.871900
+31:48.190700
56.1p
53
Robert Enemård
GOIF Tjalve
2:25:20.871900
+31:48.190700
56.1p
54
Joachim Berglert
Sya SK
2:26:05.876400
+32:33.195200
55.7p
55
Bertil Hult
Vreta Skid o Mk
2:27:27.884600
+33:55.203400
55.0p
56
Per Torpare
Attunda OK
2:27:39.885800
+34:07.204600
54.9p
57
Tobias Rosén
Broby Goif
2:27:53.887200
+34:21.206000
54.8p
58
Andreas Järnberg
Nocout.Se
2:28:01.888000
+34:29.206800
54.8p
59
Markus Isaksson
Sya SK
2:28:36.891500
+35:04.210300
54.5p
60
Marcus Håkman
Axa SC
2:28:36.891500
+35:04.210300
54.5p
61
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:29:45.898400
+36:13.217200
54.0p
62
Fredrik Holmquist
Linköpings SK
2:30:53.905200
+37:21.224000
53.5p
63
Mathias Rinaldo
Kisa SK
2:31:42.910100
+38:10.228900
53.1p
64
Anders Gunnarsson
IF Österbymo
2:32:02.912100
+38:30.230900
52.9p
65
Gustav Svanfeldt
Vreta Skid o Mk
2:32:59.917800
+39:27.236600
52.5p
66
Anders Hedliden
Linköping
2:33:20.919900
+39:48.238700
52.4p
67
Christian Svensson
OK Skogsvargarna
2:33:31.921000
+39:59.239800
52.3p
68
Stefan Lilljebjörn
Karlslunds IF SF
2:34:11.925000
+40:39.243800
52.0p
69
Kjell Weinerhall
Sya SK
2:34:28.926700
+40:56.245500
51.9p
70
Magnus Ljung
Trosabygdens OK
2:35:38.933700
+42:06.252500
51.4p
71
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:35:45.934400
+42:13.253200
51.4p
72
Lars Karlsson
Ödeshögs SK
2:36:18.937700
+42:46.256500
51.1p
73
Daniel Karlsson
Broby GOIF
2:36:25.938400
+42:53.257200
51.1p
74
Tobias Wejde
AXA SC
2:36:40.939900
+43:08.258700
51.0p
75
Anders Isaksson
Björkfors Goif
2:37:09.942800
+43:37.261600
50.8p
76
Mats Johansson
Boxholm Ekeby Ski
2:38:05.948400
+44:33.267200
50.4p
77
Christofer Lindkvist
Motala Aif SK
2:38:27.950600
+44:55.269400
50.3p
78
Robert Carlsson
Sya SK
2:39:01.954000
+45:29.272800
50.0p
79
Erik Odell
Vreta Skid o Mk
2:39:29.956800
+45:57.275600
49.9p
80
christoffer åkerlund
Axa SC
2:39:32.957100
+46:00.275900
49.8p
81
Linus Ericson
Sya SK
2:39:41.958000
+46:09.276800
49.8p
82
Thomas Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
2:40:14.961300
+46:42.280100
49.6p
83
Tobias Thorsson
IK Tjalve
2:40:56.965500
+47:24.284300
49.3p
84
Lars Björk
Linköpings SK
2:41:27.968600
+47:55.287400
49.1p
85
Mattias Bergström
Norrköpings SK
2:41:54.971300
+48:22.290100
48.9p
86
Peter Isaksson
Åtvidabergs IF
2:41:54.971300
+48:22.290100
48.9p
87
Henrik Rosén
IK Nocoutse
2:42:17.973600
+48:45.292400
48.8p
88
Mattias Ahlbert
Landsbro IF SK
2:42:20.973900
+48:48.292700
48.8p
89
John-William Momark
Vreta Somk
2:42:47.976600
+49:15.295400
48.6p
90
Per Welander
Sya SK
2:43:03.978200
+49:31.297000
48.5p
91
Patrik Oskarsson
Sya SK
2:43:04.978300
+49:32.297100
48.5p
92
Henrik Eng
Sya SK
2:43:04.978300
+49:32.297100
48.5p
93
David Alledal
Ugglan IK
2:43:36.981500
+50:04.300300
48.3p
94
Ronnie Sundlöv
Sya SK
2:44:06.984500
+50:34.303300
48.1p
95
Daniel Vårdstedt
Sya SK
2:45:54.995300
+52:22.314100
47.5p
96
Martin Johansson
Linköpings SK
2:45:59.995800
+52:27.314600
47.5p
97
Karl Viktor Larsson
Söderköpings SK
2:47:51.1007000
+54:19.325800
46.8p
98
Jonas Bromö
Linköping
2:47:52.1007100
+54:20.325900
46.8p
99
Tony Andreasson
Åtvidabergs IF
2:48:09.1008800
+54:37.327600
46.7p
100
Patrik Gustafsson
Sya SK
2:48:13.1009200
+54:41.328000
46.7p
101
Per Marklund
Skogspojkarnas OK
2:48:13.1009200
+54:41.328000
46.7p
102
Hans Egbert
Sya SK
2:49:20.1015900
+55:48.334700
46.3p
103
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
2:49:50.1018900
+56:18.337700
46.1p
104
Per Rudin
Sya SK
2:50:47.1024600
+57:15.343400
45.8p
105
Mattias Hornbrink
SOL Tranås
2:52:22.1034100
+58:50.352900
45.3p
106
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
2:54:19.1045800
+1:00:47.364600
44.7p
107
Simon Sjönneby
IFK Lindesberg
2:54:57.1049600
+1:01:25.368400
44.5p
108
Mattias Hackström
Sya SK
2:55:05.1050400
+1:01:33.369200
44.5p
109
Ulf Mozelius
Axa SC
2:55:19.1051800
+1:01:47.370600
44.4p
110
Bo Wass
OK Kolmården
2:57:25.1064400
+1:03:53.383200
43.7p
111
Piero Deogracious
Stockholm
2:57:30.1064900
+1:03:58.383700
43.7p
112
Rolf Österberg
Baggetorps IF
2:59:49.1078800
+1:06:17.397600
43.0p
113
Isak Bojestig
Axa SC
3:10:27.1142600
+1:16:55.461400
40.2p
114
Lars Igelström
Gamleby OK
3:20:26.1202500
+1:26:54.521300
37.8p
115
Mikael Sturesson
Axa SC
3:23:06.1218500
+1:29:34.537300
37.2p
116
Per - Erik Filipsson
Baggetorps IF
3:26:49.1240800
+1:33:17.559600
36.4p
117
Staffan Karlsson
Linköpings SK
3:29:33.1257200
+1:36:01.576000
35.8p
-
Henrik Zenob
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
Linus Bornmar
IK Nocout.Se
23:59:58.8639700
-
Simon Johansson
IK Nocoutse
23:59:58.8639700
-
Mattias Strid
Sya SK
23:59:59.8639800
-
David Johansson
Nässjö Ski
23:59:59.8639800
-
Seedning Seedning4
No Club
23:59:59.8639800
-
Seedning5 Seedning5
No Club
23:59:59.8639800
-
Seedning Seedning6
No Club
23:59:59.8639800
-
Seedning Seedning7
No Club
23:59:59.8639800
-
Ola Hedberg
Vreta Skid o MK
23:59:59.8639800
-
Jonas Viklund
Rejlers IF
23:59:59.8639800
-
Göran Karlsson
Ödeshögs SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Petersson
Finspång SOK
23:59:59.8639800
-
Edvard Jarlert
AXA SC
23:59:59.8639800
-
Thomas Orrenius
Ödeshögs SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:59.8639800
-
Björn Holm
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Lennart Hellsten
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Arvid Mohlin
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
Jerker Glännefors
Broby Goif
23:59:59.8639800
-
Jim Zetterberg
Oxvretens SK
23:59:59.8639800
-
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
Petter Karlquist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Patrik Meijer
Linköpings SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)