Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2017-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
56:10.336990
82.1p
2
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:02:29.374890
+6:19.37800
73.8p
3
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:03:14.379370
+7:03.42280
72.9p
4
Hans Åslin
Matfors SK
1:05:26.392560
+9:15.55470
70.4p
5
Gustaf Olsson
Bsk
1:07:09.402880
+10:58.65790
68.6p
6
Joel Jänes
Stockviks SF
1:07:16.403590
+11:06.66500
68.5p
7
Johan Nykvist
Bergeforsens SK
1:09:50.418910
+13:39.81820
66.0p
8
Michael Henning
Bergeforsens SK
1:09:53.419210
+13:42.82120
66.0p
9
Leif Andersson
Sundsvalls SLK
1:10:20.421900
+14:09.84810
65.5p
10
Albin Johansson
Bergeforsens SK
1:11:18.427740
+15:07.90650
64.6p
11
Olov Tallqvist
Timrå SOK
1:14:00.443970
+17:49.106880
62.3p
12
Jonas Näslund
Bondsjöhöjdens IK
1:14:33.447230
+18:22.110140
61.8p
13
Mika Loftbacken
Sundsvalls SLK
1:15:49.454890
+19:38.117800
60.8p
14
Per West
Sollefteå Skidor IF
1:16:16.457590
+20:05.120500
60.4p
15
Karl Larsson
Sca
1:16:30.458920
+20:19.121830
60.3p
16
Stefan Lund
Kramfors Alliansen
1:16:36.459560
+20:25.122470
60.2p
17
Johan Urban Englund
Bergeforsens SK
1:18:05.468490
+21:54.131400
59.0p
18
Tomas Edström
Sundsvalls SLK
1:18:18.469780
+22:07.132690
58.9p
19
Larry Poromaa
Johannisbergs AIK
1:18:36.471540
+22:25.134450
58.6p
20
Martin Söderberg
Sundsvalls SLK
1:19:02.474120
+22:51.137030
58.3p
21
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
1:20:13.481270
+24:02.144180
57.5p
22
Hugo Bäckman
Sundsvalls SLK
1:21:37.489670
+25:26.152580
56.5p
23
Mikael Rystedt
Bergeforsens SK
1:21:48.490720
+25:37.153630
56.4p
24
Linus Ytterbom
Kovlands IF
1:23:17.499610
+27:06.162520
55.4p
25
Eric Engberg
Kovlands IF
1:23:19.499890
+27:08.162800
55.3p
26
Marcus Bergfors
Ljustorps IF
1:24:50.508980
+28:39.171890
54.3p
27
Jimmy Bergström
Peab Fritid
1:24:57.509650
+28:46.172560
54.3p
28
Joakim Hellgren
Svala IF
1:28:09.528880
+31:58.191790
52.3p
29
Tommy Hassel
Tynderö IK
1:28:44.532310
+32:33.195220
52.0p
30
Ronny Fryksten
Kramfors Alliansen
1:28:52.533140
+32:41.196050
51.9p
31
Stefan Lundström
Vigge
1:28:59.533880
+32:48.196790
51.8p
32
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
1:31:58.551710
+35:47.214620
50.1p
33
Jan Eriksson
Team ROG
1:34:11.565030
+38:00.227940
48.9p
34
Erik Bergfors
Matfors SK
1:34:30.566910
+38:19.229820
48.8p
35
Pascal Brisson
Sundsvalls SLK
1:34:50.568900
+38:39.231810
48.6p
36
Jonas Sidén
Sörberge
1:35:23.572210
+39:12.235120
48.3p
37
Valter Lundåsen
IF Strategen
1:35:26.572540
+39:15.235450
48.3p
38
Johan Lindén
Selånger SOK
1:37:35.585460
+41:24.248370
47.2p
39
Henrik Lindén
Selånger SOK
1:37:37.585660
+41:26.248570
47.2p
40
Håkan Enerud
Bergeforsens SK
1:39:00.593910
+42:49.256820
46.6p
41
Mikael Lorås
Bergeforsens SK
1:39:03.594200
+42:52.257110
46.5p
42
Kenneth Åberg
Sundsvalls SLK
1:41:36.609570
+45:25.272480
45.4p
43
Anders Svensk
Team ROG
1:43:11.619070
+47:00.281980
44.7p
44
Ulf Nilsen
Timrå SOK
1:43:20.619920
+47:09.282830
44.6p
45
Pär Åhlander
Hemsö IF
1:43:33.621200
+47:22.284110
44.5p
46
Lars Stefansson
Timrå SOK
1:50:32.663120
+54:21.326030
41.7p
47
Börje Lindström
Ljustorps IF
1:50:44.664380
+54:33.327290
41.6p
48
Håkan Eriksson
Timrå SOK
1:50:45.664420
+54:34.327330
41.6p
49
Tobias Westrin
IK Aluminium
1:55:02.690190
+58:51.353100
40.1p
50
Hans Olov Falberg
Indal
1:56:06.696570
+59:55.359480
39.7p
51
Andreas Berglund
Sundsvalls SLK
1:56:43.700280
+1:00:32.363190
39.5p
52
Isak Persson
Timrå SOK
2:08:33.771240
+1:12:22.434150
35.9p
53
Lucas Olofsson
Ljustorps IF
2:10:37.783610
+1:14:26.446520
35.3p
54
Vilmer Källman
Timrå SOK
2:16:27.818640
+1:20:16.481550
33.8p
55
Jonas Stenelind
Timrå SOK
2:16:28.818730
+1:20:17.481640
33.8p
56
Ulf Nordstrand
Sundsvalls SLK
2:20:30.842990
+1:24:20.505900
32.8p
57
Fabian Klasson
Timrå SOK
2:20:37.843630
+1:24:26.506540
32.8p
58
Hampus Granström
Sörberge
2:31:13.907230
+1:35:02.570140
30.5p
59
Pär Meiton
Sundsvalls SLK
2:45:37.993680
+1:49:26.656590
27.8p
60
Mikael Norrgård
Bsk
2:46:16.997550
+1:50:05.660460
27.7p
61
Aron Edén
Ljustorps IF
2:51:16.1027560
+1:55:05.690470
26.9p
62
Emil Östman
Ljustorps IF
3:04:09.1104860
+2:07:58.767770
25.0p