Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjällräven Loppet (Prolog)
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, Prolog
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:47.16600
2
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:52.17150
+5.450
3
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
2:52.17180
+5.480
4
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
2:56.17500
+9.800
5
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:58.17740
+11.1040
6
H 20
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:59.17800
+12.1100
7
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
3:05.18410
+18.1710
8
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3:07.18650
+20.1950
9
D 20
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:08.18720
+21.2020
10
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
3:08.18780
+21.2080
11
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
3:11.19020
+24.2320
12
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19490
+28.2790
13
H 20
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:17.19690
+30.2990
14
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:18.19720
+31.3020
15
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:26.20510
+39.3810
16
D 20
Hanna Jonsson
Husums IF SK
3:40.21950
+53.5250
0.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:44.10380
2
H 16
Gustav Pålsson
Utrikes SK
1:48.10780
+4.300
3
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
1:57.11620
+12.1140
4
H 16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
1:59.11870
+14.1390
5
H 16
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:00.11920
+15.1440
6
H 16
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
2:03.12220
+18.1740
7
H 14
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
2:05.12470
+20.1990
8
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
2:06.12510
+21.2030
9
D 14
Klara Torshage
Vårby IK
2:07.12630
+22.2150
10
H 14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
2:08.12750
+23.2270
11
H 14
Axel Mannelqvist
Vårby IK
2:10.12960
+25.2480
11
H 16
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
2:10.12960
+25.2480
13
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
2:13.13240
+28.2760
14
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
2:14.13330
+29.2850
15
D 14
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
2:15.13410
+30.2930
16
H 14
Erik Byström
Vårby IK
2:15.13440
+30.2960
17
H 14
Teo Eikelboom
Vårby IK
2:15.13480
+31.3000
18
H 14
Viktor Olsson
Husums IF SK
2:16.13520
+31.3040
19
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:16.13530
+31.3050
20
D 14
Elsa Eriksson
Husums IF SK
2:16.13540
+31.3060
21
D 14
Elin Forsgren
Vårby IK
2:16.13560
+31.3080
22
H 16
Seth Borglund
Bondsjöhöjdens IK
2:18.13700
+33.3220
23
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
2:18.13730
+33.3250
24
D 16
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13800
+34.3320
25
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:19.13830
+34.3350
26
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
2:19.13850
+34.3370
27
D 16
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
2:20.13930
+35.3450
28
D 16
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
2:21.14050
+36.3570
29
D 16
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
2:21.14080
+37.3600
30
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14160
+37.3680
31
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
2:22.14170
+37.3690
32
D 14
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
2:23.14230
+38.3750
33
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:23.14260
+38.3780
33
D 16
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
2:23.14260
+38.3780
35
D 16
Amelie Josefsson
Nätra SK
2:27.14630
+42.4150
36
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
2:29.14840
+44.4360
37
D 14
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
2:30.14950
+45.4470
38
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:31.15070
+46.4590
39
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:32.15170
+47.4690
40
D 16
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
2:33.15280
+49.4800
41
H 14
Jonatan Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
2:39.15850
+54.5370
42
D 14
Elsa Leiknes
Sollefteå Skidor IF
2:41.16010
+56.5530
43
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:42.16170
+57.5690
44
D 14
Belle Spets
Vårby IK
2:46.16590
+1:02.6110
45
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
2:49.16810
+1:04.6330
46
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
2:49.16850
+1:04.6370
47
H 14
Erik Sundberg
Sidensjö IK
2:51.17080
+1:07.6600
48
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:53.17290
+1:09.6810
49
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:54.17320
+1:09.6840
50
H 14
Filip Nordström
Hägglunds Ski Team SK
3:00.17960
+1:15.7480
51
D 16
Tea Nilsson
Anundsjö IF
3:15.19490
+1:31.9010
52
H 14
Victor Sandlund
Hägglunds Ski Team SK
3:36.21560
+1:51.11080
53
D 14
Sanna Berglund
Vårby IK
23:59:59.8639800
53
H 14
Isak Karlsson
Anundsjö IF
23:59:59.8639800
53
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
53
H 16
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.65km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Viking Olsson
Husums IF SK
1:41.10060
2
H 12
Hugo Petersson
Vårby IK
1:41.10080
+0
3
H 12
David Palmgren
Bergeforsens SK
1:41.10090
+0
4
D 12
Maja Pålsson
Utrikes SK
1:44.10370
+3.210
5
D 12
Moa Lindgren
Täfteå IK
1:47.10610
+5.450
6
H 12
Liam Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
1:48.10790
+7.630
7
D 12
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
1:50.10930
+8.770
8
H 12
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
1:51.11060
+10.900
9
H 12
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:51.11080
+10.920
10
D 12
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
1:54.11340
+12.1180
11
D 12
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
1:56.11580
+15.1420
12
H 12
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:57.11620
+15.1460
13
H 10
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
1:57.11630
+15.1470
14
H 10
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:58.11700
+16.1540
15
H 10
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:58.11770
+17.1610
16
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
1:59.11830
+17.1670
17
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
2:00.11950
+18.1790
18
D 12
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:01.12020
+19.1860
19
D 12
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
2:01.12070
+20.1910
20
H 12
Joel Byström
Vårby IK
2:04.12340
+22.2180
21
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
2:04.12390
+23.2230
22
D 12
Ida Lindquist
Husums IF SK
2:05.12460
+24.2300
23
H 10
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
2:05.12490
+24.2330
24
H 10
Fred Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
2:06.12560
+25.2400
25
D 12
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:06.12570
+25.2410
26
H 12
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:07.12600
+25.2440
27
H 10
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:08.12720
+26.2560
28
D 10
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
2:09.12810
+27.2650
28
H 12
Didric Pettersson
Nätra SK
2:09.12810
+27.2650
30
D 12
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
2:09.12840
+27.2680
31
H 10
Erik Gustafsson
Vårby IK
2:10.12900
+28.2740
32
H 10
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:11.13000
+29.2840
33
D 10
Hedvig Ulander
Husums IF SK
2:11.13070
+30.2910
34
D 12
Lova Larsson
Molidens IK
2:12.13190
+31.3030
35
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
2:13.13200
+31.3040
36
H 12
Alfred Jonsson
Nätra SK
2:13.13250
+31.3090
37
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
2:17.13680
+36.3520
38
D 12
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13860
+38.3700
38
H 12
Eric Sondell
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13860
+38.3700
40
H 12
Daniel Kövesi
Vårby IK
2:19.13870
+38.3710
41
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
2:19.13880
+38.3720
42
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
2:20.13910
+38.3750
43
D 10
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14100
+40.3940
44
D 10
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14180
+41.4020
45
D 12
Lova Toorell
Hägglunds Ski Team SK
2:22.14190
+41.4030
46
H 10
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
2:24.14330
+42.4170
47
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
2:27.14680
+46.4520
48
D 10
Elvira Nässén
Vårby IK
2:28.14710
+46.4550
49
H 12
Arvid Andersson
Vårby IK
2:30.14930
+48.4770
50
D 10
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:31.15000
+49.4840
50
D 12
Ida Hallin
Husums IF SK
2:31.15000
+49.4840
52
D 12
Penny Spets
Vårby IK
2:31.15050
+49.4890
53
H 10
Hugo Sondell
Hägglunds Ski Team SK
2:32.15120
+50.4960
54
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
2:35.15400
+53.5240
55
D 10
Klara Sondell
Vårby IK
2:35.15470
+54.5310
56
H 10
Sebastian Salomonsson
Hägglunds Ski Team SK
2:36.15530
+54.5370
57
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
2:36.15560
+55.5400
58
D 12
Linn Melin
Sidensjö IK
2:36.15570
+55.5410
59
D 10
Signe Leiknes
Sollefteå Skidor IF
2:37.15670
+56.5510
60
D 10
Ella Forsberg
Vårby IK
2:37.15680
+56.5520
61
H 10
Leo Nordin
Vårby IK
2:38.15790
+57.5630
62
H 10
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
2:41.16050
+59.5890
63
D 10
Ebba Lindström
Husums IF SK
2:42.16100
+1:00.5940
64
D 10
Ronja Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:42.16140
+1:00.5980
65
D 12
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
2:44.16390
+1:03.6230
66
D 12
Alva Byström
Sidensjö IK
2:49.16860
+1:08.6700
67
D 10
Evelina Jonsson
Nätra SK
2:50.16930
+1:08.6770
68
H 10
Emil Hirvelä
Vårby IK
2:51.17020
+1:09.6860
69
D 10
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
2:51.17050
+1:09.6890
70
D 10
Ester Sundberg
Sidensjö IK
2:54.17350
+1:12.7190
70
D 10
Emmy Gustafsson
Vårby IK
2:54.17350
+1:12.7190
72
D 10
Klara Olofsson
Vårby IK
3:00.17900
+1:18.7740
72
D 10
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
3:00.17900
+1:18.7740
74
H 10
Elias Häggström
Vårby IK
3:01.18000
+1:19.7840
75
D 10
Linna Dynesius
Nätra SK
3:03.18280
+1:22.8120
76
D 10
Emma Perbo
Hägglunds Ski Team SK
3:07.18620
+1:25.8460
77
H 10
Elton Sundquist
Vårby IK
3:07.18690
+1:26.8530
78
D 10
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
3:18.19780
+1:37.9620
79
H 10
William Backlund
Sidensjö IK
3:21.20020
+1:39.9860
80
H 10
Edvin Olofsson
Vårby IK
3:24.20360
+1:43.10200
81
D 10
Elise Andersson
Sidensjö IK
3:25.20420
+1:43.10260
82
D 10
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
3:27.20660
+1:46.10500
83
H 10
William Bylin
Vårby IK
3:44.22370
+2:03.12210
84
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
3:52.23140
+2:10.12980
85
D 10
Alicia Tullnär
Hägglunds Ski Team SK
3:57.23670
+2:16.13510
86
D 10
Tilde Westin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
86
H 10
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
86
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
23:59:59.8639800
86
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
86
H 12
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
86
H 12
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800