Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skövde City Ski 2017
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eric Jansson
Tranemo IF
2
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3
Petter Persson
Borås SK
4
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
5
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
6
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
7
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
8
Alexander Svensson
Äspereds IF
D 20
1.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
3
Johanna Johansson
Tranemo IF
4
Amanda Johansson
Tranemo IF
5
Maja Wiik
Tvärreds IF
6
Ellen Svensson
Borås SK
7
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
D 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Björk
IFK Skövde SK
2
Kristina Finnskog
Tranemo IF
3
Alice Widholm
Lidköpings VSK
4
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
5
Mirjam Inemyr
Istrums SK
6
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
7
Thea Tanhua
IFK Skövde SK
8
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
9
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
10
Ida Abrahamson
Äspereds IF
11
Stina Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
12
Alice Nossler
Tidaholm SOK Sisu
13
Emma Bengtsson
Tranemo IF
14
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
15
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
16
Anna Wennerholm
Falköpings AIK SK
D 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Felicia Norrby
Tranemo IF
2
Maja Högfeldt
Borås SK
3
Cora Badh
Falköpings AIK SK
4
Malin Hörstedt
Tranemo IF
5
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
6
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
H 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
2
Adrian Skiöld
Borås GIF
3
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
4
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
5
Harald Ekenberg
IK Stern
6
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
7
Melker Hendén
Ulricehamns IF
8
Simon Claesson
Ulricehamns IF
9
David Musslinder
Falköpings AIK SK
10
Edvin Högman
Ulricehamns IF
11
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
12
Albin Nyqvist
OK Landehof
13
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
14
Kalle Inemyr
Istrums SK
15
Eskil Peterson
Borås GIF
16
Filip Lyckelid
Borås GIF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linus Rydin
Tranemo IF
2
Erik Backlund
Äspereds IF
3
Alfons Peterson
Borås GIF
4
Isak Lieback
Ulricehamns IF
5
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
6
Oskar Lundberg
Borås SK
7
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
8
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
9
Gustav Andersson
Borås SK
10
Axel Jernaeus
Äspereds IF
11
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
12
Erik Fransson
Borås SK
13
Gustav Nilsson
Äspereds IF
14
Jacob Edvardsson
Borås SK
D 10
0.65km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2
Vera Sandelin
IFK Skövde SK
3
Inez Ljungberg
Ulricehamns IF
4
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
5
Elin Quick
Falköpings AIK SK
6
Anna Johansson
Lidköpings VSK
7
Signe Lyckelid
Borås SK
D 12
0.65km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
2
Filippa Swärd
Tidaholm SOK Sisu
3
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
4
Nike Werner
IK Stern
5
Tilde Falao
Lidköpings VSK
6
Ida Gotting
Grönahögs IK
7
Ida Swärd
Tidaholm SOK Sisu
8
Alva Bengtsson
Tranemo IF
9
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
10
Towa Laagen
Lidköpings VSK
11
Ida Kristin Löngårdh
Ulricehamns IF
12
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
13
Ingrid Skiöld
Borås SK
14
Alice Klasson
Tidaholm SOK Sisu
H 10
0.65km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Olsson
Äspereds IF
2
Birk André Löngårdh
Ulricehamns IF
3
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
4
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
5
Måns Åkerlind
IFK Skövde SK
6
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
7
Melker Swärd
Tidaholm SOK Sisu
8
Emil Johansson
Borås GIF
9
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
10
Carl Sjögren
Tidaholm SOK Sisu
H 12
0.65km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carl Björk
IFK Skövde SK
2
Elias Nyqvist
OK Landehof
3
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
4
Linus Holmström
Borås GIF
5
Viktor Persson
Borås SK
6
John Andrén
Äspereds IF
7
Anton Weber
Borås GIF
8
Ludvig Åkvist
Borås GIF
9
Anton Olsson
Äspereds IF
10
Ivar Serrander
Borås GIF
11
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK