Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 19
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
1:50:25.662400
86.5p
2
Adam Steen
Axa SC
1:50:28.662700
+3.200
86.4p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:50:42.664100
+17.1600
86.2p
4
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
1:50:56.665500
+31.3000
86.0p
5
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:51:40.669900
+1:15.7400
85.3p
6
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:54:19.685800
+3:54.23300
83.0p
7
Elis Weslien
Nybro Ski
1:56:12.697100
+5:47.34600
81.4p
8
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:56:28.698700
+6:03.36200
81.2p
9
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:58:02.708100
+7:37.45600
79.9p
10
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:00:41.724000
+10:16.61500
77.9p
11
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:01:06.726500
+10:41.64000
77.6p
12
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:02:21.734000
+11:56.71500
76.6p
13
John Wikund
Stockholms RK
2:02:57.737600
+12:32.75100
76.2p
14
Patrik Lind
Tunafors SK
2:03:14.739300
+12:49.76800
76.0p
15
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:04:38.747700
+14:13.85200
75.0p
16
Simon Sveder
Hällefors SK
2:10:20.781900
+19:55.119400
71.2p
17
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:12:41.796000
+22:16.133500
69.8p
18
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:13:53.803200
+23:28.140700
69.1p
19
David Samuelsson
Axa SC
2:15:28.812700
+25:03.150200
68.1p
20
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:18:31.831000
+28:06.168500
66.4p
21
David Hollsten
Rehns BK
2:19:38.837700
+29:13.175200
65.8p
22
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:21:11.847000
+30:46.184500
65.0p
23
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:21:24.848300
+30:59.185800
64.9p
24
Jonas Adolfsson
SK Bore
2:22:24.854300
+31:59.191800
64.4p
25
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:22:28.854700
+32:03.192200
64.3p
26
Isak Forsberg
Umara SC
2:22:37.855600
+32:12.193100
64.2p
27
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:26:10.876900
+35:45.214400
62.5p
28
Daniel Larsson
Norrköpings SK
2:26:40.879900
+36:15.217400
62.2p
29
Jimmy Axelsson Karlqvist
Axa SC
2:29:13.895200
+38:48.232700
61.0p
30
Carl-johan Larsson
Tibro OK
2:29:43.898200
+39:18.235700
60.8p
31
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:30:49.904800
+40:24.242300
60.3p
32
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:30:52.905100
+40:27.242600
60.3p
33
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:32:19.913800
+41:54.251300
59.6p
34
Joakim Koski
Axa SC
2:32:31.915000
+42:06.252500
59.5p
35
Johan Håkansson
Wedevågs IF
2:33:08.918700
+42:43.256200
59.3p
36
Jesper Hellström
Axa SC
2:34:31.927000
+44:06.264500
58.7p
37
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:35:17.931600
+44:52.269100
58.3p
38
Per Anders Olofsson
Oxvretens SK
2:36:52.941100
+46:27.278600
57.7p
39
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
2:37:34.945300
+47:09.282800
57.4p
40
Oskar Käll
Norrköpings SK
2:39:05.954400
+48:40.291900
56.8p
41
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:41:42.970100
+51:17.307600
55.8p
42
Simon Viitanen
Hällefors SK
2:43:11.979000
+52:46.316500
55.2p
43
Jonas Janegren
Karlslunds IF SF
2:45:51.995000
+55:26.332500
54.2p
44
Jonas Dahlgren
Axa SC
2:49:17.1015600
+58:52.353100
53.0p
45
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
2:50:04.1020300
+59:39.357800
52.7p
46
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:53:10.1038900
+1:02:45.376400
51.7p
47
Fredrik Andersson
Wedevågs IF
2:53:41.1042000
+1:03:16.379500
51.5p
48
Mats Bäckström
Karlslunds IF SF
2:54:44.1048300
+1:04:19.385800
51.1p
49
Henry Fröcklin
Linköpings SK
3:00:46.1084500
+1:10:21.422000
49.2p
50
Petter Wikström
Karlslunds IF SF
3:01:30.1088900
+1:11:05.426400
49.0p
51
Jonatan Larsson
Axa SC
3:02:24.1094300
+1:11:59.431800
48.8p
52
Andreas Rosén
Axa SC
3:06:54.1121300
+1:16:29.458800
47.5p
53
Joel Roos
Norrköpings SK
3:10:31.1143000
+1:20:06.480500
46.5p
54
Victor Jansson
Sundbybergs IK
3:11:27.1148600
+1:21:02.486100
46.2p
55
Douglas Holmstrand
No Club
3:22:06.1212500
+1:31:41.550000
43.6p
56
Erik Hedberg
Västerås Skidklubb
3:22:13.1213200
+1:31:48.550700
43.5p
57
Niklas Österman
Berber IS
3:25:34.1233300
+1:35:09.570800
42.8p
58
Simon Eklund
Axa SC
3:40:33.1323200
+1:50:08.660700
39.6p
59
Trolle Sahlström
Stockholm LK
3:55:15.1411400
+2:04:50.748900
36.9p
60
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
4:00:09.1440800
+2:09:44.778300
36.1p
61
Johan Skalin
Axa SC
4:09:55.1499400
+2:19:30.836900
34.6p
-
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
23:59:58.8639700
-
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Albin Götborg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Oscar Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Josef Lindqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Crelle Ekstrand
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)