Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Ragnar Bragvin Andresen
Njaardteam Jobzone
21:18.127700
89.6p
2
H 21
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
21:40.129900
+22.2100
88.1p
3
H 21
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
22:06.132500
+48.4700
86.4p
4
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
22:29.134800
+1:11.7000
84.9p
5
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
23:29.140800
+2:11.13000
81.3p
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
15:37.93600
85.1p
2
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
16:11.97000
+34.3300
82.2p
3
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
16:15.97400
+38.3700
81.8p
4
H 18
Alfred Nilsson
Filipstads SF
16:51.101000
+1:14.7300
78.9p
5
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
17:02.102100
+1:25.8400
78.1p
5
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
17:02.102100
+1:25.8400
78.1p
7
H 18
Loke Östangård
Eksjö SOK
17:08.102700
+1:31.9000
77.6p
8
D 18
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
18:13.109200
+2:36.15500
73.0p
9
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
18:48.112700
+3:11.19000
70.7p
10
D 18
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
19:06.114500
+3:29.20800
69.6p
11
D 18
Tilda Jacobsson
Rembo IK
19:15.115400
+3:38.21700
69.1p
12
D 18
Nora Jacobsson
Rembo IK
19:19.115800
+3:42.22100
68.8p
13
D 20
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
19:23.116200
+3:46.22500
68.6p
14
D 18
Alicia Jansson
Filipstads SF
19:50.118900
+4:13.25200
67.0p
15
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
20:53.125200
+5:16.31500
63.7p
16
D 18
Sofia Johansson
Bengtsfors Bois
20:59.125800
+5:22.32100
63.4p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
10:57.65600
2
H 16
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
11:03.66200
+6.500
3
H 16
Isak Garfvé
IFK Mora SK
11:10.66900
+13.1200
4
H 16
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
11:12.67100
+15.1400
5
H 16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
11:14.67300
+17.1600
6
H 16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
11:17.67600
+20.1900
7
H 16
Per Jutterström
IFK Mora SK
11:25.68400
+28.2700
8
H 16
Albin Berger
Domnarvets GOIF
11:38.69700
+41.4000
9
H 21 Motion
Mikael Söderlund
Falu IK
11:54.71300
+57.5600
66.3p
10
H 16
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
11:55.71400
+58.5700
11
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
12:00.71900
+1:03.6200
12
H 16
Edvard Nilsson
Filipstads SF
12:06.72500
+1:09.6800
12
H 16
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
12:06.72500
+1:09.6800
14
H 16
Erik Larsson
IFK Mora SK
12:12.73100
+1:15.7400
15
H 16
Martin Elmvall
Högbo GOIF
12:16.73500
+1:19.7800
16
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
12:22.74100
+1:25.8400
17
D 16
Ella Georgsson
Högbo GOIF
12:34.75300
+1:37.9600
18
D 16
Gabriella Thors
Malungs IF
12:45.76400
+1:48.10700
19
D 16
Tilda Ström
Dala-Järna IK
12:47.76600
+1:50.10900
20
D 16
Klara Andersson
Dala-Järna IK
12:59.77800
+2:02.12100
21
H 16
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
13:16.79500
+2:19.13800
22
D 16
Märta Anderson
Dala-Järna IK
13:17.79600
+2:20.13900
23
D 16
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
13:22.80100
+2:25.14400
23
D 16
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
13:22.80100
+2:25.14400
25
D 16
Emma Eriksson
Filipstads SF
13:39.81800
+2:42.16100
26
D 16
Linnea Sjödin
Rembo IK
13:54.83300
+2:57.17600
27
H 16
Zacka Brouneus
Gävle SK
15:45.94400
+4:48.28700
28
D 16
Alma Sand
IFK Grängesberg SK
21:13.127200
+10:16.61500
3.3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Hugo Ström
Dala-Järna IK
9:12.55100
2
H 14
Bosse Lövgren
Falu IK
9:16.55500
+4.300
3
H 14
Albin Gezelius
IFK Mora SK
9:28.56700
+16.1500
4
H 14
Albin Augustsson
Källbottens IK
9:44.58300
+32.3100
4
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
9:44.58300
+32.3100
6
H 14
Markus Melén
Falu IK
9:52.59100
+40.3900
7
H 14
Jacob Larsson
IFK Mora SK
9:54.59300
+42.4100
7
H 14
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
9:54.59300
+42.4100
9
D 14
Malin Oskarsson
SK Leksand
9:55.59400
+43.4200
10
D 14
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
9:57.59600
+45.4400
11
D 14
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:58.59700
+46.4500
12
H 14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
10:07.60600
+55.5400
13
D 14
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:13.61200
+1:01.6000
13
H 14
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
10:13.61200
+1:01.6000
15
D 14
Ida Garfvè
IFK Mora SK
10:23.62200
+1:11.7000
16
D 14
Matilda Bandefur
Idre SK
10:25.62400
+1:13.7200
17
H 14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
10:27.62600
+1:15.7400
18
H 14
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
10:31.63000
+1:19.7800
19
D 14
Ellen Björk
Orsa SK
10:47.64600
+1:35.9400
20
H 14
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
10:50.64900
+1:38.9700
21
D 14
Stina Nilsson
Rembo IK
10:53.65200
+1:41.10000
22
D 14
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
11:02.66100
+1:50.10900
23
D 14
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
11:04.66300
+1:52.11100
24
H 14
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
11:06.66500
+1:54.11300
25
D 14
Greta Perers
IFK Hedemora SK
11:26.68500
+2:14.13300
26
H 14
Anton Andersson
Falu IK
11:30.68900
+2:18.13700
27
H 14
Simon Larsson
Dala-Järna IK
11:50.70900
+2:38.15700
28
H 14
Anton Fors
Dala-Järna IK
11:58.71700
+2:46.16500
29
D 14
Vilma Larsson
Norabygdens SK
12:15.73400
+3:03.18200
30
D 14
Greta Munters
Dala-Järna IK
12:18.73700
+3:06.18500
31
D 14
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
12:27.74600
+3:15.19400
32
D 14
Jessica Borg
Storvreta IK
12:28.74700
+3:16.19500
33
H 14
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
13:19.79800
+4:07.24600
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
6:21.38000
2
H 12
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
6:26.38500
+5.400
3
H 12
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
6:29.38800
+8.700
4
H 12
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
6:33.39200
+12.1100
5
D 12
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
6:38.39700
+17.1600
5
H 12
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
6:38.39700
+17.1600
7
H 12
Vilmer Hylén
Falu IK
6:53.41200
+32.3100
8
D 12
Alva Ersson
IFK Mora SK
6:56.41500
+35.3400
8
H 12
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
6:56.41500
+35.3400
10
D 12
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
6:57.41600
+36.3500
11
H 12
Anton Unger
Falu IK
7:05.42400
+44.4300
12
D 12
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
7:06.42500
+45.4400
13
H 12
Malte Söderlund
Falu IK
7:14.43300
+53.5200
14
H 12
Vilgot Eriksson
SK Leksand
7:15.43400
+54.5300
15
D 12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
7:21.44000
+1:00.5900
16
H 12
Alexander Svahn
IFK Mora SK
7:37.45600
+1:16.7500
17
D 12
Philippa Eriksson
Filipstads SF
7:39.45800
+1:18.7700
18
H 12
Melvin Löfgren
Falu IK
7:58.47700
+1:37.9600
19
H 12
Oskar Bergman
IFK Mora SK
8:01.48000
+1:40.9900
20
D 12
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
8:20.49900
+1:59.11800
21
D 12
Klara Eriksson
Högbo GOIF
8:33.51200
+2:12.13100
22
D 12
Wilma Olofsson
Malungs IF
8:43.52200
+2:22.14100
23
D 12
Frida Tynell
Falu IK
8:51.53000
+2:30.14900
24
D 12
Nina Jutterström
IFK Mora SK
9:10.54900
+2:49.16800
25
D 12
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
11:29.68800
+5:08.30700
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
6:34.39300
2
H 10
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
6:37.39600
+3.200
3
H 10
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
6:44.40300
+10.900
4
D 10
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
6:57.41600
+23.2200
5
D 10
Fanny Jansson
Filipstads SF
7:06.42500
+32.3100
6
H 10
Fabian Larsson
Norabygdens SK
7:08.42700
+34.3300
7
D 10
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
7:17.43600
+43.4200
8
H 10
Albin Löv
Domnarvets GOIF
7:31.45000
+57.5600
9
D 10
Maja Mases
Domnarvets GOIF
7:54.47300
+1:20.7900
10
H 10
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
7:55.47400
+1:21.8000
11
D 10
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
8:09.48800
+1:35.9400
12
H 10
David Elmwall
Högbo GOIF
8:17.49600
+1:43.10200
13
D 10
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
8:24.50300
+1:50.10900
14
D 10
Elin Fors
Dala-Järna IK
8:32.51100
+1:58.11700
15
H 10
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
8:38.51700
+2:04.12300
16
D 10
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
8:42.52100
+2:08.12700
17
H 10
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
8:57.53600
+2:23.14200
18
H 10
Max Vestman
IFK Hedemora SK
9:06.54500
+2:32.15100
19
D 10
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
9:38.57700
+3:04.18300
20
D 10
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
10:18.61700
+3:44.22300
21
D 10
Ella Sand
IFK Grängesberg SK
10:21.62000
+3:47.22600
22
H 10
Erik Lundback
Stora Tuna IK SK
15:16.91500
+8:42.52100
23
H 10
LI Emil Eklund
Stora Tuna IK SK
16:05.96400
+9:31.57000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)