Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor
1
Magnus Larsson
Msok
1:02:07.372610
61.2p
2
Filippa Johansson
Jönköpings OK
1:09:31.417056
+7:24.44346
54.7p
3
DAVID BENGTSSON
No Club
1:12:56.437550
+10:49.64840
52.1p
4
Kristin Nordqvist
Eksjö SOK
1:16:27.458613
+14:20.85903
49.7p
5
Peter Jonsson
IFK Tidaholm
1:18:18.469719
+16:11.97009
48.6p
6
Torbjörn vågstedt
Tidaholm
1:20:10.480950
+18:03.108240
47.4p
7
THOMAS HJERT
Falköpings AIK SK
1:22:26.494593
+20:19.121883
46.1p
8
Josefin Wictorinus
Yuppie Ski Club
1:27:37.525640
+25:30.152930
43.4p
9
Helena Jonebrant
Göteborg
1:28:03.528229
+25:56.155519
43.2p
10
Marcus Nero
Huskvarna
1:29:56.539500
+27:48.166790
42.3p
11
David Norburg
Bankeryds Skid o Mk
1:29:58.539728
+27:51.167018
42.3p
12
Sofie Norburg
IF Hallby SOK
1:30:01.540039
+27:54.167329
42.2p
13
Ann-Catherine Ericson
Triathlon Väst
1:30:05.540426
+27:58.167716
42.2p
14
Anders Wällstedt
Tidaholm
1:30:44.544377
+28:37.171667
41.9p
15
EMMA LYNGBY LARSEN
Danmarks Kajaklandshold
1:30:47.544626
+28:40.171916
41.9p
16
Rolf Hagstedt
Ekebäck
1:31:29.548830
+29:22.176120
41.6p
17
Henrik Larsson
Mölndal
1:32:14.553330
+30:07.180620
41.2p
18
Anna Wretling Clarin
Jönköpings OK
1:32:18.553706
+30:10.180996
41.2p
19
Ulf Nero
Huskvarna
1:34:20.565914
+32:13.193204
40.3p
20
Einar Johard
Stockholm
1:34:31.567045
+32:24.194335
40.2p
21
Pia Albemo
Falköping
1:34:33.567293
+32:26.194583
40.2p
22
Björn Liljengren
OK Norrvirdarna
1:34:38.567780
+32:31.195070
40.2p
23
Stefan Hildingsson
Sandhem
1:34:42.568121
+32:35.195411
40.1p
24
Liselotte Lövberg
Hestra IF
1:34:47.568626
+32:40.195916
40.1p
25
Charlotte Dahl
Hestra IF
1:34:51.569093
+32:44.196383
40.1p
26
Weine Gustavsson
Skillingaryds FK
1:37:02.582138
+34:55.209428
39.2p
27
Lena Gidlund Eckerlid
Falköping
1:37:58.587769
+35:51.215059
38.8p
28
Andreas Klasson
Uddevalla SK
1:39:59.599857
+37:52.227147
38.0p
29
Patrik Lindqvist
No Club
1:40:21.602087
+38:14.229377
37.9p
30
Mats Axelsson
Lekeryd
1:40:32.603177
+38:25.230467
37.8p
31
Karolina Björk
Jönköping
1:40:35.603423
+38:28.230713
37.8p
32
Leif Bengtsson
Mörrum
1:40:58.605746
+38:51.233036
37.7p
33
Fredrik Appelqvist
SOK Knallen
1:42:44.616381
+40:37.243671
37.0p
34
Elin Nordek
Jönköpings SLK
1:43:48.622765
+41:41.250055
36.6p
35
Johan Eskilsson
Bankeryds Skid o Mk
1:44:00.623987
+41:53.251277
36.5p
36
Roger Johansson
Habo
1:45:17.631629
+43:10.258919
36.1p
37
max svensson
Åhus Resort
1:45:26.632530
+43:19.259820
36.1p
38
Rune Strand
Linköping
1:46:32.639117
+44:25.266407
35.7p
39
Madeleine Stark
Kullavik IF
1:47:22.644107
+45:14.271397
35.4p
40
Maria Lindskog
Vallda
1:47:25.644425
+45:18.271715
35.4p
41
Marja Hammarstrand
Mölnlycke IF
1:49:48.658746
+47:41.286036
34.6p
42
karin johansson
Onsala
1:51:41.670059
+49:34.297349
34.0p
43
Frederik Storgaard
København SK
1:54:11.685044
+52:04.312334
33.3p
44
Mats Christensson
Malmö
1:54:56.689504
+52:48.316794
33.1p
45
Marianne Lindgren
IK Hakarpspojkarna
1:55:03.690232
+52:56.317522
33.0p
46
Nellie Karlsson
Habo
1:55:05.690421
+52:58.317711
33.0p
47
Helene Kanter
Lugi SK
1:57:38.705756
+55:31.333046
32.3p
48
Johanna Kindlund
Torslanda
2:00:01.720037
+57:54.347327
31.7p
49
Katarina Holmström
Ödåkra
4:22:29.1574824
+3:20:22.1202114
14.5p
-
Helena Helgemo
Kävlinge
23:59:58.8639700
-
Linnéa Näsén
Ängelholm
23:59:58.8639700
-
Sofia Arneke Isaksson
Angered
23:59:59.8639800
-
Agneta Franze
OK Vivill
23:59:59.8639800
-
Maria Fridén
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
-
Marie Henningsson
Angered
23:59:59.8639800
-
Annika Johansson
Habo
23:59:59.8639800
-
Charlotte Lundqvist
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Moa Persson
Hestra IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)