Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Storvretaloppet
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
11.2km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
25:47.154640
80.6p
2
H 21
Nils Ohlsen
Bålsta SK
25:48.154700
+0
80.6p
3
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
25:48.154750
+1.10
80.5p
4
H 35
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
25:49.154810
+1.70
80.5p
5
H 20
Karl Ingard
IK Rex
25:52.155190
+5.450
80.2p
6
H 18
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
25:53.155230
+5.490
80.2p
7
H 21
Emil Eriksson
Tierps IF
25:53.155280
+6.540
80.1p
8
H 35
Björn Winell
Storvreta IK
27:34.165370
+1:47.10630
73.2p
9
H 18
Johan Lüning
Bålsta SK
27:51.167050
+2:04.12310
72.1p
10
H 35
Erik Adeler
Nacka Värmdö SK
27:52.167130
+2:04.12390
72.1p
11
H 45
Guy Utter
Arlanda-Märsta SK
27:53.167280
+2:06.12540
72.0p
12
H 35
Erik Arnland
Storvreta IK
27:54.167300
+2:06.12560
72.0p
13
H 35
Andreas Berthagen
Storvreta IK
27:54.167380
+2:07.12640
71.9p
14
H 35
Fredrik Ström
Bålsta SK
27:56.167590
+2:09.12850
71.8p
15
H 45
Ulf Tingström
Föreningen IKJ Haninge
27:57.167610
+2:09.12870
71.8p
16
H 45
Adam Hurynowicz
Knutby IF
27:59.167880
+2:12.13140
71.6p
17
H 35
Jonas Strandell
Vassunda IF
28:00.167940
+2:13.13200
71.6p
18
H 35
Tommy Vikman
Gimo IF SK
28:01.168060
+2:14.13320
71.5p
19
H 45
Jerker Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
28:24.170300
+2:36.15560
70.2p
20
H 45
Mårten Lindskog
Föreningen IKJ Haninge
28:47.172640
+3:00.17900
68.8p
21
H 45
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
28:49.172880
+3:02.18140
68.7p
22
H 18
Oskar Löfström
Månkarbo IF
29:06.174570
+3:19.19830
67.8p
23
H 35
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
29:12.175130
+3:24.20390
67.5p
24
H 45
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
29:17.175680
+3:30.20940
67.2p
25
H 35
Per Blomgren
Vassunda IF
29:28.176750
+3:41.22010
66.6p
26
H 35
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
29:32.177150
+3:45.22410
66.4p
27
H 20
Jacob Persson
IK Rex
29:39.177840
+3:52.23100
66.0p
28
H 45
Oskar Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
31:19.187890
+5:32.33150
61.2p
29
H 45
Thomas Foxegård
IK Rex
32:41.196090
+6:54.41350
57.8p
30
H 21
Andreas Wenngren
Östervåla IF
33:15.199480
+7:28.44740
56.5p
31
H 21
Niklas Wenngren
Östervåla IF
36:22.218160
+10:35.63420
50.2p
32
H 45
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
36:57.221640
+11:10.66900
49.2p
33
H 45
Roger Wilde
IK Rex
36:58.221740
+11:11.67000
49.2p
34
H 45
Jakob Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
5.6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Måns Skoglund
Täby IS SK
12:58.77750
2
H 16
Calle Rune
Täby IS SK
12:58.77770
+0
3
H 16
Karl Grywenz
Storvreta IK
13:01.78060
+3.210
4
H 16
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
13:05.78410
+6.560
5
H 16
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
13:05.78460
+7.610
6
H 16
David Borg
Täby IS SK
13:07.78600
+8.750
7
H 16
David Sjöberg
Gimo IF SK
13:08.78790
+10.940
8
H 16
David Melin
Gimo IF SK
13:50.82980
+52.5130
9
D 16
Olivia Lavén
Täby IS SK
14:16.85590
+1:18.7740
10
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:17.85610
+1:18.7760
11
D 16
Julia Löfström
Månkarbo IF
14:18.85760
+1:20.7910
12
H 16
Hampus Claesson
Öregrunds IK
14:21.86040
+1:22.8190
13
D 21
Elin Karlsson
OK Borgen
14:22.86130
+1:23.8280
57.4p
14
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
14:24.86350
+1:26.8500
57.2p
15
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
14:45.88460
+1:47.10610
55.8p
16
H 16
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
14:58.89740
+1:59.11890
17
H 16
Petter Bengtsson
Storvreta IK
15:11.91030
+2:12.13180
18
H 16
Ludwig Sandberg
IK Rex
15:11.91040
+2:12.13190
19
D 16
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
15:12.91100
+2:13.13250
20
H 16
Samuel Linde
Månkarbo IF
15:21.92000
+2:22.14150
21
H 16
Alvar Melin
Föreningen IKJ Haninge
15:51.95050
+2:53.17200
22
D 16
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
15:54.95370
+2:56.17520
23
D 16
Alma Nordström
Vassunda IF
15:55.95410
+2:56.17560
24
H 16
Isak Sjökvist
Gimo IF SK
16:04.96310
+3:05.18460
25
D 21
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
16:09.96870
+3:11.19020
51.0p
26
D 21
Anna Åberg
Föreningen IKJ Haninge
16:42.100100
+3:43.22250
49.4p
27
D 16
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
17:02.102100
+4:03.24250
28
D 16
Lisa Åkerlöf
Valbo Aif
17:42.106120
+4:43.28270
29
D 16
Hanna Rydén
Öregrunds IK
17:43.106290
+4:45.28440
30
D 16
Ellen Bylund
Gimo IF SK
18:37.111660
+5:39.33810
31
D 16
Mikaela Wendt
Bålsta SK
19:38.117720
+6:39.39870
32
D 21
Matilda Funke Jansson
Tierps IF
21:33.129250
+8:35.51400
38.2p
33
D 16
Alva Jonsson
Vassunda IF
22:36.135520
+9:37.57670
34
D 21
Malin Funke Jansson
Tierps IF
23:13.139250
+10:15.61400
35.5p
35
H 16
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:59.8639800
35
H 16
Johannes Josefsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
35
D 16
Tilde Boström
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
35
D 18
Gry Kyllingstad
Häverödals SK
23:59:59.8639800
2.8km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
7:11.43000
2
H 14
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
7:13.43230
+2.130
3
D 14
Erika Lavén
Täby IS SK
7:16.43590
+5.490
4
H 14
Edvin Schön
Storvreta IK
7:19.43810
+8.710
5
D 14
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
7:23.44230
+12.1130
6
H 14
Lukas Karlberg
IK Rex
7:31.45010
+20.1910
7
H 14
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
7:34.45300
+23.2200
8
H 14
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:34.45330
+23.2230
9
H 14
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
7:42.46140
+31.3040
10
H 14
Calle Eriksson
Bålsta SK
7:52.47120
+41.4020
11
H 14
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
7:52.47160
+41.4060
12
H 14
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
7:54.47300
+43.4200
13
H 14
Simon Claesson
Öregrunds IK
7:54.47310
+43.4210
14
H 12
Erik Nederheim
Täby IS SK
7:58.47760
+47.4660
15
D 14
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
8:03.48230
+52.5130
16
D 14
Alva Adill
Öregrunds IK
8:04.48300
+53.5200
17
D 14
Lykke Kyllingstad
Häverödals SK
8:04.48370
+53.5270
18
D 14
Stina Sandegård
Valbo Aif
8:07.48690
+56.5590
19
D 14
Tilde Josefsson
Täby IS SK
8:08.48760
+57.5660
20
H 14
Vigor Aastrup
Täby IS SK
8:08.48790
+57.5690
21
H 14
Axel Rustas
Storvreta IK
8:11.49020
+1:00.5920
22
H 14
Viktor Jemth
Storvreta IK
8:11.49080
+1:00.5980
23
H 14
Lukas Söderqvist
Storvreta IK
8:12.49140
+1:01.6040
24
H 14
Johan Thulin
Bålsta SK
8:13.49210
+1:02.6110
25
H 14
Eskil Friberg
Vassunda IF
8:18.49790
+1:07.6690
26
H 12
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
8:30.50970
+1:19.7870
27
D 14
HIlma Claesson
Tumba-mälarhöjden OK
8:32.51160
+1:21.8060
28
D 14
Tyra Forsberg
Valbo Aif
8:32.51190
+1:21.8090
29
D 14
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
8:35.51400
+1:24.8300
30
D 14
Emmi Nyberg
Bälinge IF
8:35.51430
+1:24.8330
31
D 12
Emelie Melin
Tierps IF
8:39.51870
+1:28.8770
32
H 12
Tore Sandegård
Valbo Aif
8:39.51890
+1:28.8790
33
D 14
Frida Jansson
Öregrunds IK
8:40.51900
+1:29.8800
34
H 12
Allan Wahlström
Bålsta SK
8:46.52590
+1:35.9490
35
H 12
Simon Sandberg
IK Rex
8:48.52740
+1:37.9640
36
H 14
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
8:51.53050
+1:40.9950
37
D 12
Frida Melin
Gimo IF SK
8:52.53100
+1:41.10000
38
H 12
Filip Karlsson
Månkarbo IF
8:52.53150
+1:41.10050
39
H 12
Simon Stridh
Skogsluffarnas OK
8:52.53190
+1:41.10090
40
H 14
Albin Värnebjörk
Månkarbo IF
8:53.53280
+1:42.10180
41
H 12
Melker Westerlund
Häverödals SK
8:55.53460
+1:44.10360
42
D 14
Greta Lind
Täby IS SK
9:00.53930
+1:49.10830
43
H 12
Albin Jeleby
Häverödals SK
9:01.54010
+1:50.10910
44
H 12
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
9:01.54040
+1:50.10940
45
D 12
Tuva Åhlen
Vassunda IF
9:03.54200
+1:52.11100
46
H 14
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
9:03.54240
+1:52.11140
47
H 12
Theo Ingemarsson
Månkarbo IF
9:03.54270
+1:52.11170
48
H 12
Emil Åberg
Storvreta IK
9:04.54320
+1:53.11220
49
D 12
Agnes Josefsson
Täby IS SK
9:04.54380
+1:53.11280
50
H 12
Edvin Tögenmark
OK Linné
9:06.54540
+1:55.11440
51
H 12
Noah Rådmark
Täby IS SK
9:08.54700
+1:57.11600
52
H 14
Felix Skelander
Bålsta SK
9:10.54950
+1:59.11850
53
D 12
Agnes Jansson
IK Rex
9:21.56090
+2:10.12990
54
H 14
Anders Björk
IK Rex
9:26.56590
+2:15.13490
55
H 14
Adam Flermoen
Bålsta SK
9:29.56870
+2:18.13770
56
H 14
Anton Fredin
Bålsta SK
9:38.57720
+2:27.14620
57
D 12
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
9:51.59030
+2:40.15930
58
H 12
Johan Löfström
Månkarbo IF
9:51.59080
+2:40.15980
59
D 14
Engla Boström
Gimo IF SK
9:53.59260
+2:42.16160
60
H 12
Jonas Umegård
Brottby SK
9:54.59380
+2:43.16280
61
D 12
Hedvig Lindqvist
IK Rex
10:01.60020
+2:50.16920
62
H 12
Edvin Renholm
Storvreta IK
10:05.60430
+2:54.17330
63
H 14
Elias Johansson
Mälarö SOK
10:06.60500
+2:55.17400
63
D 14
Evelina Granefjäll
Bälinge IF
10:06.60500
+2:55.17400
65
D 12
Judith Forsberg
Valbo Aif
10:07.60630
+2:56.17530
66
D 12
Emmy Roos
IF Thor
10:11.61090
+3:00.17990
67
D 14
Linnea Nordström
Vassunda IF
10:12.61140
+3:01.18040
68
D 12
Stina Ylipää
Mälarö SOK
10:15.61410
+3:04.18310
69
D 12
Irma Lind
Täby IS SK
10:18.61700
+3:07.18600
70
D 12
Lilja Wärnsberg
Jumkils IF
10:21.62090
+3:10.18990
71
D 14
Amanda Fredriksson
Häverödals SK
10:27.62620
+3:16.19520
72
H 12
Rasmus Håkanson
Storvreta IK
10:41.64030
+3:30.20930
73
H 12
Rikard Eriksson
Storvreta IK
10:43.64200
+3:32.21100
74
H 12
Albin Bolund
Storvreta IK
10:59.65800
+3:48.22700
75
D 14
Dorothea Petersson
Storvreta IK
11:00.65900
+3:49.22800
76
D 12
Julia Eriksson
Tierps IF
12:24.74330
+5:13.31230
77
D 12
Lovisa Granefjäll
Bälinge IF
12:43.76270
+5:32.33170
78
H 12
Viktor Petersson
Storvreta IK
23:59:58.8639700
79
H 12
Johannes Lundstein
Storvreta IK
23:59:59.8639800
79
H 12
Gustav Skogsjö
Skogsluffarnas OK
23:59:59.8639800
79
D 12
Moa Söderqvist
Storvreta IK
23:59:59.8639800
79
H 14
Joel Owén
Valbo Aif
23:59:59.8639800
79
H 14
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
79
H 14
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
79
D 14
Jessica Borg
Storvreta IK
23:59:59.8639800
79
D 14
Greta Söderberg
Tierps IF
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Anton Adill
Öregrunds IK
4:56.29550
2
H 10
Olle Rune
Täby IS SK
5:07.30680
+11.1030
3
H 10
Love Tholander
Sundbybergs IK
5:13.31250
+17.1600
4
H 10
Vilmar Aastrup
Täby IS SK
5:15.31400
+18.1750
5
H 10
Erik Skoglund
Täby IS SK
5:18.31760
+22.2110
6
D 10
Alva Widegren
Mälarö SOK
5:38.33750
+42.4100
7
D 10
Ida Zeffer
Mälarö SOK
5:39.33810
+42.4160
8
H 10
Julius Eklund
IK Rex
5:40.33910
+43.4260
9
H 10
Anton Hedmark
Täby IS SK
5:40.33950
+44.4300
10
D 10
Saga Westerlund
Häverödals SK
5:45.34470
+49.4820
11
D 10
Stella Winell
Storvreta IK
5:46.34550
+50.4900
12
H 10
Junior Ylipää
Mälarö SOK
6:25.38450
+1:29.8800
13
D 10
Noomi Zeffer
Mälarö SOK
6:26.38550
+1:30.8900
14
H 10
Isak Josefsson
Täby IS SK
6:28.38750
+1:32.9100
15
H 10
Axel Vikman
lagunda aik
6:42.40130
+1:45.10480
16
D 10
Simone Moverare
Föreningen IKJ Haninge
6:48.40780
+1:52.11130
17
H 10
Henning Lindqvist
IK Rex
6:56.41590
+2:00.11940
18
H 10
Alexander Stub
Sundbybergs IK
7:01.42000
+2:04.12350
19
H 10
Gustav Virhammar
Storvreta IK
7:13.43210
+2:16.13560
20
H 10
Axel Högberg
Täby IS SK
7:18.43770
+2:22.14120
21
D 10
Ida Jansson
Öregrunds IK
7:19.43860
+2:23.14210
22
D 10
Hedda Fochsen
Täby IS SK
7:24.44310
+2:27.14660
23
D 10
Amilia Moverare
Föreningen IKJ Haninge
7:24.44330
+2:27.14680
24
D 10
Miriam Moverare
Föreningen IKJ Haninge
7:32.45130
+2:35.15480
25
D 10
Julia Melin
Tierps IF
7:35.45420
+2:38.15770
26
H 10
August Moberg
Storvreta IK
7:44.46370
+2:48.16720
27
H 10
Arvid Tögenmark
OK Linné
7:52.47100
+2:55.17450
28
D 10
Elvira Petersson
Storvreta IK
9:15.55440
+4:18.25790
29
H 10
Joel Hedenskog
IK Rex
10:37.63670
+5:41.34020
30
H 10
Markus Granefjäll
Bälinge IF
11:12.67130
+6:15.37480
31
H 10
Anton Åberg
Storvreta IK
13:48.82760
+8:52.53110
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)