Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2010-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:35:59.935850
89.7p
2
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
2:36:54.941310
+54.5360
89.1p
3
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:37:26.944500
+1:26.8550
88.7p
4
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:38:29.950840
+2:29.14890
88.0p
5
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:41:26.968540
+5:26.32590
86.1p
6
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
2:41:26.968550
+5:27.32600
86.1p
7
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:42:36.975590
+6:37.39640
85.4p
8
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:43:57.983670
+7:58.47720
84.6p
9
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:45:41.994090
+9:42.58140
83.6p
10
David Frisk
IFK Mora SK
2:47:41.1006050
+11:42.70100
82.4p
11
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:50:15.1021490
+14:16.85540
81.0p
12
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:56:48.1060730
+20:48.124780
77.5p
13
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
2:56:53.1061210
+20:53.125260
77.5p
14
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:58:35.1071420
+22:35.135470
76.6p
15
Jim Åhl
Bodens SK
3:00:21.1082000
+24:21.146050
75.8p
16
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
3:07:59.1127840
+31:59.191890
72.3p
17
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
3:08:17.1129620
+32:17.193670
72.1p
18
Thomas Lawaertz Rasmussen
København SK
3:09:55.1139460
+33:56.203510
71.4p
19
Kent Lundvall
Häverödals IF
3:11:11.1147030
+35:11.211080
70.9p
20
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
3:12:02.1152150
+36:03.216200
70.5p
21
Martin Rasmussen Lawaetz
København SK
3:13:01.1158050
+37:02.222100
70.1p
22
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
3:15:12.1171140
+39:12.235190
69.2p
23
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
3:17:15.1183410
+41:15.247460
68.4p
24
Jonas Nordström
Tullinge SK
3:20:19.1201860
+44:20.265910
67.2p
25
Fredrik Israelsson
Brovallens IF
3:22:35.1215490
+46:36.279540
66.4p
26
Fredrik Ericsson
Falun Borlänge SK
3:27:52.1247100
+51:52.311150
64.5p
27
Tommy Vikman
Gimo IF SK
3:28:02.1248120
+52:02.312170
64.4p
28
Johan Qviberg
Nacka Värmdö SK
3:28:44.1252360
+52:45.316410
64.2p
29
Pontus Nylander
Nacka Värmdö SK
3:29:22.1256180
+53:23.320230
64.0p
30
Christofer Salmen
Nacka Värmdö SK
3:30:12.1261190
+54:13.325240
63.7p
31
John Eriksson
Nacka Värmdö SK
3:32:01.1272070
+56:02.336120
63.1p
32
Arvid Claeson
Nacka Värmdö SK
3:33:22.1280140
+57:22.344190
62.6p
33
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
3:33:38.1281780
+57:39.345830
62.5p
34
Peder Andreáson
Nacka Värmdö SK
3:40:14.1321360
+1:04:15.385410
60.4p
35
Peter Sundén
Huddinge SK LF
3:40:23.1322260
+1:04:24.386310
60.4p
36
Ola Wallin
Svegs IK
3:41:28.1328790
+1:05:29.392840
60.1p
37
Robert Östberg
Hällbybrunns IF
3:42:46.1336510
+1:06:46.400560
59.7p
38
Axel Strandell
OK Linné
3:44:06.1344510
+1:08:06.408560
59.3p
39
Erik Wallin
Svegs IK
3:45:39.1353860
+1:09:40.417910
58.8p
40
Jan Lundqvist
Nacka Värmdö SK
3:46:41.1360060
+1:10:42.424110
58.5p
41
Mattias Lidén
Hammarby IF SF
3:48:31.1371090
+1:12:32.435140
58.0p
42
Henrik Öijer
Sågmyra SK
3:49:40.1377900
+1:13:40.441950
57.7p
43
Ronny Björn
Arvika IS
3:50:02.1380130
+1:14:02.444180
57.6p
44
Johan Thalin
Östervåla IF
3:50:07.1380670
+1:14:08.444720
57.5p
45
Magnus Nordström
Älvsjö AIK SOK
3:50:56.1385520
+1:14:56.449570
57.3p
46
David Samuelsson
IFK Västerås SK
3:52:02.1392140
+1:16:02.456190
57.0p
47
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
3:54:35.1407460
+1:18:36.471510
56.3p
48
Hans Ottersten
Brottby SK
3:54:37.1407650
+1:18:38.471700
56.3p
49
Olafur Helgason
Island
3:55:25.1412480
+1:19:26.476530
56.1p
50
Mathias Hugo-Esberg
IFK Kiruna
4:01:55.1451440
+1:25:55.515490
54.4p
51
Love Brovik
Sundbybergs IK
4:03:11.1459080
+1:27:12.523130
54.1p
52
Andreas Jonsson
Ockelbo SK
4:04:03.1464200
+1:28:03.528250
53.9p
53
Jonathan Lawaetz Rasmussen
København SK
4:07:30.1484960
+1:31:31.549010
53.1p
54
Samuel Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:07:30.1484970
+1:31:31.549020
53.1p
55
Jimmy Hammarlund
Åmots SK
4:12:08.1512730
+1:36:08.576780
52.0p
56
Johan Viktorsson
Sundbybergs IK
4:13:04.1518310
+1:37:04.582360
51.8p
57
Marko Pirttioja
Gävle SK
4:13:16.1519500
+1:37:16.583550
51.8p
58
Marcus Grundström
Sävar IK
4:26:04.1596380
+1:50:05.660430
49.0p
59
Jerk Rönnols
Linköpings OK
4:30:10.1620940
+1:54:10.684990
48.2p
60
Benjamin Rubin
Nacka Värmdö SK
4:32:00.1631950
+1:56:01.696000
47.9p
61
Sebastian Stime
No Club
4:47:13.1723280
+2:11:14.787330
45.1p
62
Patrik Werius
Axa SC
4:48:44.1732390
+2:12:45.796440
44.8p
63
Viktor Modée
Öhrlings IF I Stockholm
4:51:38.1749780
+2:15:39.813830
44.4p
64
Gustav Larsson
Hammarby IF SF
4:54:25.1766480
+2:18:26.830530
43.9p
65
Johnny Mattebo
Vittjärvs IK
5:13:20.1879980
+2:37:21.944030
41.0p
66
Markus Lundin
Axa SC
5:16:47.1900600
+2:40:47.964650
40.6p