15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 39:31.237000 | 77.8p | |
2 | Mads Hannibal Berthelsen | Fjordens Skiklub | 40:57.245600 | +1:26.8500 | 75.1p |
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Thorn | Bengtsfors Bois | 33:05.198400 | 92.9p | |
2 | Filip Danielsson | SK Bore | 34:41.208000 | +1:36.9500 | 88.6p |
3 | Ludwig Tärning | Falköpings AIK SK | 36:26.218500 | +3:21.20000 | 84.4p |
4 | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 37:50.226900 | +4:45.28400 | 81.3p |
5 | Viktor Kolberg | Set Sail Fitness | 40:32.243100 | +7:27.44600 | 75.9p |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Westh | SK Bore | 36:27.218600 | 60.7p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sandra Olsson | Malungs IF | 29:23.176200 | 75.3p | |
2 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 30:56.185500 | +1:33.9200 | 71.6p |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Anton Swedberg | Borås SK | 27:32.165100 | 80.4p | |
2 | Alfred Nilsson | Filipstads SF | 27:54.167300 | +22.2100 | 79.3p |
3 | David Nykvist | Sunne SLF | 28:26.170500 | +54.5300 | 77.8p |
4 | Thomas Fällgren | Arvika IS | 30:13.181200 | +2:41.16000 | 73.2p |
5 | Christian Olsson | Årjängs IF | 35:21.212000 | +7:49.46800 | 62.6p |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Westh | SK Bore | 16:53.101200 | ||
2 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 17:56.107500 | +1:03.6200 | |
3 | Wilma Björn | SK Bore | 18:01.108000 | +1:08.6700 | |
4 | Linda Forsby | Årjängs IF | 18:48.112700 | +1:55.11400 | |
5 | Thea Braneby | Sunne SLF | 18:54.113300 | +2:01.12000 | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 16:02.96100 | ||
2 | Mathilda Evaldsson | Ekshärads SF | 16:29.98800 | +27.2600 | |
3 | Elsa Persson | IK Fryken | 16:43.100200 | +41.4000 | |
4 | Alva Andreasson | IK Fryken | 17:05.102400 | +1:03.6200 | |
5 | Kerstin Näslund | SK Bore | 17:31.105000 | +1:29.8800 | |
6 | Amanda Hedström | IK Fryken | 18:01.108000 | +1:59.11800 | |
7 | Sara Oskarsson | IK Fryken | 22:37.135600 | +6:35.39400 | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Maja Westh | SK Bore | 18:10.108900 | 54.7p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 14:18.85700 | ||
2 | Eric Westberg | SK Bore | 15:18.91700 | +1:00.5900 | |
3 | Nils Melén | SK Bore | 16:24.98300 | +2:06.12500 | |
4 | Fabian Hermansson | Filipstads SF | 16:36.99500 | +2:18.13700 | |
5 | Emanuel Alsin | Åmåls OK | 18:31.111000 | +4:13.25200 | |
6 | Daniel Näs | Gillberga SK | 20:07.120600 | +5:49.34800 | |
7 | Oscar Ericsson | Årjängs IF | 20:43.124200 | +6:25.38400 | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 14:24.86300 | ||
2 | Edvard Nilsson | Filipstads SF | 14:25.86400 | +1 | |
3 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 14:53.89200 | +29.2800 | |
4 | Linus Jonsson | Årjängs IF | 15:03.90200 | +39.3800 | |
5 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 15:07.90600 | +43.4200 | |
6 | Felix Fougstedt | Grava SK | 15:13.91200 | +49.4800 | |
7 | Hugo Johnson | SK Bore | 15:44.94300 | +1:20.7900 | |
8 | Christoffer Näs | Gillberga SK | 17:33.105200 | +3:09.18800 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Philippa Eriksson | Filipstads SF | 10:43.64200 | ||
2 | Amanda Frid | Filipstads SF | 10:51.65000 | +8.700 | |
3 | Klara Pettersson | Åmåls OK | 11:12.67100 | +29.2800 | |
4 | Vera Värmsjö | SK Bore | 11:14.67300 | +31.3000 | |
5 | Inez Holmberg | Ekshärads SF | 11:20.67900 | +37.3600 | |
6 | Saga Värmsjö | SK Bore | 11:30.68900 | +47.4600 | |
7 | Agnes Källiden | Granbergsdals IF | 11:55.71400 | +1:12.7100 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Anna Fällgren | Arvika IS | 10:20.61900 | ||
1 | Irma Jäger | Hagfors SF | 10:20.61900 | ||
3 | Alva Gärdt | Stavnäs IK | 10:52.65100 | +32.3100 | |
3 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 10:52.65100 | +32.3100 | |
5 | Anna Karlsson | Årjängs IF | 10:56.65500 | +36.3500 | |
6 | Emilia Hermansson | Filipstads SF | 12:01.72000 | +1:41.10000 | |
7 | Alva Modén | Ekshärads SF | 12:16.73500 | +1:56.11500 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Astrid Kolberg | Köla AIK | 9:23.56200 | ||
2 | Ninni Einarsson | Årjängs IF | 9:42.58100 | +19.1800 | |
3 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 10:18.61700 | +55.5400 | |
4 | Frida Lundgren | Filipstads SF | 10:38.63700 | +1:15.7400 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 8:18.49700 | ||
2 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 8:26.50500 | +8.700 | |
3 | Anja Stolpe | Filipstads SF | 9:04.54300 | +46.4500 | |
4 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 9:11.55000 | +53.5200 | |
5 | Kajsa Sköld | Filipstads SF | 9:52.59100 | +1:34.9300 | |
6 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 9:56.59500 | +1:38.9700 | |
7 | Hannah Bengtsson | Ekshärads SF | 10:37.63600 | +2:19.13800 | |
8 | Ella Jäger | Hagfors SF | 10:44.64300 | +2:26.14500 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Albin Larsson | Filipstads SF | 8:54.53300 | ||
2 | Emil Larsson | Filipstads SF | 9:40.57900 | +46.4500 | |
3 | Oliver Hedberg | Sunne SLF | 10:51.65000 | +1:57.11600 | |
4 | Ragnar Wallmon | Ekshärads SF | 13:07.78600 | +4:13.25200 | |
5 | Noah Unger | Ekshärads SF | 13:16.79500 | +4:22.26100 | |
6 | Emanuel Henriksson | Grava SK | 20:42.124100 | +11:48.70700 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 9:04.54300 | ||
2 | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 9:11.55000 | +7.600 | |
3 | Gustav Eriksson | SK Bore | 9:23.56200 | +19.1800 | |
4 | Jonathan Hedström | IK Fryken | 10:00.59900 | +56.5500 | |
5 | Fredrik Westlund | Sunne SLF | 10:13.61200 | +1:09.6800 | |
6 | Filip Eriksson | SK Bore | 11:12.67100 | +2:08.12700 | |
7 | William Persson | Brandsbols SK | 11:40.69900 | +2:36.15500 | |
8 | Vigo Johansson | Grava SK | 11:42.70100 | +2:38.15700 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Filip Sundin | Grava SK | 8:35.51400 | ||
2 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 8:40.51900 | +5.400 | |
3 | Theo Abrahamsen | Filipstads SF | 9:57.59600 | +1:22.8100 | |
4 | Anton Lindahl | IK Fryken | 11:53.71200 | +3:18.19700 | |
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 7:18.43700 | ||
2 | Erik Bryne | Sunne SLF | 7:28.44700 | +10.900 | |
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 7:53.47200 | +35.3400 | |
4 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 8:00.47900 | +42.4100 | |
5 | Christian Eriksson | Årjängs IF | 8:01.48000 | +43.4200 | |
6 | Joel Eriksson | Sunne SLF | 8:13.49200 | +55.5400 | |
7 | Albin Källiden | Granbergsdals IF | 8:31.51000 | +1:13.7200 | |
8 | Simon Nilsson | Granbergsdals IF | 8:50.52900 | +1:32.9100 | |
9 | Axel Erixson | Grava SK | 9:11.55000 | +1:53.11200 | |
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Fanny Jansson | Filipstads SF | 6:14.37300 | ||
2 | Alva Olsson | Åmåls OK | 6:24.38300 | +10.900 | |
3 | Juni Rudström | Grava SK | 6:59.41800 | +45.4400 | |
4 | Mercedes Melbye | Årjängs IF | 7:12.43100 | +58.5700 | |
5 | Silje Abrahamsen | Filipstads SF | 7:19.43800 | +1:05.6400 | |
6 | Maiken Blom | Östmarks IF | 7:20.43900 | +1:06.6500 | |
7 | Linnéa Schullström | Gillberga SK | 7:35.45400 | +1:21.8000 | |
8 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | 7:39.45800 | +1:25.8400 | |
9 | Tilda Persson | Brandsbols SK | 7:54.47300 | +1:40.9900 | |
10 | Elin Eriksson | SK Bore | 8:07.48600 | +1:53.11200 | |
11 | Lovisa Classon | SK Bore | 8:21.50000 | +2:07.12600 | |
12 | Sophie Westberg | SK Bore | 8:27.50600 | +2:13.13200 | |
13 | Erica Hermansson | Filipstads SF | 8:40.51900 | +2:26.14500 | |
14 | Ella Marklars | Östmarks IF | 8:55.53400 | +2:41.16000 | |
15 | Emma Zetterman | Ekshärads SF | 10:41.64000 | +4:27.26600 | |
16 | Alma Lans | Ekshärads SF | 12:27.74600 | +6:13.37200 | |
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Oscar Gärdt | Stavnäs IK | 6:10.36900 | ||
2 | Joel Nilsson | Östmarks IF | 6:19.37800 | +9.800 | |
3 | Olle Fischer | Hagfors SF | 6:39.39800 | +29.2800 | |
4 | Zeb Nykvist | Sunne SLF | 7:01.42000 | +51.5000 | |
5 | Albin Nilsson | Östmarks IF | 7:08.42700 | +58.5700 | |
6 | Hugo Dahlgren | Sunne SLF | 8:05.48400 | +1:55.11400 | |
7 | Felix Grundin | Grava SK | 9:45.58400 | +3:35.21400 | |
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Meja Eriksson | Årjängs IF | |||
- | Tindra Gustafsson | Ekshärads SF | |||
- | Meja Hedin | Brandsbols SK | |||
- | Desirée Osbrink | Grava SK | |||
- | Elvira Persson | Brandsbols SK | |||
- | Joline Persson | Brandsbols SK | |||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Noel Alsin | Åmåls OK | |||
- | Marius Blom | Östmarks IF | |||
- | Anton Stenmark | Brandsbols SK | |||
- | Julius Törnqvist | Ekshärads SF | |||
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Silje Blom | Östmarks IF | |||
- | Ellinor Lans | Ekshärads SF | |||
- | Alicia Marklars | Östmarks IF | |||
- | Alice Persson | Ekshärads SF | |||
- | Hildah Törnqvist | Ekshärads SF | |||
0.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
- | Gustav Gerdt | Stavnäs IK | |||
- | Hugo Marklars | Östmarks IF | |||
- | Gustaf Osbrink | Grava SK |