Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sprintstafett DM Värmland
2017-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Brandsbols SK
10:32.63100
Elsa Hedin
Brandsbols SK
Tilda Persson
Brandsbols SK
2
Filipstads SF
10:33.63200
+1
Silje Abrahamsen
Filipstads SF
Erica Hermansson
Filipstads SF
3
Östmarks IF
10:45.64400
+13.1200
Maiken Blom
Östmarks IF
Ella Marklars
Östmarks IF
4
Årjängs IF
12:37.75600
+2:05.12400
Mercedes Mellby
Årjängs IF
Meja Eriksson
Årjängs IF
D 12
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Stavnäs IK
19:14.115300
Alva Gärdt
Stavnäs IK
Anna Fällgren
Arvika IS
2
Åmåls OK
19:26.116500
+12.1100
Alva Olsson
Åmåls OK
Klara Pettersson
Åmåls OK
3
Filipstads SF
19:51.119000
+37.3600
Philippa Eriksson
Filipstads SF
Amanda Frid
Filipstads SF
4
Årjängs IF
19:55.119400
+41.4000
Thea Eriksson
Årjängs IF
Anna Karlsson
Årjängs IF
5
Filipstads SF
20:15.121400
+1:01.6000
Fanny Jansson
Filipstads SF
Emelia Hermansson
Filipstads SF
6
SK Bore
21:06.126500
+1:52.11100
Saga Värmsjö
SK Bore
Vera Värmsjö
SK Bore
7
Ekshärads SF
21:27.128600
+2:13.13200
Alva Moden
Ekshärads SF
Inez Holmberg
Ekshärads SF
D 14
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Filipstads SF
17:53.107200
Kajsa Sköld
Filipstads SF
Anja Stolpe
Filipstads SF
2
Brandsbols SK
18:10.108900
+17.1600
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
Linnea Hedin
Brandsbols SK
D 16
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
IK Fryken
15:48.94700
Alva Andreasson
IK Fryken
Elsa Persson
IK Fryken
2
Grava SK
15:50.94900
+2.100
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
3
Ekshärads SF
15:54.95300
+6.500
Hanna Johansson
Ekshärads SF
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
4
SK Bore
16:22.98100
+34.3300
Elin Westh
SK Bore
Wilma Björn
SK Bore
5
Sunne SLF
17:10.102900
+1:22.8100
Thea Braneby
Sunne SLF
Rebecka Westlund
Sunne SLF
6
Årjängs IF
17:39.105800
+1:51.11000
Ninni Einarsson
Årjängs IF
Linda Forsby
Årjängs IF
7
Fryken IK
18:32.111100
+2:44.16300
Sara Oskarsson
IK Fryken
Amanda Hedström
IK Fryken
H 10
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Hagfors SF/Stavnäs IK
8:42.52100
Olle Fischer
Hagfors SF
Oscar Gärdt
Stavnäs IK
2
Östmarks IF
9:23.56200
+41.4000
Joel Nilsson
Östmarks IF
Albin Nilsson
Östmarks IF
H 12
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Årjängs IF/Ekshärads SF
17:09.102800
Kasper Ericsson
Årjängs IF
Samuel Johansson
Ekshärads SF
2
Filipstads SF
17:20.103900
+11.1000
Emil Larsson
Filipstads SF
Albin Larsson
Filipstads SF
3
SK Bore
19:05.114400
+1:56.11500
Filip Eriksson
SK Bore
Gustav Eriksson
SK Bore
4
Ekshärads SF
25:07.150600
+7:58.47700
Gustav Haglund
Ekshärads SF
Noah Unger
Ekshärads SF
H 14
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Sunne SLF
14:43.88200
Erik Bryne
Sunne SLF
Filip Strand
Sunne SLF
2
Årjängs IF
15:03.90200
+20.1900
Lukas Jonsson
Årjängs IF
Christian Eriksson
Årjängs IF
3
Sunne SLF
15:29.92800
+46.4500
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
Joel Eriksson
Sunne SLF
4
Granbergsdals IF
15:32.93100
+49.4800
Albin Källiden
Granbergsdals IF
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
5
Grava SK
16:43.100200
+2:00.11900
Axel Erixson
Grava SK
Filip Sundin
Grava SK
6
Filipstads SF
18:22.110100
+3:39.21800
Theo Abrahamsen
Filipstads SF
Frida Lundgren
Filipstads SF
7
IK Fryken
20:18.121700
+5:35.33400
Jonathan Hedström
IK Fryken
Anton Lindahl
IK Fryken
H 16
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
SK Bore
13:42.82100
Rasmus Hedeberg
SK Bore
Nils Melen
SK Bore
2
Grava SK Sunne SLK
13:46.82500
+4.300
Felix Fougstedt
Grava SK
Hjalmar Berg
Sunne SLK
3
Årjängs IF
13:56.83500
+14.1300
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
Linus Jonsson
Årjängs IF
4
Filipstads SF
14:36.87500
+54.5300
Fabian Hermansson
Filipstads SF
Edvard Nilsson
Filipstads SF
5
SK Bore
15:27.92600
+1:45.10400
Ellen Hedeberg
SK Bore
Arvid Värmsjö
SK Bore
6
Årjängs IF
18:21.110000
+4:39.27800
Oscar Ericsson
Årjängs IF
Casper Eriksson
Årjängs IF