Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund distans
2017-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
45:10.270970
78.2p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
46:20.277950
+1:09.6880
76.6p
3
Emma Larsson
IFK Mora SK
46:22.278120
+1:11.7050
76.5p
4
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
46:24.278300
+1:13.7230
76.5p
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
46:25.278490
+1:15.7420
76.4p
6
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
46:30.278940
+1:19.7870
76.3p
7
Wilma Jönsson
Östersunds SK
46:33.279210
+1:22.8140
76.3p
8
Josefina Sundman
Åsarna IK
47:45.286430
+2:34.15360
74.6p
9
Signe Rosenberg
Duveds IF
47:48.286730
+2:37.15660
74.6p
10
Johanna Andersson
Falu IK
48:08.288790
+2:58.17720
74.1p
11
Evelina Niemi
Kalix SK
48:12.289140
+3:01.18070
74.0p
12
Sofie Oskarsson
SK Leksand
49:01.294090
+3:51.23020
73.0p
13
Maria Olofsson
Kalix SK
49:10.294950
+3:59.23880
72.8p
14
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
49:12.295170
+4:02.24100
72.8p
15
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
49:38.297780
+4:28.26710
72.2p
16
Ellionore Bäckman
Hede SK
49:59.299830
+4:48.28760
71.8p
17
Amelia Furunäs
Malungs IF
50:15.301400
+5:04.30330
71.5p
18
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
51:04.306360
+5:53.35290
70.5p
19
Emma Höglund
IFK Mora SK
51:39.309850
+6:28.38780
69.8p
20
Linda Marie Tillstam
Bodens SK
52:41.316040
+7:30.44970
68.6p
21
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
52:54.317380
+7:44.46310
68.4p
22
Emma Jonsson
Åsarna IK
53:26.320510
+8:15.49440
67.8p
23
Ebba Björk
Högbo GOIF
53:36.321560
+8:25.50490
67.6p
24
Matilda Melén
Falu IK
53:42.322150
+8:31.51080
67.5p
25
Mathilda Ruus
Åsarna IK
54:12.325110
+9:01.54040
67.0p
26
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
54:33.327230
+9:22.56160
66.6p
27
Moa Westh
SK Bore
54:40.327980
+9:30.56910
66.5p
28
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
55:06.330590
+9:56.59520
66.0p
29
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
55:53.335240
+10:42.64170
65.2p
30
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
56:02.336190
+10:52.65120
65.1p
31
Ellen Svensson
Borås SK
56:07.336600
+10:56.65530
65.0p
32
Hanna Claréus
Östersunds SK
56:58.341750
+11:47.70680
64.1p
33
Emma Wasell
Järpens SK
57:20.343920
+12:09.72850
63.8p
34
Maja Wiik
Tvärreds IF
57:43.346220
+12:32.75150
63.4p
35
Frida Lindqvist
Hagfors SF
1:01:21.368080
+16:11.97010
60.1p
-
Emma Backén
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
Filippa Lindman
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Sandra Wiig
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
23:59:59.8639800
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)