Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund distans
2017-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
52:55.317420
88.3p
2
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
52:59.317850
+4.330
88.2p
3
H 20
Anton Elvseth
Norway
53:06.318540
+11.1020
88.1p
4
H 20
Magnus Sivertsen
Norway
53:48.322790
+53.5270
87.2p
5
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
54:00.323930
+1:05.6410
86.9p
6
H 20
Gustav Berglund
Storvreta IK
54:57.329610
+2:01.12090
85.8p
7
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
55:14.331360
+2:19.13840
85.4p
8
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
55:23.332290
+2:28.14770
85.2p
9
H 20
Erik Björkman
Täfteå IK
55:49.334820
+2:54.17300
84.7p
10
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
56:01.336080
+3:06.18560
84.5p
11
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
56:30.338990
+3:35.21470
83.9p
12
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
56:31.339080
+3:36.21560
83.9p
13
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
56:32.339190
+3:37.21670
83.9p
14
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
56:33.339260
+3:38.21740
83.9p
15
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
56:59.341850
+4:04.24330
83.4p
16
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
57:02.342120
+4:07.24600
83.3p
17
H 20
Petter Persson
Borås SK
57:09.342810
+4:13.25290
83.2p
18
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
57:26.344530
+4:31.27010
82.9p
19
H 20
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
57:30.344920
+4:35.27400
82.8p
20
H 20
Mattias Sundin
Vårby IK
57:41.346050
+4:46.28530
82.6p
21
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
57:41.346070
+4:46.28550
82.6p
22
H 20
Karl Ingard
IK Rex
57:51.347050
+4:56.29530
82.4p
23
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
57:59.347840
+5:04.30320
82.2p
24
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
58:22.350100
+5:26.32580
81.8p
25
H 20
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
58:30.350960
+5:35.33440
81.7p
26
H 20
Oscar Lindell
Stockviks SF
58:43.352200
+5:47.34680
81.4p
27
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
58:43.352240
+5:48.34720
81.4p
28
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
58:48.352730
+5:53.35210
81.3p
29
H 20
Albert Carling
Falu IK
59:07.354680
+6:12.37160
81.0p
30
H 20
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
59:27.356610
+6:31.39090
80.7p
31
H 20
Anders Roos
Östersunds SK
59:34.357310
+6:38.39790
80.5p
32
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
59:37.357600
+6:41.40080
80.5p
33
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
59:46.358590
+6:51.41070
80.3p
34
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:00:14.361380
+7:19.43860
79.8p
35
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:00:29.362850
+7:34.45330
79.6p
36
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:00:33.363200
+7:37.45680
79.5p
37
H 20
Albert Jónsson
Island
1:00:50.364920
+7:55.47400
79.2p
38
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
1:01:02.366110
+8:06.48590
79.0p
39
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
1:01:14.367340
+8:19.49820
78.8p
40
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:01:24.368350
+8:29.50830
78.6p
41
H 20
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:01:36.369520
+8:41.52000
78.4p
42
H 20
Marcus Karlsson
Kalix SK
1:01:42.370120
+8:47.52600
78.3p
43
H 20
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:01:56.371560
+9:01.54040
78.1p
44
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:02:00.371950
+9:05.54430
78.0p
45
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
1:02:12.373180
+9:17.55660
77.8p
46
H 20
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:02:16.373540
+9:21.56020
77.7p
47
H 20
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
1:02:21.374020
+9:26.56500
77.7p
48
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
1:02:23.374290
+9:28.56770
77.6p
49
H 20
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
1:02:27.374630
+9:32.57110
77.6p
50
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:02:39.375890
+9:44.58370
77.4p
51
H 20
Joel Åström
Bodens SK
1:03:23.380230
+10:28.62710
76.7p
52
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:03:39.381810
+10:43.64290
76.4p
53
H 20
Alexander Svensson
Äspereds IF
1:03:49.382850
+10:54.65330
76.2p
54
H 20
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:04:25.386450
+11:30.68930
75.7p
55
H 20
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:05:06.390530
+12:11.73010
75.0p
56
H 20
Simon Lundberg
SK Bore
1:05:12.391150
+12:17.73630
74.9p
57
H 20
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:05:18.391720
+12:23.74200
74.8p
58
H 20
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
1:05:43.394260
+12:48.76740
74.5p
59
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:06:02.396150
+13:07.78630
74.2p
60
H 20
William Westerlund
Falu IK
1:07:20.403900
+14:24.86380
73.0p
61
H 20
Mads Hannibal Berthelsen
Danmark
1:09:18.415750
+16:23.98230
71.3p
62
H 20
Peter Jensen
Danmark
1:14:32.447190
+21:37.129670
67.2p
63
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
63
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
63
H 20
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
63
H 20
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
23:59:58.8639700
63
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
23:59:58.8639700
63
H 20
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:58.8639700
63
H 20
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
63
H 20
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
71
H 20
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
71
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
23:59:59.8639800
71
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
71
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
71
H 20
Eric Jansson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
71
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 18
Leo Johansson
Skillingaryds FK
39:43.238250
84.5p
2
H 18
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
40:05.240420
+21.2070
83.8p
3
H 18
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
40:06.240570
+23.2220
83.8p
4
H 18
William Poromaa
Johannisbergs AIK
40:13.241260
+30.2910
83.6p
5
H 18
Emil Talsi
Åsarna IK
40:27.242690
+44.4340
83.1p
6
H 18
Felix Forsberg
Järpens SK
41:00.245940
+1:16.7590
82.1p
7
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
41:02.246170
+1:19.7820
82.0p
8
H 18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
41:02.246180
+1:19.7830
82.0p
9
H 18
William Schultz
IFK Umeå
41:04.246370
+1:21.8020
81.9p
10
H 18
Ossian Rosenberg
Duveds IF
41:37.249650
+1:54.11300
80.9p
11
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
41:41.250060
+1:58.11710
80.8p
12
H 18
Simon Karlsson
IFK Umeå
41:44.250340
+2:00.11990
80.7p
13
H 18
Anton Laine
Kalix SK
41:45.250450
+2:02.12100
80.7p
14
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
41:58.251740
+2:14.13390
80.3p
15
H 18
Zackarias Björn
Rembo IK
42:04.252390
+2:21.14040
80.1p
16
H 18
Andreas Karlsson
Kalix SK
42:21.254060
+2:38.15710
79.6p
17
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
42:23.254220
+2:39.15870
79.6p
18
H 18
Valdemar Nilsson
Bodens SK
42:26.254580
+2:43.16230
79.5p
19
H 18
Joel Andersson
IFK Mora SK
42:27.254610
+2:43.16260
79.5p
20
H 18
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
42:27.254650
+2:44.16300
79.4p
21
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
42:33.255290
+2:50.16940
79.3p
22
H 18
Emrik Nordgren
IFK Umeå
42:39.255840
+2:55.17490
79.1p
23
H 18
Linus Nygren
Ulricehamns IF
42:43.256290
+3:00.17940
79.0p
24
H 18
Erik Granström
Strömnäs GIF
42:47.256680
+3:04.18330
78.9p
25
H 18
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
42:48.256750
+3:05.18400
78.8p
26
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
43:02.258140
+3:18.19790
78.4p
27
H 18
Oskar Årebäck
Bolidens SK
43:03.258260
+3:20.19910
78.4p
28
H 18
Malte Stefansson
Oxbergs IF
43:15.259420
+3:31.21070
78.1p
29
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
43:27.260680
+3:44.22330
77.7p
30
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
43:29.260830
+3:45.22480
77.7p
31
H 18
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
43:47.262600
+4:03.24250
77.2p
32
H 18
Filip Kyrö
Högbo GOIF
43:47.262670
+4:04.24320
77.2p
33
H 18
Albin Johansson
Sätra IF
43:53.263290
+4:10.24940
77.0p
34
H 18
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
43:54.263390
+4:11.25040
77.0p
35
H 18
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
43:58.263770
+4:15.25420
76.9p
36
H 18
Erik Engelin
Offerdals SK
44:09.264830
+4:25.26480
76.6p
37
H 18
Philip Kristoffersson
Alnö SK
44:13.265200
+4:29.26850
76.5p
38
H 18
Anton Björk
Orsa SK
44:18.265740
+4:34.27390
76.3p
39
H 18
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
44:19.265800
+4:35.27450
76.3p
40
H 18
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
44:22.266150
+4:39.27800
76.2p
41
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
44:31.267070
+4:48.28720
76.0p
42
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
44:38.267750
+4:55.29400
75.8p
43
H 18
Anton Swedberg
Borås SK
44:52.269150
+5:09.30800
75.4p
44
H 18
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
44:57.269660
+5:14.31310
75.3p
45
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
45:00.269950
+5:17.31600
75.2p
46
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
45:04.270360
+5:21.32010
75.1p
47
H 18
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
45:05.270410
+5:21.32060
75.1p
48
H 18
Nick Berg
Orsa SK
45:10.270950
+5:27.32600
74.9p
49
H 18
Adam Westman
Hudiksvalls IF
45:16.271530
+5:32.33180
74.8p
50
H 18
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
45:17.271600
+5:33.33250
74.8p
51
H 18
Alfred Nilsson
Filipstads SF
45:25.272490
+5:42.34140
74.5p
52
H 18
Albin Sjölén
Stockviks SF
45:26.272510
+5:42.34160
74.5p
53
H 18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
45:46.274500
+6:02.36150
74.0p
54
H 18
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
45:58.275760
+6:15.37410
73.7p
55
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
46:20.277990
+6:37.39640
73.2p
56
H 18
William Selander
Spikbodarnas IK
46:33.279210
+6:49.40860
72.9p
57
H 18
Samuel Björn
Rembo IK
46:40.279940
+6:56.41590
72.7p
58
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
46:42.280110
+6:58.41760
72.6p
59
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
46:42.280140
+6:58.41790
72.6p
60
H 18
Harald Östensen
IFK Skövde SK
46:48.280740
+7:04.42390
72.5p
61
H 18
Petter Dahl
Alnö SK
46:59.281860
+7:16.43510
72.2p
62
H 18
Arvid Larsson
IFK Umeå
47:16.283580
+7:33.45230
71.8p
63
H 18
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
47:25.284470
+7:42.46120
71.6p
64
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
47:29.284870
+7:46.46520
71.5p
65
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
47:32.285170
+7:49.46820
71.4p
66
H 18
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
47:33.285240
+7:49.46890
71.4p
67
H 18
David Höglund
IFK Mora SK
47:35.285430
+7:51.47080
71.4p
68
H 18
Gösta Malmström
IK Stern
47:45.286470
+8:02.48120
71.1p
69
H 18
Axel Svingstedt
Stockviks SF
47:47.286620
+8:03.48270
71.1p
70
H 18
Axel Svensson
Landsbro IF SK
47:48.286720
+8:04.48370
71.0p
71
H 18
William Westerlund
Byske SK
47:59.287820
+8:15.49470
70.8p
72
H 18
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
48:24.290390
+8:41.52040
70.2p
73
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
48:55.293400
+9:11.55050
69.5p
74
H 18
Olle Björk
Högbo GOIF
50:02.300110
+10:18.61760
68.0p
75
H 18
Anton Andersson
Garphyttans IF
50:20.301970
+10:37.63620
67.7p
76
H 18
Johan Herbert
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
76
H 18
Olle Westin
IK Stern
23:59:58.8639700
76
H 18
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
76
H 18
Måns Olsson
Offerdals SK
23:59:58.8639700
76
H 18
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
23:59:58.8639700
76
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
23:59:58.8639700
76
H 18
Alexander Sjödin
Rembo IK
23:59:58.8639700
76
H 18
Adrian Lundberg
SK Bore
23:59:58.8639700
76
H 18
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
23:59:58.8639700
76
H 18
Mattis Brunström
Bodens SK
23:59:58.8639700
86
H 18
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
86
H 18
Hampus Östlin
Sunderby SK
23:59:59.8639800
86
H 18
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
86
H 18
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
86
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
86
H 18
Christian Olsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
45:10.270970
78.2p
2
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
46:20.277950
+1:09.6880
76.6p
3
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
46:22.278120
+1:11.7050
76.5p
4
D 20
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
46:24.278300
+1:13.7230
76.5p
5
D 20
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
46:25.278490
+1:15.7420
76.4p
6
D 20
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
46:30.278940
+1:19.7870
76.3p
7
D 20
Wilma Jönsson
Östersunds SK
46:33.279210
+1:22.8140
76.3p
8
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
47:45.286430
+2:34.15360
74.6p
9
D 20
Signe Rosenberg
Duveds IF
47:48.286730
+2:37.15660
74.6p
10
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
48:08.288790
+2:58.17720
74.1p
11
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
48:12.289140
+3:01.18070
74.0p
12
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
49:01.294090
+3:51.23020
73.0p
13
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
49:10.294950
+3:59.23880
72.8p
14
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
49:12.295170
+4:02.24100
72.8p
15
D 20
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
49:38.297780
+4:28.26710
72.2p
16
D 20
Ellionore Bäckman
Hede SK
49:59.299830
+4:48.28760
71.8p
17
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
50:15.301400
+5:04.30330
71.5p
18
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
51:04.306360
+5:53.35290
70.5p
19
D 20
Emma Höglund
IFK Mora SK
51:39.309850
+6:28.38780
69.8p
20
D 20
Linda Marie Tillstam
Bodens SK
52:41.316040
+7:30.44970
68.6p
21
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
52:54.317380
+7:44.46310
68.4p
22
D 20
Emma Jonsson
Åsarna IK
53:26.320510
+8:15.49440
67.8p
23
D 20
Ebba Björk
Högbo GOIF
53:36.321560
+8:25.50490
67.6p
24
D 20
Matilda Melén
Falu IK
53:42.322150
+8:31.51080
67.5p
25
D 20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
54:12.325110
+9:01.54040
67.0p
26
D 20
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
54:33.327230
+9:22.56160
66.6p
27
D 20
Moa Westh
SK Bore
54:40.327980
+9:30.56910
66.5p
28
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
55:06.330590
+9:56.59520
66.0p
29
D 20
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
55:53.335240
+10:42.64170
65.2p
30
D 20
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
56:02.336190
+10:52.65120
65.1p
31
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
56:07.336600
+10:56.65530
65.0p
32
D 20
Hanna Claréus
Östersunds SK
56:58.341750
+11:47.70680
64.1p
33
D 20
Emma Wasell
Järpens SK
57:20.343920
+12:09.72850
63.8p
34
D 20
Maja Wiik
Tvärreds IF
57:43.346220
+12:32.75150
63.4p
35
D 20
Frida Lindqvist
Hagfors SF
1:01:21.368080
+16:11.97010
60.1p
36
D 20
Emma Backén
Rehns BK
23:59:58.8639700
36
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:58.8639700
36
D 20
Filippa Lindman
Stockviks SF
23:59:58.8639700
36
D 20
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
40
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
23:59:59.8639800
40
D 20
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
40
D 20
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
23:59:59.8639800
40
D 20
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 18
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
28:45.172490
77.5p
2
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
29:55.179410
+1:09.6820
74.7p
3
D 18
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
30:51.185010
+2:05.12420
72.7p
4
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
31:09.186860
+2:23.14270
72.0p
5
D 18
Kristina Axelsson
Sya SK
31:10.186960
+2:24.14370
72.0p
6
D 18
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
31:11.187000
+2:25.14410
72.0p
7
D 18
Louise Lindström
Högbo GOIF
31:38.189790
+2:53.17200
71.0p
8
D 18
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
31:47.190620
+3:01.18030
70.7p
9
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
31:51.191080
+3:05.18490
70.5p
10
D 18
Judith Dolleris
Falu IK
31:54.191320
+3:08.18730
70.5p
11
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
31:55.191430
+3:09.18840
70.4p
12
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
31:56.191530
+3:10.18940
70.4p
13
D 18
Sara Thyni
Kalix SK
31:59.191810
+3:13.19220
70.3p
14
D 18
Alice Hellström
Stockviks SF
32:10.192930
+3:24.20340
69.9p
15
D 18
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
32:22.194150
+3:36.21560
69.5p
16
D 18
Nora Jacobsson
Rembo IK
32:28.194720
+3:42.22130
69.3p
17
D 18
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
32:29.194880
+3:43.22290
69.3p
18
D 18
Carolina Yngvesson
Rembo IK
32:31.195000
+3:45.22410
69.2p
19
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
32:34.195330
+3:48.22740
69.1p
20
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
32:34.195350
+3:48.22760
69.1p
21
D 18
Alicia Jansson
Filipstads SF
32:41.196030
+3:55.23440
68.9p
22
D 18
Ragnhild Sivertsen
Norway
32:41.196070
+3:55.23480
68.9p
23
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
32:49.196860
+4:03.24270
68.6p
24
D 18
Elin Schagerström
Garphyttans IF
32:52.197130
+4:06.24540
68.5p
25
D 18
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
32:55.197450
+4:09.24860
68.4p
26
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
33:01.198040
+4:15.25450
68.2p
27
D 18
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
33:07.198630
+4:21.26040
68.1p
28
D 18
Tilda Jacobsson
Rembo IK
33:13.199210
+4:27.26620
67.9p
29
D 18
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
33:20.199900
+4:34.27310
67.7p
30
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
33:36.201550
+4:50.28960
67.1p
31
D 18
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
34:13.205230
+5:27.32640
66.0p
32
D 18
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
34:13.205280
+5:27.32690
66.0p
33
D 18
Frida Olofsson
Vårby IK
34:16.205510
+5:30.32920
65.9p
34
D 18
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
34:25.206410
+5:39.33820
65.7p
35
D 18
Lovisa Johansson
Älvdalens IF SK
34:28.206700
+5:42.34110
65.6p
36
D 18
Emma Olsson
Storvreta IK
34:29.206820
+5:43.34230
65.6p
37
D 18
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
35:17.211680
+6:31.39090
64.2p
38
D 18
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
35:19.211810
+6:33.39220
64.1p
39
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
35:58.215780
+7:12.43190
63.0p
40
D 18
Johanna Johansson
Tranemo IF
36:04.216370
+7:18.43780
62.9p
41
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
36:09.216870
+7:23.44280
62.7p
42
D 18
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
36:20.217950
+7:34.45360
62.4p
43
D 18
Elin Blomberg
Lycksele IF
36:42.220130
+7:56.47540
61.9p
44
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
37:04.222390
+8:19.49800
61.3p
45
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
38:07.228690
+9:22.56100
59.7p
46
D 18
Gabriella Bengtson
IK Stern
39:07.234620
+10:21.62030
58.3p
47
D 18
Anja Svedholm
Östersunds SK
40:05.240410
+11:19.67820
57.0p
48
D 18
Klara Ask
Borås SK
23:59:58.8639700
48
D 18
Michela Andreasson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
48
D 18
Elin Storm
Lima IF
23:59:58.8639700
51
D 18
Ida Palmberg
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
51
D 18
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
51
D 18
Maja Eriksson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
51
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
51
D 18
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
23:59:59.8639800
51
D 18
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
51
D 18
Maja Petersson
Vårby IK
23:59:59.8639800
51
D 18
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
51
D 18
Elin Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
51
D 18
Sanna Ångström
Duveds IF
23:59:59.8639800
51
D 18
Thea Giselman
Rehns BK
23:59:59.8639800
51
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
51
D 18
Sofia Haglund
Finland
23:59:59.8639800
51
D 18
Hanna Jonsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)