Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Boden
2016-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
13:07.78670
83.5p
2
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:16.85580
+1:09.6810
77.2p
3
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
14:18.85740
+1:10.6970
77.0p
4
Moa Lundgren
IFK Umeå
14:19.85840
+1:11.7070
76.9p
5
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
14:24.86360
+1:16.7590
76.5p
6
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:25.86490
+1:18.7720
76.4p
7
Johanna Andersson
Falu IK
14:28.86720
+1:20.7950
76.2p
8
Alicia Persson
Stockviks SF
14:36.87520
+1:28.8750
75.6p
9
Josefina Sundman
Åsarna IK
14:36.87580
+1:29.8810
75.5p
10
Wilma Jönsson
Östersunds SK
14:46.88540
+1:38.9770
74.7p
11
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
14:52.89110
+1:44.10340
74.3p
12
Sofie Oskarsson
SK Leksand
14:53.89200
+1:45.10430
74.2p
13
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
14:56.89510
+1:48.10740
74.0p
14
Evelina Niemi
Kalix SK
15:11.91080
+2:04.12310
72.8p
15
Signe Rosenberg
Duveds IF
15:12.91130
+2:04.12360
72.7p
16
Hanna Fritz
Filipstads SF
15:13.91240
+2:05.12470
72.6p
17
Maria Olofsson
Kalix SK
15:16.91550
+2:08.12780
72.4p
18
Amelia Furunäs
Malungs IF
15:19.91810
+2:11.13040
72.2p
19
Ellionore Bäckman
Hede SK
15:21.92040
+2:13.13270
72.0p
20
Emma Backén
Rehns BK
15:32.93100
+2:24.14330
71.3p
21
Sandra Wiig
Stockviks SF
15:43.94210
+2:35.15440
70.5p
22
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
15:44.94310
+2:36.15540
70.4p
23
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:44.94350
+2:36.15580
70.4p
24
Tilda Johansson
Duveds IF
15:48.94730
+2:40.15960
70.1p
25
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
15:48.94760
+2:40.15990
70.1p
26
Linn Gustafsson
Filipstads SF
15:49.94870
+2:42.16100
70.0p
27
Emma Jonsson
Åsarna IK
15:59.95830
+2:51.17060
69.3p
28
Mathilda Ruus
Åsarna IK
16:03.96250
+2:55.17480
69.0p
29
Vendela Blom
Stockviks SF
16:07.96600
+2:59.17830
68.8p
30
Filippa Lindman
Stockviks SF
16:14.97330
+3:06.18560
68.3p
31
Louise Roslin
Strömnäs GIF
16:20.97900
+3:12.19130
67.9p
32
Madelene Melin
Malungs IF
16:35.99490
+3:28.20720
66.9p
33
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
16:42.100130
+3:34.21360
66.5p
34
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
16:44.100310
+3:36.21540
66.4p
35
Ida Hallquist
Åsarna IK
16:44.100320
+3:36.21550
66.4p
36
Matilda Melén
Falu IK
16:46.100550
+3:38.21780
66.2p
37
Linda Marie Tillstam
Bodens SK
17:04.102370
+3:57.23600
65.1p
38
Emma Wasell
Järpens SK
17:20.103900
+4:12.25130
64.2p
-
Maja Wiik
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
Olivia Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Ida Gustavsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)