Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-loppet
2017-02-11
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Mohlin
Åsarna IK
46:30.278920
76.4p
2
Sara Hallquist
Åsarna IK
46:31.279080
+1.60
76.3p
3
Moa Molander Kristiansson
Åsarna IK
46:32.279150
+2.130
76.3p
4
Ida Dahl
IFK Mora SK
48:15.289460
+1:45.10440
73.4p
5
Gabriella Pålsson
Utrikes Skidklubb
49:48.298700
+3:17.19680
70.9p
6
Hanna Larsson
Hybo AIK
49:55.299440
+3:25.20420
70.7p
7
Mathilda Ruus
Åsarna IK
51:14.307360
+4:44.28340
68.8p
8
Josefina Sundman
Åsarna IK
52:10.312930
+5:40.33910
67.4p
9
Julia Albertsson
Stuguns SK
52:35.315490
+6:05.36470
66.9p
10
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
53:11.319070
+6:41.40050
66.1p
11
Ellionore Bäckman
Hede SK
53:48.322740
+7:18.43720
65.2p
12
Ilona Lust
Åsarna IK
54:07.324630
+7:37.45610
64.8p
13
Johanna Ingard
IK Rex
54:30.326940
+8:00.47920
64.3p
14
Josefine Augustsson
Åsarna IK
54:35.327440
+8:05.48420
64.2p
15
Emma Jonsson
Åsarna IK
56:13.337230
+9:43.58210
62.3p
16
Marie Ohlsson
Rödöns SK
56:48.340780
+10:18.61760
61.6p
17
Karolina Hedenström
Östersunds SK
56:49.340830
+10:19.61810
61.5p
18
Mikaela Finn
Östersunds SK
1:02:07.372610
+15:36.93590
56.0p
19
Camilla Bodén
Klövsjö Alpina
1:03:01.378010
+16:30.98990
55.1p
20
Jill Nordin
Sundsvalls SLK
1:03:13.379240
+16:43.100220
54.9p
21
Hanna Mårtensson
Utrikes Skidklubb
1:04:02.384190
+17:32.105170
54.2p
22
Carina Mårtensson
Utrikes Skidklubb
1:04:07.384640
+17:37.105620
54.1p
23
Kristin Björfeldt
Imås
1:04:47.388600
+18:16.109580
53.5p
24
Erica Ajax
Östersunds SK
1:04:47.388660
+18:17.109640
53.5p
25
Ann-Margret Tjärnås
Vemdalens IF
1:06:02.396100
+19:31.117080
52.5p
26
Signe Lagesson
Hägglunds Ski Team SK
1:09:05.414460
+22:35.135440
50.0p
27
Sofie Edlund
Östersund
1:09:52.419160
+23:22.140140
49.4p
28
Ing-Marie Jirhed
Östersunds SK
1:09:54.419380
+23:24.140360
49.4p
29
Klara Göransson
Åsarna IK
1:10:06.420500
+23:35.141480
49.3p
30
Jennie Persson
Sverigelaget
1:10:17.421640
+23:47.142620
49.1p
31
Anna Thulin
IK Hakarpspojkarna
1:10:27.422640
+23:57.143620
49.0p
32
Irma Mattsson
Åsarna IK
1:11:53.431270
+25:23.152250
48.0p
33
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:12:22.434170
+25:52.155150
47.6p
34
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:12:23.434200
+25:52.155180
47.6p
35
Eivor Lindgren
Östersund
1:13:46.442540
+27:16.163520
46.7p
36
Lenita Göransson
Berg
1:14:21.446030
+27:51.167010
46.3p
37
Anna Hübinette
Östersund
1:15:05.450400
+28:34.171380
45.8p
38
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:16:04.456300
+29:33.177280
45.2p
39
Desiree Göransson
Åsarna IK
1:16:55.461460
+30:25.182440
44.7p
40
Gunnel Svensson
Bräcke SK
1:17:24.464340
+30:54.185320
44.4p
41
Sofie Leijonberg
Frösön
1:20:29.482850
+33:59.203830
42.6p
42
Birgitta Olsson
Berg
1:21:31.489070
+35:01.210050
42.0p
43
Vibeke Andersson
Östersund
1:22:18.493730
+35:48.214710
41.6p
44
Marini Näslund
Krokoms Mck
1:25:07.510640
+38:37.231620
40.2p
45
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
1:30:04.540300
+43:33.261280
37.9p
46
Erika Sundell
Östersunds SK
1:32:38.555730
+46:08.276710
36.8p
47
Susanne Åslund
Hedesunda IF
1:34:22.566140
+47:52.287120
36.1p
48
Anna Granlöf
Östersund
1:37:27.584600
+50:56.305580
34.9p
49
Anna Olofsson
Berg
1:43:17.619610
+56:46.340590
32.9p
50
Ingrid Sundin
Åre
1:46:21.638080
+59:51.359060
31.9p
51
Kerstin Sjöberg
Sundsvall
1:54:51.689020
+1:08:21.410000
29.4p
52
Linda Svensson
Sverigelaget
2:04:07.744640
+1:17:37.465620
27.2p